Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

maznacik007
10. apr 2010

norrik...

narok na materske ti nevznikne pokial nemas odpracovanych min. 270 dni v obdobi dvoch rokov pred porodom.. alebo si si neplatila dobrovolne NP.

ale vznikne ti narok na rodicovsky prispevok v sume 165 EUR a rodinne pridavky v sume 21 EUR /mesacne/ odo dna porodu.. vyplaca sa to mesiac spetne...
vznikne ti narok aj na prispevok pri narodenei dietata a priplatok k tomu prispevku po doziti 28 dni veku dietata /to je tych 25 000 sk/
ALE /neviem tvoj vek/ ty pokial nemas 18 rokov tak budes musiet najprv sud poziadat o priznanie rodicovskych prav a povinnosti.... je to mozne pokial mas uz 16 rokov/ bez tohto sudneho rozhodnutia /parvoplatneho / nemas narok na ziadne davky... vsetky su tym podmienene...

takze to budete musiet poriesit najprv... a potom poziadat o vsetky davky a stihnut to do 6 mesiacov veku dietata aby ste nepresvihli terminy...

takze nie je pravda ze kazdy ma narok na RP ... malolety rodic musi mat sudom priznane rodicovske prava a povinnosti k dietatu

maznacik007
10. apr 2010

samozrejme ide o pravoplatne sudne rozhodnutie.. to bol preklep...

natalie_tmk
10. apr 2010

Baby, pridala som si prve 4 fotky mojho tehu bruska 😵

lia23
10. apr 2010

nataly..kukala som si ich...krasne🙂aj ked brusko este nevydno..ale uz zacina aj trosku vykukat🙂 🙂 🙂 🙂

corinne_99
10. apr 2010

Ahojte 🙂 Ako vikendujete?

Natalie krasne brusko 😵 Ja si pripadam uz teraz ako sud 🙄 Inak kedy ides na kontrolu? By sme mohli ist spolu 😉

natalie_tmk
10. apr 2010

lia viem, ze je este malicke. Obcas z toho mavam depresie, ci je vsetko tak, ako ma byt, ked este nic nevidno 😀

natalie_tmk
10. apr 2010

cori neblazni, ved na tebe tiez este nic poriadne nevidno 😀 Uz ti niekto povedal, ze zbadal tvoje tehu? 😀 Neviem kedy idem, pozriem sa a potom ti poviem 😉

lia23
10. apr 2010

nataly..niee....neboj sa..urcite je setko v poriadku...heeh len aby si nemala este vecsie brusko ako chces:Deheh...budus estte prosti ze chces malicke:D:D::D

natalie_tmk
10. apr 2010

lia nestraaas 😀 😀 Ako teraz by som uz aspon o nieco väcsie chcela 🤐 Ked si oblecniem nejake normalne tricko, absolutne to nevidno. Len ked si vezmem nejake nehorazne vypasovane 😀

lia23
10. apr 2010

hehe...pockaj...ked budes na konci tehu..budes prosit aby si uz brusko nemalaa:D:D:heeh..len si to uzivaj...lebo sa ani nezohnes:D:Dhehe 🙂 🙂 🙂 🙂

natalie_tmk
10. apr 2010

Nebud zla a nepraj mi take veci 😀 Ale uz by som to chcela mas za sebou, a maznat sa s miminom 😵

kattka08
10. apr 2010

Natalie ako si na tom s Christopherom? Neozval sa ti este, ako sa "rozhodol" ?

natalie_tmk
10. apr 2010

katka - od utorka som ho nevidela v skole. Povedal, ze si to musi premysliet, tak mu chcem dopriat este cas 😒

lia23
10. apr 2010

nataly..niee...to urcite nie..aj ti prajem len a len to najlepsei..rpezila si si toho dost..a uz by sa patriloa by sa stastena unavila a oasdila prave na teba..a nech je poriadne tazka...aby uz nemohla z tba vzlietnut 🙂 🙂 😉 😉

adka_praha
10. apr 2010

corinne, natalie sa teste na leto... 😅 dufam, ze nebudete mat take opuchnute nohy z tepla ako ja...som chodila v botaskach, ze snurky tam boli len na ozdobu a kazdy hned chytry ked ma videl, ze ked je taky hic coooo si nedas slapky??? 😲 no nedam lebo sa nezmestim do nich! 😠 iny gol... 😀 takze ked sa ochladilo, som neriesila brusko ale ze aha ja mam clenky... 😅

natalie_tmk
10. apr 2010

Jeeej lia dakujem krasne 😵 😵 Dufam aj ja, len neviem kedy sa mne nieco take postasti, a ci vobec.

lia23
10. apr 2010

hmm nemas zac..musis pozitivne mysliet..a ak to aj pozitivne nevyzera..tak nemyli na zle..ale povedz si ze chlapa urcite nepotrebujes..ze to zvladnes aj sama..uz len koli tomu aby setkych drblo na hubu by som to zvladla..a musis to zvladnut aj koli malickemu..🙂nech ich setkych poraziii🙂

natalie_tmk
10. apr 2010

adka tiez sa toho obavam 😀 Ale som radsej, ze som tehu v lete, ako v zime. V lete na seba natiahnem nejake tehu saty ale v zime, kym by som sa poobliekala do 5tich vrstiev + ooobrovska bunda 😀

lia ja sa snazim. A vzdy, ked dostanem nejaky novy uder a padnem na hubu, sa postavim a idem dalej len kvoli drobcovi. Len obcas to fakt nejde optimisticky 😒 Ked mi rovesnici, ale aj dospeli ludia vyhadzuju niektore veci na oci (aj plno profesorov na skole...) 😒

adelka89
10. apr 2010

ahoj holky tak uz mame naseho Milacka doma. Narodil se 4.4. 48cm 2950g 🙂

natalie_tmk
10. apr 2010

adelka gratulujem! Aky je malicky? Poslucha? 😵 Uz ste si na seba zvykli?

lia23
10. apr 2010

natali..ja ta uplne chapem..tiez ked mi zivot podkopol hubu..musela som sa postavit a ist...kracat znova a znova.. s pocitom ze sa to stane znova..nemzoes si vsimat ludi..tkory o tehu vedia velke hovno...pozri zober to z tej lepsej stranyk..pretoze aspon teraz vidis...ze ktory su kamarati ....naozajstny priatelia tkory ta podrzia v tejto tazkej situcii...dospeli si vzdy budu mysliet ze ich anzor je najspravnejsi..to si tiez nevsimaj..repdsaty zijes svoj zivot..a nie oni..msusi konat tak aby bolo pre teba dobre..verim ti ze niekedy mas uplne depky..ked rozmyslas ze najlespei by bolo keby tu drobec ani neobl..ale vzdy si pohlad brusko..a spomen si ze tam dnu v tebe je malicky cloviecik ttoremu ste dali zivot..je to vasa krv..a ci ho uz chlap chce alebo niee...radstie v tebe..a to je to najkrajsie v zivote...ci radsej by si toto setko vymenila za potrat...a bola by si radsej keby si mala okolo seba falosnych kamaratov??? ☹ ☹ myslim ze niee 😉 😉

natalie_tmk
10. apr 2010

Ja viem. Snazim sa si tych ludi nevsimat, ale nie vzdy sa mi to podari. Hlavne ked som nutena stravit s nimi pol dna 😖
Nikdy by som sa mimca nezvdala, aj keby som mala pre to neviem co urobit.
A jasne, ze nechcem falosnych kamosov, ale... niekedy by stacili nejaki ludia na podporu 😒 Takych mi zostalo asi uz len zo 5 - z toho asi len 3 z BA, kde som/ bola väcsinu roka ☹

lia23
10. apr 2010

hm naty..aj ta uplne chapem...fakt dobre padne cloveku ked vie ze ked sa na niekoho obrati...ked ho niekto vypocuje..a pomoze..poradi..to poznam z vlansej skusenosti...ale ymslim ze ti to zato nestoji..preferuj kvalitu nad kvantitou.. 😉 ved sem tu predsa aj my...na MK.....a my ti s radostou pomozeme...aj ked len cez net...

natalie_tmk
10. apr 2010

Viem 🙂

Aj ked dufam, ze v nablizsom case pribudne jeden clovek, ktory bude pri mne stat aj v reali 😵 🤐

lia23
10. apr 2010

nataly..prajem ti to moc moc najviac na svetre...aby si bola konecne satstnaa.. 😉

natalie_tmk
10. apr 2010

Aj ja tebe to iste, aby sa ti konecne splnilo vsetko, co si zelas 😉

lia23
10. apr 2010

nataly..dakujem ti...dufam ze to vynde...lebo fakt uz aj mna z tej poondiatej ovulaie poraza

natalie_tmk
10. apr 2010

Tak to ti verim 😒 Je strasne nespravodlive, ze su zeny, ktore mozu mat deti a absolutne si to nevazia. A potom su take, ktore po miminku zufalo tuzia a nie je im to umoznene ☹
Ale ja pevne verim, ze ani jeden z pripadov sa netyka teba, a narodi sa ti krdel zdravych deti - aspon zo desat 😀 😀

lia23
10. apr 2010

hmm heeh no tak to ano..je to fakt nespravodlive...10??nee..mne stacia aj 2.. 🙂 🙂 ja by som za babo dala hocico... ☹ ☹ ☹ ☹

misss
10. apr 2010

Lia a uz sa dlho snazite o babenko??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre