Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

pettrunka
9. jún 2011

@ani_sama_neviem no vidis tak to je potom super

pettrunka
9. jún 2011

@ani_sama_neviem pomaly idem do hajan,tak sa maj krasne zatial,dobru noc a pozdravuj od nas tvoju malinku.
a ked budes mat chut ozvi sa

hoota
9. jún 2011

@1katka1
@ani_sama_neviem
caute, super, ze sa pridavate, vzdy ked som konecne nasla nejaku takuto temu, tak uz to tam bolo vymrete 🙄
ja budem mat o 3 mesiace 20 a nas misko ma dnes 5 tyzdnov 🙂 zatial sa to da zvladat, len toho spanku by som prijala viac. ale inak sa z neho tesim, teda ja som sa porodu uz nevedela dockat, to tehotenstvo mi pripadalo nekonecne.
my byvame tiez este u mojej mamy, no zacala som premyslat nad podnajmom.. mama sice aj pomoze s krpcom a tak ale predsa len sukromie je sukromie...
@ani_sama_neviem som na tom celkom podobne ako ty, ja som z BA, ale momentalne byvame u mamy v Pezinku a mam tu len par znamych, ale kamaratov mam vsetkych v BA,takze nic moc 😒

a inak baby, ja si myslim, ze byt mladou mamickou je super, vobec by ma nelakalo rodit prve dieta v 35-ke. aspon mame este kopu energie a budeme svojim ratolestiam blizsie. no a co ze bolo moje babatko neplanovane, to vobec neznamena ze bolo nechcene. neviem ako vy, ale ja som sa celkom potesila, ked som zistila, ze som tehotna 🙂

ani_sama_neviem
9. jún 2011

@pettrunka jj jasne tak dakujem za pismenkovanie bru noc urcite napisem 🙂) papa zatial 🙂

moniciak
10. jún 2011

@pettrunka Preco by mal??? Nechcem byť zakomplexovana koli tomu zeby som si nevedela zatriedit čas a hodnoty 🙂

ani_sama_neviem
10. jún 2011

@moniciak kto tu hovori o uakomplexovanosti hm ? 🙂 nic hrozne ti nenapisala

moniciak
10. jún 2011

@ani_sama_neviem ja som len chcela povedat ze sa tesim zo zivota 🙂 Na koncerty uz sice nechodim ale ma to aj vyhody prestala som fajcit 🙂 Mám dcerku a koli nej nechcem mať depky ... Ani ty nemaj veď si pekná máš zdravu dcerku a tvoje myslienky si nedovol nikomu vziat toto ma drzi... pozitivne mysliet 🙂 Už nekojis??? Pytam sa koli tomu ze ja kojim uz len v noci...

ani_sama_neviem
10. jún 2011

@moniciak jaj tak ved ok no ais ste sa nepochopili 🙂 no len vies nie vzdy je ot lahke a kazdy je ina povaha vies aja som preda len insia a komplikovanejsia vies nemozme byt vsetci rovnaki ale chcela by som mat tvoje myslenie naozaj v zivote sa to vlemi hodi ak ma nieoto pozitivne myslenie .. bohuzial ja som skor vzdy bola psimisticky clovek 🙂 no ja nekojim vobec 🙂

moniciak
10. jún 2011

@ani_sama_neviem a dokedy si kojila???

ani_sama_neviem
10. jún 2011

@moniciak ja nie dlho... ale to nechcem riesit tu .... asi prvy mesiac iba

moniciak
10. jún 2011

@ani_sama_neviem a co máš dievčatko ci chlapca??? 🙂

ani_sama_neviem
10. jún 2011

@moniciak dievcaa a ty? 🙂

hajanka
10. jún 2011

zdravim vas mlade mamicky, nejak som sem k vam nahodou zatulala a zacitala sa 🙂
Ja uz mam sice 27 ale drobeceka som mala v 19tich 🙂 tak vam mozem povedat, ze ma v zivote nemohlo nic lepsie stretnut, nez toto male sidlo, teraz uz vlastne velky vyse 7rocny fesak 😀 😀 😀
Ked som otehotnela, nikdy som sa nezamyslala nad vecami ako, ze musim sa s tym vyrovnat... a teraz som si pokazila mladost a take pesimisticke uvahy.... nikdy ma to ani len nenapadlo a od sameho zaciatku som sa na neho tesila 🙂 hned ako sa narodil som si nevedela zivot bez neho predstavit. Tiez som nemala moc kamaratok, tie v mojom veku boli v tom case niekde inde 🙂 ale nic som nelutovala ani sa nepozerala spat! Pozerala som len dopredu a rovnako je to aj teraz, o nic som neprisla, prave naopak, strasne vela som ziskala.
Tak prajme aj vam vela optimizmu do zivota, teste sa zo svojich chrobacikov, lebo ich mate na cely zivot a bez nich by ste si ho nevedeli predstavit 😉

ani_sama_neviem
10. jún 2011

@hajanka :D zavidim ti tvoj optomizmus ako to zvladate bez toho aby ste nemali depky a nelutovali stratenu mladost hm? ja som asi z ineho sveta uz fakt :DD hehe

mabumi
10. jún 2011

ahojte, nepatrim sice k vam, som uplny opak 😀 . ale lietaju mi oci po temach na hlavnej stranke a tak som sa sem zakukala. pretoze mam strasnu depku a stale sa snazim najst ten dôvod, preco som vlastne tu a aky je ten zmysel alebo prinos môjho zivota 😝
my ludia sme uz asi raz taki, kazdy chce to co nema. a ak by vam môj pribeh aspon trochu pomohol tesit sa z toho co mate, tak by ma to potesilo 😵 .
ja som sa tiez vydavala v podstate mlada, aj ked vy ste este mladsie, mala som 21. presla som si vsetkymi problemami so svokrou, stale nimi prechadzam a viem pochopit @ani_sama_neviem s tymi problemami, ze je na vsetko sama. urcite byvat u svokry je tazke a s rodicmi by ti bolo ovela lepsie. nepremarni moznost chodit co najcastejsie k vasim, kym ti ziju a kym mas tu moznost. to je jedna z veci, ktore budem do smrti lutovat, ze ja som sa prispôsobovala mm, bola som viac u svokrovcov ako u nasich a moja vlastna mama byvala tak casto sama... co by som teraz za to dala keby som mala tu moznost ist za nou...
no ale k podstate: my uz 3 roky prezivame peklo v suvislosti s tuzbou po babatku. su to tisice vysetreni, operacie, lieky, depresie, unava, vycitky.... a v neposlednom rade, stoji to neskutocne prachy ked chcete a nemôzete. nehovoriac o nadejach a padoch, o pocite, ktory zazivate zakazdym, ked si uvedomite, ze asi nikdy nebudete citit v sebe rast ten krpaty zazrak. je to hrozne vycerpavajuce a unavne a je to velkou skuskou pre vas, pre manzelstvo, pre vsetko...
ja nechcem moralizovat a viem dobre, ze aj vy to mate tazke, velmi tazke. ale ja som si ista, ze rozhodnutie nechat si babo aj ked ste take mlade nikdy neolutujete 😉 . teste sa z toho kazdy den

moniciak
10. jún 2011

@ani_sama_neviem Moniku 🙂

hajanka
10. jún 2011

@ani_sama_neviem nemas co lutovat, ziadnu mladost si nestratila, mlada si stale, tvoju mladost ti nikto nezoberie, iba postupne cas ktory rychlo leti a neda sa zastavit. Ak toto pochopis, zistis, ze nemas co lutovat. Mlada si stale, tak si zivot uzivaj spolu s dcerkou a nedepkuj, to ti nepomoze ani ta nevrati v case a v konecnom dosledku ani dcerke neprospeje ked bude mat zadepkovanu a pesimisticky mysliacu mamu, tes sa na kazdy novy den, na kazdy novy zazitok s nou aj rodinkou.
Ja nie som psycholog, ale snad musi existovat nieco co by ta optimisticky naladilo 🙂 ...lebo inak sa zobudis niekde vo svojej 60-tke a zistis ze zivot si si neuzila, iba predepkovala. Myslim to v dobrom.

1katka1
10. jún 2011

@hoota
@ani_sama_neviem
aj my bývame u mojej mamy, našťastie priateľ s ňou super vychádza, len s otcom je to horšie. On má na nás stále nejaké poznámky.Všetko mu vadí. Malého má veľmi rád, len mňa a priateľa asi neznáša.Tak stále rozmýšlame, že sa odsťahujeme k svokre, ale keď ja tam vôbec nechcem ísť. Keď príde k najhoršiemu, až vtedy sa tam odsťahujeme.Ale mamina , tá chce aby sme len doma ostali, lebo ona by to sama neprežila.
Ja som za to tiež niekedy taká podráždená, ja mu stále hovorím, nech ideme do podnájmu,on to vôbec nechce. Ale on chce vlastný dom :( a ja viem , že na to nikdy peniaze mať nebudeme.Síce máme niečo našetrené, ale to v porovnaní čo by ten dom stál je nič.Najhoršie je, že on chce bývať s jeho bratom:(
@moniciak aj ja som prestala fajčiť 🙂 stále mám strašné chúťky, ale neopovážim sa. Ja nechodievam nikde, jak sa malý narodil, len vo februári sme boli v Londýne, inak sme neboli ani len na výlete ani nikde:( a to ma velmi hnevá.
Každý víkend chodíme ku svokrovcom :( moj priatel má brata na vozíčku a snaží sa mu čo najviac pomôcť. Niekedy hneď z roboty ide tam a je tam až do večera , alebo celé víkendy tam býva. TAk aj to ma velmi hnevá :( že na nás ani čas nemá. Cez týždeň ked príde z roboty, lahne si a hotovo. Už sa ani nepamatám, kedy ho naposledy prebalil, alebo obliekol. Inak popestuje ho, ale hneď povie, že je unavený.Ja mu to potom vyčítam, potom sa hádame, a tak to to bývalo na začiatku skoro stále. Stále ma obviňoval, že on je unavený a j a tu nič nerobím:( ako keby som sa ani o malého nestarala :( Tak som si povedala, že mu nič nebudem vyčítať, nebudem si to všímať a budem k nemu milá a našťastie pomáha to. Nehádame sa už vôbec,t ak dúfam, že nám to vydrží.

babika44
10. jún 2011

Ahojte mozem sa pridat? Mám 18 a s priatelom čakáme miminko 🙂

ela2710
10. jún 2011

@babika44 ahojky, gratulujem 😵 a v kolkom si tyzdni?

moniciak
10. jún 2011

@1katka1 Ako to je od neho slachetne ale zaroven ma rodinu... ja by som to nenechale len tak... ale kazdy je iný 🙂

1katka1
10. jún 2011

@moniciak No ja som všetko nechala tak 🙂našťastie sa to lepší 🙂už mu nemusím pripomínať, nech mi trochu pomôže s malým, hneď si ho zoberie, aj na prechádzky s ním chodí. V lete ideme na dovolenku do Chorvatska, tak ma prekvapil dnes 🙂

ecullenova
10. jún 2011

ahojky maminky, ja sa tiez chcem pridat k pisaniu 😀 ja som tuz ila po bábetku uz na strednej, ked som bola tretiacka .. ja viem,mlada pochaba, ale proste stale som mala pocit ze proste je cas.. aj sme skusali s vtedajsim priatelom, ale chvala bohu nic... ono malo sa to stat tak ako sa stalo..uz uz som si myslela ze som asi neplodna ked sa nepodarilo...aj manzelovi som na zaciatku chodenia povedala coho sa bojim s tym aby vedel do coho ide.. a zhodli sme sa ze keby sa neda, tak kludne adoptujeme.. uplne chapem ked je nejaka mlada mamina tehotna a chce si dietatko nechat, som proti potratom, teda ak plod nie je vazne postihnuty..radsej ho dat adoptovat maminam co tuzia a nemozu..drzim ti palceky aby si sa-ste sa mali dobre, aby ste sa vsetci lubili, a boli zdravucky, a na ludi sa nepozeraj.. je vela matiek aj o niekolko rokov starsich, ale behaju s bruskom a cigou v ustach.. nechapem toto.. hlavne nezabudaj ze objatie je velmi dolezite..bud tou najlepsou mamou ako len vies, ale zasa hranice musia byt 😀 ja som mala matku tiez mladu, ale nazvat ju matkou je dost zlozite, doteraz sme si neurobili vztah, a aj ked som jej ponarodeni mojich deti zacala verit,a pomahat aj ja jej.. otocila sa mi chrbtom a urobila mi to co by urobil mozno mozno len cudzi clovek..no nechajme tak.. ja viem ako sa chovat k mojim detickam nebudem..drzim ti velmi palceky 😀
@baramborka

ecullenova
10. jún 2011

maminky nast rocne, drzim palceky, a verim ze budete take dobre maminy ako su aj tie starsie a skusenejsie.. slovo dobra mama neni len o veku, ale hlavne o prejavoch lasky a o starostlivosti o vasu rodinku 😀

hoota
11. jún 2011

@mabumi ahoj, verim, ze to mate tazke, mam tetu, ktorej sa tiez po vsetkom mozno usili stale nepodarilo otehotniet a je mi to velmi luto, ked vidim aka je mila na nase babatko a hlavne vtedy si uvedomujem, ze si musim vazit, ze nasho krpca mame. ja to beriem teda inak ako @ani_sama_neviem, nelutujem, ze uz nie som nezavisla teenagerka, ale matka, ja som si uzila dost a pravdupovediac obcas som uz aj zatuzila po babatku a ked to prislo, aj ked neplanovane, bola som rada 🙂
prajem ti, aby sa aj vam podaril taky maly zazrak, mozno vtedy, ked to uz budes najmenej cakat 🙂 vela stastia

@1katka1 pochybujem, ze by ta otec neznasal, ale viem si to predstavit. moji rodicia su nastastie rozvedeni, moj otec nam sice financne dost pomaha, ale zit s nim pod jednou strechou si neviem predstavit. tie matky su predsa len chapavejsie 😉
ja by som do toho podnajmu sla, lebo sa naozaj tuzim osamostatnit. je to sice pohodlne byvat u mamy, casto nam operie alebo navari, no strasne mi vadi, ked sa snazi ma organizovat co sa tyka maleho, niekedy mam pocit, ze ma povazuje za dementnu a neschopnu obliect a nakrmit vlastne dieta, no mozno je to tym, ze sa este nezmierila s tym, ze ja uz nie som dieta. ved uvidime ake to bude pre nas jedneho dna ked nasi chlapci vyrastu a budeme si musiet uvedomit, ze uz to nie je babatko, ale samostatny clovek, ktory uz nepotrebuje aby sme ho krmili a utierali mu zadok.
aa my sme sa akurat vcera tak pohadali s mojim manzelom, lebo to na mna dolahlo, ze je stale v praci a ze chapem sice, ze ma toho vela ale nech si uvedomi, ze cely den len prebalovat, krmit a upokojovat placuce dietatko..z toho cloveku tiez vie zasibat.
no uz som pochipila, ze chlapov treba do tej starostlivosti dietatko hnat, lebo oni nemaju ten materinsky pud. napr. ja sa zobudim uz len ked sa maly trocha pohne alebo zamrnci, kdezto manzelovi moze aj revat do ucha a on je schopny pri tom zaspat 😀

@babika44 vitaj 😉 aky mas z toho pocit, tesis sa?

1katka1
11. jún 2011

@hoota možu si s mojim ruky podať :D ja tak isto , hneď som hore , keď sa čo i len pomrví a on nič :Dešte aj malý spí s nami v posteli v strede.

moniciak
11. jún 2011

@hajanka Tak ja to tiez tak beriem 🙂

babika44
11. jún 2011

@hoota Ahojky aky mam pocit ? uzasny !!! Som stastna ale zaroven mam strach aby sa dietatko malo u mna dobre a neboli komplikacie .. Teraz som len v štvrtom tyzdni,nevolnosti zatial nenastali,dufam ze ani nebuduuu :D takze príííma 😉

dajenka11
12. jún 2011

ahojte kočky, tak ak smiem tak sa pridam k vam 😉 sice nie som nastka, ale zase este ani rok nie som dsat 😀 😀 mam 20 a cakame babetko s priatelom, uz o chvilku s manzelom 😀 😀

babika44
12. jún 2011

@dajenka11 Velmi gratulujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre