Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

matuskovamamina
17. júl 2009

tak ja sa k vam mozem kludne pridat....uz sice nemam nast, mam 20/ooo boze, ta staroba/ 🙂 🙂 🙂 ale otehotnela som v 19, a drobcek uz ma 4 mesiace....nemyslim si, ze na veku zalezi, skor je to o pocite zodpovednosti....a aspon mam viac energie ako v tridsiatke...tym nechcem urazit!!!!

majka0106
17. júl 2009

majka este nakoniec porodis zajtra 😀 😀 cele leto bude natalka v brusku teda 🙂 tak len nech su neni take horucavy lebo to t dava zabrat ze 😉

maja177
17. júl 2009

majka, daj pokoj, este je ksoro na to aby to bolo zajtra 😉 no ved doktor skonstatoval ze mi nestiha srdce pumpovat, ze to kvoly tym horkam a kvoly tomu ze som moc pribrala...12 kg je podla neho neuveritelne moc, skoro to neprezil 😀 😀

matuskovamamina, vitaj medzi nami 🙂

majka0106
17. júl 2009

majka clovek nikdy nevie 🙂 12 kg je moc?moja kamaratka pribrala 38 kg a mala mala 3.5kg ked sa narodila 🙂 🙂

matuskovamamina
17. júl 2009

maja, 12kg je pohodicka...ja som pribrala 20, a este stale mam 13 na sebe... ☹ ☹ a vraj sa to kojenim spravi...kazde telo je ine, neexistuje tabulka kolko sa ma pribrat....na porovnanie...moja mamina so mnou pribrala 6,5kg...aky rozdiel....

maja177
17. júl 2009

no moja mama pribrala 25 kg a teraz je jak trieska 😀 😀 😀 no ja dufam ze to zhodim, koniec koncov budem mat co robit, lebo na malinku budem uplne sama, tak sa budem pekne otacat 😀

baramborka
autor
17. júl 2009

BABY mna necistili...ani mi nerobili ten kyretaz ci jak tomu hovorite...nic
proste som tam dosla a oni mi povdali ze som mala spontanny potrrat..ak si pozriete starsie prispevky ktore som dala zistite ze dva dni po krvacani som bola u doktora a na sone sme videli taku bobulllku.ale on chudak sam nevedel co to je alebo ja neviem...
necham sa prekvapit,..kazdopadne ,...asi by som odpadla keby mi zrazu povedal ze som tehotna..
i ked to su asi moje fantazie no ..neviem mno .
A BUDEM SA SNAZIT CHODIT CASTEJSIE BABULKY :d
MAJA AKOSA DARI ..TEBE SA TO UZ PEKNE KRATI :d

majka0106
17. júl 2009

majka no tak to schudnes aj viac ako si pribrala 🙂
baramborka jeeee super a to castejsie je raz za tyzdnen?dufam ze aspon kazdy druhy den tu budes 😉 aaaa daj vediet potom ako si dopadla lebo ani nezaspim 🙂 a inak ako sa mas? 🙂

baramborka
autor
17. júl 2009

majka ..ale celko mto ujde robime divadlo teraz takze nemam cas ani mysliet na ine veci :D
ale ujde to ..a ty ?

lenka_66
17. júl 2009

baramborka, no moze byt ze nieco v tebe ostalo.nie stale sa telo samo vycisti a tak to treba zan dokoncit.viem co pisem 3x som tym presla.inac drzim palce vsetkym 😵

maja177
17. júl 2009

baramborka, no to som teda zvedava 🙂 a kedy to ides doktorovi? kedy mam cakat novinu? 😀 a jake divadlo, nechcete ma za herecku? 😀 😀

majka0106
17. júl 2009

baramborka mna a majku zober ako herecky 😀 😀

maja177
17. júl 2009

majka, v ktorom si tt? nemas nic v pase napisane... 😔

baramborka
autor
18. júl 2009

vy moje herecky :D vsetky vas vezmem...je to narocne..velmi ta praca....to musite mat v krvi
aj ja som si myslela ze ked pojdem na herecku skolu ( konzervatorium ) ze ma postavia na javisko a idem. a to uz som pred strednou mala 11 rokov prax v divadle...
je to sakra tazke a hlavne na psychiku..ale aj fyzicky .. no teraz cez prazdniny ma jeden rezisrer z BB zavolal ci necchem pre neho robit....hram v kupcovi benatskom od shakespeara..je to sranda

v podnelok idem ku doktorovi definitivne poslendy krat...a ak n iesom tehotna ...co aj nesom ale nikdy yneviete..
tak si dam antikoncepciu predpisat a dam si na par rokov pokoj s myslienkov babo....

majka0106
18. júl 2009

majka mi ece nebudeme mat babo ☹
baramborka to ti verim ze je to narocne ale ty to zvladas aj lavou zadnou si myslim 🙂

maja177
18. júl 2009

baramborka, tusim si moja krvna skupina 😀 ja som tiez chcela ist na konzervu, no nejak ma stoho vsetci odhovarali a este by som musela aj vela cestovat 😒 ale vzdy som chcela ist na herecku skolu, raz som hrala v jednom divadle, romeo a julia od shakespeara a mala som hlavnu rolu! 😀 😀 😀 vtedy som bola taka slavna jak nik 😀 ale vzdy sa mi pacila myslienka hrat, ale v divadle, v telke nie 😀 v telke mi to pride take umele, nepodari sa, vystrihne sa, v divadle ked spravis brept, musis vediet ako dalej 😀 drzim ti palceky, a zavidim ti 😠 😀 😀 😀

majka, jaj to som nevedela, prepac 😒

baby, hrozne som sa dnes vyspala. Kazdu pol hodinu som sa budila na kopanceky od malej, objavovala nove miesta a skusala kde ma to bude najviac boliet a kedy najviac vyskocim 😠 potvorka 😀 uz aby to bolo za mnou, teraz zacina vraj to kriticke obdobie, ale dufam ze uz len posledny mesiac....stale pevne dufam ze to v tom 38 tt uz bude 😀 😀

majka0106
18. júl 2009

majka to nevadi 🙂 a odkaz malickej nech ta tak netrapi 😉

maja177
18. júl 2009

majka, zrejme jej to je fuk 😀 mam pocit ze ona ani nespinka, stale vymysla 😀

majka0106
18. júl 2009

majka,ked je uz v brusku taka aktivna tak ked sa narodi a uz bude behat tak to budes mat radosti 🙂

maja177
18. júl 2009

to by bolo super, aspon rychlejsie schudnem 😀 😀 😀 😀

giza
18. júl 2009

ahojte vsetky - necitala som vsetko doteraz co tu uz bolo ci nebolo a tiez nemam uz davno -nast...ale v den 18. narodenin som sa zasnubila (nemuseli sme sa brat) a v 19. porodila prve dieta - potom to uz islo samo ani neviem ako- da sa to zvladnut a dokonca som poznala aj stare rocniky ( uz nebohe babicky ) co ma v tom podporovali, ze take same prezili a ze si nemam brat z inych reci zlych nic...ani neboli, az teraz ked uz mam tolko deti a nevyzeram ani na to ake velke a kolko ich mam atd,. tak maju take "vtipne" narazky, ci som s tym uz zacala v 16. a pod... (moj muz to iste)...ja som vdaka tomu prisla na to, ze ak niekto sa ohana tym, ze nema peniaze,alebo sa na to este neciti mat dieta, tak riadne dristaaa!!! 😠 (mam na to priam alergiu!!), pretoze sa to da zvladnut aj financne (ak mam obciansky a maturitu vo vacku + takeho isteho partnera) a tiez, ze pocity na materstvo sa dostavia skor ci neskor -( mne az pri druhom dietati) a nemozem povedat, ze by som tomu prvemu dietatu nieco odoprela ....alebo sebe ....
Drzim vsetkym palceky, co idu aj takouto cestou 😉 😎 a po burke vyde urcite slnko!! len byt trpezliva....

maja177
18. júl 2009

giza, s tymi peniazmi s tebou nesuhlasim, ja som na malinku uplne sama, a 160 eur, ktore mi zacnu vyplacat az po nejakych troch mesiacoch nie je bohvie co...neviem co bude do vtedy, za co bude papat a plienky a neviem co...maturitu mam aj obciansky mam, no bohuzial, z porodneho stola do roboty ist nemozem, a v dnesnej dobe do roboty ani take mlade, co teraz vysli zo skoly ani nechcu...asi tak

majka0106
18. júl 2009

majka co ty chces schudnut? 🙂 maja suhlasim s tebou budes to mat tazke ☹

maja177
18. júl 2009

samozrejme ze chcem po porode schudnut, aspon tak ako to bolo pred tym 😀 ved som jak sumo 😀

majka0106
18. júl 2009

to sa ti podari si myslim 🙂 tak to si asi nevidela sumo 😀 sumo ma od teba daaaaaleko 😀

maja177
18. júl 2009

este si ma nevydela tak nekric 😉

kaleilah
18. júl 2009

Ahojky, tak nevim jestli se k vám můžu přidat, před 14 dny mi bylo 21 a čekáme druhý mimčo 😵

gerci90
18. júl 2009

awojte ako baby:???majik ako sa mi masssss??už som spat:D 😎

majka0106
18. júl 2009

majka tak ako povies 😉
ahoooj gerci ako sa mas? 😉

maja177
18. júl 2009

kaleilah, mi berieme vsetkych 😀

gerci, no hura, kde si sa flakala? 😀 ja si pomalinky odfukujem, takato zima mi maximalne vyhovuje aj tak sa potim jak kón 😀 😀 😀

majka, mne to mama hovori stale ze uz som jak sumo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre