Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

tara39
3. apr 2010

viem moja nad tym rozmyslam aj ja. v malom ☹

krpcek
3. apr 2010

my ideme teraz na prechadzku,ale pridem potom precitat co nove. tara drz sa.

krpcek
3. apr 2010

kde mate najblizsiu nemocnicu?

tara39
3. apr 2010

v meste, no ja byvam na dedine, nejak 10 km od dediny

krpcek
3. apr 2010

lebo potrat ti neurobi podla mna ambulantne. . . to sa robi tusim len v nemocnici.

krpcek
3. apr 2010

ja si myslim, ze ak tvoj otec nema kamarat gynekologa tak ti nic nehrozi . . .lebo ani dr. ta nemoze prinutit ist na potrat.

krpcek
3. apr 2010

idem ale este pridem.

tara39
3. apr 2010

vazne? takze v utorok nehrozi ze by mi to hned spravili? ano v nemocnici to robia...

tara39
3. apr 2010

teraz citam ze bol schvaleny zakon kedy sa moze ist na potrat az po dvoch dnoch od poucenia. je z roku 2009 tak to plati, nie?

tara39
3. apr 2010

baby a toto je co? ☹ ze ma mozu donutit? ☹ "Terajší zákon umožňuje nútené umelé potraty u mladistvých, ukladá povinnosť lekárom informovať a predpisovať antikoncepciu bezplatne, dokonca aj abortívnu antikoncepciu. Pritom zlyhanie antikoncepcie je najčastejšou príčinou neočakávaného tehotenstva a podstúpenia umelého potratu. Slovenská legislatíva chráni viac dočasnú telesnú integritu ženy ako život človeka pred narodením. Tento komunistický zákon je tak zlý, že „plátanie“ mu nepomôže, preto ho treba zrušiť celý."

tara39
3. apr 2010

alebo toto ☹ " Veľmi starostlivý typ poradenstva je potrebný pre menšiny (minors). Ak sú schopné dať informovaný súhlas, ich želanie má byť rešpektované. Ak je domienka, že toho nie sú schopné, má byť pred určením konečného postupu braný do úvahy názor rodičov alebo zákonných zástupcov a ak je to potrebné názor súdu." nechapem

valria321
3. apr 2010

tara milačku prepač ale šibe ti????žiaden potrat sa konať nebude neboj sa opytaj sa gynekologa rodičia ti môžu prd ked ty stym nesuhlasiš a to si bud ista že to tak je na 100000000000000000000000000000000000000000000000000000% či maš 10 či 20 už to pochop a hlavne sa teraz zamyšlaj nad podstatnejšimi vecami mať babo nieje len tak chodiť po vonku kočikovať a ja už o tom niečo viem to je vela starosti ale nakoniec aj vela uspechov a radosti a ver mi rodičia maju strach čo bude stebou a malym alebo malou keby sa im nahodou čosi stalo ved si ešte taka mlada kto sa ovas postara oni to myslia len dobre aj ked potrat nieje ta spravna volba keby si bola na ich mieste čo aj budeš predstav si že budeš mať dceru a ona ti to v 16 pvie tiež by ťa ako prve napadol potrat vravim to je len prvotny šok tooooooo preeeeeeeeeeeejde už sa tolko neboj rozmyšlaj nad krajšimi vecami nad vybavičkov alebo drobcom a nech už nevidim že zufaš nerobi to dobre ani tej gulke čo v tebe rastie🙂

tara39
3. apr 2010

valri ked ja to babo tak chcem ze uz som zufala, nechcu pochopit ze ho chcem...na to som pripravena ze to neni len pohrat sa s nim trochu...ale potrat nie, radsej nebudem spat pre to ze mi place babo a treba ho krmit ako pre to ze som ho dala zabit...ano to viem ale beru to dost na lahku vahu, mama ze neboj zabudnes na to...a este jej musim povedat ako mi vysiel termin- den pred mojimi narodeninami...a ak nepovoli proste budem musiet odist, ked aj do nejakeho centra ale babo si nedam vziat... 😢 ja keby som mala dceru urcite by som ju nenutila...vidim na sebe ako to babo chcem a som uplne proti potratom

valria321
3. apr 2010

no moja to tiež nieje všetko v noci nespať a davať papať to su choroby bolenie bruška horučky ja si myslim že už všetko viem a nič ma neprekvapi a zrazu pride situacia kedy neviem čo robiť a to už niesom nastročna jednoducho dieťa je velikaaaaaaaanska zodpovednosť ale ked si si povedala že to zvladneš tak kurnik bojuj a nebud posrata že o babo prideš povedz im že si nechaš drobca a nebudeš ich počuvať🙂lenže moja teraz tak rozmyšlam ty si ešte pod ich ochrannymi kridlami lebo nemaš 18 myslim že ešte sama za seba rozhodovať nemôžeš ale aj tak predsa dieťa ti vziať nemôžu akurat aj tak maju povinnosť sa o teba postarať hehe čiže aj o drobca 🙂 a neplač tu tolko bo baby na konikovi si budu myslieť že si ešte male decko čo ešte čaka decko a už sa dorpedu všetkeho boji daj všetkym pocitiť že si silna aj ked je to fest ťažke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!porozmyšlaj chvilku či budeš odteraz ku všetkym tvrda a začneš bojovať alebo sereš na všetko a vzdavaš sa aj toho najcennejšieho čo nosiš pod srdcom a ak mi aj po tomto napíšeš že ja sa bojim že o babo pridem tak už si fakt pomyslim že niesi schopna vychovať dieťa lebo nim naozaj sama si!!!!!!!!!!!!!!!!

tara39
3. apr 2010

viem valri to som len o tom spani povedala. ved preto som tu dala tie clanky ci to nahodou neni tak ze mozu za mna rozhodnut. dobre tak ja teda budem bojovat 🙂 s nasimi sa uz asi nejdem hrat- proste im poviem ze si babo nechavam, ak chcu odidem ale na potrat v ziadnom pripade nepojdem. baba sa nevzdam, to je jasne ze nie 🙂 aspon priatel a spoluziacka su v tom so mnou a chcu mi pomoct...oni su tiez za babo. len vies, ked sa ti vsetci rodicia obratia chrbtom s tym ze som este mlada, tak to bude tazke...nastastie uz priatel zacal vybavovat, dnes ide k tej babke a uvidime co mu ona povie...ak nebudeme moct byt tam pojdeme aj do toho centra keby nebola ina moznost. len nech mame nase babatko

valria321
3. apr 2010

všetko bude dobre tak sa mi to pači že rozmyšlaš aj rodkovci ustupia ale daj tomu čas nebude to zajtra ani možno za tyžden ale raz to bude každa matka chce aby sa jej dieťa malo v živote dobre ja by som tiež nebola zato kebyže mi ma mala 15 16 a otehotnie chcela by som aby niečo v živote najprv dokazala ale ked už sa nedajbože niečo take stane podporim ju aj ked budem smutna a uvidiš ked sa ti narodi babo budeš rozmyšlať rovnako 🙂držim prstiky nech už je len vše dobre a tešite sa z babetka🙂musim isť pap

tara39
3. apr 2010

teraz neustupia pokial im to nepoviem natvrdo...ked nepomoze ani to tak odidem a niekde uz ostaneme...a aj s babom. aj oni mi vraveli ze chcela si ist na vysoku, a ty na to mas nemozes sa na to vykaslat...ale ved babo uz bude velke ked pojdem na vysoku, so skolou sa to vsetko da, su kadejake individualne plany alebo odklady...radsej budem maturovat o dva roky neskor a budem mat nase babo. ja sa tesim len som sa strasne bala ale vlastne mi nemozu dokopy nic, nasilu mi to spravit nemozu... 😉 dobre este prid

natalie_tmk
3. apr 2010

simusska on ma 19

Tara potom nezabudni napisat, ako pochodil tvoj drahy u babky 😉

Dnes rano (presne 7:14 😀 ) ma zobudil krasny telefonat od mojho ex, ze ako sa opovazujem chodit za jeho mamou, ci mi nepovedal jasne, ze ma uz nechce ani viediet (ani "decko"), ze som K**** a P*** a vsetky vulgarizmy, ake na tomto svete existuju. Ja som nestihla povedat ani jedno jedine slovo, ani sa nedychnut a zlozil.
Krasny zaciatok dna, co poviete? 😀

lizatko1009
3. apr 2010

sory natalie, ale takemu KOKO.... je sprepacenim s vidlicou oko vybit malo 😠 keby som ho stretla, taku bitku by dostal.... 😠 😠 😠 😠

kattka08
3. apr 2010

lizatko v podobnom zneni som jej aj ja sla napisat, ale potom sa nevedela, ci by sa to hodilo 😀 😀

Natalie to je fakt idiot. A jeho mamicka ti ani nepovedala, kde teraz je? Sa chodi ozierat do krciem, alebo zdrhol do zahranicia? 🙄
Inak moja, ked prides spät do BA, daj vediet, skocime na kafco, pokecame, ok? 😵

lizatko1009
3. apr 2010

katktka tam sa uz nehodi nic, len ignorovat taku pereputu a on je jej povinny vsetko zaplatit ohladom tehotenstva a porodu aj ny vybavu aj na male, takze nech sa tesia, vobec by sa im nemala ozyvat, az vtedy im zabit ked to budu najmenej ocakavat, len dufam, ze dotycny uz nieco zaraba a nesedi v lavici v skole. ja som vcera tiez dostala peknu sms 😠

natalie_tmk
3. apr 2010

lizatko si dostala sms od svojho "milacika" ? 😀
No ja tie prachy dostanem, ale vtedy, ked si uz budu mysliet, ze som sa zmierila so svojim osudom 😎 Som priliz velka svina? 😀
No on je teraz na vyske, ale brigaduje, takze aspon aky taky plat ma. A su krasne materialne zabezpeceni, lebo jeho mama je plasticka chirurgicka a jeho otec robi v banke 😀

Kattka jasan, hned v utorok sa ti ozvem 😉

lizatko1009
3. apr 2010

natalie takze pohoda, kamoska tak dala jej debilka na sud a vyslo mu okolo 2 tisic €.
jj od milacika mojho som dostala, maly je chory, tak som mu napisala, ze maly ma zapalene usko, ma 39 teploty, berie antibiotika, verime, ze cim skor sa vyzdravi a ty sa poriadne zabav, lebo nemal doma auto a odpisal mi, ze ty pica maly je chory koli vam! ty sprosta suka skapes zato! hej a ze este sme zlyhali a ja som mu potom napisala len ze si chory psychopaticky psychopat, vxtiahnem tu sms na sude a koniec a este smrad, dohodli sme sa, ze mi bude posielat 100€ mesacne sekom a vcera jak tak kuknem do schranky mala som tam sek na 70€, tak nech si ma nepraje v utorok idem na socialku 😠 som taka nastvana, ze keby som ho teraz stretla ho roztrham, ale on to vsetko robi len narocky, aby ma nastval!

natalie_tmk
3. apr 2010

lizatko wow, toto krasne potesi. Jasne, chod na socialku a bojuj, ved nechces nic viac len to, co ti patri.
Tak ja som potom zvedava, ako to bude potom, ked sa mne male narodi. Ja mu nenapisem ani len SMS, ze ma dieta na svete. Ved on nebude nikdy jeho skutocny otec (len biologicky a to je NIC! )
Ale vidim, ze sa mam na co tesit - tie vybavovacky, hadky, nervy,... 😖

lizatko1009
3. apr 2010

natalie otec nie je ten, co spravi, ale ten co vychova! ved v utorok sa chystam a vsetko poviem, nechcem aby sa s nim stretaval, tak mi pisal ako mu chyba a vobec sa neozve.

natalie_tmk
3. apr 2010

tak keby mu chybal, tak by sa asi spraval inak, nie? 😠 🙄
Ja hovorim to iste. Nech si teraz nemyslia, ze ked nemame ich, tak sa zosypeme a dalej to bez nich nezvladneme. Este nie taki su ako oni, aj 10000x lepsi oteckovia. My ste nic nestratili, to oni! 😠

lizatko1009
3. apr 2010

natalie ved ja viem, ze ja s malym som nic nestratila, ale on zije v tom a smeje sa ako na osral, minule mi pisal, ze si nikoho nejadem hahahahha, len aby nebol prekvapeny a este mi napisal, ze koli tomu nechce vidiet maleho, lebo nechce vidiet mna

natalie_tmk
3. apr 2010

Krasne sa vykreslil jeho charakter. Milujem, ako si niektori myslia, ze spasia svet a bez nich sme nuly 🙄 Ved nech pockaju, my si najdeme dokonalych muzov a potom este len budu oci vyvalovat 😎
A ked ich vlastne deti ani nespoznaju? A budu sa pytat, kto je ten ujo? Skvele... 😠

lizatko1009
3. apr 2010

ja sa budem smiat ked maly mu povie ujo 😀 😀 😀 😀 najradsej by som ho zabila a este byvame oproti sebe 😠 😠 😠 😠 😠 len bojim sa ist na sud aby som tam nevybuchla, ja som taky nervak od prirody za nespravodlivost, neznasam klamstvo a ludi co mi tvrdia klamstvo do oci a prekrucaju fakty.

natalie_tmk
3. apr 2010

Tak to by som sa smiala aj ja 😀 Ale mali by, co si zasluzia 😵
Ja mam stastie, ze "moj" byva cez cele Slovensko, ked studujem. A aj teraz, ked su prazdniny a som doma, sme od seba 45minut cesty autom 😀
Na sude sa krot, lebo keby si vyletela, mohlo by to byt v tvoj neprospech 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre