Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
3. apr 2010

Ja som bola teraz znova na wc, a mam to take tmavohnede. Bolesti ziadne, aj tlak ustupil. Len ten vytok stale! 😒

mmaattuuss
3. apr 2010

Natalie, ten vytok moze byt aj z toho, ze si viac prekrvena teraz, alebo aj ked si sa viac ponamahala, alebo ak sa vnutorne trapis a prezivas stresy, alebo aj v case, kedy by ti mala príst menstruacia. Myslim, ze ak ide o bledohnedy vytok, tak je to este v poriadku, zle je ak sa jedna o ruzovy alebo az krvavy vytok. Ak to bude pretrvavat, alebo sa pripoja bolesti, hlavne krcovite bolesti, tak chod radsej hned do nemocnice.

natalie_tmk
3. apr 2010

Ja sa strasne trapim kvoli tomu potratu, ci sa nemoze nieco take stat 😢
No dnes som poobede trocha upratovala - vysavala. Ale to bolo o tretej a vobec nic mi nebolo. Som teraz vecer len pozerala telku a zrazu mi trebalo na wc no a tam som to zistila 😒
Teraz sa mozno az prehnane sledujem, ale hrozne sa bojim 😖 A nemam sa ani koho (okrem konika) spytat, o co ide. Ziadnej zeny ☹

leniii
3. apr 2010

natalie_tmk - jestli se tak bojis, tak jdi k lekaři. Normalne na pohotovost. Vsak o nic nejde. Proto tam lekari jsou..nebo tam zavolej, co mas delat..

krpcek
4. apr 2010

ahojte.
tara ako si dopadla?

kattka08
4. apr 2010

Ahojte, ako sa mate? 🙂

Tara co nove?
Natalie uz lepsie? Ako si zvladla noc?

kormelia11
4. apr 2010

ahojte ako sa mate??je tu niekto??
meska mi dnes uz druhy den tak idem kupit test drzte mi prsteky

olifcek
4. apr 2010

natalie treba ist na pohotovost, pre istotu. pravdepodobne Ti len praskaju cievky, dosledkovm vacsieho prekvrenia Tvojej sliznice, ale pre istotu....

lia23
4. apr 2010

jooj baby..az mi je doplacu..ako mzu by taky rodicia..chapem ich..ale nech sa vziju do nasej situacie 😢 😢 😢 😢

natalie_tmk
4. apr 2010

Celu noc som sa sledovala a uz je vsetko viac-menej v pohode. Doobeda som sice mala raz taky krc ako pri menstruacii, ale odvtedy nic. Bola som na kratkej prechadzke a je mi fajn.
Volala som aj svojmu dr. a povedal, ze nemam stresovat lebo to by este mohlo zhorsit, a do utorka sa uvidi, tak neviem... ?

lizatko1009
4. apr 2010

ahojte ani ja nechapem ako mozu byt raky rodicia, nasi sa prave velmi tesili, chodili sme spolu na nakupy pre maleho a tolko mu nakupili, ze az. a raz mi mamca ked som bola asi v 4mesiaci kupila bociana a na nom bolo babatko a este aj napisala na neho, ze Matusko 😅 ale ja osobne neviem keby som mala dceru a v 16-tke by mi toto povedala a otec bejby 16 rocny pre mna osobne to by bol gol, ale vsetko sa da ked sa chce.

kattka08
4. apr 2010

Moja Mel sa doobeda kraaasne skydla z hojdacky 🙄 Moja mama jej kupila nadhernu bielu bundicku + k tomu mala svetloruzove nohavice. No a teraz je vsetko maskacove 😠 Ale tak nam treba, ked sme dieta do svetleho obliekli a poslali ho na ihrisko 😀

lia23
4. apr 2010

moja dcera keby mala 16 a bola by tehulka..urcite by ma to nepotesilo..ale tak zobrala by som to zodpovedne...a ze tak stalo sa a musi si znasat nasledky..rucite by som ho neposlala na potrat..ved to male za nic nemoze...ale urcite by som jej pamahala ako by sa dalo

diamond_23
4. apr 2010

Dobry den 🙂je tu niekto? 😎

maruska_p
4. apr 2010

Ahoj diamond, ja som tu 🙂

maruska_p
4. apr 2010

Inak baby ja vas chapem. A som rovnakeho nazoru ako vy - keby sa to mojej 16rocnej dcere pritrafilo, nevyhodila by som ju. Aj na kazen by uz bolo neskoro a spolocne by sme to urcite zvladli.
Ale MY to tak berieme preto, lebo sme mlade tiez a niekt. sme tehotne/ mate dieta/ tuzite po dietati a to aj napriek nasemu mlademu veku.
Lenze niektori nasi rodicia (mozno aj rodicia Tari) su este zo "starej skoly" a oni to vnimaju trochu inak 😖

diamond_23
4. apr 2010

AA Ako sa mame ?🙂) jja sa uz niako kazim zas a brucho bolelo a krize nechce sa mi ani chodit uz pomaly .. 😀

maruska_p
4. apr 2010

Noo tak ty budes mat o chvilu pri sebe svojho chlapa 😀
Ja si na svoju princeznu este pockam trosku 🙂

Inak u mna fajn, len sa citim akoby nafuknuta (ako po jedle, nie kvoli tomu bruchu 😀 ) a krize tiez zacinaju protestovat + opuch noh 😒

diamond_23
4. apr 2010

No som zvedava kedy 🙂mohlo by to bt okolo toho 14 teho 😀 podla ultrazvuku by som mala byt asi v 39 ako mi dvaja povedali ze o tyzden viac..tak neviem ako to ma ratat tyzden hore dole 😀 ...ja zatial nic okrem tych bolesti brucha a krizov nemam..ae prestava ma uz bavit behat na zachod kazdu chvilu..ma to tam tlaci dole nejak..som zvedava co mi povie lekar v utorok mohol by povedat do tyzdna porodite 😀 😀

maruska_p
4. apr 2010

Inak ja som v 36tt, len konik mi tyzden vzal 😕 Ale to je aj tak jedno 😀
O dva tyzdne idem na kontrolu, tak som zvedava ako dopadnem, tiez chcem pocut tu vetu, ze: Do tyzdna! 😀
Nechcem prenasat, aby mi potom vyvolavali, dufam, ze to pojde samo od seba. A dost ma vystrasili aj tie porody, co sem baby pisali 😒 Dost sa toho bojim ☹

diamond_23
4. apr 2010

Ja sa zas nejako nebojim nech citam cokolvek 😀 mozno sa zacnem az neskor ked budem uz v nemocnici lezat 😀 ...ja len dufam ze zistim kedy ist do nemocnice...🙂).a brucho ta nebolieva a netvrdne ti este ?..mne to prechadza niak divno napr teraz ma boleli krize a potom brucho ptoom brucho mi tvrdne a zas krize len 😀 a potom to vzdy prejde a je klud

maruska_p
4. apr 2010

Neviem, ci to mam len ja, ale mne napr. tvrdne viac pri strese, hadkach atd. 😒
Ale inak tiez sa mi to strieda 😀 Ked sa konecne tesim, ze som si nasla prijemnu polohu, prestali ma boliet nohy a aj krize prestavaju, tak zacne brucho boliet 😠 A ked nezacne boliet brucho, tak mi ZNOVA treba ist na wc a musim opustit svoju polohu na gauci 😀
Uz to chcem mat za sebou. Doteraz som si cele tehu uzivala, ale teraz som uz riadne nedockava 😀

diamond_23
4. apr 2010

No ved ja som uz tiez nedockava nejako ma to uz prestava bavit..hlavne to behanie na hajzel v noci..si lahnem a za 5 m inut idem znova 😀 ale tak vela casu nam uz neostava to rychlo ubehne a budeme bez brucha 😀 nezeby som mala velke ale uz neviem ani ake je to nemat brucho..to bude zmena 😀

johanka1234
4. apr 2010

ADELKA89:
Jupiii, tak už vím, jak vypadá maminka a tatínek z venku, jmenuji se Lukášek, narodil jsem se v 14:15 s mírami 2950g a 48cm. Jsme v pořádku.

natalie_tmk
4. apr 2010

Jeeeej, gratulujem Adelke a aj malemu Lukaskovi! Hlavne ze su zdravi 🙂
Snad sa tu aj sama po case ukaze 😉

diamond_23
4. apr 2010

aj ja gratulujem 😀 je tu niekto ?

krpcek
4. apr 2010

gratulujem! 😵

co ta tara? nevie nikto nic? od vcerajsieho rozhovoru s mamou sa neozvala a celkom by ma zaujimalo ako to s mamou dopadlo?

diamond_23
4. apr 2010

Moze zacinat porod aj tak ze vas bolia viac krize ako brucho ? 😕 ja neviem ci to su poslickovia alebo coo ale uz ma krize dneska bolia od nejakej pol 3 s prestavkami..tak dlho som to este nemala

krpcek
4. apr 2010

diamond moze. . . ja ked som rodila tak som mala take bolesti, ze mi to od podbruska prechadzalo do krizov a spat . . . a postupne sa bolest len stupnovala. ale krize boleli dost. . . mas bolesti pravidelne?

diamond_23
4. apr 2010

aj mna boliakrize dost aj do brucha mi to prechadza sem tam a mi tvrdne tusim 😕 pisem si to na papier jak to mam 😀
18:53 ma to bolelo poto pauza a znova o 18:59 to neviem kolko trvalo...19:34 trocha brucho,19:38 krize zas...to bolo do 19:44 a poto pauaza asi 23 minut a znova 20:13 krize...20:23 trocha menej, ..20:29 tiez krize..20:46.bucho a krize...a teraz to zas preslo tie krize :-kto sa ma v tom vyznat och 🙄 😀 😀 ja ku debilov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre