Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

maka123
9. mar 2010

lizatko ten doma nemame a jet do obchodu se mi teda nechce 🙂 a to pomaha?

maka123
9. mar 2010

🙂 no teda holky vy jste dneska nejak ukecane 🙂 😀

romy31
10. mar 2010

no holky idem vám napísať svoj aktuálny stav....ešte som to nedostala 😀 😀 😀 no síce je ešte len šesť, ale aj tak sa z toho teším......dúfam, že to na mňa nepríde niekedy v noci a bude po bábu....
no tak idem radostne očakávať ďalej, čo sa so mnou stane 😀 😎

petra89
10. mar 2010

maka, tonic si nedávaj...

dulkagabulka
10. mar 2010

Maka, tonic nie...čo sa tyka tvojej otazky, oxytocin mi pichli okolo 8,00 a porodila som o 14,10...po vysilujucich bolestiach neporovnatelnych s prirodzenym porodom....velmi tažky porod s nasledkami na zdravi...spatne to považujem za privelke nasilie spachane na mne i mojom dietati, ktore som dovolila...naozaj lutujem, že som to vtedy dopustila 😒

norikk
11. mar 2010

ahojte,tak simuska a maka uz rodia,? ze tu je dajak ticho?? 😀

tara39
11. mar 2010

romy kolko ti meska? drzim palce. a norikk, maka si myslim ze uz babo aj ma a vyzera to aj na simi 😵

lia23
11. mar 2010

ahojte baby..tak konecne som tu po par dnoch..bola som strazit neter:Dtak som sa hrala na mamicku..jooj akoby som si to len so sestou milerada vymenila:D:Da este brala aj mensie babetko..🙂

a aco akosa amte??ako tak vidim tak dievcata nam tu uz asi ordia..ak uz neporodili:Dtak im drzim palce..

a co vy??akos a amte??

norikk
11. mar 2010

ahoj....tak mne je furt nevolno 🤐 ...a treba sa mi este dochystat,zajtra cestujem k priatelovi na vikend....on totiz byva 150 km daleko,taze nie sme spolu tak casto...a rano este do skoly ☹

romy31
11. mar 2010

😀 no tehuľky....už patrím medzi vás 😀 😀 😀 mešká mi deň a urobila som si rapiclear direct a sú tam dve 😀
inak kedy sa má ísť k doktorke na krv? má zmysle tam ísť už zajtrta či až o týždeň?

norikk
11. mar 2010

o tyzden romi, ja som bola tri krat,kym mi potvrdili tehu.....proste cakali,ci to neni len meskajuca...ale kedze ti ukazalo dve ciarky,istotu uz mas...len vies,oni nemusia psotupovat tak rychlo...

romy31
11. mar 2010

norikk, tak teda ešte ten týždeň vydržím....a potom pôjdem 😀 juj , ale to sú zmiešané pocity....tak aj tak najviac je to radosť :D

adelka89
11. mar 2010

romy gratuluju 🙂

romy31
11. mar 2010

Ďakujem 😀
holky ale už aj ja teraz riešim ako ro doma oznámiť 😀
u priateľa sa až tak nebojím, ten si robí z mamky stále srandu, že bude babička, tak ju už tak preventívne pripravil....no ale u nás sa bojím, že mi drahého zavraždia 😀

romy31
11. mar 2010

ale teraz mi napadlo, že mamina má o 3 týždne narodky, tak jej môžem dať rovno obrázok zo sona 😀

adelka89
12. mar 2010

romy myslim, ze kdyz bylo miminko planovane tak to bude v pohode, hlavne si stojte za svym 🙂
jak to ted udelas se skolou? Ja taky studuju v Brne 🙂

romy31
12. mar 2010

no mimčo bolo tak tajne plánované 😀 sme ešte mladí a tak, ale nám to nevadí, práve sa z toho tešíme....som hovorila, že v štyridsiatky už budeme mať dospelé deti 😀
no ale moji rodičia to ešte nevedia....a toho sa bojím, lebo tí stále hovoria len o tom ako musím dokončiť školu, oni nechceli ešte ano o svdbe počuť 😀
a z tou školou neviem, tento semester určite skončím, ale dúfam, že ma nebudú trápiť nevoľnosti, lebo potom si to už všetci všimnú 😀
a v ZS neviem či nastúpim...dátum pôrodu mi to vypočítalo v polke novembra, tak uvidíme.....no nechcem sa strašiť, ale moja mamina mala ťažké tehotenstvá....musela byť vždy dlho v nemocnici a aj veľa potratov si prežila 😔 ...no a ja mám ešte Rh- tak dúfam, že to nejak zmáknem....
no ale keď sa bude dať tak štúdium nepreruším....uvidím jak sa bude dariť 😀
ale pochybujem, že by som zvládla ísť hneď s priateľom bývať do brna...sama...keď tam nemáme nikoho...túto nám krpca aspoň má kto postrážiť a všetko.....

romy31
12. mar 2010

a práve mi praiteľ povedal, že celú noc nespal, a keď ho ráno mamina zbadala, tak hneď vedela koľká bije 😀 tak u nich to už asi všetci vedia 😀 😀 😀 a ešte jeho bratranovi sa tiež nejak zadarilo uobiť bábo, tak môžme mať rovno dvojitú svadbu 😀

adelka89
12. mar 2010

romy my taky bydlime s manzelem v Brne nikoho tu nemame. Nasi rodice bydli 100km od nas, takze maleho nema kdo pohlidat, studovat budu od zari dalkove (ted mam pul roku prerusene studium a povazuju to za to nejlepsi co jsem mohla udelat) nevolnosti jsem na zacatku nemela, ale problemy me potkaly prave az po preruseni studia 🙂

lia23
12. mar 2010

romy...gratulujem ti🙂kolko mas rokov?

romy31
12. mar 2010

no vidím, že to bude ťažké s tou školou....však nejak sa to vyrieši
teraz to musím oznámiť doma, ale neviem ako 😀 bojím sa že mi zavraždia priateľa 😀

ahoj lia 🙂 ďakujem ja mám 20....a mimčo nebolo až tak plánované ako chcené 😀 (teda ja som chcela, ale priateľ chcel ešte aspoň rok počkať)

lia23
12. mar 2010

romy..to njeka tak ako u nas...ja chcem velmi babo..mozno aj priatel..ot neivme..neviem sa z neho vysomarit..ale tak tesim saa s tebou.. 🙂 ucite to vasi prijmu uplne dobre...

romy31
12. mar 2010

holky, ale keby ste ma videli aká vyškerená chodím teraz stále 😀 😀 😀
však moja mamča to spozná už len podľa tej mojej radosti, čo zo mňa sála 😀

mmyska
12. mar 2010

Ahojte kočky ako sa máte? 😵

petra89
12. mar 2010

romy31: držím ti palce, ja mám tak isto rokov ako ty, a tiež by som chcela dieťa, ale nemôžem o tom ešte ani rozmýšľať, doma by ma asi vyrazili a hlavne nedostala by som ani cent :( vy ste finančne s priateľom dorbe zabezpečení? držím ešte raz palce---

romy31
12. mar 2010

peta: ďakujem za povzbudenie 🙂
a čo sa týka toho zabezpečenia- tak ani nie....teda ja s priateľom určite nie....ja som teraz prváčka na VŠ, tak mám asi tak 200 eur na účte 😀 a priateľ teraz končí školu, tak po štátniciach musí ísť do nejakej poriadnej roboty, nech niečo máme.......ako nám obom rodičia niečo našetrili, po knižkách a tak, ale sami nemáme nič 😅
ale tak bývať máme ísť kam a priateľ by chcel zobytniť podkrovie u nich, tak by nám mal kto pomôcť s bábom, lebo si neviem predstaviť, že by sme sa mali ísť odsťahovať sami do nejaké bytu....neskôr áno, ale aspoň prvé mesiace...možno rok....aj kvôli škole...
a čo sa týka toho oznamovania doma....u priateľa to už vedia....jasne, že mu nadávajú, že je nezodpovedný a tak, ale to ich za chvíľku prejde (on má 24)....horšie je to u mňa...toho sa fakt bojím, ale chcem počkať kým to budem mať potvrdené od doki a potom to až poviem doma....ak sa to nedozvedia z iných kruhov 😅

petra89
12. mar 2010

romy: aha, no ale aspon vám rodičia šetrili... u mňa doma je to tak, že mama mi niekoľkokrát už povedala dosť nepríjemným spôsobom, že na svadbu nedostanem ani cent, a ak by som otehotnela, tak mám ísť bývať k priateľovým rodičom, ale priateľová mamka by asi tiež zkolabovala, čiže ja vôbec neviem kedy vôbec budem mať vlastné dieťa, a kedy konečne budem môcť bývať s priateľom, nakoľko ja som prváčka na VŠ a on druhák a čo sa mojich financí týka, môj momentálny majetok je pár eur v peňaženke a priateľ si len nedávno našiel prácu popri škole a robí tam len tri dni v týždni, ja síce doučujem angličtinu a chodím opatrovať deti ale peniaze miniem na účet za telefon, antikoncepciu, drogériu a to je asi tak všetko... :(

no ale už sa len ľutujem, ako všímam, takže stačilo by... 🙂

maruska_p
12. mar 2010

Ahojte baby. Ja som chorá ☹ Teplota, hrdlo, hlava 😖 Čo poradíte? Čajík a deku?

adelka89
12. mar 2010

maruska: taky me skolil nejaky bacil, mam teda jenom rymu a po ranu me boli v krku, ale necitim se zrovna nejlip.
Urcite pomuze Paralen a bylinkovy cajik 🙂

kajiq
12. mar 2010

Jee Adelka 🙂 ja som myslela že to už ne teba prišlo ked si tu vtedy tak dlhšie nebola 😀 tak som rada že ťa tu zas vidim 😵 ako sa mavate? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre