Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

ciefulik
26. jún 2009

maja mas moj obdiv

maja177
26. jún 2009

dakujem babenky, ani neviete ako to pohladi dusu, ked viete, ze niekto stoji na vasej strane... ja som moje rozhodnutie nikdy nelutovala, aj ked teraz sa mi vsetky "kamaratky" vysmievaju, ze oni idu na koncerty a na festivaly, dovolenky, kupat sa a neviem kam... ja uz mesiac lezim, a budem az do porodu, kvoly tomu krcku, ale nelutujem ani sekundu, lebo viem ze to robim pre moj poklad 🙂 a ked som chodila este stym .... tak on ma aj travnik vyhnal kosit, absolutne nebral namna ohlad... tak sa omna krasne staral... 😒

ditka1
26. jún 2009

baby klobuk dole 😲 fakt mate to tazke,vykaslite sa na reci druhych,ja by som sa taktiez tesila aj keby som mala 15nast na babo 😀 😝 ,mam 26rokov,mam uz synceka,teraz vidim ake je to tazke a aku velku zodpovednost treba mat,tak aj preto vas obdivujem a najme tie ktore ste same bez muzov.Prajem vam vela sily,budete to potrebovat a teste sa z vasich ratolesti lebo nie je nic krajsie ako byt mamou 😵

maja177
26. jún 2009

ditka, samozrejme, aj ja by som sa tesila aj keby mam petnast...ale zato plienky nekupim ani mlieko...o to je to tazsie..a tych 160 eur od statu...zato mam vyzit aj ja, aj babo, aj domacnost platit? 😒

annalena
26. jún 2009

ahojte baby, uz asi hodinu si tu citam vase prispevky a neda mi nereagovat....hoci mi uz nieje -nast. Otehotnela som v 29, planovane neplanovane. Moj vtedajsi priatel ma nechal hned v ten vecer, ako som mu to povedala. A na druhy den mi prisiel oznamit, ze sa vracia k svojej byvalej a ze ja si to mam zariadit ako uznam za vhodne, ze je to moj problem ☹ (doteraz nestoji o to male, ani zaujem ani financne) Potrat pre mna neprichadzal do uvahy, hoci nevravim, ze som o nom neuvazovala.....ale rozhodla som sa pre moj maly "zazrak". Odvtedy som si prezila par pekelnych mesiacov....kvoli tomu, ze som v zahranici, nemala som ziadnu blizku osobu, ktora by mi pomohla, priatelia daleko, rodicia to znasali tiez tazko, niekolko tyzdnov sme sa nebavili, potom sme sa prehadali kazdy telefonat, davali to za vinu mne. Do toho vsetkeho mi byvalo neuveritelne zle, psychicky aj fyzicky, preplakala som cele dni, nemohla som spavat, dokonca boli chvile, ked som nechcela byt tehotna a davala to tomu malemu chrobakovi za vinu.....
Teraz sa to cele trosku ukludnilo, aspon teda rodina stoji stopercentne za mnou a na babo sa tesim...hoci stale som sama a daleko od Slovenska.
Obdivujem Vas, ze to tak zvladate, ze aj v takom mladunkom veku si stojite za svojim rozhodnutim a za svojim babom...neviem, ci by som to ja bola vo vasom veku zvladla. Hrozne Vam drzim palce a mate moj respekt 🙂

maja177
27. jún 2009

ako to tak vidim je nas pekne vela 🙂 babulky, drzim vam vsetkym palceky 😅

baramborka
autor
27. jún 2009

analena tak to ma mrzi vies ti chrapunsky muzi su VSETCI ROVNAKY.. nech mi niekto nepovie ze nie .cest vynimkam ale co ja poznam vsetci na jedno kopyto..
mna vcera niesol z Ba moj drrahy..ani somnou slovo neprehovoril . odniesol ma domov a ani sa nerozlucil ani neprejavuje zaujem o babo...proste .ja neviem stale si mysli ze ja ho cakam s niekym inym alebo co.
proste neskutocny je snad ho to prejde mechura nafucaneho :D
ale verim ze casom sa o upravi a prestane pochybovat :/
no a baby CCHELA SOM SA OPYTAT..MOZNO MI BUDETE VEDIET PORADIT.POCULA SOM ZE VO VELMI HORUCEJ VODE SA NESMIEM SPRCHOVAT LEBO VRELA VODA JE MOJ MILACIK ALE SNAZIM SA JU OBMEDZOVAt neviete O TOM NIECO ?

scarlette
27. jún 2009

baramborka horuce sprchy a kupele vynechaj, teplu mozes ale vazne bacha na teplotu, nerobi to brusku dobre 🙂
a tvojmu chlapovi to bud dojde alebo bude stale na pochybach ☹

annalena
27. jún 2009

Dakujem baramborka, presne tak , vsetci chlapi su rovnaki, ja som zatial teda tiez ziadnu vynimku nestretla.
Ten moj tiez neveri, ze to mam snim, hoci neviem inak ako by som k tomu malemu bola prisla, jedine ak Duch svaty 😅 Tiez som na zaciatku verila,ze snad sa zmeni,snad ked uvidi fotku...ale jedine k comu sme sa dopracovali boli asi 3 hadky cez telefon.... ☹ Kaslat nanho...
Drzim ti palce, nech to u teba lepsie dopadne a nech sa ten tvoj spamata....snad ho nieco osvieti a dojde mu to, o co prichadza.
A co sa tyka tej vrelej vody, aj ja ju milujem.....moja gyn vravi, ze tak prijemne tepla voda je ok a nemoze babu uskodit, ale extremne horuce kupele (ja som bola zvyknuta na skoro termalne teploty 😀 v ziadnom pripade.

maja177
27. jún 2009

annalena, no neni nam fajin samym? :D nik nas nerozculuje... 😉

annalena
27. jún 2009

veru tak maji, aj ja si to hovorim 🙂 lepsie sama ako sa vkuse len rozculovat a hadat.A az tak same zase niesme 😉 moje male mi to dava casto "pocitit"
Ale mas moj nekonecny obdiv, neviem, ci by som to ja bola v 18tich tak zvladala ako ty.

maja177
27. jún 2009

annalena, neboj zvladla by si to aj ty 🙂 chce to len pevnu volu, a nepocuvat sproste nazory ostatnych...ti nech si mudruju tam, ked budu oni tehotny a nech mi nemelu do mojho zivota, ved ja budem to male vychovavat, nie oni 🙂

annalena
27. jún 2009

Tie sproste reci od inych clovek pocuva asi , bez ohladu nato ci ma -nast alebo -dsat ☹ . Kolko som sa ja toho napocuvala a este asi len napocuvam.....je ho sprosta situacia, ale ja som si ju predsa nevybrala, tiez som si to predstavovala inak ☹ Ale ludia mi len rozpravaju, ako to bude tazke a ako som si pokaslala zivot, ze si uz nikoho nenajdem a male bude trpiet kvoli mne....aj teraz ma to este dost unavuje a preplacem nejednu noc, ci by som v 18tich bola tak silna to zvladat, to veru neviem.....ale na druhej strane, vzdy som bola odporca potratov, takze asi by som bola donutena.

annalena
27. jún 2009

... ale mas svatosvatu pravdu, my si svoje male vychovame a k tomu ich predsa nepotrebujeme.... 🙂 a nech si kazdy hladi do svojho taniera....

maja177
27. jún 2009

no ja z jednej strany pocuvam to, ze ja si uz nikoho nenajdem, maximalne tak nejakeho 50 rocneho pana, ktory nemoze mat deti a nema co robit vo volnom case tak sa mi bude venovat...

ale zasa...moja mama mala prve v 17-tich, druhe v 19- tich, a ked cakala brata, tak bola v tretom mesiaci ked sa rozviedla, lebo muz isiel do basy...ja som v osmom mesiaci, chvalabohu, svadbu som nemala, a taktiez pojde ten chuj do basy... takze mam to nieco take ako ona, jej tiez s vychovou pomahala jej mama, cize moja babka...no a vidis, som tu aj ja, a duch svety do nej nevstupil... nasla si dalsieho chlapa, mojho oca, ktory nemal predpokladam problem s plodnostou a ujal sa malinkych deti a este zivil aj mna. a bratia stale hovoria, ze nie je otec ten co babo spravi, ale ten co sa on postara...a tak ho aj beru, ved on ich zivil, chodil do roboty, daval im vsetko, tak ako aj mne.... tak preco by som si ja nemohla najist tiez chlapa? kde je to napisane?

a... kde je napisane ze mat babo v 19-stich je skoro? ved nato nie je ziadny zakon, ani paragraf ani nic podobne, kde by sa uvadzalo, kedy je vhodna doba na babo... a to, ze sa dvaja rozidu, alebo rozvedu, sa moze stat aj 35 rocnej mamicke, nie len mladej. ja som na babo nachystana, ci psychicky, ci fyzicky, dufam ze s malinkou budeme vychadzat ako dobre kamaratky, sice som vzdy tvrdila, ze tuzim potom, aby moje babo malo otca, kedze moj otec je uz 13 rokov za hranicami, a stoho 4 roky som ho nevidela, takze som si ho moc neuzila... ale zvladli to druhe, preco by sme to nezvladli mi 😉 len si netreba hovorit, ze nato nemame, ze sa to neda, ze nevladzeme...a podobne somariny...ked nam jedneho dna drobcek povie "mami, ja ta lubim", alebo "mami, nakreslila som ti obrazok", tak budeme nane tak strasne hrde, ze aj zabudneme na vsetky tie trapenia a povieme si ze to stalo za to 🙂

maja177
27. jún 2009

ty vole, dojala som sama seba 😀

annalena
27. jún 2009

Ale napisala si to fakt pekne...a povzbudi to 🙂 a ja presne to vravim vsetkym tym mudrlantom...kto mi da kedy zaruku, ze sa na mna chlap nevykasle za rok, za dva, za desat....aj ten moj,mohol so mnou zostat, rozpravat mi sladke reci a mozno by sa bol na mna vykaslal teraz , alebo o par rokov.... to nikto nevie 😒 a verim tomu, ze raz to olutuje.... 😠
a ja sa uz neviem dockat mojho malickeho zazraku, hoci viem, ze je este dost skoro, ale najradsej by som ho uz mala tu pri sebe a pomojkala si ho. 🙂

munu
27. jún 2009

buduce nastrocne mamicky, drzim vam palce a nedajte sa stresovat okolim... uzivajte si tehulkovanie a neskor aj mamickovanie... 🙂 myslite na babatko,nie na zle reci od nepriaznivcov.. ja mam 26, takze niesom nastrocna mamicka, ale verim, ze kazda mamicka vie, co je pre jej babatko najlepsie a nezalezi na tom, ci je nastrocna, alebo dsatrocna 🙂 samozrejme, pokial jej na babatku ozaj zalezi, co verim, ze vam zalezi.. pekny vecer 🙂

maja177
27. jún 2009

samozrejme annalena...vykaslat sa na teba moze hoci kedy, a keby nato baby pozerali, ze jezisi co ked ma necha, tak myslim ze by ani deti neboli... moze byt neviem ako zamilovany a moze podrazit jak najvecsi nepriatel... mne moj frajer, teda byvaly, ukradol 1000 €, k comu sa aj priznal, a peniaze odmietol vratit, takze som ho udala, kamarat nekamarat. vzal prachy, a isiel sa skamosmi ozrat a hrat automaty...no to je spolahlivy chlap? a dovtedy bolo vsetko ok, taky bol mekky ze by sa na chleba dal natret a zrazu takyto zlom... ja som si setrila po brigadach popri skole, za almuzny co som dostavala pomalycku kupovala vybavicku, aspon zakladne veci, a on, co by mi mal este aj pomoct, mi zobral to co som mala... a do roboty sa mu neracilo... 😠 ale nebudem sa rozculovat, nie nadarmo sa hovori,ze clovek cloveka spoznava cely zivot...

annalena
27. jún 2009

To je teda pekny hajzlik 😠 , prepac, ze ho tak nazyvam, ale je to svinstvo.....a viem sa presne vzit do tvojej situacie, v 20 tich som mala 5rocny vztah, tiez 3 roky jak maslo a potom zrazu...kamosi, ozieranie, automaty - presral tam viac ako milion, doteraz ma dlzoby, ja som jak debil mu poziciavala peniaze (a to som studovala, prachy som si zarabala tazko popri skole na brigadach), aby si zo zalozne vybral veci co tam pozakladal...a vdaka ....... zacal ma podvadzat, vraj ho dostatocne nepodporujem a nechapem.....po 2 rokoch utrpenia som to skoncila ☹ vtedy ma prosikal, sluboval, ale uz som mu neverila a dobre som urobila...... 🙂 on doteraz hra dalej.....ma na krku exekuciu, sudy.... no co ti budem hovorit. Takym netreba dat sancu, zostan silna, on zato urcite nestoji. O takeho chlapa sa nikdy nebudes moct opriet, nikdy sa nanho nebudes moct spolahnut. Prave naopak, narobi ti kopec dalsich problemov a budes trpiet ty aj tvoja malicka.....radsej budte samy a stastne 🙂 a podla toho ako pises, si ovela ovela zrelsia a budes urcite skvela mamina 🙂

katarinka123
27. jún 2009

ahojte aj ja som mala 19 aj nieco ked sa mi marko narodil,marka sme planovali.no a po 4 rokoch sme chcečli dalsie a narodili sa nam dvojicky.takze teraz mam 24 a 3dety.niekedy mi dakdo povie ze boze taka mlada ama 3 deti,ale co uz ja som si ich nevybrala a nech si mysli kto chce co cche.
a aspon budemem mlade babky 😀

maja177
27. jún 2009

on mi povedal, ze jeho nadchla predstava rychleho zbohatnutia, ze chcel, aby sme mali svoje byvanie, lebo takto by sme byvali s mojou mamou (ktora je aj tak stale bud zavreta v svojej izbe, alebo nie je doma) a ze si myslel ze vyhra este viac ked to vlozi niekde v kasine... lenze vsetko prehral... no tak to mi je len rozum, aby som ja okradla niekoho, skym cakam babo, ze akoze zato kupim dom? alebo byt? alebo...nechapem... nie aby isiel do roboty ako normalny clovek...sak naco... a tiez ma prosikal, chodia mi tu trapne "zamilovane listy", stale mi vypisuje smsky, vyvolava, ja neodpovedam a on stale dokola... ze aby som mu dala sancu, ze on uz ma pre nas aj byvanie (asi vyhral dakde 😀 ) ze on uz nebude viac s kamaratmi chodit von lebo oni ho nahovaraju no a proste traposiny...a som si povedala dost...clovek, ktory ta oklamal raz, ta oklame aj druhy raz aj treti...je to vnom a on sa nezmeni...

maja177
27. jún 2009

katarinka, vek je len cislo... 😉

annalena
27. jún 2009

majka zostan silna, naozaj, ked to citam, tak mi je az zle, znova si spominam nato, ako som to vsetko prezivala vtedy ja...... ☹ .....a to som s nim necakala babo, hoci sme to chceli (este ked v hre neboli automaty) ale neklaplo to....aj mne sluboval, prisahal, na kolenach predo mnou klacal......ja som mu raz odpustila, co som mala zato, vyspal sa s dalsimi 3 babami a dosla som nato tak, ze ma nakazil vtedy nejakym svinstvom ☹ proste strasne casy.....a teraz, po 9 rokoch viem, ze som vtedy ked som uplne prerusila kontakt urobila to najlepsie co som mohla.....brat mi totiz asi pred mesiacom povedal, ze ho stretol a ze stale hra automaty, napriek dlhom, sudom, exekucii....v ten vecer vraj prehral 8000 eur ....silne kafe aj na mna, ked si uvedomim, kolko nato ja robim...
on sa nezmeni, neverim tomu...a ty si zasluzis nieco ovela ovela lepsie 🙂 a aj tvoja mala... 🙂

katarinka123
27. jún 2009

no to ano
a mne je to jedno ja mam krpcov rada a nelutujem toho aj ked moj muz nieje doma 5 tyzdnov a uz mam toho dost daju zabrat,ale co ved su moji. 🙂

maja177
27. jún 2009

katka, a vsak si to nevies predstavit teraz bez nich 🙂

annalena, aspon sme sa poucili...neboj viac sa nam take nestane, uz budeme opatrne...

katarinka123
27. jún 2009

no to neviem

annalena
27. jún 2009

katarinka to ze ti tvoji mali daju zabrat nieje o veku, 3 male deti by ti dali zabrat aj kebyze mas 40 🙂 takze je uuuplne jedno kolko mas rokov.....a deti su skvele, takze niet co lutovat, a mozes si povedat, ze aspon budete mat s muzom v 40tke na seba viac casu ked ti mali odrastu 🙂

maji no ale vidis, ja som sa nejak nepoucila a naletela dalsiemu blbcovi (otec mojho dietata)....ale unho naozaj nic tomu nenasvedcovalo, ze sa takto zachova...prislo to jak facka. Na Vianoce este vymyslal mena pre babo ak by som naaaaaaaaahodou zostala tehotna a 9.1. ked bol test pozitivny, tak sa postavil a odiesie ☹

maja177
27. jún 2009

annalena, do tretice vsetko dobre 😉 uvidis to 🙂

andrea12737
28. jún 2009

Dobre ranko. Kocky z vlastnej skusenosti viem, ze mi prichadzalo smutno ked som bola s malym sama bez chlapa, po veceroch ked maly zaspal tak isla len telka, nikde nikto s kym sa mozem porozpravat....ale aj ked lubim svojho muza, napriek jeho vrtocham, a mame vcelku harmonicky vztah a velmi si to bez neho neviem predstavit...tak vam poviem pravdu ze bez chlapa mi bolo lepsie..ozaj, a zeby to bolo tazsie lebo som bola sama na dieta? ale kdeze!vobec.ako sa hovori, bez chlapa je kriz, ale s chlapom este vacsi 😉 a mozem to len potvrdit.takze ozaj tu nie je nad cim plakat, a rozmyslat...uvudute ako vam bude super samym SLOBODNYM mamickam 🙂 Drzte sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre