Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

maryanna
8. apr 2010

asi ano dakujem ...maly uz drzi hlavku krasne tak uz sa budeme vozit asi dvihnuty ....ja som zastanca nazoru ze dieta ma samo si sadnut, samo zacat chodit...nepodporujem velmi chodaky a tak lebo oslabuju chrbticu ale ked uz takaspon vo veku vhodnom na to.....miss myslim ze to je v pohode pokial ho nedavas vyslovene sadat je to dobre...lepsie ako mat pokrcene nozky.....ja osm zvedava ako to bude s nasim lebo on rastie do dlzky nie do sirky a uz teraz je tak ze vanicka je mu dobra ale uz to dlho zrejme nepotrva a bude mala....a on je malicky tak nevem ako ho budeme vozit...asi sa bude len nosit....alebo nevem....a plne suhlasim s adkou.....ja som na tom podobne, tiez len knizky, internet a jasne mamka mi radila ale tak vtedy boli trochu ine metody cize aj tak si pomaham sama...a vyhovuje mi to....dolezite je aj ako si dieta vychovas ...moja teta naucila maleho svojho tak ze sa teraz sam nezahra ani nic, ani sam nezaspi a stale na nej visi a ona fakt potom nic nestiha...a to uz ma skoro dva roky chlapcek......takze tak to je tiez......a suhlasim ved predsa to ci ma niekto vs alebo skusenosti ..to mu je nanic ak ma prve dieta a nema normalny rozum na uvazenie co je spravne a co nie......dolezity je instinkt ako pise adka..

misss
8. apr 2010

maryanna a ako priberate??Tomasko ked s narodil, tak mal 3860 g a 52cm..teraz ma cez 9 kg.. 😀 ..ked ho porovnam som susedinym malym, ktory je o týzden strarsi, tak nas je oproti nemu obor..
no..mi ideme von..tak sa majte papa..8o))))

adka_praha
8. apr 2010

maryanna tiez moc nemusim "pavuky"...vsetci mi ho chcu nahuckat, ale nastastie ich mam cim odbit aby naozaj dali pokoj... 😀 neni tu na pavuka miesto a mame prahy takze taaaak... 😀
inak z coho doteraz nemozem, mala som asi mesiac pred porodom a prisla mm babka a kuka po kuchyni, ze musis si tu spravit viac miesta... 😅 a ja ze a na co pre boha??? no aby sa ti tu kocik vosiel... 😀 no som ju zrusila jak ziadost na byt... 😀 ak niektora uspavate mimi vyslovene ze v kociku aj doma, tak ok, to je vase rozhodnutie, ale ja som rozhodnuta, ze u nas take ani naaahodou nebude, a nikto to nedokaze pochopit... 😝 a co...naucila sa pekne sama zaspavat, cez den aj na noc... 😀 niektore babske "ulahcovaky" su fajn tak na mesiac ale potom dalsie 3 roky su len na obtiaz... 😕

misss 9 kil? 😀 taky maly valibuk... 😅 ale kraaasny je... 😉

maryanna
8. apr 2010

no my sme mali porodnu vahu 3400 a 52 cm ale teraz mame len 6 kg lebo maly mi prvy mesiac nepriberal preto som musela aj dokrmovat cize teraz tak ale dlzku mame 62 cm....cize on je chudy a dlhy...po ockovi:DD: no ja napriklad som maleho ucila spat od narodenia sam v postielke....vecer ho okupem v rovnakom case priblizne, dam papat, a dam do postielky, pusa, kolotoc odidem a on do desiatich minut spi..tak je to od mesiaca a pol az doteraz...a ja mam o 8 fajront a pozeram telku....ziadne uspavanie, reps uspavanie na rukach...sak to by som si uplietla na seba bic.....a teraz ked ho aj cez den dam do postielky sam zaspi lebo chape ze postielka je na hajanie......a vkociku by som ho doma nemala ani keby co...a este nie to uspavat.....a uz vobec nie v kuchyni pretoze ja s malym do kuchyne ani nechodim a ani najblizsi rok nebudem hlavne nie ked varim alebo sa varilo pretoze prechod s normalnej teploty do kuchyne kde je para hoc aj taka co nevidno ale je tam od varenia a dusnesji vzdhuch sposobuje ze sa rychlo striedaju teploty a potom zapal pluc a podobne....nechapem mamky co si daju dieta do lehatka do kuchyne a varia pri tom..sak si koleduju o zapal usiek alebo zapal pluc apodobne........takze tak..zaklad je usit si na seba co najmenej bicov...lebo kym je dieta malinke sak ok ho uspim na rukach ale ked uz bude vecsie priberie tak ho na rukach neuvladzem a take velke dieta tak rychlo nezaspi a dokaze vystrajat dlho....to by sm nic ine len na rukach nosila...pripade hojdala v kociku.......

adka_praha
8. apr 2010

hehe no tak tak... 😅 ja mavam malu v kuchyni, ale my mame obyvacku s kuchynou...nic jej neni ani nebolo... 😉 byvame v chalupe po mm prababke a este sme to tu nespachali podla nasich predstav...sporak je v chodbe... 😝 tento rok asi konecne zacneme...
inak vecer to presne tak aj my robime... 😀 cez den mala ale v postielke nechce spat, tak spi na mojej posteli na vankusi zakryta dekou...ale sak neva...ja tam cez den nelezim... 😀

krpcek
8. apr 2010

no nesuhlasim tak celkom s vami.....pokial mate dobre deti, tak sa daju vychovat tak ako chcete vy.....ja som to stastie nemala, uz v porodnici bola mala moc zive a narocne dieta. od sameho malinka sme uspavali na rukach, lebo ked som ju polozila do postielky, pustila rev, skusali sme to niekolko krat, ale nic nepomahalo, sama zaspava asi od 9-tich mesiacov.
taktiez nesuhlasim s tym, ze si niektore nevedia usporiadat cas - moja mala od troch mesiacov nespala viac ako hodinu, cize za tu hodinu som rychlo utekala na WC, obliect, najest, napit a uz aj bola hore. . . a zase bol kolotoc nosenia na rukach, hrania, zabvania . . . skoro do pol roka mi varila mama, alebo muz ked prisiel z prace domov a nebolo to o tom, ze som si nevedela zariadit den - jednoducho mala potrebovala byt stale pri mne.
choditko je tiez pre take dieta, co neobsedi ani sekundu super - mne mala nechcela lezat na sedacke ani na zemi vobec, stale tam plakala, ale ked sa dostala do choditka a zacala objavovat svet, tak to bolo spokojne a stastne dietatko. ale urcite v nom nebola cely den.
a nazor ze nevarit pri dietati? 😅 no neviem, ja varim bezne s tym, ze mala sa pri mne v kuchyni hra, ale ja by som aj tak neovplyvnila tu teplotu, lebo mame kuchynu spojenu s obyvackou.

krpcek
8. apr 2010

mne spi mala doobeda v postielke a poobede vonku v kociku. 🙂 ale ja som si ju naucila spat v kociku.

maryanna
8. apr 2010

krpcek je ine ak to mate spojene....a mala je uz dost velka.....ja som mala skor na mysli malinke babetka....no kazdy robi ako uzna..kazde babo je ine....niektore narocnejsie ine nie..ale aj tak dost vela zavisi od matky ako ho vedie.....tak nic ideme my von....zatial sa majte peknee....

krpcek
8. apr 2010

maryanna nehovorim, ze nie . . .ale niekedy si nevyberies. ked som bola este tehu som si hovorila, ze nebudem malu uspavat na rukach, nebudem ju ucit na to hento a realita bola uplne ina. . . .niekedy si skratka nevyberies. dieta si urobi po svojom.

adka_praha
8. apr 2010

krpcek tak to hej...nezavidim... 😕
u nas vacsinou staci, ked na nu hovorim a vidi ma...pokial nieco robim tak ma sleduje a evidentne ju bavi ze "mama maka a ja sedim"... 😀 inak s kocikom je to u nas na zabitie...nemala problemy v nom spavat ale teraz ked ideme von, tak jedine ked sa vyspi, lebo v kociku spavat proste zrazu odmieta a ked aj zaspi, tak nie na viac ako pol hodky...asi je privelmi zvedava na okolity svet...a kedze je v polosede, tak toho moc nevidi a potom je besna jak bota...uz aby sedela... 😕

misss
8. apr 2010

Adka dakujem..jemu od narodenia chutilo papat,..mi priberal kilo, niekedy kilo a pol za mesiac..

inak s tym kocikom som si na seba uplietla, lebo najprv som ho uspavala na rukach, lebo nic nechcel spinkat sam a nechcela som davat kocik, potom od 2 tak do 4 mesiacov sme nemali absolutne problem so spinkanim..krasne bol Tomasko narezimovany..pomaly presne na hodinku zaspaval, aj sa budil...ziadne uspavanie, pekne sa napapal, dala som ho do postielky a zaspal..a zrazu sa vsetko otocilo a maly ani za toho boha zaspat v postielke..ani cez den, ani vecer..reval, akoby sme ho z koze drali..teraz ho uspavam v kociku, obcas zaspi aj sam, tak dufam, ze ked sa detom po nejakom case menia rezimy, tak sa aj ten nás umudri a vsetko sa vrati do strarych kolaji..alebo budem musiet vyskusat metodu "kazde dieta sa vie nauci spat" 😀 😀

Inak krpcek, ja mam tiez dost aktivne dieta..jemu sa nestaci len zdialky prihovarat..teraz v poslednej dobe sa zvlada chvilu zahrat sam v ohradke ale inak ho musim stale nejako zabavat...niekedy ma dni, ze fakt nemam cas ist ani na zachod..vtedy som fakt vdacna aspon, ked si hodinku pospi, nech mozem doma nieco porobit.. 😀 😀

Ale povedzte..Co by sme bez nich robili??

adka_praha
8. apr 2010

misss aj ja tak vravim... 😀 ako u nas to tiez neni vzdy ruzove, obcas malu tiez chyti nejaky rapec, ze nemam fakt tiez cas pomaly ani ist na zachod, ale je to len vynimocne nastastie... 😉
inka hento s tym revom pred spanim skusa poslednou dobou tie drobec na nas... 😝 ale dnes asi pochopila, ze ma smolu spat sa aj tak bude, tak dnes ma toho usetrila, ale poslednych par dni, co sa u nas robilo...kebyze byvame v panelaku, tak na nas hadam aj socialku zavolaju, ze dieta z koze zdierame... 😝 ciste psycho... 🙄

misss
8. apr 2010

😀 😀 ..poznam..tiez cakam, kedy zacnu susedia vyzvanat, ze co to stym malym robiim... 😀 😀 ..ale tlacia sa mu zubky, a tie sa nie a nie prerezat..chudacik take ma to dasienko opuchnute..ani sa mu necudujem, ze tak strasne reve..

krpcek
8. apr 2010

miss ja uz si ani neviem predstavit, ze by som ju nemala, asi by som sa unudila . . . .aj ked obcas by som aspon chvilu nudy brala. 😀 😀

adka_praha
8. apr 2010

krpcek, to si aj ja poviem, ze ako by som sa rada nudila, ale ked sa zacnem, tak chodim po chalupe jak besny pes... 😅 a najlepsie, ked vyrazame niekam na nakupy alebo tak, ze bez malej, ze ju dame ku kmotruske...chodim vzdy uz tyzden dopredu jak napichane vrecko, ze hura vyrazim do civilizacie a na chvilu bez malej a len sadneme do auta a uz mi je smutno...mm si iba vzdy zatuka na celo... 😅

krpcek
8. apr 2010

adka 😀 😀 😀 😀 pozname . . . vecer si sadnem k telke, ze konecne oddych a len co daju reklamu, mam chut ist zobudit malu, aby som sa na chvilu niecim zabavila.
no ale teraz mame noveho psika, tak mam zabavy az az. . . . ideme sa chystat von, musim ist obe deti vyvencit. 😀 😀 😀

adka_praha
8. apr 2010

no vecer kuknem maily, konika, facebook, telku a idem spat...neuveritelne ale vecer je asi jedina doba, kedy sa viem asi aj nudit... 😀 ako malu dam o pol osmej do postielky a tym sa nas spolocny den konci...uz asi zvyk, ze mala spi, tak mam definitivne cas pre seba... 😀

natalie_tmk
8. apr 2010

Juuj baby, dufam, ze aj ja budem mat take zlate dieta 😀 Ale ked bude po mne, asi sa zblaznim 🤐 😀

maryanna
8. apr 2010

no ako vas citam...my byvame v panelaku a mne zas susedia vraveli ze kde mame to dieta ze ho vobec nepocut a ze ho mame nechat aj poplakat...a ja vrvaim ze hej ved nechavame ale aj tak....nas maly je taky fakt dobry ze place len ked je hladny alebo ho nieco boli ..inak je ako medik....ale zivy ako.....uvidime ale myslim si ze sa to casom zmeni....on uz v porodnici bol taky ze len stale spal a papal...vobec nevystrajal...a doma to iste.....
adka ja osm na tom podobne...tiez sa tesim ked idem do mesta na nakupy ale uz ked som tam tak mi je smutno a som nervozna ze ani si to neuzijem a ponahlam sa nazad......:D

adka_praha
8. apr 2010

maryanna aj nasa teri bola taka dobrunka a teda aj je, ale tych par dni co dorabala pred spanim, sme sa s mm nestihali preberat z uzasu... 😅 ale aj mile poslusne dieta musi obcas chytit nejaky ten rapec, nie? 😀 inak by o nebolo ono... 😉

nati ja mam obavy, co ked nou zacne puberta plieskat... 😅 obaja sme boli poslusne deti s mm ale ta puberta, no s panom bohom, drzte mi miesto v blazinci... 😅

maryanna
8. apr 2010

adka mas pravdu ved mi to aj chyba niekedy.....ked bol malinky tak aj plakal a durdil sa a nevem co ale teraz vobec nie....aj kolika nas obisla....tak uvidime ako to bude....jedno co viem je ze ked bude chodit alebo lozit tak bude ako ohen...lebo uz teraz je stale v pohybe , bicykluje nohami odusu aj s rukami, ja som bola tiez taka ked som bola mala, nikdy som kludne po nbyte nepresla......takze som zvedava.....

adka_praha
8. apr 2010

😀 aj nas obisla, ale mala dost grckala chuda...tak sme nafasovali antirefluxne mlieko a odkedy sme zacali so zeleninou tak je to uz ok... 🙂
ked zacne lozit tak budeme musiet polovicu chalupy poprehadzovat a nieco vymysliet so zastrckami a predlzovackami... 😝

kattka08
8. apr 2010

Baby, tak ja sa priamo desim! toho, ze moja dojde do puberty a bude po mne 😀 Nikdy som nechapala, ked sa mi mama vyhrazala ze: "sak pockaj az budes mat deti a udaju sa na teba!" teraz sa bojim uz len pri pomysleni na to 🤐 😀 😀

Moja Mel nie je nejaka extra zla, ale ked si nieco vezme do hlavy, ani s kladivom jej to nevybijem 😠 (a vsetci sa opät smeju, ze to ma po mne 🙄 ). Dokaze mi to pripominat kazdych 5 minut aj 2 tyzdne v kuse... taku vytrvalost nenajdete tak lahko 😀
Inak ked bola mala, tiez plakala. Ale spala sama od tusim 3 mesiacov. Islo to zo zaciatku tazsie, ale nepovolila som, a teraz sa mi to vyplaca. Priatel neznasal ked place, vzdy ju bral na ruky, ale ja som si presadzovala svoje. A dnes ho ma omotaneho okolo prsta 😀

Vo vychove mi urcite pomahala mama, ale vela veci som si (tvrdohlavo 😀 ) robila po svojom.

adka_praha
8. apr 2010

no aspon ti nikto nemoze povedat ze ti ju v nemocnici vymenili... 😀 aj mm malu vzdy braval na ruky ked zaplakala...som to neznasala..a potom akosi pochopil, ze sa tak nauci, tusim ked prisiel na to, ze mala reve jak o dusu a hned ako ju zobral na ruky, uuuusmev jak slniecko na hnoji...dostal nerva, prisiel za mnou, ze ona so mnou ozaj vy**bala a odvtedy uz ee... 😀

maryanna
8. apr 2010

no u nas tak isto...mm ho bral na ruky ked vecer v postielke ked bol malinky niekedy plakal....kym som mu nepovedala ze on ho potom bude uspavat na rukach ked ho stale berie z postielky tak prestal a teraz je len rad lebo sa nam to vyplatilo....maly spinka krasne sam..lebo tiez to bolo tak ze plakal plakal aa ked ho clovek vzal na ruky hned prestal....tak uz sme pochopili ze to uz je hranica a musi to prestat lebo uz je pomaly zvyknuty na ruky....tak sme ho naucili ze ked plackal sme sa snim zacali hrat ale polezmo....a v pohode uz je teraz..

kattka08
8. apr 2010

Urcite ju nevymenili 😀 Aj podoba je zjavna, ale hlavne tie gesta, pohyby a spravanie 🙄 😀
No moja Melania si pri mne nedovoli tolko, ako pri nom. Ale podla mna by to tak malo byt v kazdom rodicovstve, ze jeden je prisnejsi a druhy trosku popusti 😀

bertica.h
8. apr 2010

Ahojte dievčatá..prepáčte že Vám sem skáčem,viem ža Adelka chodí sem k Vám do diskusie,neviete čo snou je?
Som jej aj IP písala a ona nič..už je vlastne v TP,len ma zaráža že nemá album..nemá už bábo?/Prepáčte a dakujem

zamilovana
8. apr 2010

ahoj adelka v nedelu porodila

buducamama
8. apr 2010

Tara - som velmi rada, ze to takto dopadlo, strasne ti drzim palceky. Moja znama porodila tesne pred maturitou, dlho som ju nevidela a ked som ju stretla s kocikom, tak sa jej pytam, ze ci varuje a ona ze nieee, to je moje 😀 Som bola jak mechom prastena, normalne som onemela. A ze rodicia neboli tiez nadseni, ale co uz narobia. Bohuzial priatel sa na nu vykaslal, neviem ci jej plati, ale byva u rodicov a spolu to nejak zvladaju. Aj ty to urcite zvladnes.
Inak baby, ked sme uz pri tom, ja mam 27, ale je to tak ako niektore pisete, od veku nezalezi. Dokonca si myslim, ze keby som mala dieta skor, ze by som to lepsie zvladla, vazne mam uz niektore veci zauzivane, ked pridem z prace, kolkokrat si unavena lahnem pospat, a pri dietati si to predstavit nejako neviem. A nocne vstavania-toho sa priam desim. Vo vela veciach som ako decko. Dokonca otcovi to idem povedat az zajtra, mama to uz vie, ale na jeho nazor sa fakt bojim. A to mam uz tych 27. Inak dnes som bola na kontrole, bola som v tom, ze som v 8TT a doktorka mi povedala, ze je to velmi malicke, vyzera to tak na 5-6TT a ze akciu srdiecka este nevidi, tak som sa normalne zlakla ☹ Buduci tyzden mam ist na kontrolu.

buducamama
8. apr 2010

Krpcek-akeho mas psika? Viackrat si ho tu spomenula. Aj my mame psa, ovciaka a to v byte. Dost ludi nas uz varovalo, ze chlpy a babo, a ze nech dame psa prec apod. Ale to ja ho mam az prilis rada na to 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre