Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

adelka89
29. jan 2010

kaji zacinam nad epiduralkou taky uvazovat, porod je hned krasnejsi... pobavim se o tom s manzelem. 🙂

simusska
29. jan 2010

kaji...
ja idem 9 do poradne a cchem sa porozpravat s doktorom okolo tej epiduralky...ja mam strasny strach z bolesti...mne aj u zubara len co pridem davaju injekciu aj ked mi len plombuje....ja som strasne ciltlivka co sa bolesti tyka tak ja si porod bez eppiduralk ani neviem predstavit...
a samko ako? pocuva? a kolko vazi?
a vela som citala aj o tych poporodnych stavoch...ze je zena placliva a tak...je to pravda?

adelka89
29. jan 2010

simi se zubarem mam taky problemy.... temer vzdycky si nechavam dat injekci... 😔
pak nam dej vedet jak jsi dopadla 🙂 ja jdu do poradny 11.
Ty uz ted zacnes chodit i na monitor,co?

simusska
29. jan 2010

asi aj ano...ale ked som boal na pohotovosti minuly tyzden tak mi ho uz robili a vsetko ok🙂
jaj a kym ja este porodim...este 6 tyzdnov

lizatko1009
29. jan 2010

kajiq tesim sa ze si to zvladla a ze ti ta epiduralka pomohla, aspon si sa tak netrapila, uz na zaciatku si si mala dat. ja som tiez nadstih necitila ani sitie 😉 ta rana ta bude boliet tak 2 tyzdne skus si kupit rozalgin a zlievaj si ranu, mne to pomohlo ked uz ma sakramensky stipalo. hlavna vec ze ste obaja zdravi a maly je krasny. uz si si zvykla?

uz by mohla prist aj gerci na konika, jak tak kukam zachvilku budu dalsie mimi na svete 😅

lucy1990
29. jan 2010

Kajik, prezivam to v pohode, obcas este nevolnosti, ale to patri k tomu...jaaaj, tak ti zavidim, ze uz to mas za sebou 🙂 a ze uz si stastna maminka 😵

simusska
29. jan 2010

lizatko...gerci si teraz uziva svoje babo...nemozeme jej zazlievat ze tu nie je...to je jasne ze kazda z nas co porodi sem zacne ovela menej chodit

kajiq
29. jan 2010

Adelka možem ti to fakt odporučiť..pokial ti to dobre pichnu tak je to perfektne a potom už necitiš vobec bolest len tlak 🙂 aj ked je to dosť drahe, ja si myslim že to stoji za to 😵 aj manželika by si chcela mať pri pôrode? 😝

Simusska no uvidiš čo ti na to dr povie 🙂 so mnou čo tam rodila jedna holka a chcela tiež EDA ale ju odhovorili že jak to je krasne rozbehnute že nech nevymyšla tak nakoniec rodila bez a povedala že nikdy viac! Chuˇˇdatko ja som to všetko počula čo sa tam dialo a fakt si to neviem predstaviť.. 😖 možno niekto kto dobre zvlada bolesť by to zvladol bez problemov ale tak ja by som to neriskla 😵

Lizatko to som sa musela najskôr otvoriť tušim na 5 cm lebo inak by mi to zmiernilo kontrakcie a by to vraj dlhšie trvalo...ja som šitie bohužial trochu citila lebo epiduralka mi už prestavala učinkovať. Ale dalo sa to vydržať 😀 fuuha až 2 tyždne?? A to tak ku koncu začina štipať?? 😕 mna to dneska štipalo ked som sa osprchovala ale potom to prestalo..no dikii za radu 🙂 A pomalyčky ssi zvykame noo..ale zatial je dobrunky ked stale spinka 😀 len na noc je trochu horši 😒 ale uvidime jak to bude ked bude starši lebo take tyždnove babatka asi spia všetky dobre 😀

Lucy aj ja som si vytrpela tie ranne nevolnosti 😵 ja som to mala tušim až do 4. alebo 5. mesiaca a som aj schudla 2 kg vtedy..som nemohla vobec nič jesť aj z vody mi bolo zle 😀 A neboj ujde ti to strašne rychlo a zachvilku budeš aj ty šťastna mamina 😵 a ako vieš že bude dievčatko? Si bola na 3D alebo na normalnom ti zistili? 😵

simusska
29. jan 2010

kaji,,,,aj keby ma ako chcel doktor presviedcat...ja sa bojim moc ...a bez epi si ten porod neviem ani predstavit...
a samko je moc krasne babo...taky drobecek

kajiq
29. jan 2010

Ale niktore kontrakcie si budeš bohužial musieť vytrpeť aj tak 😖 Ale to zvladneš hravo 😵 dakujemee 😵 no naše male šťastie je to.. 😀 Aj tebe sa to už blíži 😉

adelka89
29. jan 2010

kaji i kdyby epiduralka nebyla tak manzel tam bude urcite, bez nej bych to nezvladla, fakt je to moje velikanska opora, ted je sice trosku vystraseny, neco me pichne a hned by jel rodit 😅 ale jsem si jista,ze az to prijde a bude tu den D tak to bude ten nejstatecnejsi chlap na celem svete a bude me krasne uklidnovat, fakt je to super bez nej bych to nezvladla 🙂 moc ho miluju 🙂
a nevolnosti?Co to je? Fakt me to nepotkalo 😀 jen mi trosku vadili nektere vune a pachy ale nezvracela jsem ani jednou.

simusska
29. jan 2010

adelka mne az niekedy koncom siesteho mesiaca zacalo normalne rast brusko...aj to pomalinky a az do konca siedmeho mesiaca som si ani poriadne neuvedomovala ze som tehtna lebo som nemal ziadne problemy ani bolesti...a nevolnosti? tak ja ani neviem ze co to je🙂

simusska
29. jan 2010

kaji...ja sa najviac bojim toho nastrihu a potom sitia...

adelka89
29. jan 2010

simi to ja se tihi nastrihu a siti nebojim skoro vubec, urcite je to neprijemne, ale to uz budu mit Lukaska u sebe, takze v te chvili mi uz bude vsechno naprosto ukradene, hlavne aby malicky byl zdravy 🙂 fakt jsem jeste nemyslela ani jednou na bolest pri nastrihu nebo pri siti 🙂

simusska
29. jan 2010

adelka...kazdy sa boji niecoho ineho...ale prave ta radost na malinku mi dodava odvahu a viemm ze ten porod musim zvladnut a uz bude pri mne🙂 strach to je samozrejmost...neverim ze je zena ktora sa aspon troska porodu neboji

adelka89
29. jan 2010

simi to urcite, ja se porodu bojim,ale zaroven se na nej neskutecne tesim 🙂
simi neboj, pokud budes mit epiduralku tak mozna neucitis ani ten nastrih 🙂 uz za chvilicku budes mit malinkou u sebe a pak tu zustanu sama s predporodnimi starostmi 🙂

simusska
29. jan 2010

adelka ale co by sama...aj ja tu sem - tam potom este urcite zajdem a mozno pride aj nejaka nova nastrocna babenka co nas nasla az neskor🙂

lucy1990
29. jan 2010

Kajik, nie, zistili mi to v genetone 🙂 to ti zoberu krv a z DNA vycitaju, ci tam je muzsky alebo zensky chromozom 😉

simusska
29. jan 2010

lucy a to si kolko za to platila?

lucy1990
29. jan 2010

Simi, stoji to 60 eur...ale ja som bola nedockava 😀

simusska
29. jan 2010

lucy no tak ale je to 100%? hm ja som sa pohlavie dozvedela v 20 tt

lucy1990
29. jan 2010

Simi, ano je to na 100%, tak ako amniocenteza 🙂

simusska
29. jan 2010

lucy tak ja by som za to 60 eur urcite nedasla....ved raz to zistis urcite hlavne nech je babo zdrave a tych 60 eur by som minula na prospesnejsie veci pre malinke

lucy1990
29. jan 2010

Kazdy mame iny nazor 🙂 ja som rada, ze viem, kto sa mi ukryva v brusku a poznam maminy, co maju za chvilku termin a este nevedia co cakaju....a urcite kvoli tym 60 euram neodopriem ani neusetrim inym sposobom na babatku...

simusska
29. jan 2010

lucy mas pravdu kazdy ma iny nazor....ja napr. peniazky navyse nemam a keby ze dam 60 eur na testy tak nemam autosedacku....ja musim uvazovat inak

lucy1990
29. jan 2010

Jasne, uplne ta chapem...

simusska
29. jan 2010

lucy a ty si sa vydavala uz skor ci az ked si otehotnela? a mam pocit ze sme aj rovnak stre aj ja budem mat teraz 20

lucy1990
29. jan 2010

Ja som sa vydavala 19. aprila 08 a 19. aprila 2010 mam 20 rokov

lucy1990
29. jan 2010

A ty simi ako?

simusska
29. jan 2010

lucy a to si sa vydavala este cez skolu? ved si mala len 18....ja som sa vydavala 17. novembra 2009 a 20 mam az v juni...
a ty uz nieco aj nakupujes pre malu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre