Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

norikk
19. apr 2010

Spiš

misss
19. apr 2010

Dalekooooo.. 😀

norikk
19. apr 2010

nj,ku mne je tu najblizsie Simusska...

misss
19. apr 2010

tak ti zavidim tu svadbu(samozrejme v dobrom)..hned by som si to zopakovala, keby sa dalo.. 😀 😀

adka_praha
19. apr 2010

s jeho rodinou norikk vlastne ako vychadzas? 😕 🙂

adka_praha
19. apr 2010

jeeee misss teba som nasla v teme o nasich drahych svokrickach... 😀 ked my ich tak luuuuubime... 😀 😀 😀 😀

misss
19. apr 2010

jasne adka..aj vy mate taky skvelý vztah?? 😀 😝

norikk
19. apr 2010

tak ja baby sa tam dufam neukazem 😀 ... ta ako da sa...len ja som taka blba ticha povaha,ze mam problem konverzovat s ludmi... ☹ ... je to detinske,ale hrozne sa hambim...ked som bola u priatela, a on bol v skole ci kde....tak som sa ledva zisla dole ku jeho mamke najest, co ma ona zavolala, popytala som ju veci na upratovanie a cele poobedie som upratovala priatelovi izbu...tak dufamze to prejde no....

norikk
19. apr 2010

*doobedie

misss
19. apr 2010

Norikk, snad nie..snad nie vsetky svokry su take dobre kamosky..ta moja ma zacala aktivnejsie atakovat az po svadbe..dost skoro, nie?? 😀

lia23
19. apr 2010

Ahojte kocky..no co ako sa mate?? 🙂 🙂 🙂

adka_praha
19. apr 2010

misss no mna vyslovene neatakuje, aj ked bolo par pokusov od oboch svokrovcoch ale ja sa predsa nedaaaam a povedala som im na to svoje... 😅 a je to uz celkom ok...nadobudam pocit, ze ked im daco hovorim, ze sa uz nerozpravam so stenou...teda co sa svokry tyka....svokor je kapitola sama o sebe... 😅 ale mm bracho ma najviac bodov zo vsetkych... 😠 😀 capart rozmaznany... 😝

adka_praha
19. apr 2010

lia ide to... 😉 a tyyy?...chval sa, prehanaj, co nove... 😀

lia23
19. apr 2010

hmm..postarom vsetko...slnecno..obcas zamracene s prehankami a burkami:(ale tak ked to zoberem tak vsetobecne..tak celkom v pohode...vcera som mala depku...bo som bola kamoske tehulke na svadbe..tak ma to tak nejako zobrealo..ekd som si chytila jej brusko..a dotkla sa hlavicky..tak take krasne...taky uzasny pocit..ze tam nieco dnuka v brusku je...krasny pocit...jooj..ja by som brala babo setkymi 10 prstami..aj setkymi 20.. ☹ tak som vcera mala z toho depku..no dneska to uz je lepsie...ale vidim ze cim dalej tka tym je to so mnou horisie..normalne som zacala rozmyslat ci by som sa nemala ist porozpravat nejakou psychologickou.: 😔 😢

adka_praha
19. apr 2010

lia neboj...ja si myslim, ze je to normalne...ono kazda zena je pripravena na dieta inokedy...ale mam pocit ze by to chcelo drobatko mozno starsieho partnera... 😅 chlapi su akosi 100 rokov za opicami obcas... 😅

natalie_tmk
19. apr 2010

Ahojtee 🙂

norikk tak tu profku nezavidim, ja to iste s triednou! Vkuse ma vyvolava odpovedat, pisem (len ja jedina z celej triedy!) pisomky atd. Ale velmi si vyskakovat nemozem, lebo ked ona mi nevybavi veci, som v keli 😖

misss - si sa pytala ako mi to ubieha? Celkom v pohode. Niekedy sa mi to zda byt pomaly, ale niekedy ani sa nenazdam a + 2 nove tyzdne 😀

Inak ten dazd ma uz zacina stvat! 🙄 Cestou zo skoly som priserne zmokla 😒

lia23
19. apr 2010

hmm,..vtedy som na babo pripravena nebola..no terza urcite som..a dokazala by som zahodit za hlavu setky veci..zabavy..chlast..skolu...koli babetku..mozno rozmyslam sprosto..no citim to tak...a viem ze to je spravne..sice viem ze mojim rozhodnutim by sa vela veci zmenilo..nasi by do mna urcite nahulakali...no urcite by som to zvladla....teda..zvladli by sme to...preto sa niekedy snazim babam vysvetlit..ze musia bojovat pre babo...rodicia sa s tym zmieria..a keby aj nie...sak a co...zariadit si zivot nie je takze..aj ked v dnesnej dobe treba vela penazi..ale urcite sa to da zvladnut...musi sa len chceti...proste bola by som koli tomu ochotna spravit cokolvek... 😢 😔 😔

lia23
19. apr 2010

mozno nerozmyslam normlane..mozno je to odomna detinske....neivem... ☹ ☹ ☹

norikk
19. apr 2010

natalie,praveze,mne dava akosik pokoj s tym skusanim a podobne,len je ku mne hnusna....a to je najhorsie,ze od nich potrebujeme vela veci 😠 ..... ale sa mi zda,ze aj simusska mi pisala,ze mala s treednou problemy,a nakoniec ze jej dodatocne poslala svadobny dar,lebo nemohla prist na svadbu....ta ja moju nepozyvam...

lia,neboj, dockas sa....skus si aspon najst obdobu toho, mozes pomahat vela tej kamaratke, urcite sa velmi potesi...a inak,co ste jej nakoniec kupili??

natalie_tmk
19. apr 2010

lia - urcite to nie je detinske. Vzdy som chcela dieta az najskor v 25ke, a pozri teraz... Prislo to necakane, ale keby sa nieco stalo, a babo by odislo, zlozilo by ma to mozno este viac ako teba. A myslim, ze kazdu zenu... Ten kto nezazil, mozno nepochopi - napr. chlapi, alebo starsi 😒
Ale mna by to tiez polozilo na kolena... A toho psychologa skus. Aspon na skusku, mozno ti to vazne pomoze, ked sa niekomu vykecat, on ta pochopi, poradi ti a pomoze 😉 Za to nic nedas, a nemozes nic stratit, len ziskat 😉

adka_praha
19. apr 2010

lia niekedy nepomoze ani chcenie... 🙂 dorob si v klude skolu (kolko mas este pred sebou?) a najdi si pracu aspon tak aby si mala odrobenych tych 270 pracovnych dni, nech mas narok na matersku...tie peniazky ti velmi pomozu... 🙂 viem, ze sa mi to hovori lahko, ale...najdi si nejake konicky, nejako sa zamestnavaj, nieco proste rob zatial...

lia23
19. apr 2010

norik..ano presne..aspon si to tym malickym vynahradim..uz sa strasne tesim ..ked porodi a pojdeme ju pozriet do porodnice...a ekd si malicke zoberem na ruky...jooj..kupili sme jej 2 bodinka..take rkasne....flasticku taku cervenu...a cumlik...a sa im to strasne pacilo...aj kamoskynmu manzelovi..sa starsn pacila ta flasticka...tak som rada..ale boze..to bol uzasny pocit..ked som si jej bursko chytila..taky neopisatelny..ani to enveim popisat...tak ze nieco tam je...uzasny... 🙂 🙂 🙂

norikk
19. apr 2010

a neni to ani hamba ist ku psychologovi...najdi si nejaku zenu...ja som chodila asi pred rokom a pol...ale potom som s tym skoncila,som introvert a nerada sa zdvoverujem so svojimi vecami a nie este psychologovi...ale ak vies,zeby si sa nehambila, ako ja vtedy,tak ti to pomoze... skus...

natalie_tmk
19. apr 2010

lia - neviem, ci veris na take veci, ale medzi poverami som nasla jednu radu, ze ak zena nemoze otehotniet, nech obijme nejaku tehotnu zenu a prenesie sa to aj na nu 😀

norikk
19. apr 2010

a neposielame ta tam pre to,zeby sme si mysleli,ze ti ho treba,ze si nejaka mimo,abo nie co,...ale on moze byt nejaka naplast na dusu....ti to vysvetli z tej druhej stranky,budes sa mat s kym porozpravat.... to sa mozes aj s kamoskou, ale psycholog to zoberie z tej tvojej stranky a este ked najdes nejaku zenu,co ma deti,tak ta uplne pochopi...

natalie_tmk
19. apr 2010

Ja som bola dost vela krat u psychologa... A nie, zeby som bola nejaky psychopat 😀 A zo zaciatku mi to mozno prislo trapnejsie, ale po case som si uvedomila, ze mi to dost pomohlo 🙂

lia23
19. apr 2010

nataly..rpesne to som si aj ja hvorila..ekd som sa dozvedela ze som tehotna..proste myslela som ze to neprezijem..ze nemozem byt tehotna..a tak..a ked odislo babo tesila som sa..no nie preto ze odislo...alebo zeby osm nechcela mat deti..ael preto ze to nebolo vhodne..no cim dalj...tym viac zsitujem ze som bola strasne sprosta...urcite by som na potrat nesla..no mrzi ma to...neskor som si pvoedlal ze je lepsei ked uz odislo skor..ako keby malo odist neskor...kedy by som uz bola v pokrocilom stadiu tehu...lebo to by som sa zabila...ja by som asi zomrela..ot by som nikdy nechcela zazit..a obdivujem tie zeny..ktore by toto zvladli....pretoze toto by som ja nedokazala...povedlal som si ...radsej skor ako keby malo odist neskor..ako tak som sa s celou situaciou zmeirila..aj ked niekedy mam pocit ze sa mi to vysmykuje z ruk...a ze uzto neovlavladam...seba teda...ked sa chcem porozpravat s priatelom o tom...tak to nikam nevedie...ak zacneme...tak v priebehu 10 sekund aj skoncime...bud pohadany...alebo ze sa s im neda o tom bavit.ale s tym ze sa nechem pred nim rozplakat..tak to radsej ukoncim...on ma nechape..nechape to ze je to pre mna starsne dolezite..nezazil tu situciu kedy pride o babo..no zazill..lenze to babo enbolo v jeho brusku...a ja mu donekonecna uz nemozem vysvetlovat nieco co on nechape..a mozno enchce pochopit..ja v nom vidim velku oporu...a ked pride na tuto temu...tak to si neveis ani predstavit..na tejto teme sa nikdy nezhodneme..potrebujm sa s niekym o tom bavit..lenze ja sa automaticky rozplacem..preto sa radsej s nikim o tom nebavim..ako tak som sa rozpravala..a vyrozpravala tej kamske..ale aj tak..ale takapson si bduem moct aspon nieco vynahradit..aj ked je ine mat svoje babo,...a citit pohyby..

adka..ja velmi chcyem..snazim sa...prosim vsetkych svetych ab ymi pomohli..a ja uz fakt neiekdy neivem co so sebou..niekedy je so mnou azke vydrzat..ked osm nervozna a chytia ma depky..cchela osm si najst daku brigadu..no u nas nikde nic...ekd sa chcem ucit...tak to tiez nie je bohvie co ..kedze sa nedokazem sustredit...snazims a zabudnut..no enjde to

lia23
19. apr 2010

ja viem..lednze toto je citliva tema...a ja sa proste nedokazem inak rozpravat ako s placom...a ked sa uz ctiim ze sa idem rozrevat..radsej to ukoncim..potom to sa vsetko vo mne nakopi..a potom ej z toho jedna velka depka..ja som uz chcela ist davno ku psychologicke..nie preto ze by osm sa chcela zabit alebo co..to nie...nato sa mam velmi rada..ale koli tomu aby som sa s niekym porzpraval....ekd mi mama poveldala ze to mozem povedat aj jej...tak som jejpovedlla ze radsej nie...

nataly..neico take osm uz pocula...som mala objat v sobotu kamosku...mozno by sa to prenieslo..

adka_praha
19. apr 2010

zacni sportovat...dostanes to zo seba aspon hentak...aspon trocha...

natalie_tmk
19. apr 2010

Lia ja to uplne chapem... muzi to velmi nevedia pochopit, lebo oni to nezazivaju, len su pri tom, ale akoby sa ich to priamo netykalo... 😒 To isto aj napr. s rodicmi - oni to beru len z tej stranky, ze sme mlade a neviem co este, ale nechapu, ze to pre nas az tak dolezite 😢
Ja neviem, ako by som zvladla, keby som potratila, a aj keby som mala v zivote viac volnosti kvoli tomu a mala cas na skolu a pracu, tak by ma to vzalo, lebo laska (partnerska, materska alebo akakolvek) nie je nikdy racionalna a je slepa. Ja milujem to babo v sebe uz teraz, a pretrpela som si toho kvoli nemu, ale aj tak by som ho pred nedala...
Uvidis, raz budes mat tolko deti, ako my vsetky dokopy 😀 Raz sa ti to vrati, aj to, ze kazdemu pomahas, aj ze tuzis po babo. raz sa toho urcite dockat, tomu verim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre