Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
12. apr 2010

nestresujem 😀 ale nestras! 😀

Buduci tyzden idem zase na kontrolu, tak poviem 😉

adka_praha
12. apr 2010

nechcela som ta vystrasit...prepac... 😅

natalie_tmk
12. apr 2010

Niee, cosi, v phoode 😉 Lepsie vystrasit, ako by som si potom nedavalo pozor na to, nie? 🙂

misss
12. apr 2010

Natalie, mne lekar povedal, ze si mozem dat taku tabletku, ktoru som si davala aj normalne, ale neprehanat..ja som si dala aj ibalgin..

natalie_tmk
12. apr 2010

Skusala som cerstvy vzduch, mineralku, slabu kavu, lezanie a nic 😒 A bolo to fakt neznesitelne, tak som musela tu tabeltku - asi do 20-30min. zabrala.

misss
12. apr 2010

to nevadi..ja ked som mala migrenu, tak mi tiez nic nepomohlo..este aj v noci som sa zobudila na ukrutnu bolest..a ked som si nic nedala, tak ma bolela aj 4 dni.. ☹ horor..

adka_praha
12. apr 2010

sak sa dozvie na gynde, co s tym...

natalie mineralku? perlive neeeepiii... 😅

norikk
12. apr 2010

baby, a ako to je s tym spanim na chrbte?? spavali ste pokym sa dalo na chrbte?? ja radsej spim na chrbte,ale sestry ma upozornovali,ze sa tak moze male udusit ☹ ked si prilahne dutu zilu....co o tom viete??

misss
12. apr 2010

adka, preco nepit perlive??ja som pila viac-menej vsetko..akurat nie redbull a podobne...ja som cele tehotenstvo pila bublinkove...mne osobne nechutia nebublinkove minerálky..napr.ku koncu som sa isla zabit za colou.. 😀

Norikk..najlepsie je spavat na Lavom boku, ale ja som spavala vselijako..niekedy mi vobec nevyhovovala poloha na boku, ked bol maly nejako zle otoceny..ja som zase predtym stale spavala na bruchu...tiez som sa parkrat aj pocas tehu zobudila na bruchu..a v porodnici hned prvu noc bum na brucho..taaak sa mi dobre zase spalo..potom sa zase nedalo kvoly prsiam.. 😀 😀

nice202
12. apr 2010

kludne pi mineralku . to je ale hlupost.

mackopuf
12. apr 2010

aj ja pijem vsetko na co mam chut 😎
misss-aj ja som mala nedavno obdobie,ze ked mi muz nekupil colu,tak bolo zle 😀 😀 😀
Ja si myslim,ze v tehotenstve plati,ze na co ma zena chut,nech si to da (samozrejme vsetko s mierou 😉 ) Ja som ani pri prvom nedodrziavala "zasady spravnej vyzivy" a mala je ziva a zdrava 😎 . Podla mna je najdolezitejsie byt v pohode,to na babatko vplyva viac ako raz za cas nejaky ten vyprazany syr s hranolkami a colou 😀 😀 😀

adka_praha
13. apr 2010

dobre ranko...mineralka by sa nemala...teda cokolvek perlive...este obcas jemne perlive, no budis...hlavne ku koncu tehu...boooze baby ja si uz nepamatam hentake somariny ze preco... 😅
cola? vy ste ine maniacky... 😀 ja som frcala na lucke... 😅 (ked mi sladke nechutilo...)

misss
13. apr 2010

Dobre rano.. 😀 😀
Ja som mala jedno obdobie s koleginou..ona bola tiez tehotna (asi o 2 mesiace viac ako ja)...sme chodili na obed do McDonaldu..a zakoncili to zmrzkou...mnaaaam.. 😀 😀
Ja som nemohla vidiet kysle jedlo a maso, ale "mekáč" mi vobec nevadil.. 😀 Cele tehotenstvo som zila na ovoci, zelenine a cestovinach..

Adka, ja som sa tiez snazila pit lucku a aj som si kupila flasu, ale len som si z nej cucla..mne tieto vody smrdia.. 😒

mirka907
13. apr 2010

Ahojte, sem tam si Vas precitam a teraz mi neda nereagovat, co sa bublinkovych vod tyka. Vody sytene oxidom uhlicitym mozu (nemusia) zhoršovať tehotenské nevoľnosti, zvysuju prekrvenie organizmu a teda mozu Vas naduvat. Druha vec preco ich nie je vhodne pit je, ze podporuju zadrziavanie vody v tele a teda priberanie. Predovsetkym v lete je vhodne sa im vyhnut. Budete mat problem s horucavami vonku a bublinky vam to este zhorsia.Treti dovod: Ak planujete kojit, naucte sa pit bezbublinkovu vodu uz teraz, pretoze moze sposobit/zhorsit koliku u drobcekov. Mne mala prve dva mesiace prerevala a bola som uz z toho na "slucku" 😠, koliky su hrozna vec.... Ja som pocas tehotenstva pila vodu iba jemne perlivu a to aj napriek tomu, ze predtym som ju nikdy dobrovolne do ust nevzala. Mala sa mi narodila v auguste, takze som si odtrpela posledne mesiace v horucavach a aj ked som pribrala len nejakych sedem kil a vobec som neopuchala, nebolo mi velmi do smiechu tie posledne tyzdne.
Takze naozaj tie bublinky s mierou. Neberte to prosim vas tak, ze vas idem poucat, to ani nahodou. Len vam chcem poradit.
A ku kole, mne kola pomohla vzdy ked mi bolo zle,co bolo malokedy, ale vtedy som nedala na kolu dopustit🙂 Ale urcite sa nou vela nenalievajte, lebo kofein prenike cez placentu a v krvi a tkanivach plodu dosahuje priblizne rovnake koncentracie ako mate vy v tele. Tak ak ma pre vas extremne povzbudive ucinky tak aj babo to moze citi podobne.
Takze baby drzim vam palce a moj hore napisany roman aspon zvazte 😉

lia23
13. apr 2010

ahojte kocky...dnesak som bola darovat krv...lenze tam mi povedali zee kedze berem euthyrox..tak nemozem vobec darovat krv..a toto bolo moje prianie cely zivot ..odmalicka..vzd som chcela darovat krv a tezr mi povedia ze nemozem.. 😢 😢 som sa tam normlaen rozplakala..ale o to nejde...na nete som citala zee euthyrox nie je prekazkou pri darovani krvi...viete nieco o tom? 😢 😢

zuzinka6
13. apr 2010

ahoj holky, kde je tara?nevíte náhodou, jak to pokračuje?

lia23
13. apr 2010

zuzinka...s tarou je uz vsetko dobre..aspon co ja viem...ma myslim ze zaracha..ale ze uz to je fajn aj s rodicmi: 🙂 🙂 a je vo 14 tt

natalie_tmk
13. apr 2010

Ahojte baby 😉

Tak mna na colu upozornoval doktor, ze len vo velmi malom mnozstve a zriedkavo. Ja som ju ani predtym velmi nemusela, tak teraz raz za 3 tyzdne vypijem jeden pohar a mam dost.
Mineralky pijem ochutene (s byilinkami, ...) a tie su bezbublinkove. Mne samej bublinky teraz moc nechutia.
Trosku prestavam jest ovocie, co ma mrzi, mäso vobec nejem a momentalne do seba tlacim musli tycinku 😀

bashenka
13. apr 2010

jeee noo caau 🙂 co jak sa ma brusko? Mne chutilo inak vsetko ale ked som kojila tak mi zakazali pit rajec 🙂

natalie_tmk
13. apr 2010

ja pijem teraz toma natura 😀 ochutene 😝 A preco si rajec nemohla? 😕

bashenka
13. apr 2010

ja som to pila v nemocnici vo velkom a dosiel za mnou doktor ze ci som normalna ze to je alergenne 🙂 tak preto...

natalie_tmk
13. apr 2010

😨 😨 No super... Tak to aby som si spisala zoznam, co vsetko nesmiem 🙄
A ja ze alkohol, cigarety a kofein staci 😠 😀

Aj vy mate take zle pocasie? 😒 Chcela som sa ist dnes prejst... ☹

(idem si opravit termin, lebo mam v knizke iny ako na koniku a potom ma to mätie 😀 )

bashenka
13. apr 2010

otrasneee... a moja mala je hrozne blazniva a potrebuje po vonku behat a takto vo vnutri neviem co mam pre nu vymysliet a potom nechce v noci spat... teraz akurat pozera rozpravku to sa cudujem ze ju to zaujalo 🙂 Pre mna bolo kojenie strasne neprijemne lebo ja som rada jedla korenene jedla a co ja viem co a vtedy som mohla dost malo vecii... a pila som len vineu aby sa mi robilo mlieko a teraz ju nemozem uz ani citit :D

natalie_tmk
13. apr 2010

Ja som si vcera kupila vineu, tak som ju aj vypila (s vycitkami) 😵

Dufam, ze ja nebudem mat priliz aktivne babo 😀 Mam dni, ked mam energie za 10chlapov a niekedy nevladzem ani vstat od pc 😀

bashenka
13. apr 2010

Ja som praveze chcela aktivne ...a splnilo sa mi to a teraz to lutujem... ze by mohla trocha aj ubrat 🙂 kamosky maju take kludne deti uplne zavidim... a toto moje by len vkuse niekde lietalo..

natalie_tmk
13. apr 2010

Moja mala sestra je podobna ako ja - tiez ma chvile, kedy lieta ako zmyslom zbavena 😀 bezne sa stane, ze narazi v plnej rychlosti do stola... ale potom sa postavi, povie: "Neboliii" a bezi dalej 😀
A potom ma chvilky, kedy sa bojime, ci jej nieco nie je, lebo len lezi, pozera telku, ani vonku sa jej nechce... 😀

bashenka
13. apr 2010

No ale ty sa uz nemozes porovnavat so svojou malou sestrou ked cakas babatko :D ty uz musis byt dospelaaa zena 🙂

natalie_tmk
13. apr 2010

Ja vieem 😀 To ja len tu, medzi vami 😀 😵
Inak odkedy som tehu mam silny pocit, ze vsetci rovesnici okolo mna su hrooozne deti... 😀

bashenka
13. apr 2010

A ked to svoje mimi vychovas a prejdes si tym vsetkym cim si musi mama prejst a pochopis ze to nebolo az take lahke ake si mozno cakala tak vtedy budu pre teba este väcsie deti ...:P

natalie_tmk
13. apr 2010

nepochybujem 😀 Uz sa na to aj cekom tesim 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre