Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
8. feb 2010

maka...aha no tak to mu poviem ak mi spravi,...tak nech mi spravi...a nie nesnazime sa este...nebranime a tomu..ale aSI etse nie....zacneme sa asi od leta az...a nie nepapam nci take...zatial..lae urcite bduem... 🙂

bombulka200
8. feb 2010

LIZATKO no ja som na tom oooovela horšie pred pôrodom som mávala tak oko 55-57 kedy ako a pri pôrode 77 a teray 70 😀 😀 no hruza ja sa snažím tiež a ja nejako extra ani nejem ale tak nechce ísť dole aj cvičím každý večer na stacionárnom ale ta vieš predsa v zime nemá človek tolko pohybu podla mna to bude lepšie na jar a v lete... a ideme aj do grécka na dovču takže musím schudnuť aspon na 60 😀 haha moje sny

norikk
8. feb 2010

baby vysvetlite mi prosim ako sa pocita tehu?? viem ze trva 40 tyzdnov, ale kolko to je potom mesiacov?? desat?? ak sa ma dakto spyta v ktorom si mesiaci, ja neviem odpovedat 😒

adelka89
8. feb 2010

norikk tehotenstvi trva 280 dni tj 40 týdnu po 7 dnech tzn 10 lunárních mesiců
existuje tabulka kde mas ty mesice vypsane, mam ji v albu tak se mrkni v kterem mesici konketne jsi.
Treba ja jsem v 8. lunárním ale 7. kalendářním 🙂 je to proto, ze kazdy mesic má 30 nebo 31 dnu ne 28 🙂

norikk
8. feb 2010

mozes poslat link pls? newem najst :D

lia23
8. feb 2010

norikk....chod na www.tehotenskakalkulacka.sk a tam to setko mas..zadas si tam datum poslednej ms..tam ti to pekne setkov yskoci🙂 🙂

jemrykka
8. feb 2010

ahojte kočky, nemám síce násť mám 21, ale chcela som sa spýtať tie čo už ste porodili, ako ste to snášali po pôrode mali ste nejaké zdravotné problémy? lebo čo som čítala tak vačšinou sa sťažovali ženy kol 28-35 ročné, len chcem zistiť, či my mladšie to snášame asi lepšie nie? dik za odpoved🙂

lizatko1009
8. feb 2010

bombulka ja od dnesneho dna som zmenila jedalnicke uplne som vyradila cukry, tuky, soli a dofam ze dam do leta na tych 50kg a stije mas?

jemrykka porod som mala ukazkovy, a po porode akurat ma trapili hemeroidy asi 2 mesiace a viac nic.

bombulka200
8. feb 2010

JEMRYKKA ja som síce mala bolesti už dva dni pred pôrodom lebo som sa nevedela k tomu ešte otvoriť ...ale potom to už šlo rýchlo a na tri zatlačenia bola malá vonku ..takže fajn a si myslím že mladšie to znášaju lepšie 😉 ......LIZATKO hej mám hlavne na bruchu na stehnách len trošku ☹ nechápem ako po jednom dieťati sa moje telo mohlo zmeniť na taký otras 😀

bombulka200
8. feb 2010

hej a ešte som zabudla že som bola bez nástrihu iba s jedným stehom takže super ... za to vdačím suprovemu doktorovi ktorý ma odrodil taký mladý fešák 😉 😀

lizatko1009
8. feb 2010

bombulka tak ja mam na lavom lytku, asi 3 na bruchu aj uplne hore na stehne minimum a samozrejme na kozach 😠 tak to si mala super, ze bet, ja som mala. a aj byvame nedaleko seba 😉 ja som mala anesteziloga, co mi dopichoval epi mladasa. 😉

bombulka200
8. feb 2010

LIZATKO a ty si odkial??? no ja som tiež mala epi ale tak anesteziologičky takže smola 😀 ale doktor čo ma rodil bol super 😵

lizatko1009
8. feb 2010

ja som z bardejova 😉 a ako sa ti zdalo z epi?

adelka89
8. feb 2010

vidim holky, ze jste epi mely skoro vsechny, nedavno jsem se dozvedela, ze u nas v Brne je ve vsech porodnicich epi,analgeztie zdarma 🙂 takze do toho pujdeme asi taky 🙂

lizatko1009
8. feb 2010

adelka to mas ale stastie u nas stala 4000sk a otec pri porode este 20€

adelka89
8. feb 2010

za tatinka u porodu se u nas taky stale plati ale ta epiduralka me fakt potesila 🙂

lizatko1009
8. feb 2010

toto by malo byt vsade niekto aj chce a nemoze si ju dovolit, ale cigankam by som ju nedala. 😉

maka123
9. feb 2010

lizatko ty jedna rasistko 😀

lizatko1009
9. feb 2010

maka 😀 😀 niesom rasistka, ale ciganov neznasam, tak som? 😀 😀

kajiq
9. feb 2010

Adelka, teda nemam slov..to jak z rozpravky 🙂 Adel vy tam mate zadara epiduralku? To si našla na nete alebo..?? Aa potom epi je skratka pre nastrih, epiduralka ma skratku EDA 😵 tak ja byť tebou idem do toho určite 😀 nič tym nestratiš, iba ak tie strašne bolesti 😀

Lizatko ešte nie, ale planujem čo najskor..len čo nejaku najdem 😀 Ale ved Matuško je ešte tiež dosť maličky..a ja som chcela aby mal moj maly už aspon pol roka 😀 alebo aby vedel už vypravať aby mi povedal čo mu je 😵 cumlik mi v nemocnici povedali aby som mu dala ked som ešte nemala mlieko a odvtedy bez neho ani na krok 😀 len dufam, že sa mi podari ho od cumla odnaučiť 😀 aa diki..aj Matuško je straaašne zlaty..taky maly okaty..musite mať z neho radosť 😵

Lia určite to zvladne 🙂 a čo ty nove? 😵

Jemrykka nemaš sa čoho bať, ved už bolo vela aj takych 13- ročnych čo porodili tak ty to zvladneš určite lavou zadnou 😵 😵 😵 aj ja som v pohode porodila v 16 😀

maka123
9. feb 2010

lizatko tak trosku rasisticky podtext to ma,taky je ale nemam moc v lasce,i kdyz vsichni nejsou stejni, nedavno me jedna ciganka pustila v mhd sednout 🙂

kajiq adelka urco myslela epi jako epiduralku jasne ze to v cesku je zadarmo no a epiziotomie se bojim ze me pak spatne zasijin a sexik uz nebude to co byval 🙂 moji kamaradce to blbe zasili a ted na to nadava kudy chodi

lizatko1009
9. feb 2010

kajiq ja od kedy som dala snurka od vtedy svaty pokoj a ked neml a ho niekto videl, tak strasne plakal. ved hej, ale strasne rychlo ten cas uteka este jeden polrok a bude mat rok, ale teraz je strasne zlaty, bavi ma pozorovat co uz dokaze a ako sa rehli na kazdeho koho pozna 😅 tak nam v nemocke vobec cumlik ani neukazovat, akurat tu vodu na striekacku mu dali,kym som nemala mlieko, akurat kazali stale si ho prikladat aby sa spustilo mlieko, druha noc bola najhorsia vsetko ma bolelo a maly bol hladny utekala som s nim na novorodenecke aby mu dali glukozu a tak sme spolu spali ani na vizitu sme sa nezobudili a rano uz som mala mlieko, jedna zachrana 😀 a spinka ti dobre? KAZDE KOLKO HODINKY HO KOJIS?

adelka89
9. feb 2010

kaji jj vim, ze epi je zkratka pro nastrih, ale jsem lina psat cele slovo a priznam se tu zkratku eda jsem neznala 🙂 a je fakt, ze je to tuzdarma, rikali mi to kamradky ktere tady v brnenskych porodnicich rodily 🙂
a nastrihu se taky bojim, nemyslim ani tak tu bolest jak ty problemy potom nejen v milovani ale také inkontinence apod... vcera se me manzilek ptal, jestli uz provadim masaz hraze 🙂 nevedela jsem jak mu na to odpovedet, tak sjem mu rekla ze si tam proste nevidim 😀. Rozhodl se ze si to poclive nastuduje a pak budeme masirovat 🙂
co vy holky? pomohlo o ? provadeli jste to nebo ne?

kajiq
9. feb 2010

Maka aj mne to blbo zašili 😒 ale asi keby sa mi to natrhlo same by to bolo ešte horšie..jednej kamoške sa to same roztrhlo a ta bola chudatko pozašivana križom kražom a ledva to rozchodila. 😒 takže som za nastrih 😵

Lizatko musim teda nejaku šnurku najsť 😀 mne dali v nemocke glukozu do flašky a tak som ho krmila..a nejak si na tu flašku zvykol tak teraz mi nechce cecať inak len z flaše takže mlieko si musim odsavať a tak mu davať cca každe 3 hodiny, ale zaleži ako sa zobudi.. ☹ spinka dobre, cez den sa budi asi každe 3 hodiny a v noci spi najskor 5-7 hodin a potom sa budi po 3 hodinach takže sa aj ja vyspim 😀 a tvoj maličky ako?

Adelka teda to je pekne nespravodlive 🙄 druhe idem porodiť doo Brna 😀 aj ja som si naštudovala tu masaž hradze, ale nakoniec som sa na to vykašlala 😀

lia23
9. feb 2010

kajiqľ...no ja sa mam celkom dobre.ujde to pomalicky🙂 a cot y??🙂uz si natom lepsie?🙂

bombulka200
9. feb 2010

LIZATKO nomne epi pichli dosť neskoro ked som bola už na 5,5cm takže nejako extra nezabrala len na chvilku už mi ani nedopichli lebo nestihli lebo som už rodila 😀 ale neva hlavne že 4000sk som vyhodila 😠 ja som z Košíc

gerci90
10. feb 2010

awojte babulky---tak ja teda pridavam fotecky tej mojej maličkej mrvinky tak kuk...inak držim vam palceky vsetkym... 😅 ..aby ste si nemysleli že som na vas zabudla ja vas pravidelne citam ...len nemam kedy pisat...ale som s vami staaale 😵

babullka1
10. feb 2010

Gerci ja som hned kukla fotecky...babika je nadherna 😀

gerci90
10. feb 2010

dakujem..ale ja som pridala aj dake new.fotky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre