Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

fairynika
27. okt 2010

🙂 a ako casto citis pohyby??bo to nase je strasne divoke od rana do vecera sa blazni 😀 urcite sa v piatok ukaze snad vas az tak napinat nebude 🙂 dakujem potom dam vediet.

iwka123456
13. nov 2010

@baska259 my sme na tom podobne, len s tym ze my sme svadbu vynechali 🙂 ale tak neskor by sme chceli

tinara23
14. nov 2010

baby "násťročné" držím Vám palce 🙂 ja som mala dcéru tiež ako deväťnásťročná a vôbec neľutujem. Práveže som rada, že sme to tak "vymysleli" s manželom. Teraz má dcéra 17 perfektne spolu vychádzame. Absolútne nemám pocit, že by som o niečo prišla, alebo niečo zameškala. 🙂

baska259
15. nov 2010

@iwka123456 😀 netreba sa nikam ponahlat..my sme chceli velmi svadbu tak sme ju spravili hned 😀

iwka123456
15. nov 2010

@baska259 ja nehovorim, ze nechceme,ale zas na druhej strane nechcem ani aby to bolo take, ze hrrr rychlo rychlo kvoli tomu ze cakame babko, najviac ma bavi ked tie starsie generacie zistia, ze mame na ceste synceka a nejsme zobraty, no to je pohorsenia az-az 😀 ze jak moze byt v neuplnej rodine dieta a pod. na tom sa pousmejeme a na nas velky den si aj tak este pockame, myslim ze aj par rockov, ved ako si pisala netreba sa ponahlat 😉

baska259
17. nov 2010

jasne :D tie babicky... 😀 😀 😀 to ako ste mohli spolu spat ked nie ste zosobaseny??ja vo v asich rokoch som ani nevedela co to je 😀 😀 poznam....aj tak sobas su len obrucky a papiere...a bez toho sa da zit 😀

kacurka3
4. jan 2011

ahojte kočky ja mam 19, ale zahvilu budem mat 20 v maji 🙂 a cakam babo som len v 1 mesiaci dufam že vsetko bude v poriadku , dietatko by sa malo narodit na nase prve vyrocie svadby 🙂 ani sme to tak neplannovali, mi sme aj trohu planovali a sme velmi rady len strasne sa bojim aby som ho nestratila neviem preco mam take divne pocity , dufam že to vijde🙂 ked zistili že som v tom tak ludia na mna pozerali ci som normalana taka mlada že som si mohla ešte uživat no ja som ich nepocuvala ved predsa je to moj život , a ako som citala aj vase nazory tak nas tu je viac takych mladuckych 🙂 a som rada že niesom sama 🙂

trdielko149
5. jan 2011

ahojte ak mate niektora z vas zaujem ist medzi nas sukromnicky dajte mi vediet a napiste mi tuto verejnu temu ja uz necitam nie je cas ledva na sukromnu ... cakaaam IP 😉

danielkka
14. feb 2011

ahojte. viete mi niektora priblizit, ako je to zo vsetkymi prispevkami, ked som teraz v 2. rocniku na vyske, cize nepracujem, len sem-tam brigadujem a otehotnela by som? na co vsetko by sme mali po narodeni dietatka narok ? vopred dakujem za odpovede. Danka

zuzanockamt
14. feb 2011

@danielkka mas narok na rodicovsky prispevok 190€ mesacne od narodenia dietata+pridavky a jednorazovy prispevok + priplatok k prispevku - vychadza to asi 800€ (uz neviem presne) ... ak chces mat narok na matersku, tak si zacni paltit DNP minimalne 270 dni pred narodenim dietata a dostanes aj materske

zuzana0409
5. mar 2011

ahojte...ja uz niesom nastrocna ale vydavala osm sa ako 19 rocna a dceru somporodila v dvadsiatke... 😉 keby som sa mohla k vampridat bola by som rada....dakujem

terrs
3. apr 2011

Ahojte, ste tu ešte nejaké násťročné maminy/budúce maminy/snažilky?

misss
3. apr 2011

@terrs 😉
Baby, co takto obnovit temicku??? 😀

zuzana0409
3. apr 2011

no co je tu niekto??? 😔

niki_lv
3. apr 2011

@zuzanockamt Ahoj je narok aj na priplatok k prispevku pri narodeni? Ja som niekde citala ze aj na to potrebujes doklad ze si bola rok nemocensky poistena, tak ako to je?

zuzanockamt
3. apr 2011

@niki_lv netusim, ja som bola zamestnana pred nastupom na MD, tak som to neriesila, ale myslim si, ze to davaju vsetkym, vsak sa na to kazdy aj spolieha ... no ale ak boli teraz nejake zmeny to uz neviem

baramborka
autor
3. apr 2011

ahojte holky , som stastna ze si tu pisete myslim ze to bolo to najlepise co ma mohlo napadnut zalozit tuto temu 🙂 ja idem zajtra na gynekologiu , mam zvlastnu dilemmu pribeh nadlho ... skratke HCG z tehu testu pozitivne a z krvy negativne .takze zajtra sa rozhodne 🙂

baramborka
autor
3. apr 2011

@kacurka3 ajooooooj blahozelam ti moc k babatku uzivaj si to 🙂 prajem krasne a nicim nerušene tehotenstvo 🙂

kacurka3
4. apr 2011

@baramborka Dakujem Ti 🙂

dvojbottka
18. apr 2011

Ahojte dievčence,ja nie som v pozícii budúcej mamy, ale babky.Moja dcéra otehotnela v 16, a to bol poriadny šok, pretože jej ,,partner,,ktorý vtedy za ňou chodil každý týždeň, má 31, čo by mi ani nevadilo, keby sa o ňu aj postaral.Keďže jej tehotenstvo nieje bez problémov (2x obojstranný zápal obličiek a raz obojstranný zápal pľúc),čo iné ostávalo, ako prerušiť školu.Moja dcéra sa liečila na pedopsychiatrii na poruchu osobnosti,a on využil jej naivitu a ,,zamilovanosť,,.Teraz za ňou chodí možno raz za mesiac, vraj nemá peniaze, čo je výhovorka,podľa mňa, ani na dieťa sa nepríde pozrieť, keď sa narodí, ale až 14. 5.čo už bude doma.Celú výbavu som zabezpečila ja,ani len na kočík neprispel, vitamíny jej kúpil za celých 9 mesiacov raz.Povedzte ako sa mám tešiť na vnúča, s dcérou sme stále ako dva kohúty, ona ho stále obhajuje a ja opačne.Aj som ju k nemu poslala na mesiac, ale ju z tade poslali preč, vraj nieje zárobkovo činná, prišla strašne schudnutá, bolo mi do plaču.Ako jej mám vysvetliť, že to nieje dobrý človek, veď sa o nič nepostaral,ako sa bude starať o ňu a ešte aj malé dieťa, je mi strašne zle zo všetkého, čo sa okolo mňa deje.Poradťe mi, ako sa mám k tomu postaviť.

tinika
18. apr 2011

@dvojbottka ach jaj, mas tazke, ale asi by si mala svoju energiu zamerat na podporu dcerky, a na neho sa vykaslat, snad jej to časom dojde a tym ze ho budeš stale očiernovat, tym len ju viac posunies na jeho stranu, ked uz z ničoho ineho tak z trucu, mam kamosku ktora sice otehotnela po 20tke ale rodičia stale nadavali na jej manzela, s ktorym je uz teraz rozvedena a len tym stratili dceru, tak ti drzim prsteky, prajem hlavne vela vela sil, viem ze zivot nie je vzdy fer, ze chces pre dcerku a vnuča to najlepsie, tak musis niečo prehltnut a neriesit, ja som sice take nezazila, ale uzila som si ine veci a tiez som to nechala radsej tak, pre pokoj v dusi a rodine a časom som sa s tymi vecami aj zmierila. Hlavne prajem oboch zdravie a uvidis, ten drobec vam vsetky tie starosti mnohokrat vrati 🙂

katecameron
18. apr 2011

@dvojbottka tak to je fakt nepríjemna situacia ale ona to musí sama pochopit alebo mozno skor keby jej kamratky dohovorili ale ja ako matka dcery asi by som robila vsetko preto aby vobec neotehotnela v takomto nízkom veku prevencia no teraz je uz neskoro neboj nejako to zvlAdnete a dcera ked bude starsia pochopí dufam

dvojbottka
18. apr 2011

@katecameron moja snaha o to, aby neotehotnela bola márna, sama vyhľadala gyn.,ku ktorej chodíme a odmietla antikoncepciu,čo som sa dozvedela neskôr.Taká bola zamilovaná, že chcela za ním odísť z domu a vraj to preto urobili, len on sa k tomu trošku inak postavil,ako očakávala.

seuska
18. apr 2011

Suhlasim s dievcatami. Clovek v 16-tich si este nevie vazit priority. Myslim si, ze ked prekonate teraz to najhorsie obdobie, tak dcerka ti bude casom velmi vdacna. Treba vela trpezlivosti. Zameraj sa na dcerku a neries s nou jej priatela. Samozrejme do urcitej miery. Ja by som sa na jeho adresu vobec nevyjadrovala a stara by som sa o nu aby mala pocit ze jej doma nic nechyba. Drzim Vam palce.

dvojbottka
18. apr 2011

@tinika ja sa na maličké veľmi teším, aj keď jej to nepoviem, ja som totiž vlani v máji prišla o svoje vytúžené a bolo to zo stresu, podľa gyn., nebolo tam nič iné, len vtedy sa začali strtávať a dva dni nemala zapnutý mobil.Ja viem, že keď na neho budem vravieť zle, tak ona bude proti mne, ale mne to nedá, neviem sa cez to preniesť.

dvojbottka
18. apr 2011

@seuska Ďakujem, za podporu, budem sa snažiť riešiť len ju, aj tak som to robila vždy aj na úkor staršej dcéry.

ani_sama_neviem
18. apr 2011

jeej ahojte baby aj ja som sem prisla do tejto temy prvykrat, ked som bola tehotna :!) Teraz uz mam 4 mes. babo Drzim vam palce vsetkym!

tinika
18. apr 2011

@dvojbottka drzim prsteky a tvojho babatka mi je luto :( ale nezanedbavaj ani starsiu dceru určite sa jej to dotkne

dvojbottka
18. apr 2011

@tinika chvala bohu,moja strašia dcéra je úplne iná ako toto mladšie treštidlo, tá má rozum a vždy pochopila, že to nieje zámer, že mi viac času zaberá jej sestra, s ňou som žiadne problémy nikdy nemala, to je moje usmiate slniečko.

tinika
18. apr 2011

@dvojbottka no ja mam brata mladsieho a ten tiez narobil rodičom dost vrasok ale moja teraz ma rodinu a by si neverila ako sa zmenil, určite sa zmeni aj tvoja dcerka, moj brat sa sice zenit nemusel, zenil sa ako 23r a rok na to sa im narodila prva dcerka ale fakt sa zmenil, je pracovity a stara sa o rodinu a ked bol nastročny tak flakal skolu a nejake prusery ma na rovasi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre