Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mam4
8. jún 2010

tak ja sa na jedno doobedie vyparim a vy tu hned popisete pol strany 🙂

pepsyna neboj aj keby este hlavka narastla, babo prejde 😉 na to ma tie fontanelky, hlavicka sa mu pri porode "spuci" aby presla porodnymi cestami 😉 priroda to zariadila dobre, aj ked su pripady ze je babo privelke lebo mamicka ma uzke bedrove kosti ale vtedy si uz doktori poradia a vacsinou sa ide na cisarsky ... ale neboj u teba to pojde vsetko ako ma !!

baby tak dufam ze nieco zozeniete nam tak minuly rok dostipalo maleho ze bol cely ale fakt uplne cely bodkovany a najhorsie to mal na tvaricke 😒 nastastie si to neskriabal ale vyzeral chudatko hrozne... my sme potom kazdy vecer vystriekali izbu (okolo postielky a postele) repelentom, vyvetrali a az tak spat a zabralo to ... cez den sme s tymi otravami problem nemali-nastastie...

misss
8. jún 2010

@mam4..ja rozmyslam nad tymi vecičkami do zastrcky..lebo my mavame vzdy dost komarov v byte...takzdy rok su tie male svine prespekulovanejsie..normalne sedia na vchodovych dverach a ked otvorim, tak ich mam hned vo vnutri.. 😖

lia23
8. jún 2010

mam...tak mam dobru spravicku...moje zlaticko sa naslo...bol v pivnici..a bol to pre mna dalsi strasny "zazitok"...a to uz fakt nikdy nechcem zazit.. 😢 😢 ked som ho znova uvidila...tak soms a az rozplakala..to ako keby sa stratila sestra..aj to je malo..proste nas kocur je v rodine nieco viac ako clen.,...proste to je nas milacik a nik nanho si nenecha dopustit..prezivali sme strasne dni..ale vcera sem ho nalsi v pivnici...ocino ho nasiel ked bol na balkone...no robia nam potrubie v pivnici..tak sa tam vopchal a vosiel do pivnic...a celu noc tam bol..ked mse ho sli hned dole pozriet vedeli sme ze je tam...teda ze tam je nieco..a ja som sa bala ze co ak to nie je on...no a on bol zalezeny a vystraseny v pivnici jedneho suseda...rano sme sa isli znova pozriet no znova ked nas pocul zaliezol..a o pol 9 sme sa s maminou nasrali..a isli prevrtat zamku..sli sme po domovnika...aby bol svedkom..a tam sem ho nasli...to bolo radost..a najme placu od stastia.. 😢 😢 😉 😉 😉 som takak rada ze j medzi nami...a je taky ustráchany...boli sme s nim aj uz veterinara...ale ze je uplne v pohode..chodi tak ze ho nieco boli..labky..alebo brusko..ael snad nic vazne 😉 😉 😉 😉 boli sme z toho taky hotovi..ze normlane mma volala vestciam.. 😀 😀 😀

a ianskie babky..akos a mate??? 😀 😀 😀 konecne nam uz svieti slniecko coo?: 😀 😀

lia23
8. jún 2010

kocky..tento mesiac som znova zacala merat ovu..a ja neivem ci som tak blba ze si to neviem zmeratlaebo fakt nemam ovu...alebo co.... 😢 😢 😢 😢

http://www.fertilityfriend.com/home/2aa225

zuzanockamt
8. jún 2010

@lia23 podla toho grafu to moze byt na 29 DC, sice dost neskoro, ale je tam vyrazny pokles a dost velky narast, treba pockat este par dni, mozno ti to FF vyznaci ... len skoda, ze ti tam nejaka teplota chyba ... ake dlhe mas cykly?

ninny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mam4
8. jún 2010

@misss my sme take nieco do zastrcky raz mali na dovolenke a fungovalo to a aj teraz som uz pozerala od biolittu ale s tekutou naplnou tak ked pojdem najblizsie do obchodu, urcite kupim, aby som nemusela stale striekat ako pripecena ... ale s muchami to asi nevyriesim 😖 na sietky teraz nemame a vetrat treba takze tu mam celu zoologicku 😝 a este aj nasa Lea (nas psik) najnovsie chodi kradnut ked necham otvorene dvere, dnes si ukoristila plysaka 😀 vcera padli za obet topanky 😀

@lia23 tak vam odpadol kamen zo srdca, som rada ze sa nasiel a je v poriadku, urcite z toho musi byt aj on sam mimo 😒
nastastie sa slova vestice nepotvrdili (ze ho vzala nejaka zena) !! a mna to aspon utvrdilo ze k ziadnej nikdy nepojdem 😎 lebo sa im neda verit 🙄

inak baby, aj vy mate niekdy chut "zabit" svojich chlapov ?? moj mal dnes KONECNE volny den a urobili sme si pekny program, vsetko super a potom pride uplna blbost a ja by som ho najradsej zbila !! 😕 ale aj tak ho milujem 😵

pepsyna
8. jún 2010

@misss hybat sa este viem ale to teplo ma normalne ubija 😀 tolko vody som asi nilkdy nevypila co vcera a dnes-a stale som unavena a taka malatna ale to len z toho tepla-pred tym som bola v pohode...fotky s bruskom ani nemam ale asi by som si mohla zopar urobit na pamiatku-ked ja som taka,ze sa nerada fotim 😀 inak ta vec do zastrcky proti komarom je super-my ju tiez pouzivame-a u priatela maju chvalabohu sietky na vsetkych oknach,tak dufam, ze nebude s tym az taky problem 🙂

mam4
8. jún 2010

@pepsyna viem si predstavit ako ti je. ja som chodila ako hroch tiez v lete (maly je junovy 😉 ) a kedze som pribrala cca 26 kil tak mi v tych horucavach bolo az na odpadnutie 😒 aj v porodnici na sestonedeli to bolo hnusne-horuce, kazdu chvilku ked pri mne maly nebol som bola v sprche lebo na sestonedielke davaju pod plachtu taku "gumovu" plachtu koli krvacaniu aby sa nespinila postel a v tom teple som sa citila ako v igelitovom sacku 😒
odfot sa aspon koli nam 😀 vsetky sme tu zvedave na tvoje brusko 😉 a potom budes rada ze budes mat nejaku spomienku, ja som si natocila aj videjko ako sa maly hybe v brusku 😀 a ked som to nedavno nasla v PC tak ma hned chytila nostalgia, rada by som si to zopakovala 🙂

pepsyna
8. jún 2010

@mam4 ja som pribrala nieco cez 18kg-vcera som sa vazila v poradni-som zvedava kolko este priberiem do konca 😕 no veru ale netesim sa na sestonedelie-v takych horucavach..dufam,ze sa rychlo zahojim,len budem musiet asi vela ,,vetrat a umyvat" 😀 uz teraz sa potim vo vsetkom 🙂 no tak sa teda odfotim-ale asi az zajtra,lebo som nasla fotak ale baterka je vybita,tak ked sa nabije,tak sa pofotim 😵 inak ja si tu vysedavam,hlavne ze sa mi skoro rozvarili spagety 😀

mon777
8. jún 2010

@mam4 nemám ju odfotenú a teraz za ňou von ani nejdem, lebo mám zhorený chrbát od víkendu a slnko nechcem už ani vidieť 😠 Ale o 18:00 sa ideme kŕmiť, tak ju potom cvaknem 😉 😉

Baby, len tak v skratke mi prosím povedzte, čo som tu zmeškala, lebo naozaj nemám čas vás čítať a dosť ma zaujíma, čo sa tu dialo 😀 Ďakujééém 😀 😀

pepsyna
8. jún 2010

@mon777 o nic prevratne si neprisla neboj-dost to tu viazlo posledne dni.. 🙂 az tolko stran sme nezaplnili 😅

tara39
8. jún 2010

ahojte kocky, no za ten cas co som tu nebola ja sa tu asi nieco predsa len udialo 🙂 ci nie? nikto neporodil? hodte dake novinky 😉

mam4
8. jún 2010

no ano, viazne to tu uz par dni... ja tu obsmrdam kazdy den ale len sa miname s ostatnymi dievcatami ... 🙄

@tara39 nie, este nikto neporodil 😀

@mon777 na chrbat smotanu 😉 alebo aloe ...

tara39
8. jún 2010

mam4 ale par takzch tu je co sa im blizi nie? 🙂 nemam nejak prehlad

pepsyna
8. jún 2010

s najvacsou pravdepodobnostou budem najblizsie rodit ja 😀 tak to si este zopar tyzdnov pockame.. inak som sa chcela spytat co ste vsetko potrebovali v porodnici?a hlavne kolko...mam kupeny jeden balik prsnych vloziek,2 baliky poporodnych vloziek,2ks tych sietkovanych poporodnych nohaviciek-to bolo vsetko v jednom balicku ale asi si este tie nohavicky dokupim pre istotu..potom mam 2 nocne kosele(na ramienka s rozopinanim v predu),ponozky,prezuvky,uteraky,zupan,este si musim kupit tie jednorazove podlozky do postele(a hyg. potreby ako fefka,pasta atd. samozrejme) a pre malu mam kupene tie najmensie pampersky a vlhcene obrusky tiez pampers a oblecenie,v ktorom pojdeme domov...a mam si brat aj obycajne plienky?a odsavacku vyuzijem v porodnici?je toho tolko,ze uz ani neviem co vsetko mam a co este musim kupit 😀

tara39
8. jún 2010

pepsyna, tak drzim palce 😅 no ja by som mala asi uz riadnu paniku, uz teraz zacinam 😔 my sme boli v PL tak som nakupila daco 🙂 zoznam este nemam tak ti asi neporadim

tara39
8. jún 2010

len neviem ci tie nocne kosele nemusis mat nemocnicne

zuzanockamt
8. jún 2010

@pepsyna tie jednorazove nohavicky si este kup ... ja mam 5 ks a mozno ti bude treba aj viac vloziek, ale to ti v pripade potreby aj donesu ... ja vezmem pre maleho aj 2 ks obyc plienok, lebo bude treba balit nasiroko, ale to sa este spytam ... a na porod si neobliekaj svoju koselu, ale nemocnicnu a tak isto aj ten den po porode ... aby si si svoje zbytocne neznicila 😉

pepsyna
8. jún 2010

@tara39 neboj aj ja uz stresujem 😅 a co si si kupila v PL?maju tam lepsie ceny ako u nas?no ved aj ty uz budes zachvilu zhromazdovat vsetko,prat,zehlit vecicky a dokupovat vsetko co este chyba 🙂 ja uz mam vsetko poprate,vyzehlene,ulozene uz len zopar drobnosti dokupit a sme kompletni 😵 booze uz sa neviem dockat-uz len babo nam chyba 🙂 no neviem ako to je-mozno pocas porodu budem mat tu nemocnicnu koselu ale potom uz svoje..

pepsyna
8. jún 2010

@zuzanockamt tak este dobalim tie obyc. plienky pre istotu 🙂 a vlozky mi popripade aj dokupia-citala somminule na jednej stranke aj o nejakych anionovych vlozkach-ze su liecive a pomahaju pri hojeni,len su hrozne drahe,tak asi kaslem na to 😒

zuzanockamt
8. jún 2010

@pepsyna ja mam kupene tiez len dva balicky vloziek, ale uplne obycajne ... tiez som videla v lekarni tie liecive, ale je to dost drahe a vydrzim aj bez toho ... doma sa budem kupat v repiku, tak sa to bude rychlo hojit a pripadne si to natriem kalciovou mastickou, ta ma vyborne hojive ucinky a je dobra aj na jazvy ... tu som si tiez kupila, to vyuzijem aj na maleho

zuzanockamt
8. jún 2010

a uz si si bola obhliadnut porodnicu? ... ja sa chystam v najblizsich dnoch kuknut

tara39
8. jún 2010

pepsyna nedivim sa, ja mam niekedy take placlive nalady ze sa to neda vydrzat...vies co, postielku, kocik, zavinovacku, flase, odsavacky na mlieko a sopliky, tu detsku pestunku /vysielacky/, cumliky, osusku, aj nejake oblecenie...ako co ale celkovo je to tam urcite lacnejsie...kocik o 50 eur menej a postielka ani nehovorim, tam som dala 89 za postielku, baldachyn, periny, matrac a komplet postielku proste a tu za to das minimalne 200 eur...a to je uz rozdiel. iba flasa a ohrievacka na flasu bola tusim drahsia

zuzanockamt
8. jún 2010

ja chcem ist do PL kvoli plienkam, ale mozno nakoniec budem objednavat na nete u nas

tara39
8. jún 2010

zuzi obycajnym? bavlnenym?

zuzanockamt
8. jún 2010

@tara39 nie bavlnenych mam dost, chcem jednorazovky ... asi pampers, tie sa zdaju najlepsie ... a v PL su lacnejsie ako u nas

pepsyna
8. jún 2010

@zuzanockamt ja som si kupila taky balicek do porodnice a tam boli 2 baliky tych poporodnych vloziek-to su ako tie obycajne,len nemaju ten lepivy pasik balik tych prsnych vloziek a 2ks sietkovanych nohaviciek...vidiiis esteze si mi to pripomenula-kalciovu masticku si chcem tiez kupit-musim si to napisat na listok 😀 zevraj je dobra aj na bradavky 😉 ja som si bola omrknut porodnicu-teda len saly,oddelenie nie-moja byvala spoluziacka robi na porodnej sale,tak ma tam povodila-a velmi sa mi pacilo..a kam sa chystas rodit?ja idem do TN

tara39
8. jún 2010

jaj. lebo bavlnene tam maju strasne tenke, ako sietka. ja som tiez myslela ze este niekoho poslem po plienky ale zevraj stoja ako u nas...ale mlieko je tam vraj lacnejsie, tu das napriklad 15 eur a tam 10

pepsyna
8. jún 2010

@tara39 tak ty si spravila teda velky nakup 🙂 my sme postielku nekupovali-mame po priatelovi,len sme ju natreli na bielo a supravicky do postielky su veru drahe-ja som za tu moja dala 50eur 😒 co je dost za 2 navliecky,hniezdo a baldachyn...ale tak vacsina tych detskych veci je hrozne predrazena..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre