Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

norikk
23. máj 2010

myslim,ze tebe sa to podari, ja sa do toho asi nevmestim,ale isto,zacnem si uz vsetky cisla,fotky zapisovat podla tyzdna 😀 aby som mala prehlad,kolko priberam 😀

norikk
23. máj 2010

inak,len tak NAHODOU,neviete o niekom, kto by predal lacno velhada a terarium? 😀 musim sa skusit pytat aj sem 😀 clovek nikdy nevie...

zuzanockamt
23. máj 2010

ja som tento tyzden aj zabudla odfotit bruch ... musim teraz 🙂

estterka
23. máj 2010

no,si uz pred tyzdnom slubila novu fotku...

norikk
23. máj 2010

a v akej sukromnej skupine ste??

zuzanockamt
23. máj 2010

esterka ... v utotok, ked fotim, tak som zabudla a potom sa mi uz nechcelo

estterka
23. máj 2010

zuzi,aj ja by som mala odfotit uz,trochu narastlo..ale dnes som ukazovala kamoske babatkovske veci a jej kamoska sa ma spytala,ze kto budem mat babatko..nuz..takze velke pokroky nerobim asi..

zuzanockamt
23. máj 2010

esterka ... tak na mne to uz vidno 🙂

norikk
23. máj 2010

ked teras aj netehulky nosia bezne tie siroke topy,ze sa nerozozna tehulka od netehulky 😀

estterka
23. máj 2010

norikk,lenze ja aj ked si obtiahnute tricko dam,tak max.vyzeram,ze som pribrala trochu..ale zas zalezi,ked sa velmi najem,tak uz je vacsie,alebo ked mam boli,vtedy tiez vybehne.

norikk
23. máj 2010

@estterka raz to brusko tak ci tak narast musi 😉 a ty si kolko pribrala,ak sa smiem spytat? 😀

estterka
23. máj 2010

2,5 kila🙂

norikk
23. máj 2010

a neni to trocha malo?

estterka
23. máj 2010

zevraj je to ok,ze som v norme..a to som tych 2,5 kila pribrala za 4 tyzdne,takze sa to mozno rozbehlo pomaly a uz mam aj viac od poslednej poradne,co bola tak pred tyzdnom-dvoma.mala rastie,ma hmotnost aku ma mat 😎

norikk
23. máj 2010

jj to je hlavne,ze malinke ma tolko kolko treba....a ako sa zistuje hmotnost babatka??

estterka
23. máj 2010

pocas ult mi povedali vzdy,ale ako presne to zistuju,to ti nepoviem..

zuzanockamt
23. máj 2010

esterka ... neboj teraz sa len priberanie zacne ... u mna to islo zo zaciatku pomaly a teraz je to uz rychlejsie 😀
norik ... na sone ti povie aj hmostnost ... su tam ale nejake odchylky

trdielko149
23. máj 2010

samozrejme ze je tu opat milion prispevkov 😉 nestihla som vsetko precitat len tak zbezne takze nemenujem nikoho kto sa co pytal a len odpovedam a prispievam vlastnymi skusenostami 🙂
osobne som cele tehu nemala ziadne tehotenske tricko,len take tie volne co sa nosia a v poho som sa zmestila aj pred porodom a kedze posledny trimester v lete,porod 16.9.09 tak len suknicku,1 rifle o 2 cisla vacsie s gumickovym pasom a leginy som nosila-ani rifle ani sukna neboli tehotenske,pribrala som 8 kil za cele tehu a Emmka sa narodila 3390 g a 49 cm domov z porodnice ked som sla ani gram navyse som nemala,mimochodom prezierala som sa 🙂 v pohode o polnoci slaninka,klobaska,chlebik ..leto bez nanuku a zmrzlinky sa neobislo 🙂 jedine co mi fakt ostalo je 1 stria na zadku a boky trosku
🙂
vybava pre moje baby : 1 biela zavinocka,1 zelena,moderna ..stacilo lebo na tu bielu zavinocku cipkovanu sme mali aj druhu navliecku a tak ked sa aj mala nahodou prekakala co ogrcala tak som prala len navliecku nie celu hrubu perinku 🙂 velka vyhoda
uuplne zbytocne sme kupovali paplonik a vankusik dodnes to nevyuziva,na vankusi spat koli SIDS nema a ked bola mensia spinkala v zavinovacke a teraz spi v spacom vaku a ten vrelo odporucam!
dalej latkove plienky nove som mala 10 ks od svagrinej a stare,no krasne vyprane na 90 stupnov este po mne-20 rocne,fajne na doma a mam 3 plienky take s obrazkami na poradnu k doktorke
kedze mam septembrove dietatko tak som vyuzila 2 ks tensie deky a 1 velka hrubikanska na zimu,samozrejme fusak ...
vela cestujeme autom takze zavinovacka do autosedacky (vajicka-perfišna vec)
na niektorych strankach velmi zavadzaju s tym co do tasky do porodnice-kazda porodnica by ti mala dat vytlaceny papierik na ktorom je zoznam veci co oni vyzaduju,aj mne to dali a 3/4 veci som potom z mojej tasky povyhadzovala ...
ak este dake otazky pis 🙂

lizatko1009
23. máj 2010

somarina ved tie klasicke biele cipkovane perinky stoja 15€ a ja som kupovala zavinovacky po 10€ no jedna stala 20€ a kde by som s takou cipkovanou perinkou isla a este v auguste ked bolo horuco? ved aspon jednu zavinovacku si kup do kocika a jednu na spanie domov, babo nema rado ked mu je horuco, ved aj do lekara nepojdes so starou klasickou perinkou. ked som kupovala vybavu ja aj predavacka mi hovorila, ze tie klasicke perinky uz ani nekupuju. ale kupuj len s kokosovou doskou, nie len take klasicke zavinovacky babo sa ti len tam pokruti a manipulacie na prd.

norikk
23. máj 2010

to pisete teras komu?? bo ja som sa ohladom ich pytala 😀 ako som pisala,ja mam tie perinky po sestrach...a tie ani netusia,ze nejake zavinovacky su...a ked som ukazala na nete,tak ze je to strata penazi, " naco kupovat ked mam nove doma" 😔

ale ja si kupim 😝 😝

zuzanockamt
23. máj 2010

ja mam zavinovacku len jednu, ale asi ju moc vyuzivat nebudem ... mozno do kocika zo zaciatku

trdielko149
23. máj 2010

ja som mala klasicku bielu s cipkou co som dostala novu a Emmku v nej aj krstili a modernu som kupila za 6 eur asi 🙂
a pisala som na zaciatku mimochodom ze som necitala vsetky prispevky len tak zbezne ocami som prebehla a tak som napisala svoju skusenost ... a s kokosovou doskou som ani nevidela zavinovacku este som ju tym padom nemala a vedela som si s malou narabat a nikomu "nepovolanemu" kto by nevedel co a ako s malou by ani na ruky nesla,len ja a tatinko ... 🙂

lizatko1009
23. máj 2010

norikk tebe som pisala, ved mozno nejaku aj dostanes ved chod popozerat po obchodoch ja som na mimibazare ake aradne a za lacno nasla ja som kupovala v pl po 10€ mame ich 6, ked bol maly jednu zgrcal druhu uz mal prichystanu, nejake mal aj na doma, taku cipkovanu som nemala ani jednu, skor na zimu by som take nieco kupila.

lizatko1009
23. máj 2010

trdielko malo kde maju zavinovacku s kokosovou doskou, ked som prisla do znackoveho obchdou tak kukali na mna jak...ze oni len take co sa ti tam cele pokruti maju.

lizatko1009
23. máj 2010

norikk kuk tu mas nejake s kokosovou vyplnou http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7939718&tab=1

a tu su take bez hned je vidiet na tych, ze das tam bejby a cele sa ti tam pokruti, lebo lezi len jak na tenkej decke, ja som taku mala za 20€ tak som ju dala kamoske. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5094397&tab=1

trdielko149
23. máj 2010

no ja aj preto som nemala tolko zavinovaciek lebo kamoska mi poradila ze ked dam babatku pod hlavicku bavlnenu plienku tak mi neogrcka/neuspini zavinovacku 🙂 velmi som toto vyuzila 🙂
to ti verim lizatko ja som minuly tyzden dosla do znackoveho obchodu s detskymi vecami malej uz musime kupit vacsiu autosedacku a mala som vyhliadnutu z netu aku chcem a ona piiiip ma ide presviedcat ze taka neexistuje !!! skoro ma tam vykotilo totalne nasrana som odtial vysla povedala jej ze ako taka neschopna predavacka co nevie o tak dolezitej veci moze robit v takom obchode?! sla som do obycajneho detskeho obchodu s takymto tovarom a predavacka mi ich tam ukazala hned 8 ! no nemam na to slov ... 😖

estterka
23. máj 2010

ja budem mat zavinovacku tiez len jednu,este som ju nevidela,prinesu mi ju z domu..poviem vam,budem tu jedina,co take nieco ma,lebo to tu ani len nepoznaju,ani perinku..ale radsej aspon jednu mat,nech sa nam mala lepsie drzi zo zaciatku alebo co ja viem,je to nase prve dieta..a balit na siroko budem tiez jedina..ja tu budem za taku velmi divnu maminu,ale je mi to jedno v podstate,nech si mysli kto chce co chce 😎

norikk
23. máj 2010

no ja take skusenosti nemam 😀 ale stalo sa mi v lekarni, ked som kupovala tehu caj,ze na mna predavacka kukala,co chcem
a lizatko diki za tipy, uz s priatelom rozmyslame nad kupou jednej 😀

lizatko1009
23. máj 2010

trdielko a tvoja mala kolko ma, ze uz kupujete vacsiu atosedacku? a na nete si nasla novu, alebo pouzivanu? ja stale hovorim, ze malemu uz nekupim nic a dnes som sa vybrala trosku do obchodu a uz som isla s 3 trickami a s 2 nohavicami.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre