Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

dajenka11
12. jún 2011

@babika44 dakujem pekne a aj ja tebe gratulujem 🙂 kedy mas termin?

kormelia11
12. jún 2011

@dajenka11 gratulujem 🙂 🙂

dajenka11
12. jún 2011

@kormelia11 dakujem, pozeram, ze cakas v decembri o paru dni skor ako ja 😉

babika44
12. jún 2011

ja mam termin 29.1 ... hm cize znamenie vodnár 😒 tych moc nemusim ale bude moje tak bude to naj 😀 a ty ? 🙂

zzzz128
12. jún 2011

Ahojte baby,aj ja som mladá,ale nikdy som ani neuvažovala o tom že je zlé alebo nesprávne že mám dieťa. Je to proste moje jediné,najkrajšie,najmúdrejšie,najvoňavejšie 🙂 ako pre každú mamku. Ked som zistila že som tehotná,mala som zmiešané pocity,ale vedela som že dieťatko si nechám,aj ked som hned vedela že budem naň sama :( Dcérka má teraz dva roky,sme happy a zdravé 🙂 baby,nebojte sa dieťaťa,možno prvé týždne budú trochu o nervy,ale stojí to za to.Podľa mňa ked má baba aj 16,17,ale neláka ju behať poi diskotékach a piť tak bude dobrá mama,lebo nebude mať pocit že ju dieťa obmedzuje.Ale ak to tak nieje,žiaľ sú aj také prípady,tak bude nešťastné aj dieťa aj matka..bude sa len sťažovať,ako dlho nikde nebola,ako jej to chýba...a dieťa bude viniť,aj ked nepriamo ale bude sa tak správať k nemu.Ja som spokojná,tri roky som nikde nebola a ani na to nepomyslím,mám doma vlastnú zábavu 🙂 Držím palce všetkým šťastným maminkám a všetkých vekových kategorií 😀

1katka1
12. jún 2011

@hoota
@babika44
@ela2710
@moniciak
no čo baby ako ste víkendovali ?🙂
My sme v piatok robili jazierko, večer grilovali. V sobotu bazén stavali a zistili sme , že je deravý :(Dnes sme boli u priatelovej mamy celý deň .Super bolo, dúfam, že cez týždeň sa nebudem nudiť :(

1katka1
12. jún 2011

@dajenka11 aj ja gratulujem k tehu 🙂

dajenka11
12. jún 2011

@babika44 tak ja mam termin 19.12. to je den pred mojimi narodeninami, cize bude strelec ako ja 😀 😀 😀

dajenka11
12. jún 2011

@1katka1 dakujem 🙂

1katka1
12. jún 2011

@dajenka11 to by bolo super, keby sa narodí na tvoje narodky nie? 🙂 🙂

1katka1
12. jún 2011

@dajenka11 a vieš už aj čo budeš mať?🙂

1katka1
12. jún 2011

@babika44 aj ty už vieš čo budeš mať ?🙂

babika44
12. jún 2011

ale vikend fajn 🙂 dnes sme boli s priatelom v zoo pozriet zvieratká nech si sprijemnime den 🙂 ... no ja sa cez tyzden nudit nebudem,musim ist do skoly znamky zapisat :( boze ako sa mi nechce .. uz som zlenivela nacisto :D
@dajenka11 takze predcasny vianocny darcek 🙂 a myslim ze aj ten najkrajsí

babika44
12. jún 2011

@1katka1 nie neviem este vobec,mozno ani nebudem chciet a nechame sa s drahým prekvapit .. v jeho rodine su samí chlapi a v tej nasej same zeny :D tak to som zvedava 🙂

1katka1
12. jún 2011

@babika44 aj ja som strášne lenivá, ale musím sa premáhať 🙂aj my musíme niekedy do zoo vyraziť, lebo malý miluje zvieratá.
U nás tak isto ja mám ešte 2 sestry a priateľ má 2 bratov, tak ja som sa aj potešila , keď mi dr. povedal, že to bude chlapec 🙂
A si aj vydatá? Lebo čítam, že hovoríš s priatelom. Lebo my sme sa nebrali, ani sme o tom nikdy nerozmýšlali. Ale vydať sa určite chcem, ale kedy tak to neviem 🙂A takto nám je dobre

babika44
12. jún 2011

@1katka1 nie nie vydatá niesom .. boze chráň 😀 😀 svadbu este neplánujem 🙂 aj ked priatel chce . Inak u Teba ako prebiehalo tehotenstvo ? a pôrod ???naozaj taka bolest ? ja som strasne zvedavaaa 😀

1katka1
12. jún 2011

@babika44
Tehotenstvo super, otehotnela som na začiatku januára, tak som dokončila školu s bruchom 5 mesiacov.Na začiatku mi vôbec nebývalo zle, ani raz som nevracala, ani nič. Až tie posledné mesiace ma malé kopalo pod rebrá , to bolo také zvláštne, vôbec som nespávala, ale vôbec 🙂 kŕče do nôh, do lýtok som mávala.Na WC v noci, to ani nehovorím, kolko krát som chodila 🙂
Raz ráno som sa zobudila a mala som na posteli flak, myslela som , že plodová voda. Prišla som do nemocnici, že odtiekla mi voda , dr. ma vyšetrila a pov. že to nebola voda, ale nechali si ma tam.Dva dni som tam bola a stále nič, žiadne kontrakcie. Potom o tie 2 dni, večer asi o 11 som pocítila také nepravidelné kontrakcie, kt. trvali celú noc do rána.Šla som na vyšetrenie a povedali mi, že sa už spúšťa pôrod, ale ešte musím čakať, bola som len na 2 prsty otvorená. Celý deň som čakala , stále ma pozerali a čakali aj kedy mi odtečie plodová voda, ale ona neodtiekla, tak ma museli prepichnúť .No nešlo tej vody tolko, lebo mne odtiekla už vtedy doma.No potom prišli tie pravé kontrakcie. Šla som sa osprchovať , ledva som prišla na sálu a hneď som rodila pomocou vyvolávačky to šlo rýchlo, takže pôrod super , len tie kontrakcie boli najhoršie. Malý mal obmotanú šnúru okolo krku a nevedel sa dobre nadýchnuť, ale našťastie to zvládol 🙂Bola som potom sním v nem. 7 dní , lebo mal ešte aj žltačku. Narodil sa 8. septembra a mal len 2650 g. a 46 cm.

andrejka1974
12. jún 2011

ahoj viem ze to zvladnes tak ako my vsetky ja som mala prve dietatko ked mi bolo 19 ,druhe ked mi bolo 22, tretie 23, stvrte 26 a posledne piate ked mi bolo 34 malicka ma teraz 2 roky 8 mesiacov a uzivam si to teraz ako sa len da

moniciak
13. jún 2011

@babika44 to sa neda opisat ja som nemala epiduralku este mi aj vyvolavali a zopakujem si to rada 🙂 Ta bolest je prirodzena

hoota
13. jún 2011

@babika44 to sa uz da vo stvrtom tyzdni naisto vediet? ja som to mala potvrdene od lekarky az v osmom. drzim ti palce aby vsetko prebiehalo bez komplikacii 😉 ja som mala v pohode tehotenstvo az na pociatocne nevolnosti, unavu a potom zas nespavost a stale sa mi chcelo cikat 😀 ale to je normalne.. porod bol pre mna dost hrozostrasny ale nastastie prebehol rychlo.

@dajenka11 tiez ti gratulujem 🙂 ja som sa vydavala, ked som bola na zaciatku 6.mesiaca. a aku svadbu chystate malu, velku? my sme mali iba na radnici a potom veceru s rodinou a party s kamaratmi 🙂
@1katka1 ahoj, my sme mali celkom fajn vikend, prisli nas pozret kamarati a aj som s nimi trocha vybehla von a nechala som manzela nech chvilu postrazi krpca, lebo som sa jednoducho potrebovala odreagovat, aj ked to mozno znie jak nejaka krkavcia matka, len som mala chut sa dostat von nachvilu aj bez kocika. vcera sme zas boli kuknut moju sesternicu,aby mi ukazala satku na nosenie deti,rozmyslam, ze si to kupime.

babika44
13. jún 2011

@hoota no ved ani mi nehovor o cikani lebo zas pojdem na wc 😀 ...hrozostrasny porod? pre bohaaa ja som sa rozhodla ze rodit nebudem a basta 😀 😀 😀

hoota
13. jún 2011

@babika44 ja som sa na porod nahodou aj tesila, ale ked uz to fakt prislo chytala ma panika 😀 ale ved ty mas do porodu kopu casu, este nemusis stresovat 🙂

babika44
13. jún 2011

ja mam pred sebou hororovu predstavu 😀 😀 a navyse moj priatel pri porode byt nechce lebo zevraj keby bol,skor by osetrovali jeho lebo by odpadol pri tom 😀

1katka1
13. jún 2011

@hoota Ale vôbec to tak neznie, pre zmenu ja som nebola nikde už ani nepamätám. Niektoré mladé mamičky chodia na disko, minule som rozmýšlala, že keď moj malý bude mať 18, ja 36, možno s ním potom pojdem:D :D
Ale teraz by som ho určite nenechala mame doma nech sa o neho postará, že ja idem na disko.Len raz som bola s priatelom na večeru, ale aj to som tak rýchlo jedla, aby som bola čo najrýchlejšie doma :D
🙂ževraj je to dobrá vec, aj keď varíš, alebo ked na prechádzky pojdete, tak to je super 🙂
mojej kamarátky malý v tom býval ale ževraj zlenivel, nechce sa mu nič , začal veľmi neskoro sedieť a tak. Ona to povedala, že zlenivel z toho, ale neviem mne sa to nezdá 🙂

1katka1
13. jún 2011

@babika44 ale ničoho sa neboj, ty to zvládneš, ani ja som nemala priatela pri pôrode , ten skolaboval,keď m u volali , že som porodila , tak neviem čo by robil keby je tam so mnou :D on tak plakal, keď ho uvidel prvýkrát.🙂
Ale strašne rýchlo celý pôrod ubehol a aj celý čas , teraz si už na to vôbec ani nespomeniem 🙂

babika44
13. jún 2011

no lenze ten moj by plakal pri porode preto lebo sa boji zeby sa mu to vsetko zhnusilo .. boze niekedy je ako malý fakt .. nechapem ako moze povedat ze by sa mu zhnusila zenska pi... a aj vlastne dieta keby vidi porod ... to je jeho fraza ☹ ale verim ze ma v tomu samu nenecha

hoota
13. jún 2011

@1katka1 no moj drahy hovori, ze budeme mat v 40-tke druhu mladost, ale chce este jedno babo 😀 ved ja tiez neviem odist, ze na celu noc sa niekam bavit, ale takto ze na dve hodky, kym maly spinka, mi celkom dobre padlo vybehnut. mne hovori aj mama a svokra, ze im ho mozem nechat kludne aj na noc a my si mozme ist niekam sadnut, no to urcite nie, este sa mi zda prilis malicky na to aby som ho nechala babkam na krku, bolo by mi za nim aj smutno, mne sa zda, ze je daleko uz len ked je v postielke a nie s nami v posteli 😅
ja tu satku asi skusim a uvidim ako na nu misko zareaguje, ci sa mu v nej bude pacit, vela bab si to pochvaluje, tak som zvedava ci je to fakt taky zazrak ked uz taky kusok latky stoji 100eur.
@babika44 nic v zlom,ale kolko ma tvoj priatel prosim ta rokov, ked nieco taketo povie? znie to dost necitlivo a nevyspelo 😒 skus mu vysvetlit, ze je to aj jeho babo a ze by si ocenila keby ti bol v tazkych chvilach oporou 😉 teda samozrejme kazdy je iny, ja osobne by som porod z pohladu inej osoby vidiet nechcela, ale moj manzel odzaciatku chcel byt pri porode a som velmi stastna, ze som ho tam mala. v tych bolestiach som sa nevedela dockat kedy pride a neviem si to bez neho predstavit, bola to pre mna velka podpora,mat tam blizkeho cloveka a nie len kopu doktorov a sestriciek, pre ktorych je to len praca.

babika44
13. jún 2011

on ma 24 a jasne aj mne to pride necitlive ked mi napriklad povedal ze pri porode mi bude kyvat spoza skla miesto toho aby ma drzal za ruku .. och aj som si poplakala ked som si pomyslela zeby tam nebol pri mne ☹ ale poznam ho dobre a viem zeby to nespravil len tie recy su nie zrovna prijemne

1katka1
13. jún 2011

@hoota
aj my určite chceme ešte dievčatko 🙂,ale to až po 30tke :D
Náš malý s nami spáva v posteli, tak si zvykol a niekedy cestuje v tej posteli, raz je pri mne, potom na konci, tak musíme mať zábranu.V postielke by mi tiež chýbal 🙂
To vážne je také drahé? Ja som ani o tom nikdy neuvažovala, že by som to aj ja kúpila.Ja chodím bicyklovať a na korčule, tak rozmýšlam , že by som malému kúpila cyklovozík, ale priateľovi sa to absolutne nepáči.Tak len cyklovozík mi chodí stále v hlave :D Nepáči sa mu ani to , že s ním chodím na kočíku a tak korčulujem.Je to dosť nebezpečné, lebo chodievam aj na hlavnú a milion aút vždy ide. Ale chodievam hlavne po takých odlahlých uličkách, kde nechodí veľa aút, ale on si hovorí aj tak svoje :D
Veď aj tu na MK veľa báb si pochvaluje tú šatku, tak určite skús🙂

dajenka11
13. jún 2011

@1katka1 no to by bola pecka , by sme naraz oslavovali 😀 ale neviem ci by sa mu to pacilo, aj ked bude mat 20rokov a ja 40rocna teda uz 41 rocna by som chcela s nim oslavovat 😀 😀 no a nevieme co to bude, ale priatel chce velmi dievcatko no a moja babka povedala ze to bude chalan a babky sa nezvyknu mylit, nie?! 😎 😀 😀

@babika44 no ten najkrajsi darcek, len nech je vsetko v poriadku a vsetko dobre dopadne 🙂 a tebe tiez prajem aby vsetko dobre dopadlo, lebo teraz tolko potratov a kadeco aj tu na MK citam a fakt ze z nicoho nic a bum... takze nam prajem bezproblemove tehulkovanie a aby sme to do uspesneho konca dotiahli 😉

@hoota dakujem krasne, ja sa tiez tak budem vydavat, 6.8.2011 sa uz strasne tesim, no my sme chceli taku mensiu no ale bude velka, lebo len rodinu sme pozvali on svoju na svoju (fakt len tu najblizsiu ) a mame 100 ludi 😀 😀 😀 sa osalim asi 😀 ale hadam vsetko dobre dopadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre