Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

marcela22
23. jún 2009

Ahoj ja sa síce do "klubu" nepočítam, už nemám "násť" a ani pri prvej dcérke som nemala, ale pred mesiacom sa bratovej priateľke narodil synček a práve ona má 17. Brat má 33.... no a musím povedať, že sa o malého stará rovnako ako všetky ostatné mamičky ktoré poznám, dokonca sa mi zdá kľudnejšia a vyrovnanejšia ako väčšina z nich. Verím, že sa o maličké dobre postaráš a že budeš mať krásne tehotenstvo, pôrod aj materstvo. 😉
A ešte nechápem, prečo je väčšinou z tehotenstva mladučkých slečien také veľké "haló" keď kedysi to bolo normálne. Myslím, že vždy je lepšie mať bábo takto skoro, ako čakať a odkladať to kvôli práci a peniazom do štyridsiatky...

baramborka
autor
23. jún 2009

jej ty si zlata dakujem za tvoj prvy prispevok ano tiez poznam mnoho znamych slecien sa stalo skoro mamickami
akurat sa mi nepaci ze oni ani nevedeli s kym to poradne cakaju 😒
ja sa tesim som z toho velmi dojata a fakt sa tesim neberem to neak ako katastrofu prave naopak tak tajne smeho aj chceli :DD
a ty si uz cakas druhe babo ze ? a ak to nieeje tajomstvo...kolko mas rockov ?

sayast
23. jún 2009

baramborka, moc drzim palce 🙂. urcite to zvladnes 😉. me neni nact,ale 23, takze taky malo. miminko jsme chteli a bylo to nejlepsi rozhodnuti jake jsem mela 😵

baramborka
autor
23. jún 2009

sayast dakujem :D budem sa snazit mam okolo seba ludi co ma podporuju takze myyslim ze neni dovod tesit sa:D
to je krasne.:D my sme ho len tak tajne bolo to medzi nami male " verejne tajomstvo " ...ale tak postastilo sa 2 mes potom ako som prestaala brat antikoncepciu 😀
co uz stane sa

baramborka
autor
23. jún 2009

to bol preklep..neni dovod netesit se :D

munu
23. jún 2009

baramborka, ja ti len chcem popriat tiez stastne a pokojne tehulkovanie, porod aj mamickovanie 😉 urcite budes dobra mamicka, nech sa vam dari.. ahoooj 🙂

sayast
23. jún 2009

hlavne si nepripoustej zadne spatne reci. nestoji to za to. a jaka budes mama neni o veku 😉

baramborka
autor
23. jún 2009

munu dakuem si strasne zlata a mas nadherneho chrustika na fotocke :DD
budem sa snazit oddychovat a uzivat si to :D uz si uzivam :D je to krasne..aj ked mi je kusok zle :D ale to je pohodicka nevadi mi to

baramborka
autor
23. jún 2009

sayast ano to je jasne...dolezite je ze moji rodicia s tym suhlasia ze mam kde byvat a ze mam ( buduceho ) muza co sa vie omna postarat :D lebo on je vazne perfektny aj z prace mi 10x vola ako sa citim sa mi to lubi :D
jasne ludske reci boli su aj budu tak to berem 😎 pohodaa

marcela22
23. jún 2009

Áno, čakám už druhé bábenko a veľmi sa teším. Mám 24 rokov, prvýkrát som otehotnela keď som mala 21. Hoci obidva razy plánovane, bola by som rovnako šťastná keby to prišlo nečakane. Byť mamou je krásne, aj keď strašne ťažké, najmä ak chceš pre dieťatko to najlepšie - a to chce asi každá mama. Ale stojí to za to! 😉

baramborka
autor
23. jún 2009

no tak to ti verim a viem ocom hovoris...je to narocne a hlavne ja mam pred tym strasny respekt a beriem to zodpovedne..moja sestricka ma 27 ( 10 rokov starsia :D) ma 4 mes chlapceka a ked ju vidim aka je unavena , vycerpana a uz nevladze :D ale tesim sa nic ma neodradi

marcela22
23. jún 2009

Ja už viem na vlastnej koži aké je to náročné (najmä keď mi malá doteraz veľmi nespáva) a aj tak sa teším snáď ešte viac ako na prvé dieťatko, lebo viem aj to, aké je to nádherné držať ten pokladík na rukách a k tomu ten pocit že je moje a zo mňa...už len keď to píšem musím sa usmievať 😀

jajuska81
23. jún 2009

baramborka: ahoj, no aj ja tiež patrím už do skupiny "dsať" aj keď bábo sme chceli,ale ešte som externe študovala a chodila do práce,tak sme počkali teraz mám 27 a materstvo si vychutnávam a je pravda, že ak je "násť" ročné dievča rozumné, tak sa dokáže o bábätko postarať rovnako ako aj my po "dsať".
držím palce a užívaj si tehulkovanie 😉

baramborka
autor
23. jún 2009

HOLKY DAKUJEM strasne ste zlate..
JAJUSKA.. ano ved jasne to ma kusok stve ze nemam pracu a tak..ale verim ze divadlo mi kusok dopomoze lebo som herecka aj studuujem herectvo as celkom mi z toho vynasa len teraz budem musiet dat pauzu :D

baramborka
autor
23. jún 2009

marcelka ano viemchapem ta je to makacka ale to ...ten pocit ze nieco zo mna..ze niecco tu po mne ostane :D
to je neopisatelny pocit a viem to uz teraz aa som len na zaciatku ... 😀

marcela22
23. jún 2009

Baramborka len neviem či to vieš ale nebudeš mať nárok na materskú, teda na peniaze od štátu. Iba ak by si ju dala napísať na priateľa, poprípade na mamu. Bratova priateľka to dala na brata a je to v pohode. Je to nový "super" zákon 😠

dacey
23. jún 2009

zdravím baramborka. ja som mala muca v dvadsiatke, musím sa priznať, poznali sme sa s mužom tri mesiace, keď to prišlo, no všetko je tak, ako to má byť a šťastnejšia byť ani nemôžem. muž má 29, ja 22. nikdy som nemala pocit, že to nezvládzam, okrem doby, keď som mala muža 3 mesiace na týždňovkách. vtedy som málo spala a bolo mi smutno. no aj to prešlo 🙂 tajne dúfam po druhom, no najprv si musíme doriešiť vlastné bývanie a potom nám nebude stáť v ceste nič. tento týždeň mám v práci voľno, mám doma muža, syna, aj sestrinho malého lapaja, ročného dávidka /môj a sestrin syn sa volajú rovnako 😀 / a stíham si popratať, navariť, uspať drobcov, pohrať sa s nimi, ešte aj osprchovať. a to sme sa dohodli, že muž bude pracovať za pc. keď sa chce, ide všetko po masle. držím ti silno pršteky baramborka a z veku si nič nerob. keď vidím niektoré dnešného tridsaťročné mamky, ktoré boli zvyknuté na svoje pohodlie a štandard, ako vreštia na ulici po malom, či malej, keď spadne... mám chuť je šťavnato vynadať. z vlastnej skúsenosti viem, že mať dieťa v mladom veku je častokrát ľahšie ako ho mať neskôr. moja mamka ma mala v 40-tke a moja puberta? horšiu ako ja asi nikto nemal. nerozumeli sme si, utekala som z domu s plačom... a keď vidím sestru /36/ a jej staršieho syna /16/ jak si vedia "vynadať" a baviť sa o fajčení, frajerkách a 3 z fyziky... usmejem sa na svojho lapaja a teším sa, ako budeme spolu rozoberať jeho "big problem".. lebo viem, že budeme mať skvelý vzťah. ešte, držím palčeky, nech to dopadne dobre

baramborka
autor
23. jún 2009

no ano viem pocula som otom.. 😖 ale tak dam na maminu..alebo na chalana uvidim
je to este daleko ako sa vravi TREBA DOZIT...ale ked porodim teda ak vsetko vide ako ma buem mat uz 18
takze uvidimee,...malo by to vyjst neak po mojich narodkach :D

baramborka
autor
23. jún 2009

dacey fuha tak toto je pekny prispevok dakujem ti fakt za pekne slova..
a o tych matkach na ulici mi ani nevrav--ja ked to vidim..... vies , to je presne to - kolko zien nemoze mat deti a chcelo by a taketo co ich maju kedy sa im zachce si to nevazia.... ja to nemozem ani vidiet lebo ma ide roztrhat 🙄
fi tak u vas je veselo :D no ja hovorim tam kde su deti tam nikdy neni nuda..
a cakate uz aj druhe ?

byggyt
23. jún 2009

baramborka- vykašli sa na druhých keď budú mať sprosté reči ja som sa vydávala v osemnástich a v devetnástich sa mi narodila dcéra a vieš čo mi už vela krát povedala? že je to super že má mladú mamu my si velmi dobre rozumieme a možno nemáme taký vzťah že matka a dcéra ale skôr ako kamošky, všetko mi povie o všetkom pokecáme

baramborka
autor
23. jún 2009

byggyt dakujem za podporu mas pravdu tiez mam ten pocit ze mi to moje male bude hovorit :D
a radsej mat kamaratsky vztah ako potom pocuvat od dcery ze ma nechce ze som hrozna prisna...
aj ja mam s maminou taky vztah kamaratsky a chcem aby aj moje dieta malo somnou taky :D
ale dakujem ti velmi pekne :D

byggyt
23. jún 2009

baramborka- 🙂 🙂 uvidíš všetko bude ok

andrea12737
23. jún 2009

Ahoj baramborka🙂tak zasa sa stretavame🙂, ja uz tiez nie som nastka, ale bola som ked som otehotnela a porodila mojho betara...je to super byt mlada mama, a tehotna...no super...nemas ziadne vacsie komplikacie, si plna energie, proste super..takze som s tebou, ak by nieco pytaj sa, su tu baby co ti radi pomozu, poradia-samozrejme okrem rodiny a pod...drz sa.
A inak ako to je s tou materskou? ze nemas narok? ako to? ja som tu matersku pred troma rokmi dostala, ale dieta bolo porodene po 18tke...takze ako to je?

dacey
23. jún 2009

baramborka, nie, nečakáme druhé, bývame v podnájme, muž začína podnikať, je to teraz troška ťažšie, ale pracujem, nejako to zvládame. a mimochodom, mám DANU, dala som si ju zaviesť hneď po šestonedelí. no uvidíme ako to bude s druhým tehu, mám totižto problémy a ako malá som mala úraz, napichla som sa na stoličku, respektíve preskakovala som stoličku /blbá, blbá, blbá/, ktorú som si položila naopak a napichla som sa namôjveru až do neviem kde. na pohotovosti povedali, že možno mať deti nikdy nebudem. no prišiel blesk z jasného neba, dávid a sestrin mi zatiaľ vynahrádza druhé 😀 😀
keď sa smiem opýtať, ako to budeš mať s bývaním? ja som sa ešte počas tehu nasťahovala ku svokrovcom, brat ma "taktne" vyhadzoval z domu dva mesiace, ešte rok po narodení davka sme tam bývali, no mať "svoje" má svoje výhody. a veľké 😀
byggyt, ako by som čítala o mojej sestre... 😉 no tá sa vydávala v 19 a rok po svadbe mala 1. syna.
mimochodom, o druhé sa snažili 12 rokov cirka. no pomohlo až môj kotol a sestrino hladkanie. môj mal tuším pol roka, keď otehotnela 😎

berus222
23. jún 2009

ahojcek. treba kaslat na predsudky. som -sad(ka), ale poznam, veeela mamiciek, ktore su lepsie maminy mlade ako niektore skoro tridsiatky. drzim palceky 🙂

marcela22
23. jún 2009

Andrea s tou materskou je to nový zákon a bratovej priateľke na to povedali že ak nemá nič odrobené, nemá nárok na materskú. Len teraz neviem či to platí len do 18-ky alebo celkovo... 😕

sunnyna
23. jún 2009

Ahojte ja mám 20rokov a priateľ 23, bábo som ešte nechcela ,ale prišlo to nečakane,tažšie sa s tým zmierujem,ale už sa teším,sme spolu s priatelom 1rok aj 8mesiacov.Asi preto sa s tým ťažšie zmierujem lebo nemáme bývanie. On síce po nom túžil,ale bral na vedomie aj mna,ale podarilo sa 🙂

sunnyna
23. jún 2009

baramborka-ja ťa obdivujem,máš u mna veľkú podporu!

debra
23. jún 2009

jasne ze nebude mat narok na matersku,ale na rodicovsky prispevok urcite ano 🙂 a ten je od januara stedryyy,az 8900Sk mesacne 😉
baramborka budes uzasnou maminou,len tak dalej 🙂

baramborka
autor
23. jún 2009

no baby ste tu diskutovali sami to lubi
ANDREA12737 dakujem dik moc jasne som rada ze je tu niekto kto mi pomoze....ahlavne som to necakala o to vacsie prekvapenie :DD

Dacey- no moj priatel kupil este pred mesiacom byt...cize ide sa to prerabat a ratam s tym ze jeziska uz stravime tam :D ale je to este diskutabilne podla toho ako sa to stihne :D

berus222-

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre