Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

adka_praha
15. apr 2010

😅 no ono mam pocit, ze cim je mamicka mladsia, tym su k nej a jej tehotenstvu lekari arogantnejsi... 🙄 akoby nedokazali pochopit, ze niektore miminka su planovane aj v skorsom veku...a ked aj neplanovane, tak dokelu by mali skor podporit a nie utopit... 🙄
boooze ked si spomeniem ako som myslela ze dostanem preplesk od primara na gynde, ked mi povedal, ze ideme rodit... 😅 ja v soku a on mily jak vred... 😅 asi si myslel ze som totalne blba, ale ja som dostala fakt len sok... 😅 povodne som tam isla len na pozorovanie... 😝 😀

misss
15. apr 2010

vynikajuco..na mna nastastie nikto nekrical..len sestricka ma furt nahanala, ze preco idem tak pomaly(kontrakcie kazde 2 min.)..nevadii.. 😉
Ale mne doktorka uz niekolko krat povedala, ze preco nevysadim tabletky, ci nechcem mat babatko, ale to som este chodila do skoly..

adka_praha
15. apr 2010

no on na mna nekrical, ale bol taky dost nasupeny, lebo to vyzeralo asi tak, ze ranna prehliadka a on ze "dnes to ukoncime"...a to som den pred tym nastupila na pozorovanie, lebo doktorke sa zdalo, ze akosi ubuda plodova voda... no a v tom soku co? ja ze "a co ukoncime" "tehotenstvo predsa!" "a kedy" no a tak kukol na mna ze keby sa vrazdilo pohladom, tak som na franforce... 😅 ale inak to bola sranda... 😀

natalie_tmk
15. apr 2010

Caute baby 🙂 Ohovarate lekarov? 😀

Mozem sa pridat? 😀
Dosla som na gyndu s podozrenim na tehu. Vzala mi krv, urobila ultrazvuk. Na ultrazvuku hovori - "mozno vidim dieta." pytam sa: Mozno? A ona ze: moze to byt aj nador... 🙄
O par dni neskor som si dosla pre vysledky, ci som tehu. Ta ista lekarka: "mam pre vas 2 spravy- Ta zla je, ze ste tehotna. Ta dobra, ze este je saca s tym nieco robit." 😖
V tom okamihu som si vypytala kartu a sla do inej nemocnice... 😠

misss
15. apr 2010

No Natalie..tiez parááááda..

adka_praha
15. apr 2010

natalie tak tvoja doktorka "hviezdi"... 😝

natalie_tmk
15. apr 2010

Nojo, ona ma viac takych perliciek 😀

misss
15. apr 2010

no ved daj natalie, nech sa trochu pobavime..
..Tomasko spinka na balkone a musim mat otvorene, nech ho pocujem, ked sa zobudi a teraz mi je zima.. ☹

natalie_tmk
15. apr 2010

to by som musela dlho rozmyslat, teraz mi nic nenapada 😀

misss
15. apr 2010

Adka a ako ti spinkava mala v noci??

adka_praha
15. apr 2010

super...niekedy sa zobudi raz na papanie a niekedy vobec... 🙂 aj tvoj malinky tak buva?

antuanet
15. apr 2010

Ahojte baby, mne už síce tiahne na 30 🙂 ale mám sesternicu 17ročnú a tá čaká mimino v auguste. Chcela by som sa Vás opýtať ako to je s vybavovaním rodičovského a či majú mladé mamičky nárok na pôrodné...Ďakujem a držím všetkým palce 😉

natalie_tmk
15. apr 2010

antuanet tak ju posli sem 😀

misss
15. apr 2010

Aaale kde..vcera som mu dokonca kupila Nutrilon good night a aj tak sa zobudil 3x zanoc...uz sa nam to zlepsilo..zacal sa budit len raz a ked sme zmenili mlieko(zacal sa vyhadzovat), tak zase sme na tom istom a mozno este horsie.. ☹

adka_praha
15. apr 2010

a ake mlieka ste skusali? my mame beba AR a nemozem si stazovat...to nam doktorka napisala, lebo kratka moc zvrackavala... 😕

misss
15. apr 2010

My sme papali klasicky nutrilon a nebol ziadny problem..potom sme vymenili za Sunar, potom Sunar od 4.mesiacov(ten nam to cele nejako pokazil) a teraz sme znova kupili Nutrilon, ale už 2. ...este tam ma na par flias ten sunar a ideme na nutrilon..snad sa vratime do starych kolaji..

adka_praha
15. apr 2010

a preco ste menili mlieko ked drobcovi vyhovovalo? 😕

adka_praha
15. apr 2010

naviezla som sa ti do albumu... 😅 kraaaasny je tomasko... 😀 zeby sme si ho rezervovali?... 😀

misss
15. apr 2010

z nutrilonu bol vyhadzany a presli sme na sunar a zistila som, ze od 4.mesiacov je iny..a teraz sme kupili nutrilon, lebo uz nejaky cas ubehol, co ho pil naposledy a skusila som mu spravit flasu a ziadna reakcia, tak je to uz OK..

misss
15. apr 2010

8o)))..dakujem.ale nadam..ved ty mas ties krasne dievcatko.. 😀 😀

adka_praha
15. apr 2010

my sme mali najprv bebu HA ale z nej zacala grckat, tak sme skusili nutrilon, z toho ju zas zapekalo a nakoniec sme skoncili na bebe AR...a sme doteraz... 🙂
a som nemyslela ze si ho vezmeme ale ze by ho mozno terezka rada spoznala... 😀 😀 😀

misss
15. apr 2010

jaaaj..no..o frajerky bude asi nudza, ked to bude takto pokracovat..ved vsade okolo nas su sami chalani a este aj nejakych kamosov ma na ceste.. 😀 😀

adka_praha
15. apr 2010

😀 😀 😀 no dufam, ze aj nam sa podari druhe chlapcek... 😀
planujete druhe? 🙂

misss
15. apr 2010

planujeme, ale najskor tak o 2 roky.. 😀 😀 ..mne to je aj jedno..ja by som brala este jedneho chalosa.. 😀 😀 ..moja mama stale dufala, ze bude mat vnucku, ale nepodarilo sa..sme chceli Vanesku..ale, keby sme mali druhe dievcatko, tak to vaneska urcite nebude..uz sa mi to meno nejako sprotivilo..

adka_praha
15. apr 2010

😅 my sme sa ani nezhodli na mene pre chlapca a to sme zili v tom, ze to bude chlapec...len tak sme sa dohodli aspon na dievcenskom mene (jedno jedine sme vybrali 😅 ) a nakoniec ako by to to mimi tusilo, ze nevieme vybrat meno pre chlapca, na 3D doktor ze budete mat dievcatko... 😀 ale by ma zaujimal nas vyraz tvare, lebosa pytal, ci sa netesime... 😀 a neviem, kde sme nabrali to presvedcenie, ze to bude chlop... 😅
my tiez tak o dva roky... 🙂 asi...ked ja sa akosi neviem rozhodnut... 😅

misss
15. apr 2010

😀 ..my sme mali v menach celkom jasno..ked muz zavrhol asi 3 mnou navrhnute chlapcenske mena, tak som povedala Tomas a hotovo..
Kokos...on furt spinka..som ho prave previezla z balkona na chodbu a on nic..spinka dalej..uz asi 2 hodiny..

adka_praha
15. apr 2010

ako ti spava cez den?

adka_praha
15. apr 2010

no ja som tesne pred porodom este panikarila, ze co ak terezke "nieco" dorastlo a my nemame meno pre chalana, tak sme sa postekali a nezhodli samo ze na nicom, tak som povedala, ze ak to bude chalan, bude to lukas a hotovo... 😅 ale nastastie jej nic nedorastlo... 😀

misss
15. apr 2010

cez den celkom dobre..v noci to je horsie...pekne spinkava doobeda, na obed aj poobede a potom okolo 19 zaspinka..

adka_praha
15. apr 2010

jaj...ja to teraz malej upravujem ze doobeda sloficek a tesne poobede...podvecer uz nie, lebo sme zacali mavat problemy s nocnym zaspavanim... 🙂 my o 19-tej kupeme, poto papame a o pol osmej do postielky...to tak pekne vychydza... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre