Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

tara39
2. apr 2010

baby baby. natalie teba tiez posielali ci ako to bolo?

natalie_tmk
2. apr 2010

Tara ano. No mne dali ultimatum - bud pojdem na potrat, alebo mam odist z domu. Tak som odisla. Pre mna potrat neprichadzal do uvahy.

bashenka
2. apr 2010

wuaau no normalne som v soku co tu citam natalie tmk ze ti kupi mama byt 🙂 hehe este najst nejakeho bohateho frajera aby ti platil to ostatnee :D

natalie_tmk
2. apr 2010

bashenka tak vzdy lepsie zit v byte bez elektriny (na kt. nebudu prachy) ako v nejakom centre pre matky, s kopou inych, cudzich zien 😖

bashenka
2. apr 2010

Presne tak... ale ty tam elektrinu mat budes ked ti ho mama bude platit nie? ty budes vlastne platit na babatko a na seba ale aj to je dost ked si predstavim ze materska je len 180eur ... ja to miniem asi v polovici 😒

natalie_tmk
2. apr 2010

tak dufam, ze tym myslela aj elektrinu, vodu, plyn, vsetko. Nie len najom. 😒

bashenka
2. apr 2010

Vies co ked si si vybojovala byt tak si vybojujes podla mna aj tu elektrinu 🙂

zuzanockamt
2. apr 2010

natalie ... tak to si u mamy obsatala velmi dobre, ked ti kupi byt ... to by sa aj mne zislo 😅 ... a este keby mi ho aj niekto platil 😅 ... ale nezavidim ti tu tvoju situaciu ... budes mat toho teda dost 😔

zuzinka6
2. apr 2010

Téda holky držte se, to zvládnete!!!!i když se stává vzácně, že tak mladé s partnerem zůstanete dalších 20 let, my jsme s malou od tatínka odešly a nežilo se nám nikdy lépe 😀 je pořád pro koho žít a s díťátkem máte úplně jiná měřítka na muže a menčí se okruh vhodných 😀 a to je dobře🙂mám kolem sebe kamarádky se stejně starými dětmi a pořád je na co si stěžovat🙂))ale to vem čert, práce se taky nějaká najde!To, čeho si važte je, že jste plodné a co víc si přát, než mít možnost nosit, porodit, vychovat🙂Držte se holky!!

natalie_tmk
2. apr 2010

bashenka myslis? 😒
zuzanockamt ale ako to sama zvladnem? 😖

zuzanockamt
2. apr 2010

natalie ... nechcem byt zla, ale na tieto veci treba mysliet skor 😔 ... no ale, kedze sa uz vratit spät neda, tak to zvladnes ... budes musiet ...

bashenka
2. apr 2010

Urcite ano.... casu mas dost podla mna sama neostanes. A henten "skaredy" nech ti plati alimenty. A uvidis ked rodicia uvidia to male mimi v kociku tak zmäknu 🙂 A ten najom to ti vela pomoze, mne foter kupil byt ale dostanem ho az v novembri ale zas na najom ze by mi platil tak to mozem zabudnut :D

natalie_tmk
2. apr 2010

ja viem. Teraz je uz neskoro... Ani sa tym nechcem nejako trapit, lebo babu stres neprospieva. Nejako sa pretlcieme, niektore su na tom aj horsie 😒

natalie_tmk
2. apr 2010

bashenka - tak o tie alimenty budem musiet bojovat, aj ked to lahko urcite nepojde 😒
Dufam, ze ten najom nebude z mojho vrecka, lebo to potom rovno mozem byvat v jaskyni...

sasrnka
2. apr 2010

Ahojte. Tak ja sem vekom urcite nepatrim, svoju malu som porodila, az ked som mala 30 😀 Ale snad ma nevyhodite 😉 Citala som par stranok spat... Chcem vam len napisat, ze vam vsetkym drzim palce. I ked si obcas poviem, ze mat dieta v 16tich je dost skoro...ale radsej skor, ako nikdy. A je super na vas, ze sa tesite a neuvazujete hned nad potratom. Dufam, ze to vasi rodicia predychaju (myslim teraz Tara a Natalie). Ja si teraz hovorim, ze keby mi raz tak prisla moja dcera, tak sice nebudem skakat od radosti, ale viem, ze by som ju nikdy nevyhodila a z vnucatka sa tesila 😉
Tara, tu je vypocet datumu porodu http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...
a tu potom podla toho tehotenstvo po tyzdnoch http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...
Snad som to sem mohla vlozit...

bashenka
2. apr 2010

Vies co ti poviem ze tebe to pojde urcite lahsie ako mne, mala ma uz dva roky a nevidela som od neho ani korunu! A ty ho uvedies ako otca v rodnom liste? Ci tym sa este nezaoberas? On ked ma nejaky prijem tak ti bude platit toho sa bat az tak nemusis ...on ti moze platit moja zlata uz teraz! Ked si tehotna vsetky oblecenia pre tehotne by ti mal dat za to polovicu ak sa nemylim a vybavicka tiez.

sasrnka
2. apr 2010

Natalie, len taky napad(mozno nerealny u teba). Keby si prehovorila mamu na kupu 2-izboveho bytu, tak by si mohla druhu izbu prenajat nejakemu vysokoskolskemu studentovi. Nie je to sice idealne byvanie, ale aspon nejake peniazky by si takto mala na platenie bytu...

bashenka
2. apr 2010

Ale to su zas blbe tahania po sudoch ... aaa ja to neznasam 🙂

bashenka
2. apr 2010

Vidis inak to je dobry napad 🙂 alebo nejakej dalsej takej babe v podobnej sytuacii moznosti je vela.

natalie_tmk
2. apr 2010

To vazne by mi mohol prispievat uz teraz? Odvtedy som ho vobec nekontaktovala, ani neviem, kde je. Asi si este budem musiet spravit vylet za jeho mamou...
Ale aj tak bude urcite chciet DNA testy 😒 A ten zapis do RL neviem, ako to spravim. To by sa dalo potom dopisat, nie?

natalie_tmk
2. apr 2010

sasrnka wow. Tak to by som mohla skusit. Len neviem, ci by to moja mama nevzala tak, ze nech si to potom platim sama... Ale zacnem nad tym rozmyslat, to sa mi celkom paci, dakujem! 😅

zuzanockamt
2. apr 2010

natalie ... pokial ho chces mat uvedeneho ako otca v rodnom liste, tak musis mat jeho suhlas s otcovstvom podpisany na matrike, kedze nie ste manzelia

natalie_tmk
2. apr 2010

No super... tak to ho radsej nezapisujem. On sa aj tak nebude chciet priznat k tomu dietatu.

bashenka
2. apr 2010

dopisat?? ...to neviem... ale ja ho tam nemam a ked tam neni tak musim poziadat sud o urcenie otcovstva a az potom mozem riesit alimenty. Ale zas ked tam bude v RL tak myslim ze ma nejaky narok na malu ... ale to si jednoducho musis overit on ti moze platit a protom babo mu vobec nemusis daavat. No a moze ti prispievat uz teraz ked kupujes na male veci... to bolo aj v sudnej sieni 🙂 Cajocka si kupovala tie najdrahsie najkrajsie tehotenske saty pre seba a on jej musel dat polku 🙂 samozrejme ale ked ma z coho dat. 🙂 lebo ked nema tak to uz je horsie.

bashenka
2. apr 2010

To su strasne dotahovacky s tymto ... ked ho tam nedas a budes chciet vyzivne tak zas musis urobit to co ja.. poziadat o urcenie otcovstva a ta zenska co s tym robi mi povedala ze to stoji aj 50 000sk.. este na tie staree... ale vsetko bude platit on ked to bude jeho. Ked vide najavo ze to neni jeho tak to bude platit matka 😀

zuzinka6
2. apr 2010

Nat to je super nápad, vem si k sobě další mladou maminku, je jich víc než dost a uvidíš, že je to veliká výhoda, můžete si hlídat navzájem, když bude potřeba nevyhnutelnýho a pomůžete si taky dost, uvidíš...a dětičky porostou spolu🙂. Než jsem odešla od tehdejšího partnera, byla jsem v psychologický poradně, kde mi dost jasně řekli, že je lepší žádnej otec, než takovej. Je na tvém uvážení, zda ho necháš zapsat do RL. Je pro a proti..pro jsou alimenty a proti, že je pak dítě třeba smutný a nese si to s sebou, že nená uvdenýho otce...záleží, jestli se ti partner jeví jako spolehlivej a dochvilnej, protože v případě, že by si bral dítě na víkend, to bude jediný, co budeš vyžadovat..bez toho se zblázníš strachy.

natalie_tmk
2. apr 2010

Tak ja som si na 10000% ista, ze je to dieta jeho. Ineho byt nemoze. Ale zas na tie dotahovacky chut nemam. Uvidim, ako to pojde, a keby nieco, potom...

zuzinka6
2. apr 2010

bash pěkněě🙂)))takle na něj, jenom si musí ta ženská bejt jistá🙂))

natalie_tmk
2. apr 2010

Tak on povedal, ze to dieta vobec nechce. Tak neviem, ci by ho chcel aj ked len na vikend.
Asi zostanem v BA, aby som si dokoncila skolu. Tak poviem, ze chcem nejaky maly byt tam. A zacnem si hladat spolubyvajucu 🙂 Vdaka baby, ste skvele! 😀

bashenka
2. apr 2010

No sak nech si nemyslia ze si budu robit deticky a potom si kludne lietat po svete ako by nic ...taky nech sa radsej kastruju 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre