Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

norikk
23. máj 2010

zuzanocka,ved to je jasne....preto mna mrzi,ze to trocha flakam ☹ mohla som si to viac zaznamenavat....ako vy tu v albumoch...a preco len jedno?? ake mas problemy?? ak sa smiem spytat?

estterka
23. máj 2010

zuzi,ale tak viem,ze mas veci uz pokupene,co mne este ani nenapadlo..z lekarne a tak,si vybavena urcite 😀 a to ked ty stresujes,ci mas dost,tak ja neviem co mam povedat..
no mne na 3D zatial nostek pozerali a hlavicku,ci je vsetko ok..a mame krasne fotky z 2D

zuzanockamt
23. máj 2010

esterka ... hej, pozerali na mna doma ako na psycho, ze uz vlozky a ostatne kraviny kupujem, aj MM hundral, ale tak pre pokoj mojej duse som rada, ze to uz mam ... ja som jednoducho taka ... urcite vam napisem zaciatkom augusta alebo koncom jula, ze som uz aj do porodnice zbalena 😀
norik ... zdravotne problemy nemam, ale na viac deti nemam financie

mam4
23. máj 2010

norikk 🙂
ja som to mala doma podobne, prve dieta v rodine po 20 rokoch 🙂 svokor sa smial ked sme mu vraveli o 3D ultrazvuku, ale ked sme mu potom ukazali fotku tak mu padla sanka 🙂 ja na povery neverim, vecicky som zacala kupovat po prvom trimestri a ziadne nestastie sa nestalo, mame krasnehoi zdraveho syna. takisto to robili vsetky kamaratky a nic 🙂 aj ked stale vidim cervene snurky, alebo reci typu: nehikaj, urieknes alebo 3x popluj 😀 pre mna su to take ludove povery, ked este veda a medicina boli v plienkach. nieco sa stalo a ludia si to vysvetlili po svojom, tak si na "ochranu" vymysleli vsakovake poplutia, snurky, ruzence atd.
k perinakm, my sme mali jednu a pouzili sme ju iba raz, cestou z porodnice... maly sa v tom potil, mne vadilo ked som ho "necitila" a manzel ho nosil na vankusi 🙂 lebo sa bal ze mu ublizi 🙂 dokonca aj neurologicka nam ukazovala rozne polohy ako spravne nosit babetko od narodenia na rukach. podla nej dokonca nie je spravne aby babo bolo vystrete v perinke, vraj je to pre neho neprirodzene pretoze v brusku bolo cely cas v klbku. takisto pri prebalovani sa nemaju nozicky dvihat hore ale "stocit" k hlavicke akoby do klbka aby sa chrbtica neprehinala. do esoviteho zakrivenia sa dostava postupne, najprv zacne babo dvihat hlavicku, potom lozit, nakoniec sa postavi a zacne chodit, takto sa prirodzene formuje ... ale takisto je vela doktorov kt. tvrdia opak, ze babo ma byt v perinke. no ja osobne som sa stretla len s nazormi (doktorov) : perinku vyhodit 🙂
takze ako vzdy kolko ludi, tolko chuti 🙂

norikk
23. máj 2010

zuzanocka,a co mam pvoedat ja,alebo ostatne nastrocne...my nemame ani na to jedno 😀 ....ale tak neboj,sak nemusis mat dve deti behhom dvoch rokov...sak aj po piatich sa urcite podari 😉 drzim palce... 😎

mam4
23. máj 2010

norikk, tak teraz si povedala strasnu pravdu. pre kazdu mamu je jej dieta najkrajsie na svete 😀

norikk
23. máj 2010

mam4,mne to sestra vysvetlila s tym kupovanim veci dopredu tak,ze jej svagrina,ked cakala prve,ze ho porodila mrtve a ptoom od zlosti vyhadzovala kociar cez balkon...ale sak podla mna je to tiez hlupost,co sa ma stat,sa stane a ziadne vecicky to nemozu pritiahnut....a ja tiez chcem radsej mat vsetko dopredu...najme ten kocik a to ma stve,lebo cela moja rodina je prosti,aby som to kupvala dopredu....a kedy to mam potom kupovat dofrasa??? kedy po porode,ked sa s malinkym nedostanem von bez kociara...no proste....veselo...ale ked sa prestahujem,budeme si to s priatelom riadit sami.....teras zas napr. moja mama organizuje vsetko okolo svadby...ae vsetko...kedze svadba je u nas,a nie na orave,....ale to by neblo zle,keby som aj ja mohla nieco zrobit...najviac ma dojalo,ked boli objednat kolace.....nevzali ma vtedy so sebou,a kedze sli za jednym znamym,ktory je kamarat mojho "svagra" tak sato zvrtlo tak,ze ten moj "svagor" nam vybral svadobnu tortu...ja som mala,aj ma take nervy.....ja zboznujem torty, vyzivam sa v prezerani obrazkov,a tu za 5 minut bez pritomnosti buducich mladomanzelov,nam "svagor" vyberie tortu....ani newm aku 😠

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... tak za 5 rokov uz teda dieta nechcem 😅
a kedy mas svadbu?

norikk
23. máj 2010

ale zuzanocka,moja sestra mala asi 31,ked mala tu trojrocnu dceru...a moja mama ma mala v 39 ...a svadbu mame 3.7.

lia23
23. máj 2010

norik..vy mate svadbu ked ma moja neter narodeninyyy 😉 😉 😉 😉

estterka
23. máj 2010

norikk,vidim,ze viacere tu mame rodicov "organizatorov" 😀

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... no len MM bude mat o 5 rokov 40, tak to uz teda nie ... viem, co je to, ked sa narodi dieta neskor a to teda pre mna nie je
takze svadba uz za chvilu 🙂 ... saty uz su?

norikk
23. máj 2010

lia,tak aspon budu oslavovat viaceri a kolko ma neter?? a to ty si sa pytala na ten marcipan??

norikk
23. máj 2010

no len musim byt ticho a byt rada ze nam to zaplatia robia...aj ked,furt sa hadame 😀
nie saty este nie su, ale na buducu sobotu ideme do polska a cez tyzden pobehame po meste salony...no som zvedava ,ci daco najdeme,aby to aj pkene vyzeralo, bolo pohodlne hlavne a aby som nevyzerala ako 100 kilova....takze nejaky super strih siat najst 😀
zuzanocka nechces to kvoli tomu vekovemu rozdielu teda?? no sak ja viem co to je....moj otec mal 45,ked som sa narodila,a teras ma to trocha depce,ked uz je z neho doslova dedko ☹ ..s mamou to je zas tak,ze sme sa vzdy hadali...viac som ssa rozpravala so sestrami ako s mamou....
inak,pozajtra mame s priatelom 2 roky vyrocie,co spolu chodime, a za tie dva roky kolko sa toho udialo 😀 nemozem z toho...ako sa zmenili nazory mojich rodicov a tak....ved prvy polrok,co sme spolu chodili,moj priatel k nam chodil tajne, a spaval u mojej sestry....od nasich som dostavala bitky,ked som chcela cestovat na oravu....tak som tam utiekala....a teras mama do mna huci s pripravami na svadbu...prepacte krivdila som jej,pyta sa sem tam,co chceme....ale väčšinu aj tak vybavuje za nas....pred chvilou do mna hucala,ci uz sme spravili s priatelom oznamenia......robim ich totiz na PC....venujem sa grafike :-P.....

norikk
23. máj 2010

😅 zuzanocka a este,preco si spominala doktora z DK,ked si z Martina?? to chodis tak daleko?? 😲

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... to ste len dva roky spolu? 😅
no ja byvam v MT, ale pochadzam z oravy,tak to tam trosku poznam 😉 ... a moja sestra chodi k nemu, mala ho aj pocas tehu a bola velmi spokojna ... ja mam dokinu tu v MT, do DK by bolo trosku daleko

misss
23. máj 2010

Ahojte..
Norikk, ja mam tiez same biele stare perinky..a niektore su este po mne.. 😀 😀 ..ale vyuzila som ich..jednu som mala v hlbokom kočiku, jednu tenku na doma a taku jednu hrubsiu.. 🙂 🙂
A oblecka mam tiez aj nove a aj veeelmi stare.. 😀 😀

mam4
23. máj 2010

norikk, s tym kocikom aj inymi vecami by si to mohla spravit tak, ze si vsetko vyberies, zarezervujes a aby bola rodina naporiadku a spokojna tak to pojdu vyzdvihnut oni kym ty budes v porodnici 🙂 lebo s malinkatym babom urcite nebudes behat po obchodoch a verim ze ani nechces aby iny vyberal za teba 😝
my sme to tak urobili s postielkou (tu jedinu sme nemali kupenu), manzel ju bol kupit ked som bola na sestonedielke a so svagrinou ju poskladali, "obliekli" a pekna nacancana nas cakala ako prekvapenie 🙂

norikk
23. máj 2010

zuzanocka,nj len dvad 😀... tak ale poznas par,co by dokazal vydrzat 2 roky na dialku?? za tie dva roky sme sa museli naucit tolkym veciam,co v inych vztahoch zistia alebo nadobudnu az neskor....napr. maximalna vernost....proste ta dialka ma svoje vyhody,aj nevyhody....dufamze to nebude velky sok po svadbe... 😀 ale uz si pomalinky zvykame....inak,vy vsetky byvate vo vlastnom?? lebo ja idem ku svokrovcom...no a kedze som strasne hambliva...aj ked tam uz chodim nejaky ten rok (aj s povolenim mamy 😀 ),tak som sa este furt strasne hambila....viete ake to je ist si vziat jedlo z cudzej chladnicky?? 😀 ale uz som dostala "krik" aj od buducej svokry, ze u nich budem byvat,ze sa musim naucit si sama vziat jest a nehambit sa 😀...takze posledny tyzden co som tam teras bola,som im aj obed varila 😀

a k tym perinkam, sak to "futro" no to vnutro co ju vyplna,moze byt hocijake nie?? hrube jak vankus,alebo len take lahunke....len ten obal je proste biely klasicky cipkovany...a ja som myslela,ze perinky su lepsie,ako tie zavinovacky,ze babatko je tak tesno zaviazane,ze citi bezpecie,ako v maternici, ale ze v tych zavinovackach je zas take volne, newem,pride mi pevnejsie a bezpecnejsie ta perinka...kolke generacie boli na tom odchovane 😀 ...no len doba sa meni 😀

norikk
23. máj 2010

tak postielku mame....samozrejme este po detoch,ale myslim,ze je dobra,to neplanujem kupovat...ale skraslit by som ju chcela,prefarbit nabielo a vyzdobit...hrozne sa mi pacia tie nebesa,co sa davaju nad postielku 😵

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... poznam 🙂 ... ja s MM ... kym som neskoncila VS, tak sme fungovali len na vikendoch 🙂 ... my byvame chvalabohu vo vlastnom, ale zo zaciatku, kym sme dali byt do poriadku, tak sme boli asi 4 mesiace u svokrovcov

misss
23. máj 2010

mne tie zavinovecky prisli ako zbytocne vyhodene peniaze, ked mam doma asi 10 snehobielych čipkovanych periniek..mne sa v tom viac paci babatko... 😀 ja som v niektorych veciach pre staru dobru klasiku.. 😀 😀 😀

norikk
23. máj 2010

baby a co vam pomaha/lo na palenie zahy?? 😢

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... skus sirup/emulziu gastrotuss ... to v tehu mozes ... mne to zvykne zabrat

misss
23. máj 2010

vraj je dobra voda zo zemiakov uvarenych v supke.. 😝

norikk
23. máj 2010

ale ta zas nemozem kazdy den brat....nase male zrejme bude vlasate 😀 😀 ...ale dakedy to je hrozneee 🤐 ale chvalabohu,aspon ze nevolnosti presli 😀..tyh som si tiez vytrpela...a inak,zuzi,kolko si pribrala??

norikk
23. máj 2010

miss 🤐 no to by som nepila 😀 sak tie zemiaky aj keby si akokolvek vydrhla,tak na nich este ostane zem...ale zemiaky ako take mozu pomahat...vcera som zjedla ciste z obeda, a pomohlo kustik,ale na to som zjedla hranolky,tak este v noci o tretej mi bolo zle 😀

zuzanockamt
23. máj 2010

norik ... ten sirup mozes kludne kazdy den ... a co sa tyka vahy, tak mam zatial + 5,5 kg 🙂

norikk
23. máj 2010

ja som naposledy mala 8 😅

zuzanockamt
23. máj 2010

ja chcem max. pribrat tak 10 - 12kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre