Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lucia20
20. júl 2011

@tomyho_nika neboj, este ma kopu casu sa otocit.... ja som mala dva prirodzene porody a jeden cisarsky, kvoli tomu nadoru, co som pisala..... takze som si vyskusala oboje. ale babatko sa ti kludne moze pretocit este aj v 37. tt. mne sa vseteky tri baby ulozili tak ako maju a potom sa vsetky do jednej v jeden vecer v cca 32-34tt. otocili priecne a potom zase spat. no a to uz boli neskutocne bolesti a ked to spravila tatianka s tym nadorom, tak ma skoro vystretlo, take krokodilie slzy som tu ronila a muz uz chcel volat zachranku.... panikaril, jak keby sme cakali prve- 😀

bubbble
21. júl 2011

joj baby, tak ja neviem. asi z toho nebude nic, ale.. ked ja teraz na tych testoch nemam nic, az po tych 5 minutach sa mi zacnu robit slabe ciarky. tak neviem co si mam o tom mysliet, predtym mi to nikdy test nespravil.. stalo sa vam to niektorej? a zase, tiez si myslim ze po tom tyzdni by uz mali byt podstatne viditelnejsie tie ciarky.. ale tiez som mohla mat ovulku neskor a.. neviem vobec, no 🙂

hajanka
21. júl 2011

@bubbble uz si bola u gynekologa?

bubbble
21. júl 2011

@hajanka nebola, dnes som prisla z dovolenky takze nebolo kedy..

hajanka
21. júl 2011

@bubbble tak sup-sup, cim skor 🙂 nech ta prezrie a vezme krvicku

lucia20
21. júl 2011

@bubbble ak ciarky vidis az po 5 minutach, tak s najvacsou pravdepodobnostou nie si tehu. pretoze ja aj ked som nebola tehotna, tak najskor na teste nic, ale ked si potom neskor na neho pozrela, tak tam boli slabucky duchovia. najlepsie asi bude ked pojdes tomu lekarovi, lebo po tyzdni by si uz mala mat tie ciarky silnejsie...

bubbble
22. júl 2011

@lucia20 boli silnejsie,ale stale po limite..:/ dokonca ta z ranneho mocu bola silnejsia ako z poobedneho. No ale nieco som si o tom precitala a tiez si myslim ze je to len plany poplach.. Uvidime, nakoniec by som privitala oboje 🙂

bubbble
25. júl 2011

no, tak uz mam nieco ako kramy, takze uz som asi za vodou.. skoda, aj ma to trochu mrzi. niekedy by som sa tak rada k vam pridala 🙂

jajulinkaa
25. júl 2011

Ahoj já se k tobě přidám jsme stejně staré a taly čekám miminko a nemyslím si, že by na tom bylo něco špatného 🙂

1katka1
28. júl 2011

@hoota ja tak isto, lenivá som , nič nerobím, teraz je stále zima s krpcom len vo vnútri sme, vyvádza stále..my sa chystáme 15. augusta po priatelovej výplate :D do Chorvátska na Bašku Vodu, dúfam že tam nebude pršať.. Ale aj tak stále sa rozhodujume, že či ideme alebo nejdeme,, nakoniec nepojdeme, ale ja chcem ísť, dúfam že aj malý vydrží, pred dvomi týždňami sme boli v Polsku , cestu našťastie vydržal, spal,tak aj teraz do Ch. sa chystáme na noc aby vydržal spať, ale ja určite oka nezažmúrim, nedokážem spať v aute 😀 takže budem dobre nevyspatá 😀

hoota
1. aug 2011

@1katka1 no toto pocasie je des, mne sa ani kocikovat nechce, musim sa vzdy prinutit aby som aspon na chvilu vybehla, ale aj do potravin aj vsade chodim teraz autom, ani z postele sa mi nechce vyliezt 😖
na baske vode sme boli pred 2 rokmi s kamaratmi a bolo dobre, len sa mi moc nepacila plaz, ale chorvatsko je celkovo podla mna pekna krajina. no uplne ti zavidim, my sa nakoniec k moru pravdepodobne tento rok nedostaneme, asi by to aj tak nebolo nic moc s malym, viac starosti ako oddychu.
uzite si to 😉

sonymp69
28. aug 2011

Ahojte...
Mám 17 a myslím že som tehotná ... 😒 Bojím sa ako to vezmú moji rodičia ... mamka je za UPT ale ja nechcem... mám o 3 roky staršieho priateľa a spolu sa na našeho potomka tešíme ... poraďte mi prosím ako to mám zvládnuť ... keďže nemám ani len dokončenú školu a či je rozumné priviesť to dieťa na svet... 🙂 ďakujem

lentilka330
29. aug 2011

Pozri sonymp69 mať dieťa je dar, nad tým ani neuvažuj, že by si si to dala vziať, môže sa ti to vypomstiť....ja poznám babu, ktorá bola tehotná a dala si to vziať a teraz je to 5ty rok čo sa snaží mať bábo a stále nič...Možno je to skoro ale verím,že to zvládneš 🙂

effkaa
29. aug 2011

@sonymp69 ani netusis ako casto sa stava, ze to dievca/zena odklada na neskor a neskor a nakoniec po vyrieseni vsetkych zdravotnych komplikacii, ktore sa vyskytnu, zisti, ze ma pomaly 35 a hrozia rozne poskodenia dietatka, zdravotne problemy pre dietatko aj pre mamicku. ak ti rodicia aspon trosku pomozu, urcite to zvladnes, drzim palce 🙂 a este ked sa aj priatel tesi, co viac si mozes priat ? 🙂

certica22
30. aug 2011

@sonymp69 ahoj verim tomu že rodičia ti pomôžu ... ja som ostala tehotna asi 3 tt po 18 rodičia to prijali celkom doobre ale o 2 tt na tom som o babo prišla...a vyčítala som si to do teraz čo ak som tomu mohla zabraniť... je to strašny pocit keď prideš o svojho drobčeka a nie to keĎ sama si ho daš vziať ver tomu že toto ťa bude ptm sprevádzaž celým životom.Teraz som tehu znova a každý deň sa zobúdzam s pocitom či je drobček v poriadku ....ale teraz verím že to dotiahneme do konca 🙂..a v dnešnej dobe škola ti vie zabezpečiť individ.študijny plán takže zvládneš to poznam dievčata ktoré mali bábo ešte mladšie ako ty a zvládli to 🙂 hlavne sa netrap a nestresuj lebo to maličkému neprospieva ...

crapula
27. sep 2011

ahojte, je tu nejaka nastrocna mamina z bratislavy na kocikovanie? 🙂

crapula
27. sep 2011

@sonymp69 ahoj, aj ja som otehotnela v 17tich a v 18tich porodila🙂 cely stvrty rocnik som mala individualne studium a dalo sa to zvladnut. v pohode som zmaturovala. nechaj si to babo a trvaj na nom ak to sama chces a vasi po case budu v pohode.

baramborka
autor
30. okt 2011

tak kočky , zajtra mi všeeeeeeeeeeeeetky prosim držte palce...ale necchem nič zakriknut takze bližšie info dojde zajtra 🙂

certica22
2. nov 2011

Ahoojte 🙂 nájde sa tu nejaka nasttročna z košíc ktorá čaká ale má už drobčeka?? Hľadam nejaku spoločnosť na prechádzky od aprííla 🙂

deni777
2. nov 2011

@baramborka ahoj ako si dopadla teda? Pozri ja mam 22r a este Vs pred sebou a vidis. Zijem. Tiez to bolo neplanovane ale tesime a som rada ze som nesla na potrat. Bala som sa co na to rodicia ale prijali to nad moje ocakavania. Ver mi aj tvoji rodicia sa budu skor ci neskor tesit 🙂

domyyy
25. nov 2011

@baramborka gratulujem k tehu 😵 😵 verím, že to prebehne bez komplikácii, moc ti to prajem! 😵

terrs
28. nov 2011

Ktorá tu ste najmladšia s plánovaným bábom prosím? 🙂

zymga
28. nov 2011

@baramborka awojky ja patrim k takym pripadom ako ty.Svoju prvu dcerku sme splodili v 17-cke,a narodila sa v 18.Potom o 10 mesiacov som zase otehotnela a mali sme synceka.Teraz po roku a pol som znova tehotna a vobec ma netrapi ze mam len 21 a cakam tretie.Som nato hrda ze uz v takom mladom veku sa viem postarat o maleho cloviecika.Aj mi sme sa neskutocne tesili na obe a teraz aj na tretie....

baramborka
autor
28. nov 2011

@zymga ahoj akurat že ja som to babatko vtedy potratila ...a teraz čakam druhe a som velmi štastna 🙂

zymga
28. nov 2011

@baramborka verim ti

moniciak
13. dec 2011

@terrs ja som mala 17 keď som porodila 🙂

jaja018
13. dec 2011

@baramborka Ahoj ja mam devetnásť a bábetko bolo plánované. Velmi sme s priateľom teraz už manželom chceli bábetko. Všetci ma odhovárali že si pokazím život že sa už navždy budem musieť starať o dieťa a prispôsobovať sa mu, no ja som bola rozhodnutá. Po trocho mesiacoch snažilkovania čakame ten najvzácnejší poklad a nikdy by som to nezmenila

vvia
13. dec 2011

@sonymp69 vzdy som tuzila po dietati, este na strednej škole som o tom snívala, ale bola som vždy "rozumná" samozrejme všetko poporiadku. najprv škola, potom práca, potom vydať sa a potom mať dieťa. Teraz mam 25, dokončená škola, práca, vydatá už rok a pol, 3,5roka spolu žijeme a dieťa nikde :(. Tíško závidim kazdej ktora ho ma. Viem, ze to nie je jednoduche, s tym musis ratat. Ale je to Boží dar, ver mi. Uži si to a určite nechod na potrat. Je nas mnoho, ktore tuzime po dietati a nemame. Vies co by som dala za to ja? Neboj roky utekaju velmi rychlo...Prajem krasne tehulkovanie. Teste sa na dieta, všetko sa nejak vyriesi

jaja018
13. dec 2011

@terrs Ja mam 19a babo je planovane a uz sa nevieme dockat 😀

katuska268
13. dec 2011

moja sestricka ma devatnast a uz je vydata a uz cakala aj babo sice potratila co mi je velmi luto ale o tri mesiace sa budu snazit znova..myslim si ze na tom nic nie je ked chce zena babo nezalezi na veku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre