Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

zuzanockamt
2. apr 2010

no ved mozu, ale co je v dnesnej dobe fungovat iba so zakladnym vzdelanim ... prvorade je vzdelanie ... minimalne ta stredna skola ... jasne, ze sa da skola aj neskor dorobit

diamond_23
2. apr 2010

Ako sa mame zeny ? 😀

natalie_tmk
2. apr 2010

Este vam poviem, ako som dnes dopadla so svojou (ex)svokrou.

Tak najprv som jej hovorila, ze sa na mna jej synacik pekne krasne vyje***. Najprv bola zhrozena.
Ale jasne, ze je jeho mama a nepojde proti vlastnemu synovi. Tak ma poslala do pi** s tym, ze je to moja chyba, tak nech sa staram. Povedala som jej, ci jej nie je luto, ze svoje vnuca/vnucku nikdy neuvidi, tak povedala, citujem: "Takych este bude." Tak som sa otocila a radsej odisla...

zuzanockamt
2. apr 2010

natalie ... tak to co je za zenu ... si neviem predstavit, ze by to mne takymto sposobom povedala moja svokra, ked sme boli v zaciatkoch vztahu s MM ... lebo teraz som uz v inej situacii, to je jasne

natalie_tmk
2. apr 2010

Tak viacmenej som cakala, ze sa mi otoci chrbtom. Ale tie vulgarizmy si mohla nechat pre seba...
A este jasne, ze mi povedala ze: " A co si cakala? Snad nie peniaze. Ved bohvie s kym to decko mas..." Tak vtedy som mala totalne dost.
Ale evidentne jej on nic nepovedal 😠

zuzanockamt
2. apr 2010

no zvlastny pristup 😖

lizatko1009
2. apr 2010

natalie ju neries, ja moju neriesim, on ti platit na maleho/u bude musiet a este nie taky pride ako je on.

natalie_tmk
2. apr 2010

A potom ze po kom to on ma... 🙄

simusska
2. apr 2010

nechapem ako ta zena moze byt matkou...

lizatko1009
2. apr 2010

ved mamicky nidky nedaju dopustit na svojich syncekoch.

natalie_tmk
2. apr 2010

lizatko uz ani neriesim. Ani som nic dobre necakala. Len som chcela, aby o tom vobec vedela, kedze on ju dietati neinformoval.

lizatko1009
2. apr 2010

a to si ju niekde stretla? aebo ako si to povedala?

simusska
2. apr 2010

natalie a mozem sa opytat ze kolko rokov ma on ze nema rozum?

tara39
2. apr 2010

chceli sme ho! 😢 ja este nie tak skoro ale tak prislo...a teraz ho mam dat prec???=´( ze ina moznost neprichadza do uvahy ze su za mna zodpovedni a ze uz rozhodli, ze mama to vybavi...ale ja to nechcem!!! 😢 😢 😢

zuzanockamt
2. apr 2010

tara, ale uz si 13 tt, takze neviem, ci ti este urobia UPT, hoci to tvoja mama chce ... ale v jednom maju pravdu ... do 18-tich su za teba zodpovedni

krpcek
2. apr 2010

ahojte. tak konecne spi mala aj pes, tak mam klud. 🙂
natali psa sme kupili malej k 1-rociku. 🙂 🙂

tara z tvojich prispevkov mam pocit, ze ani sama nevies, ci to dieta chces. 😖
inak uprimne vam poviem, ze keby som vopred vedela, ze male dieta je taka fuska, tak by som este tak rok, dva pockala, aj napriek tomu, ze sme mali idealne podmienky.

tara39
2. apr 2010

zuzi zevraj konik pridava toho sa bojim...tebe pridava? mas rozdiel medzi normalnym terminom a tym co mas tu? ano su ale na toto podla mna pravo nemaju

tara39
2. apr 2010

krpcek ano chcem ho a ak ti pripada ze nie- neviem najst riesenie ale to dieta urcite chcem

krpcek
2. apr 2010

inak neviem, ci od statu nieco dostanete ked, nemate ani jeden 18?

krpcek
2. apr 2010

tara tak bojuj. normalne sa im postav!

zuzanockamt
2. apr 2010

tara ... ale aj lekar ti prida 2 tt ... to je jasne, lebo tehu sa rata od poslednej MS, hoci tie 2 tyzden do ovu si ani tehu nebola ... takze je to presne ... teraz si 12 tt aj nejake dni ... mne podla dokiny vychadza termin na 16.9. a podla MK na 15.9. ... presnejsie ti to urci sono, ale lekari sa drzia tych tyzdnov, co vyjdu podla poslednej MS

tara39
2. apr 2010

krpcek budem 😢 aj ked ma vyrazia alebo ja neviem...a ked, tak im poviem nech ma potom hladaju dakde na kolajniciach ale to je mat rozsekane dieta! ako toto niesu vyhrazky ale proste toto neprichadza do uvahy zas u mna...
zuzi takze by mi to uz nemal spravit v tom pripade. ale bojim sa ze ona to nejak zariadi...

zuzanockamt
2. apr 2010

tara ... no podla zakona by ti to spravit nemal ... ale ... 😔
len si treba dobre rozmysliet, co a ako urobis, kym tresnes rodicom dvere pred nosom, lebo dnesna doba je dost o nicom a treba sa veru riadne obracat, kym sa k niecomu dopracujes 😔

krpcek
2. apr 2010

tara nemoze ta prinutit lahnut do kresla a roztiahnut nohy 😠

tara39
2. apr 2010

zuzi ale ved ja to viem...viem ze asi ani sama neviem do coho idem ale ked tozvladli uz tolke? preco nie ja? ked to spravi ja pojdem na policiu mne je to jedno

wacinka
2. apr 2010

krpcek já souhlasím s tbou, že starat se o miminko je fuška. Já jsem dokonce dělala praxi v kojeneckém ústavě, kde jsem se starala o miminka, ale když mi přinesli malou, tak jsem si první den nevěděla rady. 😒 Měla jsem strach abych jí neublížila a tak a šestinedělí bylo taky mazec, naštěstí mám super chlapa a skvělou mamču, která mi pomohla. Ale malinká trpěla až do 4 měsíců na bolení bříška a nekakala mi jinak než přes rektální rourku a to byly šílené noci i dny. Teď musím zaklepat už jsme z nejhoršího venku. Ale popravdě miminko je krásné mít, ale není to mateřská DOVOLENÁ, ale spíš práce na 200% úvazek. A to mně je 27 letos mi bude 28. Miminko jsme plánovali, moc jsem se na něj těšila, ale opravdu začátky byly těžké.
Ale já věřím, že pokud se holky rozhodly tak jak se rozhodli, tak to zvládnou. Já jsem chtěla taky miminko už v 16, aůe nikdy by mě nenapadlo si ho pořídit. Samozřejmě pokud by se stala nehoda, je to něco jiného. Pokud chce člověk miminko, musí mu dát nějak i to zázemí. Ale já věřím, že tařiny rodiče změní názor a vše bude v pořádku. A taro ty se nestresuj to je to nejhorší co můžeš dělat, hlavu vzhůru. Mimi jsi chtěla, podařilo se, tak teď bojuj. 😉

tara39
2. apr 2010

ja im normalne poviem ze odidem ak im to vadi, ze neviem kde ale pojdem...a ak nie? ak ma tak prinutia? tak vravim ze ja dalej zit nebudem a aj im to poviem

krpcek
2. apr 2010

Nárok na rodičovský príspevok nevzniká maloletému rodičovi, ktorý nemá priznané rodičovské práva a povinnosti podľa osobitného predpisu.

toto som nasla, tak neviem, ci tara budes mat na nieco narok . . . viem, ze jedna moja znama porodila pred 18-tkou a na materskej bol oficialne jej frajer, ale on uz mal 24.

zuzanockamt
2. apr 2010

tara ... a co na policii? ... akoze co vyriesis? ...

bashenka
2. apr 2010

Tara som tu len na skok ale napisem ti aspon co mam overene a odskusane- od statu necakaj nic lebo rodicia su povinny sa o teba starat aj co sa tyka babatka nie do 18-tky, ale az do 25-ky! Takze pokial nemas 25 ti povedia ze viac ako tych 180eur nedostanes lebo mas mamu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre