Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

gerci90
10. apr 2010

Natali ti si tehotna a ex priatel??počkaj asi som neni v obraze....to sa mne stava...:( a s rodinou to poznam,......ja som si tiež zazila svoje.... 😖

gerci86
10. apr 2010

LIA 23-dufam,že ťa pán božško vysliši....To vravel včera lebo dnes vravel že sa nám to nemalo stať nie teraz keď sme bez peňazí :(Zajtra príde,tak dufam,že ma vystíska.....

adka_praha
10. apr 2010

natalie nesmies si ich vsetkych pripustat k telu... 😕 rodina sa z toho musi akosi spamatat a ostatnych s ich blbymi kecmi proste odosli do teplych krajin, nech sa staraju o seba... 😠
pre babatko nie je dobre aby si sa stresovala... 😒

natalie_tmk
10. apr 2010

nic sa nezlepsilo 😒 Kamosi sa na mna uplne vybodli (kvoli tehu). V skole nado mnou stoji cele vedenie - riaditel, zastupkyna, triedna prof., v-s-e-t-c-i 😢 Expriatel sa mi vyhraza, ze ked niekde poviem, ze dieta je jeho, ze nas zabije (cisty psychopat...).
A ani neviem, co bude s tym slubenym bytom od mami - asi ju nevlastny otec presvecil, aby mi ho nekupovala, nech sa staram sama o seba...

adka_praha
10. apr 2010

ako ze stoja nad tebou???
a ten tvoj ex je co zac? 😖

gerci90
10. apr 2010

uf natali nei ti veru co zavidiet...
Gerci ...........denisovi zasa preskakuje,????????dlho ho to držalo....

lia23
10. apr 2010

nataly....to e strasne...neverim ze existuju aj taky ludia ktory sa vybodnu na tehulku..:(ved to je kranse..mam tiez spoluziacku tehulku...1.5. ma termin..ale nedokazem si predstavit ze by som a nanu koli tomu ze je tehotna vybodla..ved to je hroznee:(moc ma to mrzi..ale nemoze to byt nahodou tak ze ty si to az moc setko namyslas??alebo nieco take??ako nic v zlom..ale obcas sa to stava ze tehulky si namyslaju ze ich nik nema rad...ze je cely sved proti nim...urcite to tak jee???tvojho ex ...nepochopim...to je ina kapitola sam o sebe...nedozrete decko...nebol by schopny vychovavat babo..to bud rada ze s nim nie si radsej..urite mas na lepsieho chlapa..ktory vas oboch bude lubit.. 😉

natalie_tmk
10. apr 2010

gerci90 noo vykaslal sa na mna a babo s tym, ze nas nechce nikdy nevidiet uz.

adka ved si ani nechcem pripustat, ale ked v skole aj na intraku na mna vsetci pokrikuju, ze som stetka? lebo som tehu a bez priatela... Nejaka uzasna profesorka, ktora ma nemala v laske, to s radostou vsetkym vykecala.

A stoja za mnou, aby som sa vyjadrila, ako to bude so mnou na buduci rok, ci nastupim, odidem, alebo budem mat ISP. Ale ja to zatial neviem! A oni to nedokazu pochopit 😢

A rodina - to radsej ani nekomentujem.

norikk
10. apr 2010

baby,neviete,ako je to s tymi pridavkami na dieta??? a vsetkymi financiami,ktore by sme mali dostavat?? viem ze vy,ktore teras mate babatka, a ste studujuce,alebo prostre ze ste nepracovali,tak dostavate 185 eur vsak?? a mne jedna zenska v inej teme tvrdila,ze nemam na matersku pravo, ako som nepracovala, alebo neplatila dobrovolne nemocenske poistenie...ale sak kurnik som studentka, tak ako som mohla pracovat alebo platit poistku....tak mi ta zenska napisala,ze mam pravo len na rodicovsky a nejaky prispevok, co mi bude platit skola....ale sak z toho sa neda zit...pytala som sa teda spoluziacky,lebo jej mama robi na socilanom urade...tak povedala,ze od 1. januara sa zmenil zakon. a ze to asi bude tak,ako tvrdi ta zenska....a z coho amm ptoom zit :(...zeny sa stazuju,ze materska je malo....ale ja som dufalaze aspon z toho bude nase male mohlo plnohodnotne zit...a teras ked nedostanem ani to?? a s priatelom newem ako to je, aby ste si nemysleli,ze na ans kasle abo co, to nie...on ide na vysoku, s mojim plnym suhlasom, nech aspon on vystuduje, lenze porpi vysokej nebude moct vela zarobit... :( takze ako to je teras,....sak to sa bez materskej neda

lia23
10. apr 2010

gerci89..on sa z toho urcite este vyspi...treba mu dat cas..aby si utriedil myslienky..a urcite ked pride ta vystiska... 🙂 🙂 🙂

lia23
10. apr 2010

norik..ano..myslim ej to tak...zena ma pravo na matersku..len ak odpracovala nejakych 270 dni..ci kolko to je..ci dva roky..inaksie nemas pravo na matersku...potom je to len asi rodicovsyk prsipevok...vsetkos a da najst na nete...staci ak si do googlu das napriklad prispevky na dieta.a tam by ti malo vyst..skus nieco pohladat..ale mne sa zda ze to tak jee...

norikk
10. apr 2010

ale lia :( sak nedavno mi tu baby pisali, kolko dostavaju, ze maju tych 185 eur...lizatko napr..sak ona tiez studuje a dostava matersku, ci nie....baby poradte :( mna porazi...a zajtra maju prist buduci svokrovci na "pytacky" aj s priatelom ku nam.... teras newem co bude :(

bashenka
10. apr 2010

norikk ja som tiez nepracovala iba studovala a stale dostavam tych 185eur

valria321
10. apr 2010

bashenka ajoj ešte teba musim pozdraviť a narychlo sa opytať kde si kupila tu čelenku v auparku ?lebo aj nam v Žiline stavaju aupark tak dufam že tu bude niaky dobry detsky obchod lebo musim len z netu objednavať veeci nič tu take pekne nemame ☹a ako sa mate s malinkou dufam že dobre tak papa ideme mi vonku🙂

norikk
10. apr 2010

bashenka tak vy ste zo stareho zakona asi...a my co porodime v 2010 si mozme piskat :( ...joj dnes sa mi nedari... :( .....

adka_praha
10. apr 2010

baby ved jedna vec je materska- s tou sa tu asi vsetky mozte rozlucit a ja s vami a druha vec rodicovsky prispevok...to je ta almuzna 185 eur... 🙄 a to silne pochybujem ze by s tym hentak manipulovali, ze by ani to nedostali zeny, ktore nestihli ist do prace, alebo chodili este do skoly...ten rodicak isto budete dostavat... 😕

norikk
10. apr 2010

rodicovsky je 185 eur adka?? dobre to chapem?

adka_praha
10. apr 2010

aaaano prosim...hovorovo je to materska...ale v skutocnosti je materska iba vtedy, pokial mas odrobenych 270 dni ci kolko to a je to tusim 60 percent z tvojho platu...pokial je to nizsie, ako je ten rodicovsky prispevok, tak su okolo toho dake papierovacky a dorovnaju ti ten rozdiel...ale kedze vacsina z vas alebo mozno vsetky idete na matersku alebo ste sli rovno zo skoly, mate narok iba na rodicak...(a materska je 1. polrok po porode, potom ci ste robili alebo nie, dostanete rodicak...ale teraz to akosi pomenili este, ze ktore robili, maju rodicak zvyseny...ale to sa mna netyka, takze presnejsie neviem...) teda ja som robila, ale nie na zmluvu ale na dohodu a to mi je ho**o platne... 🙄
ale ako to je presne ked este chodite do skoly tooo neviem...ale podla mna musite daco dostavat... 😨 ten rodicak... 😕

norikk
10. apr 2010

a ten rodicak ako dlho,??

norikk
10. apr 2010

po aku dobu?

norikk
10. apr 2010

uz mam z toho mis mas hotovy.... :D

natalie_tmk
10. apr 2010

norikk nieco malo som ti nasla: http://www.socpoist.sk/starostlivost-o-dieta/13... podobna situacia

adka_praha
10. apr 2010

tak inak...najprv varianta ze pracujes tych 270 dni o ktorych sme sa tu zmienili, aby si mala narok na matersku:
tie dva tyzdne pred porodom alebo kolko to je (neviem, lebo ja som bola doma od konca 1. trimestra) nastupis na matersku...odvtedy dostavas pol roka matersku, co je tych asi 60 percent z tvojho platu...pokial by to vychadzalo menej ako je rodicovsky prispevok, teda 185 eur, socialka ti to do tejto sumy (185 eur) doplati...po pol roku bratia materskej, prestupujes na rodicovsky prispevok...musis zas behat po socialkach a neviem akych certoch, lebo to ti nedaju automaticky, ale este aj to si musis zasa zvlast vybavovat...no a rodicovsky myslim ze do dvoch rokoch dietata budes poberat "zvyseny" (neviem ako sa to rata a z coho) alebo je to dva roky od kedy ho zacnes poberat? neviem uz...viem ze tam lietaju tie 2 roky...a potom do troch rokov dietata budes poberat uz len tu almuznu 185 eur...

a ked nerobis, tak dostanes sice aj tie prispevky k mimi (co dostanes aj v tom prvom pripade), co je okolo 800 eur, ale kedze nemas odrobenych 270 dni, tak nemas narok na matersku, ale len na rodicovsky prispevok a kedze si nepracovala, tak nie na ten "zvyseny" ale len na tych 185 eur mesacne...

dufam, ze som to nepoplietla, ale takto nejak to bolo...

norikk
10. apr 2010

a ked nemam narok na matersku, tak rodicovsky zacnem dostavat hned po anrodeni?

adka_praha
10. apr 2010

ano...len neviem ci chodis este do skoly, potom neviem ako to funguje...ale sa spytaj na socialke, ako to je v tomot pripade...

bashenka
10. apr 2010

valriiii ... myslim ze v HM ale niesom si ista ! 🙂 nam tu prsi neda sa ist ani von to je hroznee a mame sa fajn 🙂 dufam ze aj vy potom napis ze ako rastiete 🙂

maruska_p
10. apr 2010

Ahojte 🙂

Mne sa to už asi blíži, mávam aj poslíčkov, tak si užívam posledné dni bruška 🙂

adka_praha
10. apr 2010

maruska ja ta nechcem desit ale poslickovia mozu byt kludne aj ten mesiac pred porodom...radse nech malinka este aspon tie 2 tyzdne v brusku vydrzi... 😉 ale inak prajem prijemny koniec tehulkovania... 🙂

zamilovana
10. apr 2010

Kazdy ma narok na rodicovsky prispevok,a co sa tyka externej vysokej skoly,urcite nie je pravda ze pridete o nejake peniaze. Chodim externe a dostavam matersku a tak isto aj moje spoluziacky s detmi,ktore nikdy nerobili a externe zacali studovat hned po strednej. Takze externe studovat mozete,ak mozem odporucit pre informacie si volajte na socialku do blavy na pobockam v malych mestach nic nevedia,ja som bola na socialke u nas v meste daco vybavovat a zacali mi nahovarat same bludy tak som volala do BA a tam mi poradili uplne inak a tak to bolo spravne. Ak chcete poslem cislo na bezplatnu infolinku.

norikk
10. apr 2010

ja nerada vybavujem cez telefon...ale dik ...a ja sa zatial len informujem co a ako...budem sa stahovat,taze to budem vybavovat aj tak na inom urade...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre