Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

ela2710
29. apr 2011

@graceful9 ahoj, takze na matersku narok nemas, mas narok len na rodinne pridavky cca 22 eur + na rodicovsky prispevok 190 eur 🙂

graceful9
29. apr 2011

@alexa2244 neboj sa, všetko bude ok, a na ostatných kašli,,,,iní by možno šli na interrupciu, ale ty nie a je krásne, že si sa rozhodla pre bábo aj keď si taká mladá a mali by sa ti snažiť pomôcť a keď nie pomôcť, tak nech ti aspoň dajú pokoj,,,netráp sa nad nimi, oni zistia,,,,teš sa na bábo a nič iné nerieš 🙂

graceful9
29. apr 2011

@ela2710 a pôrodné dostanem?

ela2710
29. apr 2011

@graceful9 ak sa smiem spytat, kolko mas rokov? lebo ak nemas 18, nedostanes ani rodicovsky prispevok, ani porodne, a ani rodinne pridavky...jedine ak by si sa vydala cez sud, tak by si mohla poberat, alebo ak by sa tvoj zakonny zastupca zaviazal, ze bude akoze majetkovym zastupcom tvojho dietata do tvojej 18-tky...

ela2710
29. apr 2011

@graceful9 ale ak mas 18, dostanes aj ,,porodne" aj rodicovsky prispevok aj rodinne pridavky, a ak je voj priatel zamestnany moze poberat danovy bonus na dieta - mesacne 20 eur

graceful9
1. máj 2011

@ela2710 18 budem mať 1. decembra a termín mám 9. decembra...ale svadbu už cez súd riešime,,,tak dúfam, že aspoň niečo dostanem, lebo v dnešnej dobe sa bez peňazí nepohneme :((

ela2710
1. máj 2011

@graceful9 tak v tom pripade dostanes vsetko co som ti uz pisala 🙂 ale nie je to nic moc....a idete byvat samy, ci s rodicmi?

graceful9
1. máj 2011

@ela2710 neviem, stále sa preto hádame, lebo ja nechcem bývať s jeho mamou a on nechce odísť :((

ela2710
1. máj 2011

@graceful9 a on ma kolko rokov? my sme sli do najmu, jeho rodicov nemusime 🙂 a nasi maju maly domcek, a mam este dve sestry, takze by sme sa tam nepopchali...sukromie je najlepsie, nevedela by som si to predstavit, stale by maleho chcel niekto brat na ruky a same navstevy...mozno sa jeho postoj este zemni 😉

graceful9
1. máj 2011

@ela2710 on má 24...ale jemu vyhovuje, že keď býva v dome s rodičmi, nemusí platiť nájom, elektriku, vodu,,,,že to môže minúť inde,,,ale ja jeho mamu neviem zniesť, ona keď je pri mne tak mi je zle, nechutí mi jesť,,,no katatrofa :(

ela2710
1. máj 2011

@graceful9 no my sme to mali podobne, ja sa s jeho mamou tiez nemusim, a neskor som sa dostala aj do sporu s jeho otcom, maju uplne ine nazory na zivot ako ja s priatelom, ale my tam mame tych problemov s nimi trosku viac, nechcem to tu teraz rozoberat, ale my s nimi ani nekomunikujeme, maleho nevideli ani raz, a zivot ns nimi si nechcem ani predstavit, mozno pomoze mu trosku dohovorit, on vie, ze svoju ,,svokru" nemusis? moj ma 19, uz za mesiac ma 20 a ja stale neviem aky darcek mu mam kupit 🙂

graceful9
1. máj 2011

@ela2710 hm,,,,on si myslí, že mi jeho mama ide na nervy, lebo sa do VŠETKÉHO starie,,,,aj preto mi ide na nervy, ale on ju má rád a mne je divné mu povedať, že mi je z nej zle :( je to ťažké,,,,a darček? musíš zistiť, po čom mu srdce piští 🙂)

hoota
1. máj 2011

ahojte, mozem sa pridat? ja mam 19 a cakame babatko, termin mam uz o 6 dni 🙂 som sa chcela spytat @ela2710 vy byvate sami v podnajme, to utiahnete financne? my sme na zaciatku o podnajme uvazovali, ale v BA je to teda dost financne narocne, takze sme u mojej mamy zatial.
@graceful9 neboj sa, ten zaciatok byva tazky, ale urcite sa to nejako vykristalizuje 😉 u nas to tiez bolo hrozne, co sa tyka rodicov a vsetkeho, stale sme sa hadali,stale som plakala, no dolezite je aby tvoj partner stal pri tebe, drzim palce 🙂

graceful9
1. máj 2011

@hoota ďakujem ale ja mám fakt z nej strach, pri nej nemôžem nič ani povedať, lebo to nepochopí a nakričí po mne,,,ale tak snažím sa ho presvedčiť na podnájom, tak uvidíme,,,,povedz mi tvoj názor prosím,,,,podľa teba sa do podkrovnej izby o šírke 2 m a výške 2,5 m kde strecha začína od podlahy zmestí postieľka, prebaľovací pult, a vôbec všetko čo treba? veď ja sa k tej postieľke budem dostávať asi po kľačiaci,,,,čo myslíš?

hoota
1. máj 2011

@graceful9 v tej izbe by ste mali byvat vy dvaja s babatkom? fuu no to neviem, my mame teda poriadne velku izbu a aj tak mam pocit, ze sa tu ledva pomestime..no dnes sa da s priestorom vselijako vybabrat uz napr. odkladacie priestory mat pod postelou a pod. a napr prebalovaci pult podla mna neni potrebny, ja na nho momentalne tiez nemam miesto, budeme mat taky prenosny co sa da nasadit na postielku. a co tvoja rodina? u vas byt nemozte?

solinkarka
1. máj 2011

@ela2710 ahoj..chcem reagovat co si pisla ze ak nema 18 nedostane rodicak ani porodne? tak to je blbost lebo moja svagrina ked porodila mala 17 a vsetko dostala v pohode...

graceful9
1. máj 2011

@hoota my máme 2 izbový byt a sme tam 4, takže u nás nie,,,,ale ten priestor je úzky u nich a nízky, je tam zlý uhol, ale tak neviem,,,,,uvidíme ešte,,,,a ty kde prebaľuješ? aké sú možnosti? ja sa do toho vôbec nevyznám :D

vtom
1. máj 2011

@hoota zdravim ta. aj ja mam 19. tak uz sa ti to blizi uz len par dni a uvidis svojho drobca. ja mam termin koncom augusta. to je este daaaleko 😖 a ako sa citis??to uz moze byt uplne ine ked uz sa chysta na svet 🙂 prajem aby ste boli obaja zdravucky 😵

tanulka18
1. máj 2011

Ja som mala drobca v 19,jakubkov oco sa stale brani ze je on ocom,kade take ma ociernil ale predsa ako si ziadal som nesla na potrat a som na seba velmi hrda..Aj napriek tomu som slobodna mamina ale znamost uz mame.Nie je hrdinstvo spravit babatko ale starat sa o neho...Som velmi rada ze som nepristupila na jeho podmienky a neurobila som chybu lebo teraz som na svojho syna velmi hrda,prezili sme prvy rok spolu a citime k sebe velmi velku lasku co sa neda ani opisat...Tebe prajem ties.....aby si pocitila ten pravy cit materinskej lasky co sa neda ani opisat=)))Vela stastia v novom zivote=))))

graceful9
1. máj 2011

@solinkarka a dostávala 190 eur? a keby sa to na partnera napísalo, či ako sa to robí,keď on má odpracované 4 roky, tak by som nedostávala 290 eur??

solinkarka
1. máj 2011

@graceful9 ano dostava 190eur... no tak na nikoho ineho sa to napisat neda ved ty budes na materskej nie?

ela2710
1. máj 2011

@solinkarka ak ma do pol roka po porode 18, tak porodne dostane, ak nie, musi sa vziat cez sud, toto riesila moja naj kamoska, kedze termin porodu mala dva mesiace po 17-tke, nemala pol roka do 18-tky, tak sa musela zobrat s priatelom cez sud, dalo by sa to zariadit aj inak - napisat majetkove pomery jej dieta na svoju mamu - teda ako na starku, a po jej 18-tke to dat na seba, lenze jej mama byvala daleko, takze to riesili radsej cez svadbu....rodinne pridavky moze poberat priatel, ale ak nema 18, teda nie je pravne sposobila, nemoze poberat rodicovsky prispevok na svoje dieta a ani pridavky, nemoze podpisat papiere, dokonca bez 18-tky nemozes zapisat ani otca do rodneho lista, my sme nato museli cakat dva tyzdne, kym som mala 18, az potom sme tam mohli ist mojho priatela zapisat, lebo do 18 nie si pravne sposobily a nemozes podpisovat papiere, len ak tvoj zakonny zastuca - teda to co som uz pisala, ze vezme na seba majetkovu zodpovednost...ale v prvom rade ide teda o to, ci tvoja svagrina nahodou nemala pol roka do svojej 18-tky... 🙂
@graceful9 na partnera mozes napisat len rodinne pridavky a ak pracuje tak danovy bonus na dieta, ale rodicovsky prispevok na partnera napisat nemozes, lebo to je ako zato, ze si s dietatom ty..
@hoota byvame v 2-izbovom byte blizko namestia v Ziari nad Hronom, byvame samy, priatel pracuje, a popritom mame aj rozne brigady, letaky, a pod. teda sa to da zvladnut, zijeme samy - len my traja 🙂 osobne by som nechcela s nikym inym zit, ja som za sukromie 😀 a radsej vyhodim 300 eur mesacne na najom s tym, ze sme samy, mame klud, pokoj a sukromie 😉

hoota
1. máj 2011

@graceful9 no tak to mate teda malo miesta. a pokial s jeho rodinou ani za svet nevies vyjst,tak vam ostava ist ist jedine do podnajmu..aspon tvoj priatel zaraba? ono je dost na nic, ze ty teraz nemas pravo na nijaky prispevok, to ani ja, lebo tiez som bola studentka, cize nemam pravo ani na matersku, iba na rodicovsky prispevok az ked sa dieta narodi. no ja este neprebalujem nikde kedze maly sa este nanarodil 😀 ale vravim budeme mat od mojej svokry postielku a k nej taky prenosny pult ktory sa vraj pripevni hore na postielku a na tom prebalim, ale tak prebalovat mozes prinajhorsom aj na posteli alebo na stole, to uz je najmenej. no viem si predstavit, ze mas pocit este ze sa do tych babatkovskych veci vobec nevyznas nie? ja som bola na tom rovnako, bola to pre mna spanielska dedina 😀 ale uz behom tehotenstva som sa zorientovala, chodili sme s manzelom aj na predporodny kurz atd 🙂

@vtom ahoj no veruu uz sa mi to blizi, aj ked zatial to nevyzera, ze by sa uz tlacil na svet, no prenasat sa mi moc nechce 😒 uvidime ci sa krpec do buduceho tyzdna umudri a pojde von 😀
citim sa dobre, hlavne fyzicky povedala by som ze lepsie ako pocas celeho tehotenstva, len ma pobolievaju bedrove klby a chodim nasiroko ako stara babka,manzel sa mi smeje, ale inak pohoda 😀 ale trocha sa zacinam bat. noo ty mas este dost casu, co uz sa nevies dockat? planovali ste to alebo prislo babo necakane?

@ela2710 jasne, urcite je lepsie zit sice v skromnejsich podmienkach, ale zato v klude, pokial si s rodinou nerozumiete a mala by si sa denne s niekym hadat a stresovat sa.
my sme sice u mojej mamy, ale mame tu relativne sukromie, lebo ona ma velky byt a aj tak je cely den v praci a casto chodi na sluzobky a zaroven mame aj celkom dobry vztah takze sa to da 🙂

vtom
1. máj 2011

@hoota neplanovali sme. len sa stalo, ale velmi sa tesime 🙂 🙂 veru sa uz neviem dockat. uz ho chcem vidiet, starat sa on a lubit ho 😀

ela2710
1. máj 2011

@hoota aj svokrovci maju velky dom - byvaju na prizemi svojho motela + maju restiku, lenze s nimi sa neda, je nam takto super, zato moji rodicia malemu vynahradzaju aj svokrovcov, na nich sa mozme vo vsetkom spolahnut 🙂 ale nam je takto samym najlepsie 🙂
@vtom krasne, drzim palce, nech ti tehotenstvo rychlo ujde, a nech je babo zdrave 🙂

hoota
1. máj 2011

@vtom a co rodicia v pohode? s mojimi to bola spociatku katastrofa, ale potom sa to upokojilo a zacali nam pomahat a tesit sa. ja som tiez uz zvedava...9 mesiacov je straaasne dlho, mam pocit, ze som tehotna uz celu vecnost 😀

vtom
1. máj 2011

@hoota najprv mi mama vravela, ze co teraz bude, ale v pohode. tesia sa. byvam uz aj tak s priatelom.takze tak. on pracuje a ja som doma.no aj mne sa zda, ze uz som tehotna celu vecnost a este to je len 23 tt 🙂

vtom
1. máj 2011

@ela2710 dakujem pekne 🙂

graceful9
3. máj 2011

@solinkarka hej len som počula, že sa to dá aj takto,,,,

graceful9
3. máj 2011

@hoota no veď jasné, to isté si myslím aj ja ale tak priateľ to nejak nevie pochopiť,,,,že jeho mama by sa nahnevala, keby sme od nich odišli,,,,to pochopím, že by sa nahnevala, že sme neprišli na ohlásenú návštevu, lebo sa nám nechcelo, ale toto? to je choré :(( a ona taká proste je,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre