Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

kajiq
12. feb 2010

Simusska ano 16, neboj sa ničoho ked som to ja zvladla bez problemov tak ty určite :-

Barbina zdanie niekedy klame noo 🙂 Zatial to zvladam super, porod bol prirodzeny, lahky, bez komplikacii..

Tara ja mam 3- tyždnove babo 😵 aj ja som sa bala že čo bude, ale nakoniec to všetci dobre vzali a teraz sa z maleho každy strašne teši, hlavne moji rodičia a svokra 😀 noo viem že su tu skôr staršie baby, ale 16 je tiež nasť tak nam nema nikto čo vyčitať :D ja poznam vela bab ktore otehotneli v 16, niektore aj v 15..:D ako vidim aj mojich 16 tu vyvolalo trochu rozruch a to tu forujem už dosť dlho :D

barbina182
12. feb 2010

Kajiq...a ako si citila tie prve bolesti vedela si ich rozosnat boli to tlaky alebo skor pichanie..

tara39
12. feb 2010

ale vazne vyzeras aj na tej fotke v albume ze mas minimalne o rok viac 😵 no som rada ze som ta zastihla akurat 🙂 a priatel ma kolko? a skola? mas odklad? lebo ja vobec nemam predstavu ako to bude

phoebe003
12. feb 2010

Páni, tak alespoň, že to má v hlavě srovnané a k děťátku se hlásí 🙂 To je důležité 🙂

Kaji, já podle té fotky v albu myslela, že je ti tak 18 🙂 a drahému bych tipla přes dvacet 🙂)) 😅

phoebe003
12. feb 2010

Nejdůležitější je, jak to chceš a cítíš ty jako matka, co si myslí ostatní je jejich věc... 🙂

tara39
12. feb 2010

on ma totizto sam na babo nahovoril...ja som chcela ale chcela som este pockat, tolko odvahy som zas nemala 🙂 tak sme to nechali tak a podarilo sa 😵

tara39
12. feb 2010

ja nad babom rozmyslam uz velmi dlho 😵 ale kym som neobjavila vas tak som bola z toho dost na figu...lebo ked som si precitala ine nazory ze ake su 16-tky sproste a tie nahovarania na potrat...to bolo na mna moc 😔

bejbypd
12. feb 2010

ahojte baby ja k vam uz moc nepatrim lebo nemam nast..mam 21 ale ked sa mi Miska narodila mala som 19...otehotnela som v 18..chcem vam iba zazelat vela stastia ja som to svoje nasla v podobe mojho chlapa a mojej princezny aj ked nebolo to vzdy lahke a myslim ze aj predtym som bola stastna,mali sme dost penazi,mala som super kamosky na zivot a na smrt aj kamaratov ,u chlapov uspech...chyba mi len to ze na mojich kamaratov nemam tolko casu kolko by som chcela...ale Miska mi to vynahradza za vsetkych...no nic lepsie sa vam nemohlo prihodit mozte mi verit 😉 tara tebe teda blahozelam,je krasne ze sa tak tesis z babatka a aj tvoj priatel ale ste teda hodne mladiii...no verim ze vam to vyjde ked ste sa uz na to dali 😉 takze vsetkym vam drzim palceky

kajiq
12. feb 2010

barbina mne museli pôrod vyvolať takže som vedela že to pride..ale tie posledne bolesti čo som citila..uuuf..ale potom mi dali epidural a pohodička..takže nakoniec som len take tlaky citila..ale najskor to bolo ako pri kramoch ale niekolkonasobne viac to bolelo.

Tara to asi ten makeup a učes a tak.. :D aj ja som rada že som neni jedina na tomto fore čo ma 16 🙂 v škole mam odklad, zatial na tento rok, na buduci by som si chcela dať individualne študium takže by som sa učila doma, no uvidime či sa bude pri malom dať 🙂 Nebooj zvladneš to 🙂

tara39
12. feb 2010

a v ktorom rocniku sa ti narodil? ja som prvacka...ale tento rocnik by som chcela uz dochodit...ak sa bude dat. sorry ze sa tak vypytujem ale fakt netusim ako to bude... 🙂 a prispevky mas ake?

kajiq
12. feb 2010

Pheobe o 2 mesiace budem mať 17 :D a drahy ma 20 to si dobre tipla :D

norikk
12. feb 2010

Kajiq a nemala si problemy pocas tehotenstva?? myslim kvoli veku, ze este nemas dostatocne vyvyinuty vlastny organizmus a k tomu aj tehotenstvo?? nemala si nejake tazkosti?? ja som o trosicku starsia,ale mam obavy ...

simusska
12. feb 2010

kajiq chcela by som sa ta opytat ako to bolo pocas porodu...vies ja sa bojim ze pri epi nebudem vediet ze kedy mam tlacit....

kajiq
12. feb 2010

norikk mala som problemy iba s obličkami, ale to nemalo s vekom nič spoločne, všetko bolo v pohode tak sa neboj lebo to babatku nerobi dobre.

kajiq
12. feb 2010

Simusska ja som čitala že niektore baby nevedeli kedy maju tlačiť, ale ja som take tlaky citila že som proste musela tlačiť, to sa už nedalo ani predychať takže nechapem prečo to niektore necitia..

kajiq
12. feb 2010

tara napisala som ti ip 😀

norikk
12. feb 2010

a odkial ste?? kajiq a tara??

tara39
12. feb 2010

dakujem si zlata 😵 dufam ze to zvladnem tak dobre ako ty 😵

kajiq
12. feb 2010

Norikk ja som z Topolčan a ty odkial?

norikk
12. feb 2010

vychodne Slovensko :D ....prepac, ale nemam ponatia, kde Topolcany su.... nevies o nejakej babe 18rocnej tehulke alebo mamicke?? ktora je na koniku/konikovi :D

kajiq
12. feb 2010

norikk nevadii, je to pri Nitre :D tam sa pivo Topvar vyraba :D Adelka89 a Simusska ale neviem či nemaju 19.. 😵

simusska
12. feb 2010

norikk...ja mam 19 a tiez som z vychodu

phoebe003
12. feb 2010

Kaji, tak to není tak strašný. Jedna moje kamarádka měla chlapečka v 17ti 🙂 teď jsou mu dva roky a s přítelem jsou spolu a malej je velkej fešák 🙂

Simuska porodu se neboj. Já při ELišce epidurálku měla a vůůůbec mi nezabrala. No a při Adámkovi jsem si jí ani nedávala, je to na prd. Porod sám o sobě nebolí. Ničeho se neboj. Už jsem si to vyzkoušela. Cítíš jen bolesti než se úplně otevře děložní čípek, ale samotný porod děťátka nebolí. Jen párkrát zatlačíš a je to venku 🙂 pak cítí nááádhernou úlevu a pocit štěstí a lásky a taky jsi unavená a chce se ti spát... Ale buď v klidu i při epidurálce víš, kdy máš tlačit..

simusska
12. feb 2010

A nejake vedlajsie ucinky z epi ste mali?

kajiq
12. feb 2010

Pheobe dufam že aj my spolu zostame dlho 🙂 A ty maš kolko rokov? 🙂

kajiq
12. feb 2010

Simusska ja žiadne..

phoebe003
12. feb 2010

Já jsem se svým drahým už od 15ti 🙂 mne je 22, ale první jsem rodila v 18ti 🙂

tara39
12. feb 2010

baby ja vam tak zavidim ze to uz mate za sebou...aj ja chcemm 😔

simusska
12. feb 2010

kajiq a to samotne zavadzanie epi...ja nemam ani predstavu ze kam to vlastne pichnu a ci to boli alebo nie...
......a vy ste sa brali?

phoebe003
12. feb 2010

Simusska epidurálka se píchá do páteřního kanáku obvykle mezi 25 a 30 obratlem. Cítíš jen malé píchnutí jako když ti odebírají krev. Probíhá to tak, že ti v podstatě napíchnou míšní kanál a do něj zavedou vlasovou trubičku asi do hloubky 10 cm. Potom ti pomalu pouští epidurálku až dokud necítíš zklidnění. Jinak pro ty kdo to neví, tak epidural je "heroin" Ale nebojte se, je to slabá dávka, ale je pravdou, že když přestává fungovat, tak se dostaví abstinenční příznaky jako je zinice, sicho v krku, třesavka střídaná s herečkou, ten stav trvá alejen pár minut, obvykle tak 10 - 15 pak člověk usne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre