Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

valria321
26. dec 2009

diamond_23 už aj nad druhym rozmyšlaš heh no pekne ja som zase chcela moc dievčatko ale v podstate mi bolo jedno

valria321
26. dec 2009

jankaat. hm no hlavne jej to povedz ked bude mať dobru naladu sadni si snou a povedz jej že si tehulka že jednoducho sa to stalo a hrozne sa na drobca tešiš aj ked sa bojiš ako to zvladneš a v kutiku duše si si myslela že ti pomôže hm??skus tak počuvni ma čim skôr tym lepšie budeš to mať za sebou a spoko uživať tehulkovanie teraz isto rozmyšlaš že ako to povedať a stresuješ sa a to nieje pre babenko dobre

jankaat.
26. dec 2009

valria a ako si to povedala rodicom?

diamond_23
26. dec 2009

noo rozmyslam troska ale neviem kedy sa do toho pustim 😀 hovorim si ze do 30 chcem mat druhe....maximalne do 32 😀 ..zatial postaci jedno...ty uz budes zachvilu aj rodit..jaa by som isla uz tiez najradsej 😝

valria321
26. dec 2009

jankaat. moja sesterka jej to povedala a mamina čakala kym jej to poviem sama raz som prišla z robotky domov a čosi sme sa pohadali ja som jej to povedala normal že som tehu a všetko ma nasere a mama sa rozplakala a povedala že ona to viem a nechape prečo som to nepovedala prvej jej☹((keby sa dalo zmenila by som to a už taku chybu nikdy neurobila mama sa teraz tak teši na drobca že dovidenia🙂)

valria321
26. dec 2009

diamond_23 moja no ja by som išla rodiť aj teraz hehe ale momentalne len musim opustiť pc lebo si necitim križe a drobček sa rozťahuje raz nožičky potom ruky a dosť to boli tak zajtra popíšeme papa ....

jankaat.
26. dec 2009

valria aha tak to bolo asi pre tvoju maminu nie velmi pekne prekvapenie... ale hlavna vec ze sa teraz s tebou tesi🙂

jankaat.
26. dec 2009

a inac kludne si skrat jankaat. na janka/jana🙂

a oddychni si a potom zajtra🙂

valria321
26. dec 2009

no bolo to pre nu prekvapenie len bola nasrata na mna že som jej to mala povedať hned chapeš ale tak bola urazena len chvilku potom ma ťahala po meste detske veci stale kupovala a tak ved to uvidiš u svojej musim isť ledva sedim všetko ma boli papiky

diamond_23
26. dec 2009

okej tak nabuduce paa 😀 ostal tu niekto kto chce pokecat troska ? 😕

jankaat.
26. dec 2009

valria aspon vies ze pri druhom jej to povies hned🙂

jankaat.
26. dec 2009

diamond ja som tu este na chvilku..

diamond_23
26. dec 2009

ahoj tak mozme pokecat ked chces..len si odbieham lebo idem jest 😀

buba23
26. dec 2009

ahojte baby 🙂 ako vas tak citam aj sa smejem aj mi je smutno 🙂 ale urcite ste super ze to tak zvladate a vlastne ani neni co..mate krasne zdrave babatka a to je hlavne 🙂)janka urcite to povedz, sak su to tvoji rodicia,to pochopia 🙂inak ja mam 25 uz a chcela by som mat taku tuzbu po malom drobcovi, no mna nasi od cca 15 tich tak stresovali stale ze cooo ked otehotniem, ze sa aj v 25 rokoch stresujem :D

jankaat.
26. dec 2009

diamond a co dobreho ides jest?..

buba len vies oni s tym priatelom nemali najlepsi vztah a este teraz ked ma nechal..ale nejako to prehrmi..

diamond_23
26. dec 2009

len polievku som jedla s takymi cestovinami tortellinami plenenymi masom 😀 ja furt jem jedno cez druhe 😅 ...

jankaat.
26. dec 2009

😀..diamond a cudujes sa?😀..jes za dvoch🙂..a taketo chute su eset minimalne🙂

diamond_23
26. dec 2009

No ja som ale trieskala jedno cez druhe aj ked som tehotna nebola ..slane sladke hocico nakopu 😝 teraz mam chut stale na nieco sladkee..ale nechcem to prehanat moc 😀

phoebe003
26. dec 2009

Ahojky kočky

Tak k těm Vánocům, u nás to skončilo hádkou a slzami. Nejdříve mne pomlouval tchán,(který mimochodem dělal celý den ho*no a ve finále se ožral flaškou bílého) a pak že já to zdržuju, tak se teď nebavím ani s ním, ani s babkou plesnivou... když jsem přišla domů z kostela, tak že jsem asi kráva nebo co, že na štědrý večer běhám ještě po nějakých debilních kostelích a proto, že jsem šla k rodičům na chalupu (která je od nás asi 20 metrů) donést Betlémské světlo, protože to prostě k Vánocům patří. no a ve finále jsem se porafala až k slzám s mým vlastním otcem, protože mi něco sliboval a nakonec na to zapomněl a mne seřval, jakej jsem blbec, že si ho*no pamatuju atd,atd,atd. mám chuť stromeček podpálit a ozdoby vyházet z okna!!! a na celé Vánoce se z vysoka vy*r*t!!

Jinak se staalo i pá hezkých věcí. Adámek měl a má nesmírnou radost z toho hracího stolku, ani se od něj nehne a Eliška zase dostala lyže, 3x Barbie a Barbie koně, tak celý den běhá s barbínkou a vozí ji na koníčku. Pak samozřejmně bylo spousta jiných dárků a já měla největší radost z pečících porcelánových forem... jinak jsem byla v celku stále vytočená a to zvlášť u večeře, když do mne babka začala hustit, proč Adamovi nedám ten smaženej řízek, nebo vinnou klobásu a krmím ho jen polívkou bez chuti! tak jsem jí řekla, že chci, aby moje dítě mělo zdravá střeva a ať se mi do toho laskavě nenaváží, že si své děti budu krmit tak, jak já uznám za vhodné a nikdo mi do toho kecat nebude!...

tolik k našim radostným Vánocům!!! 😠 😠 😠 😠 doufám, že ty Vaše byli povedenější. Příští rok zalezu do koutku a vylezu až prvního ledna!

phoebe003
26. dec 2009
gerci90
27. dec 2009

no awojte moje mile...ako sa mate??ja sa mam celkom oki...až podivuhodne dobre takže asi sa tak skoro rodit ešte nechýstam 🙄 ...božwe ale ja už to chcem mat ozaj za sebou..

Jani....este pred 8m.som mala rovnaký problem ako ty....ja som bola s priatelom dokopy 4m...nasi o nom ani poriadne nevedeli a otehotnela som...dozvedeli sa to od nas..reku že sa pekne porozpravame...vedela som že nebudu nadcený bo oco je dost pristny a mama ta sa len popri nom vezie a nema vlastný nazor..po tom co sa to dozvedeli...stali na tom že mam ist na potrad---mala som si vybrat:::: Bud pojdem na potrat..rozidem sa s Kubom aby mi nepripominal tu bolest o strate dietatadokoncim si maturu kedže som bola v posl.rocniku ,nasi mi budu pomahat.davat peniaze a oco mi slubil aj vodicak.a že budeme si uživat pojdeme na dovolenky a pod....ALEBO????? ostanem s Jakubom a necham si dieta-prestahujem sa k nemu (co je 35KM)od nasich....s dietatom mi nepomožu a nedaju mi ani cent a možem na nich rovno zabudnut...a na celu nasu rod.niesom výtana ani u starkej--bo ju a vsetkych ostatnych poštvali proti mne....A VIES AKO SOM SA ROZHODLA????
Rozhodla som sa to risknut a ZABOJOVAT...nielen o mna ale aj o toho drobca co nosim pod srdcom...Zbalila som sa a sla byvat ku chalanovi o ktorom som nevedela ako nam to vlastne dlho vydrži ..ako spolu budeme vychadzat v domacnosti...vedela som že ked sa raz zbalim spat sa už vratit nebudem mat kam....a weru stalo to zato,,,,,Maaam pri sebe toho naj,anjela na svete ktoremu neprekaža že nemam ani cent,že nemam podoporu rodiny..že som si nedokoncila maturu ale dala odklad bo som nemala sil to dokoncit...jeho rodicia su ako moji rodicia...snaži sa ,,,,zaraba....stara sa nielen o mna ale aj o nasu bublinku v brušku...a tým mi pomohol vyhrat boj zo životom...dokazal mi že aju bez rodicovskej podpory a starostlivosti sa dokažem postavit na nohy...dokazal mi otvorit oci ...a chapat realitu života......
a Moji rodicia???cele tie dlhe mesiace sa nezaujmali...ani o mna ani o vnucku...a teraz posledene mesiace pred porodom sa aj nasui otočili o 180stup,zaujmaju sa....kupuju vnucke co sa len da,oco je stolar a malej spravil prebalovaci pult...mne a jakubovi financne prispievaju aj teraz na Vianoce....oco si sice neprizna že spravil chybu bo ma velku hrdost ale vidim na nom že ked mi kuk,na rastuce brusko je mu luto že nastojil tak na potrate,,,

Jani týmto som ti chcela len pov.že možno tvoja mama to vezme zle..ale nato treba len cas a skor ci neskor si uvedomi že si jej dcera a ten drobcek v tebe je jej vnuk/vnucka...a vsetko bude ine.----aj ked ja nasim nikdy neodpustim že sa na mna vykaslali prawe vtedy ked som ich naozaj najviac potrebovala vnucku im nikdy nevezmem a budem len rada že ma aj starých rodicov ...a možno to vsetko co nedali mne...daju aspon moju dietatu----vidis možno keby som to vzdala a vybrala si lahsiu cestu ....teraz by som nebola taka stastna a zavrhla by som to co mi život ponukal....super cloveka Jakubka a nasu malu princeznicku.....
Takže sa neboj,,neodkladaj to,,bo to može byt potom este horsie...vždy sa najde riesenie neboj...i ked mi je luto že si stratila podporu priatela..bo ja by som to bez neho asi nezvladla.... 😖

valria321
27. dec 2009

gerci90 normal slzy vyhrkli hm ty si moja hrdinka🙂)))a zato si ťa fakt važim ty budeš šikulka a dobra maminka tomu verim a stary rodičia vieščo im by som tiež dala druhu šancu ved predsa ked sa to tak vezme nechceli ti zle len si neuvedomovali čo od teba žiadaju☹((a podme už rodiť lebo mi je dlhooooooooooo🙂)

valria321
27. dec 2009

phoebe003 to mi je luto že si mala take skazene vianocky ale deturence ti ich isto vylepšili ked si ich videla pri stromčeku ako im žiaria očka🙂)

gerci90
27. dec 2009

jeej dakujem ti moja zlata...veru jj.--už aj ja by som sla rodit...waaa..ale ved ja si este pockam do toho 39tt,,,ale potom ak neporodim,,,tak nwm co spravim... 😠 😠 😠 ..už aj ja mam toho veru dost...

valria321
27. dec 2009

počuj normal mi začali puchnuť nohy ich mam ako papuče ja neviem či je to dobre ale teda hrozne to vyzera poviem zajtra dokimu a uvidime čo povie ale teda mam ich take opuchnute že si ich pomaly ani necitim neviem ako si zajtra topanky obujem pôjdem bosaaaa🙂))už mate vše pre babo aj pre seba do pôrodky nachystane?????

adelka89
27. dec 2009

ahoj devcata 🙂
pekne se cetlo,to co jste napsali.
Gerci nemela jsi to lehke,ale rozhodla ses dobre a vsechno se v dobre obratilo 🙂
u nas nikdo o potrate neuvazoval a vsichni meli z miminka radost, jen byli trosku zaskoceni 🙂 taky uz mi bylo v dobe otehotneni 19 a ted je mi 20 s manzelem jsme 6 let, tak to vsichni tak trosku ocekavali, jelikoz jsem i ja neustale nakupovala nejake blbinky pro miminka 🙂
KOlik jste holky valria a gerci pribraly? Ja mam zatim nahore 7kg, protoze jsem ted 1kg shodila, nechapu to, porad jim 🙂
brisko mi ted roste strasne rychle, kazdy den je vetsi a vetsi a malicky uz taky nabira na sile a navic ma nejvic prace kdyz jde maminka spat, takze noci jsou dost krusne 🙂 ale miluju ho strasne moc a mam velikanskou radost z kazdeho jeho kopanecku treba i do zeber 🙂

valria321
27. dec 2009

adelka89 no moja ja som pribrala hadam aj 17kg a stale to ide hore ale mne je to jedno kamoška pribrala 30 kg po pôrode zhodila 15kg a ked kojila pomaly sa dostala na svoju pôvodnnu vahu čiže tak ale už som niako prestala priberať možno 1 kg som pribrala za sviatky nevadi že si zhodila 1 kg babo pribera aj tak🙂)a stymi pohybmi babetka ti verim a bude to čoraz horšie ja ked idem večer spať lahnem na jeden bok a zachvilku nemôžem dychať lebo cele babenko sa mi pretoči na ten bok a ja potom na brušku mam taku gulu na jednej strane hehe tak sa vždy porozpravam z mojou bublinkou že mamina chce spinkať a niako sa dohodneme ale inač v pohode🙂))

jankaat.
27. dec 2009

ahojte..

gerco hlavne ze sa to obratilo na dobre... ja pochybujem ze sa s priatelom dame dokopy naspet... a moji rodicia ked sa to dozvedia tak snad casom budu v pohode.. a bude aspon ako tak dobre...

phoebe hlave ze je vianociach..buduce budu snad lepsie..

valria321
27. dec 2009

babyyyyy a viete že už buduce vianocky budu snami drobčekovia🙂)

jankaat.
27. dec 2009

valria vy budete mat skoro rocnych drobcekov uz na buduce vianoce 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre