Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

afrika
1. júl 2009

ahoj baramorka, sem-tam som si tu prišla prečítať tvoj príbeh a je mi ľúto čo sa ti stalo. ja som prišla tiež v decembri 2008 o vytúžené a vymodlené mimino. tá bolesť je neopisateľná už len preto, lebo hneď od začiatku tehu som si k nemu vytvorila silný citový vzťah a brala som ho ako to najcennejšie. Ja mám šťastie, že mám aspoň dobrého manžela, ktorý mi pomohol a tiež aj rodina. ale stále to bolí a nikdy neprestane. tá bolesť je o to horšia, že mám problémy už pri samotnom otehotnení. teraz sa opäť pokúšame-zatiaľ bezvýsledne....
musíš byť teraz hrozne silná a chcela som ti len poradiť-myslím, že si písala, že si už raz potratila. Urob si pred ďalším tehu nejaké testy-genetika, imunológia..... pre istotu. všetky tím prechádzame...
držkám palce, držkaj sa kočka a nájdi si niečo, čo ťa plne zamestná

dacey
1. júl 2009

baramborka, je mi to ľúto, no ako sa tu už napísalo, všetko má svoj zmysel a toto bolo znamenie. teraz sa troška šetri, choď na výlet, uži si to, že si sama a keď naberieš sily, začni hľadať niekoho, kto pri tebe bude stáť, tak sa má... a hlavne, ako napísala afrika, choď na testy, nech ti zistia, prečo prišiel potrat a máš problémy
držím palce a drž sa.

maja177
1. júl 2009

ja neviem co mam nato ani povedat... mne sa chce plakat 😔 zivot sa snami nehra, a to som zistla uz na vlastnej kozi, moj pokladik je chvalabohu zdravy a ma sa k svetu, mozno tvoje malinke bolo chore, vravi sa, ze vtedy radsej odide same.. ☹ je mi to strasne strasne luto a budem rada ked tu budes aj nadalej snami pisat, a raz nam napises ze si stretla toho praveho, a napriek tomu, ze mas len "nast" sa idete snazilkovat 🙂 zivot je krasny a mame ho len jeden, teba sa preto nan tak pozerat 🙂 drzim ti palceky, opras kolienka a skus znova zit. viem ze je to tazke, ja som si tiez prezila svoje, a aj prezivam pekne peklo, ale vsetko stoji za to 😉

titkovamiriam
1. júl 2009

baramborka je mi luto prajem ti vela sil a lasky dalej v zivote

ditka1
1. júl 2009

baramborka... 😔 😢 moja tak som ti to priala ☹ och!!!aky je tento osud nespravodlivy!Bozie mlyny melu pomaly ale zato isto,to si bud ista,ze ten komu to ma byt zratane aj bude... 😠 mne az srdce pukalo ked som to citala ☹ teraz mas v nebicku anjelika,ktory ta bude strazit,jednu drobnu dusicku...vravi sa,co nas nezabije to nas posilni,ja verim,ze je to strasne tazke pre teba teraz,ale si silna zena a odvazna tak sa stym nejako casom vyrovnas.Zelam ti vsetko stastie sveta... 😔

maja177
1. júl 2009

zakazdym ked si to tu precitam tak sa rozplacem... 😔

maja177
4. júl 2009

holky, kde steee? 😔

ejusaaa
4. júl 2009

Baramborka,velmi ma to mrzi 😔 ☹ ,prajem Ti vela vela sily...

sonicc
5. júl 2009

Ahojte... Ja uz tiez nie som nastrocna, ale maleho som porodila ako 17r. Prezila som si svoje 😢 . Chapem kazdu jednu z vas a drzim palce. Hlavne okolie mi nicilo moje stastie. Ale chvalabohu sme to vsetko prezili a dnes tuzime po druhom. Uz zijeme vo svojom domceku a s velkym skoro 4rocnym synom,ktory sa tesi na sestricku 🙂

pidikoval
5. júl 2009

Ahoj baramborka . Aj ja mam 17 a narok na matersku nemaž ale po narodeny maš narok na prispevok na dieťa a ten je vo vyške 4 780 SK .Tieš som sa na to pytala a ešte budeš mať pridavky a potom 25 000 tisic na prve dieťa ale tam je podmienka že musiš mať 18 a tie možeš pred zakonom nadobudnuť jedine tak že sa vydaš . Ja som už v 35 TT a velmi sa bojim porodu ale všetci ma podporuju a nikto my nehovoril že to mam dať preč prave naopak moja rodina my povedala že ma obdivuje že som sa rozhodla si to nechať.

maja177
5. júl 2009

pidikoval, ale baramborka uz babenko necaka 😔 takze myslim ze je zbytocne aby si jej vysvetlovala na co ma narok a na co nie...

lienka79
5. júl 2009

ahoj..tak ja teda uz davno nie som nastrocna...mala som dieta v 28,ale velmi tii drzim palce...urcite to zvladnes,ako mnoho pred tebou...Mas moj obdiv,ja v tvojom veku som tolko odvahy nemala...Ale mas moje velke sympatier,ze si sa rozhodla pre babatko a nesla na potrat..MAs vyhodu,ze mas starsieho partnera, kt. ti urcite bude oporou....lebo je to asi o inom vychovavat dieta s takymto partnerom,ako nejakym 17r zajom 😵

egyptanka
5. júl 2009

bramborka je mi luto ako to dopadlo ... verim, ze sa svojho vonavuckeho uzlicka stastia este dockas.
Ja mam 28 a v aprili som porodila, ale keby sa dal vratit cas a mala rozum tak by som dieta mala omnoho skor uz ako nastrocna. Bolo by to teraz ovela jednoduchsie a mala by som ovela viac energie na dieta ako teraz. Nie ze by som nebola dobra mamina, snazim sa nou byt a ucim sa, ale ked uz mal clovek rozbehnuty zivot inym smerom tak dieta s 30 na krku je tvrdy zasah do zivota.
Teraz si niekedy vravim, ze keby som mala dieta v 18-19 tak teraz by malo okolo 9 rokov a to by uz bola ina sranda. Dieta odrastene, ja by som v najlepsom veku svojho zivota mala aj cas na seba a aj stari rodicia by boli mladsi na pomoc.

zuzi2
6. júl 2009

Ahojte, mam uz po tridsiatke a baby este len planujeme. Plne suhlasim s egyptankou, keby som aj ja mohla vratit cas spat, zariadila by som si to uplne inac - dieta mat skor je ovela lepsie.

maja177
6. júl 2009

egyptanka, zuzi, babo je krasna vec len horsie je to s peniazmi...teraz mate urcite nieco nasetrene, narozdiel odomna, co som tento rok zmaturovala a nemam ani fuk... 😒

zuzi2
6. júl 2009

Peniaze si mozes zarobit. V minulosti to bolo normalne, ze sa dvaja brali, ked zena bola uz tehotna a tak isto nic nemali, mladi byvali vacsinou u rodicou a postupom casu, si nadobudli "svoje". Ja sa bojim, ze nebudem moc otehotniet, alebo donosit male - to riziko sa vekom stupnuje. Poslednych par rokov som myslela len na karieru a peniaze (preto som tehotenstvo stale odsuvala), lenze peniaze a kariera nieje vsetko.

slovakia13
6. júl 2009

zuzi2
mne gynekolog cely cas hovoril ,ze velmi tazko otehotniem a budem mat aj problem s vynosenim,zmierovala som sa s tym,ze babo proste mat nebudem .Mam 32 a zostala som tehotna dokonca pocas bratia antikoncepcie 😀 a uz som 22tt
inak suhlasim ,mladsi clovek ma viac trpezlivosti.....moje kamosky uz vsetky maju v podstate pubertakov a ja malicke mimi v brusku ,ale som stastna

zuzi2
6. júl 2009

🙂 To je super slovakia13, dost ma to povzbudilo 😵 Bojim sa inac aj ako to budem popri mojej praci zvladat ☹ Ci ten stres babu neublizi....
Myslis, ze zena v nasom veku tazsie zvlada tehotenstvo? Ja sa stretavam len s kritikou a dobiedzanim, kedy uz konecne budem aj ja tehotna. ☹
A ako to je s rizikovym tehotenstvom? Mne niekto hovoril, ze po tridsiatke zenu supnu automaticky na rizikove.

babulka123
6. júl 2009

zuzi ja mam 31 a som po umelom ... a podarilo sa nam to "az" na 2x
moja sestra ma 33 a otehotnela normalne.. v pohode na 1x.. takze kvoli veku nestresuj..

babulka123
6. júl 2009

ale pravda je ze ak by som vedela vratit cas tak to aspon okolo 25 zacnem riesit...
na druhej strane, sme ako tak fin.zabezpeceny, mame zariadeny byt a da sa to zvladnut...
takze vsetko ma svoje pre a proti..

miroslava89
6. júl 2009

ahojte ja mam 19-teda som este nastrocna dalo by sa povedat...dost vela ludi mi vravelo ze na babetko je este casu dost..ale radsej skor ako potom nikdy...-.

babulka123
6. júl 2009

mirka .. vies najvacisa sranda je ze pred ja neviem 50 rokmi by si bola uz stara na deti.. heheheh

miroslava89
6. júl 2009

perd 50rokmi by som bola povazovana aj za staru dievku 😎 a ja vydavat nechystaam🙂

babulka123
6. júl 2009

jaaaaj no tak to by si bola.. teda... cela dedina by ta ohovorala.. {vtedy aj KE bola dedina.. hehehehe}

miroslava89
6. júl 2009

😀 to si an ienchcem predstavit tu situaciu... a teraz kazdy ohovara pre opacnu situaciu...svet sa hrozne meni

baramborka
autor
6. júl 2009

AHOJ HOLKY..tak ako som slubila prisla som vas navstivit..
musim sa priznat ze sa z toho soku celkom dostavam aj ked to ide neskutocne pomaly a smutne
mnoho veci mi ho pripomina moje pozitivne testy v sufliku ktorych sa neviem neak zbavit.
no narok na matersku...ked som to citala co mi odkazuju baby...zas sa mi vliali slzy do oci
ale ..jedno nechapem
brali mi kontrolne krv a stale je pozitivna..aj testy...no mozno su to zvysky a postupne sa to strati
baby....moja rada
ZIADNE STRESY....AKO STE SA MNOHE PYTALI CI VAM PRACAA PENIAZE A TAKETO VECI NEUROBIA ZLE ...
UROBIA
JA SOM KOLI STRESOM A ZIALU PRISLA O MOJHO ANJELIKA....vsetkym vam to trojnasobne prajem aby ste boli zdrave a stastne a aby sa vam malinky narodil..a NEBOJTE SA PORODu...
keby som mohla vratit cas....rodila by som aj tyzden a zomierala od bolesti len aby som ho mala spat verte mi..
ako vidim mnohym vam tie tyzdne rastu :D
ako sa citite ????

baramborka
autor
6. júl 2009

maja 177 -- zlatino moje .... vidim ze ty si to dost prezivala aj ked som napisala co sa mi stalo
som ti vdacna ze somnou citis rovnako ako aj ostatne baby
predsa prislovie " vsetko zle je na nieco dobre" ma svoje opodstatnenie.... mozem to potvrdit a verim ze ked tu budes a aj ostatne tak sa vam mozno o rok opat ohlasim a pri mojej fotke bude opat 7tt :S :D :(
verim....no nech to je s clovekom ktory ma bude aj za nieco mat...
drz sa a verim ze budes super mamina a tvoje babo budde krasne a zdrave
TO VAM PRAJEM VSETKYM

maykam19
8. júl 2009

ahojte slecny tak ja som otehotnela v 17tich, teraz uz mam skoro 4 rocnu dcerku a nelutujem nic,,,,,,drzim prsty

biancarv
8. júl 2009

ahojte ja som otehotnela v 19tich a môj Paťko už bude mať o pol roka 3 roky a tiež by som nikdy nemenila 😀 , veľa šťastia všetkým mladým mamičkám, aspoň ked pôjdete dieťatku na venček, tak nebudú vedieť či ste jeho mama alebo sestra 😀 😀 😀

biancarv
8. júl 2009

ahoj baramborka, teraz som si prečítala tvoj príbeh a ver mi že ešte aj teraz plačem, je mi to veľmi ľúto, ale aj moje heslo je že všetko zlé je na niečo dobré a raz určite nájdeš niekoho kto ťa bude skutočne milovať a ským si založiš veľkú rodinku, veľmi ti prajem všetko dobré

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre