Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

wacinka
2. apr 2010

v prdní den MS ti začíná 1tt tajže třeba menstuaci jsi měla dejme tomu 2.4.2010 což je dnes a je to pátek tak jsi začla 1tt příští páetk to je 9.4. budeš začínat 2tt

Kdy jsi měla poslední menstruaci??

wacinka
2. apr 2010

ne v prdní ale v první 😀

tara39
2. apr 2010

3.1.2010. takze je to tak? to by som mala stihnut byt po dvanastom. a to vlastne prve 2 tt niesom tehotna? lebo mi to nejde do hlavy. dufam ze to berie dr tak

wacinka
2. apr 2010

ano první dva týdny nejsi těhotná 🙂 ovulace je zhruba v půlce cyklu, pokud máš pravidelný cyklus. máš jít k doktorovi ve 12??nebo proč to tak řešíš, teda zda se mohu zeptat 😉

wacinka
2. apr 2010

na www.tehotenskakalkulacka.cz

ti to vyjede přesně. teď jsi ve 13 týdnu přesně 12+5tt otěhotněla jsi zhruba kolem 16.1. 😉

tara39
2. apr 2010

preto ze vcera som to povedala nasim a ze si to dieta nemozem nechat- ale ja na potrat nepojdem, a da sa robit len do 12.tt takze ma uz nebudu mat ako prinutit... ☹

simusska
2. apr 2010

tara tak drzim palce abyta k tomu maozaj neprinutili a do koninka napis prvy den poslednych kramov a on ti prida jeden tyzden navyse takze si v 12 tt

kormelia11
2. apr 2010

tara ..takze si to uz povedala vasim ..mrzi ma ich reakcia ,ale musis byt silna a stat si za svojim

tara39
2. apr 2010

simi dala som si to tak...a som z toho tak v riti ze to som este nebola...pocuvaj mne sa to v pondelok pridava a v utorok mam ist k dr...takze by som mala byt uz v 13.-tom...a to mi uz potrat nespravia vsak nie? a nepridava viac?

krpcek
2. apr 2010

ahojte.....tara verim, ze to bol len prvotny sok a ziadny potrat sa konat nebude.
inak co ste tu preberali tu zabednenost ludi - ja som mala 20, ked som otehotnela, 5 rocny vztah, svadbu naplanovanu a aj tak som bola za cudnu - vraj som si zivot pokazila. 😅 takze nie len mlade a sloodne su divne 😉 😉 ale ja si myslim, ze to je tym dnesnym trendom rodit az po 30-tke. 😝

tara pis co dalej . . . .sice nestiham moc citat, lebo sme malej kupili v pondelok psa, takze mam toho teraz vyse hlavy, ale citam vas pravidelne.
natalia tiez som zvedava ako si dopadla doma.

drzim vam obom palce kocky!!! 😉

tara39
2. apr 2010

kormelia hej povedala a ze nemozem mat este dieta a nwm co...nechapem ☹

krpcek
2. apr 2010

tara u toho doktora si este nebola - ten by ti podla ultrazvuku povedal v kolko tyzdni presne si. . . ja som bola tiez od zaciatku tehu o 10 dni pozadu.

motylek
2. apr 2010

Teda holky, já mám o deset let víc než většina z vás. Ale jak to dokážete zvládnout, to obdivuju, já bych na to neměla a otěhotnět v 16, tak bych šla na potrat. Je to hnusný, to říct, ale v 16 bych nevěděla ani jak se o dítě postarat. Je mi 26 a stále mám pocit, že mám pořád zlepšovat. Teď už bych na potrat nešla, ale v 16, celej život před sebou. No nevím.

Tara, je mi líto, jak to tvoji rodiče vzali, ale já je teda naprosto chápu. Nevím co bych dělala, kdyby za mnou dcera v 16 přišla, že čeká mimčo. Je to trochu nezodpovědný, neříkám, že se o miminko neumíte postarat, to ani náhodou, mamky můžete být 100x lepší než jakákoliv 30tnice, ale bydlení nemáte svoje, většinou bydlíte u někoho z rodičů, kteří prostě třeba nestojí o to, mít doma další řvoucí uzlíček. Peníze nemáte, z matařský nevyjdete, navíc, kdybyste měli svoje bydlení, tak ani náhodou. No bude to fuška, přeju, aby jste to zvládly.

Jinak moje kamáradka taky otěhotněla v 16, tajila to do cca 6 měsíce a rodiče to stejně zařídili tak, aby to dítě dala pryč. Chudinka ho porodila v 6 měsíci, samozřejmě zemřelo, ale šlo to. Udělali z ní blázna, kterej si neuvědomil v jaké je situaci a co mít mimino obnáší, asi někde někoho podmazali, ale vnouče bylo pryč. Do těch z toho je špatná. No se nedivím.

Doufám, že to nepochopíte špatně, opravdu vás obdivuju, já bych se z toho složila. Držím všem palce 😉 😉 😉

simusska
2. apr 2010

tara doktor ti uz v 13 tt urcite potrat neodporuci a nech niesu blby ani vasi ved to uz moze poskodit aj tvoje zdravie v takom vysokom tyzdni...moze to ovplyvnit tvoje dalsie otehotnenie....

krpcek
2. apr 2010

tara zo zakona ti mozu urobit potrat do 12tt, ale zalezi to aj od dr. poznam pripady, kedy urobili aj v 15tt -16tt 😅 😖

a ako si im to oznamila? co povedali? kricali?

idem vencit. . . ale este pridem 😉

kormelia11
2. apr 2010

krpcek......suhlasim s tebou je to tak...proste je to dnesnou dobou...ja sa idem vydavat ako 20rocna a som u kazdeho nenormalna a neviem co vsetko pocujem kopu ohovarania a este k tomu kazdemu musim vysvetlovat vlastnu svadbu ze preco sa vlastne vydavam...zeby z lasky??take nikoho nenapadne..proste dnesna doba je divna 😒

tara...fuu tak to mi luto ale bude to fakt tym prvotnym sokom lebo zrazu nevedia co robit tiez si to potrebuju nechat ulezat v hlave ich to prejde..a keby nie tak sa nenechaj nahovorit na taku vec nikdy by si si to neodpustila

tara39
2. apr 2010

a aj v dvanastom? motylek to ma mrzi ale mozno som ina ako ty...
simi ja to dieta chcem...
krpcek mamina nie, potom mu to povedala tak riadne zuril

kaczka
2. apr 2010

U zdravého mimča jde potat do 12tt a pak jde tuším až do 16tt nebo tak nějakk z lékařských důvodů,když to mimi není v pořádku

simusska
2. apr 2010

tara ja ti verim...a myslim si ze vasi ta nemozu donutit ist na potrat...a tvoj priatel? ved to je aj na nom...

natalie_tmk
2. apr 2010

tara nedaj si to mimco vziat ☹ Snad je to len prvy sok tvojich rodicov a potom sa umudria. Nech s tebou ide mama k lekarovi, nech pozrie na ultrazvuk a aj pred lekarom povedz, ze ty si ho chces nechat! Nedovol im to 😢

Tak vam idem napisat moju navstevu u mojej drahej mamky 🙄
Mama stala vo dverach, ani ma nechcela pustit. Len chcela, aby som jej narychlo povedala, co chcem. Ale povedala, som, ze je to na dlhsie. Nakoniec si sla sadnut spolu s nevlastnym otcom do obyvacky na gauc. Povedala som, ze chcem od nich prachy a hlavne byt, aby som mala kde byvat. Dost ma to mrzi, ale aj som sa riadne vyhrazala, lebo inak to neslo 😖
Najprv absolutne nesuhlasili, ale potom povedali, ze mi byt kupia, ale zvysok je na mne. Nech si vyberiem v ktorom meste chcem byvat a nieco realne hlavne (teda ziadny 8izbovy s 5 kupelnami...) Budu mi ho platit, ale strava, oblecenie, a vsetko potrebne pre kazdodenny zivot si musim platit sama. Ze viac pomoci od nich nemam cakat, to je maximum.
A aj to mi budu vyhadzovat na oci do konca zivota...

Tak aspon svojho problemu byvania som sa zbavila. Len neviem ako vyzijem z materskej. Buduci tyzden nastupujem do prvej brigady, a v juni by som mala mat dalsiu, tak si snad nieco nasporim.

Inak som v 17tt a vcera som sa vazila, a dokonca som tusim kilo schudla. Mam 55kil. Je to malo? ☹

tara39
2. apr 2010

simi myslim aj ja ale ja neviem 😢 on chce to dieta tiez

simusska
2. apr 2010

tak nech zabojuje tiez nech aj on ide za vasimi

natalie_tmk
2. apr 2010

tara a jeho rodicia chcu tiez, aby si sla na potrat?

tara39
2. apr 2010

simi radsej nie
natalie asi nie

natalie_tmk
2. apr 2010

Bolo by zle, keby prisiel k vam on, ale aj so svojimi rodicmi?? Tvoji rodicia by to mozno skor pochopili, keby sa rozpravali s dospelymi...

krpcek
2. apr 2010

v lekarskych dovodov sa da ist na potrat az do 24tt.
tara ako si im to oznamila?

krpcek
2. apr 2010

natali aspon nieco. ale aj tak nechapem ako sa jedna matka moze tak hnusne zachovat k vlastnemu dietatu. 😅
je mi jasne, ze keby za mnou prisla moja dcera v 16,17-tich, ze je tehu, asi by som ju nepochvalila, ale vyhodit by som ju urcite nevyhodila.
aj tak si myslim, ze do znacnej miery za to moze aj oni - vychova robi vela! tym samozrejme nechcem povedat. ze ste zle vychovane, to nie.

natalie_tmk
2. apr 2010

krpcek tak moja "matka" nikdy nebola matkou. Dost som si uz na to zvykla, a aj ked som im to oznamovala, tak som vedela, ze ma doma nenecha.
Som normalne stastna, ze aspon ten byt som si vydobila...
A vychova - take slovo ona nepozna, tak sa neospravedlnuj 😉 Jasne, ze ma vobec nevychovavala.

krpcek
2. apr 2010

natalie mas to tazke. veeeela sil ti prajem! 😉

natalie_tmk
2. apr 2010

krpcek dakujeeem 🙂 Aj tebe vela nervov s malou 😀 Ako sa ma? Je nejak priliz hyperaktivna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre