Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

aisha1011
29. júl 2009

majii..ja neivem co robit..co si mam ysliet.. vobec.. 😢 neviem ako reagovat..a men sa to tiez cele nezda...ael myslim ze som bud bola alebo som tehotna...bo ja mam este 2t yzdne pred kramami som mal taky divny pocit..neveimmozno ho poznas.....a dneska som mala..teda aj mam taky vytok...uplne ako ked otvoris a zaviers kohutik..tak to vynde..a neivem co to je...tka enivem ci to je ovulka..alebo ten vytok v tehu...:(

phoebe003
29. júl 2009

aisha ovulace jako taková se neprojevuje výtokem, ale spíš hormánolními změnami, například špatná nálada, nechuť, bolest prsou, chuť na sex atp, ale určitě né výtokem. 😅 Ovulace je vyplavení vajíčka de vejcovodu a dál do dělohy. Pokud dojde k oplodnění, vajčko začně "nidovat" (uhnizďuje se v děložní sliznici) pokud nedojde ke splynutí, má to za následek mentruaci. tj "odlupování" děložní stěny a v těhotensví je hodně možných příčin výtoku. V těhu se často nevysvětlitelně tvoří různé mykózy atp. běžně ti na to dr napíše nějaké čípky na zavádění. každopádně v 9tt jak píšeš, už by jsi měla mít pozitivní test, pokud ne, může se jednat o mimoděložní těhu a to musí bezpodmínečně pryč. Zpoždění MS může mít za následek i cysta. Nebo to může být i z vystresování, nebo změny prostředí. Každopádně jistá si budeš, až ti dr udělá prohmat a UTZ. Jak píšu, zpoždění může mít mnoho různých příčin, ne jen gravidita. Prozatím bych byla v klidu.. 😉

phoebe003
29. júl 2009

mja věřím, že si jednou nějakého hodnécho chlapa najdeš. Každopádně jsi odvážná jít do toho sama, mateřství je dost zápřah, ale je to nádhera. nic se nevyrovná dětskémuúsměvu, upatlaným pusinkám, zamazaným tlapkám na podlaze a slůvkům "maminko mám tě ráda" (to mi říká vždycky naše Eliška)

maja177
29. júl 2009

phoebe, ja mam deticky hrozne rada, a uz davno som hovorila ze ha chcem tiez 😀 vsetci tvrdia, ze som si to nejak privolala... na chlapa teraz nejak nemyslim, domnievam sa, ze ked sa malinka narodi, budem mat tolko starosti, ze budem rada ked si najdem cas na seba, nie to este na chlapa 😀

aisha1011
29. júl 2009

phoebe...vies ja osm bola na krvy a vysli mi testy pozitivne..no druhy krat uz vysli negativne..kukal mi aj sono a nic nevidel...ten 9 tt vysiel podla mojich vypoctov...no mozno to tak vobec nie je...jas neivme...ale fakt sa setkeho zacinam bat:(

miroslava89
29. júl 2009

aisha hlavne nestresuj..kedy mas ist najblizsie k dr.? alebo co bude dalej?

aisha1011
29. júl 2009

mirka..zajtra mam ist k dokimu..a co bude dalej?,to enivem...asi mi zobere krv..a sito ma aj pozrie

miroslava89
29. júl 2009

aisha ved uvidis zajtra len nestresuj a bude dobre🙂

a uz si to niekomu vravela doma?

maja177
29. júl 2009

aisha, asi lekari vedia najlepsie...podla mna, si o mimi prisla...je mi to velmi luto, ale zivot je niekedy strasny pes. no ked si mala menzes 31.5. tak si 8+3tt a to uz by urcite bolo nieco vidiet, a v krvy by to bolo tiez poznat, lebo HCG by sa ti urcite zvysovalo a urcite by ti nevymyzlo z kvy keby si bola tehu...tolko moj nazor, hlavne sa nestresuj, lebo ak je mimi tam, tak mu tym len skodis...uvidis co ti povie doky 🙂

aisha1011
29. júl 2009

mirka..nie nikomu som to nevravela pokial nebudem 100%ista o vysleku..

maji..ja uz neivem co si mam mysliet..bojim sa ze to je nieco horsie...laebo ja enivem fakt enivemm..a ak je mimi dnu...tak ja sa strasne bojim ze bude dake chore...pravdu povediac dneska osm bola na magnetickej... 😢 dufam ze mu to dako neuskodilo..

maja177
29. júl 2009

aisha, skor nez ides na nejake vysetrenie, alebo zacnes brat nejake tabletky, povec lekarovi, ze mas podozrenie ze si tehu... tiez ma prekvapilo, ze si hned spravila zavery ze to doma neprijmu, pritom o tom este ani nevedia... mozno budes, naopak, prekvapena reakciou... ja som sa tiez bala ze malinka bude chora... ja som dlho nevedela ze som tehu, pila som, fajcila, denne dakedy aj nic nezjedla, spavala som tak tri hodinky, bola som rozbehana, cestovala do skoly, zo skoly do roboty, z roboty domov, po nociach som sa ucila, nemala som kedy jest, hrozne som schudla, mala som nervaky, bolo pred maturami, este aj stuzkova, tam sa veru popilo az dost, ked som bola hladna, tak som si zapalila, denne padlo aj 30 cigariet... a ked som si pomyslela, ze ine tehulky beru neviem ake vitaminy este pred tym nez su tehu, a davaju na seba neviem aky pozor tak som si myslela, ze to nedopadne dobre...a vidis to, malinka je zdrava, ma sa k svetu, je to taky maly, tlstucky macko 😀 tak hlavu hore, hlavne mysli pozitivne 🙂

aisha1011
29. júl 2009

u nas na magnetickej som vyplnala dozaznik a atam bola aj moznost ze ci som tehotna..alebo mam podozrenie..tak som to zaciarkla..no ked osm sla dnuka tak mi nic nepovedali ..sice neivem preco ale mozno to ani neuskodi ked mi robili nieco s hrudou..bo mam taku hrcku pod jazykom a nevediac o to je..tak enivem mozno to ani neskodi...a mas pravdu mozno fakt neivem ako budu reaovat...dufam z ma nevyhodia z domu.....a posluchnem ta a posnazim sa mysliet pozitivne.. 🙂 🙂

aisha1011
30. júl 2009

no tak baby..dneska som bola u dokiho..pvoedla mi ze on sam tomus etkemu nechape..enchape ako mi mohol vynst pozitivny..nasledne negativny a pritom ziadne krvacanie..a to nechapem ani ja..domnieva sa ze to je tym ze mam problemy so stitnou zlazou..tvrdi ze ai som potratila..no enive preco som nekrvacala..kukol mi maternicu..ze sa ani enschyluje ku mrche..tak neivem...zobral mi krv ze zajtra po vysledky...a uzavrie to...tak uvidime...ale ja viem ze som babo dnuka mala....rpetoze som to citilla..neico zvnutra mi to hovorilo...takze tak-...aj tak sama tiez tomu nechapem vobec

miroslava89
30. júl 2009

aisha mozno MA- zamlknuty potrat 😔 uvidis ako bude dalej..ale si mladucka spravite si dalsie babo ked sa nahodne toto tehu nevydari🙂

phoebe003
30. júl 2009

Aholky holky. tak my rekonstruujeme, už je vymalováno, teď čekáme až zatuhne beton v podaze a bude se pokládat koberec..

aisha. no.. zjímavé, opravdu zajímavé... musím říct, že s tím, jsem se zatím v mém oboru nesetkala, 😒 aby někdo potratil bez krvácení a hlavně bez kyretu 🤐 ... 😒 spíš bych se přikláněla k tomu, že došlo ke splynutí, ale ne k nidaci. Mohlo se vytvořit žluté tělísko, které produkuje hCG (Human chorionic gonadotropin) ale k opravdovému těhotenství nedošlo. Proto ti test vyše nejdříve pozitivní, kvůli zvýšenému hCG a potom se vyplavil. Mohla to být i příčina toho výtoku...že nedošlo k uhnizdění... Nebo jak říká tvůj gyn, mohlo to být způsobeno i štítnou žlázou.Ale v tom se nevyznám...Já jsem spíš přes to těhu a porod... 😅 Tak snad příště...

phoebe003
30. júl 2009

no, koukám nikde nikdo, tak já jdu ke kámošce na drby. mějte se mamky...

aisha1011
30. júl 2009

baby dakujem vam fakt..ja tiez sama neivem co to je..zajtra idem na dalsiu krv a uz to uzavre...mohla som byt maminka...no nebudem...je mi to luto...ked si to s odstupom par di uvedomujem..ze urcite by sa to dalo zvladnut...no uz teraz s tym nic nespravim..ked tak rozmyslam ten potrat osm si mohla sposobit sama ked osm sia kupala v horucej vode..aby dosli rkamy..vtedy som nemala o nicom tusenie..no co uz apson som ponaucena..mozno bduem znova niekedy patrit medzi vas...teda ak som patrila.. 🙂

phoebe003
31. júl 2009

dobré ránko holky, tak mne dneska bolí záda jak psa. sotva se hýbu... ☹ a to musím jítposekat zahradu a pak brousit obložení v předsíni. máme to tmavě hnědé a já chci aby to bylo jako světlé dřevo, protože tam máme je jedno okno a je to tam prostě temné a tmavé, jen ta žlutá totam taknějak zesvětlala, až to bude celé hotové, tak odfotím. teď jsem na nervy, mám doma staveniště.... 😒 no mamky jdu něco dělat...nesnáším bordel v baráku a teď mám všude prach...

miroslava89
31. júl 2009

ahojte

aisha si mladunka uvidis dalsie babo sa vam mozno coskoro podari🙂

loo0
31. júl 2009

Ahojte baby... tak evidentne sa k vam asi pridam... mam 18 ale aj tak by sme chceli mat s priatelom babo 🙂) takisto mi kazdy hovori ze ci som normalna ze to je skoro, ale zacali sme sa o neho pokusat a fakt by som bola stastna keby sa to podarilo. Zacinam mat sice pocit, ze uz by som aj mohla byt, pretoze priznaky zacinaju sediet akurat ze mam podozrenie aj na zapal vajecnika tak mam v hlave nieco ako poriadny misung. Nabuduci tyzden idem na gyndu tak uvidim, ale ak by sa to potvrdilo bola by som fakt stastna. Ja si myslim ze mlade mamicky by sa vobec nemali bat ale skor tesit ze budu mat na to babo viac energie a myslim si ze aj viac nalady :P Tak drzte palceky a keby to uz nahodou nevyslo, drzim palceky aspon vam :o)

miroslava89
31. júl 2009

loo vitaj medzi nami🙂

aisha1011
31. júl 2009

mirka..hadma mas pravdu🙂 🙂

miroslava89
31. júl 2009

aisha urcite mam pravdu🙂.. si mladunka a ked nemas zdrav. problemy ine tak sa vam coskoro zadari znovu🙂

aisha1011
31. júl 2009

dufma ze ziadne ne problemy ani nebudu...bo babo cem mat urcite..🙂potom dam isto vediet🙂a bduem patrit medzi vas..🙂

miroslava89
31. júl 2009

aisha nebudu🙂 mozno do roka a do dna sa vam podari dalsie mozno aj skor🙂
ci nechcete hned teraz skusat?chcete pockat kym budes mat 18?

aisha1011
31. júl 2009

jj ...az do 18...ved keby sa pritrafilo..prezijeme..ael tak by som sicela naplanovat kolo maturi 🙂 aa m ozem sa spytat kolko mas mirka ty rokov?,?posobis tak tiezz mladuucko na mna 🙂 🙂 😉

miroslava89
31. júl 2009

ja som bola tehulka tiez cez matury- len si to neplanuj tak aby ta zastihli tehu nevolnosti cez matury- je to hruza des...

ja mam 19..v decembri 20🙂

aisha1011
31. júl 2009

hehe heej?aj ty si vracala na maturach?to musi byt gooll 😀 😀 😀 19??noo este mozno aj 18 by som i povedalal:Dtak mladucko vyzeras... 🙂 aa si vydata??alebo mas priatela???aa inac sekto najlepsie k narodkam 😀 😀 aj ekd moc skoro:Dale tak co uz 😀 😀

miroslava89
31. júl 2009

ja som ti odzivala na maturach- potom malo kopu ludi blbe reci ze som bola zvyhodnovana ale nevadi🙂

ja vyzeram mladucko ale citim sa ako stara bosorka 😒 😀

som vydata paru tyzdnov🙂

a dakujem😀😀..poriadne skoro🙂

aisha1011
31. júl 2009

heh vydata??🙂no tak to gratulujem...k sobasu🙂a pacilo sa?🙂svadba..a tak...popripade svadobna noc?? 😀 😝 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre