Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mam4
7. júl 2010

@zuzanockamt vazne ?? mna zas vsetci doktori lutovali ze aky tazky porod 🙂 ale tak ja som malicka aj boky mam uzke no a este tam boli aj ine komplikacie ... ale prajem ti nech vsetko dobre dopadne a ak mala segra dobry porod tak urcit ebudes mat aj ty, ved genetika robi vela 🙂

zuzanockamt
7. júl 2010

@mam4 aj ja sa spolieham na genetiku 😀 ... lebo aj mama mala dobre a rychle porody ... a mna ako prve dieta dokonca rodila KP a bez sekcie, uplne prirodzene ... a sestra ako prvorodicka prisla do nemocky okolo pol druhej rano a maly bol 9:15 na svete ... vytlacila ho za 20 minut 🙂

mam4
7. júl 2010

@zuzanockamt prepac ale netusim co je KP 😎 to je aky bleskovy porod !! 🙂 nadhera, kiez by vsetky mamky mali take 🙂 moja mama zas mala "slabu" maternicu aj krcok, museli ju sit lebo sa otvarala a lezat hore nohami a ja som presne naopak mala tvrdy krcok, neotvarala sa a rodila som 2 dni 😖 asi som viac po otcovi 😀 😀

zuzanockamt
7. júl 2010

@mam4 KP je poloha koncom panvovym, co je dost neprijemne hlavne pre prvorodicky

mam4
7. júl 2010

@zuzanockamt cize zadockom napred ... 😝 chudak tvoja mamka 😔 este ze teraz mame ultrazvuky a epiduralky 😉

slniecko77
7. júl 2010

mam4 momentalne zijeme mimo SVK
..no krasne KP a prirodzene, Zuzi tvoja mama je bojovnicka 😉

mam4
7. júl 2010

@slniecko77 myslela som si 🙂 a prezradis aj kde ?? to si uz netrufam uhadnut 😵 my tiez uvazujeme ze by sme odisli do zahranicia k surodencom ale nejak nas tu drzi rodina a korene 😎

lia23
7. júl 2010

afrikaa...hmm no tak ja uz mam za sebou jeden...takze tak..

boze babulkyy...este ze vas tu mam...ja nivm co by som bez vas robilaa..LUUUBIM VAS MOOC🙂kamosky moje🙂

lia23
7. júl 2010

@slniecko77 @moniciak je velmi lahke sudit cloveka ked si precitate jeden prispevok coo???to ze chcem babo a nepozeram pdola teba do buducna je nezrele...no fajn...len pre vasu informaciu..pozeram..chcem byt s rpiatelom..chcem s nim stravit zivot..chcem sa stat psychologickou...ak si myslite ze chcem dieta len koli tomu ze je to malicke..zlatucke...tak ste na velmi velkom omyle..viem co to so sebou obnasa...a nemyslim si ze som nezrela...ked ma nepoznas tak ma nesud...uz sme to tu x krat povedali...a este jedna vec...SLNIECKO..ja som nikdy nepvoedalal ze si spravim dieta...vydupkam si ho...a zavesim ho rodicom!!...vzdy som si riesila svoje prbolemy sama..bola som tehotna..no nasi doteraz o tom nevedia...svoje veci som si riesila tak ako som vedela..nikdy som nebola takka ze s kazdou jednom somarionou som sla na zammou ze nech mi s tym pomoze...ked chcem babo tak ho chcem preto lebo chcem zit sama so svojim priatelom..chcem si dokoncit skolu...chcem mat karieru...chcem amt krasny rodinny zivot?a cosa tyka moniciak...nech ma svoj nazor..nik jej ho nebere..len odsudzuje mnaa ze chcem mat babo...a co??,je natom neico zle???mysim ze nekonam nezodpovedne..chcem mat babo..o ktore sa mozem starat..ktoremu dam zivot..ktore mozem lubit..a ak s tym ma neikto problem...tak to ej jeho vec..ale bola by som rada keby sa mi nikto do toho nestarall...myslim ze je nezodpovedne to ked niekto sexuje bez toho mal antikoncepciu..ked nehce mat babo...ked moniciak nechcela mat dieta..chcela studovat...tak co nerozmyslala vtedy ze ma mat ochranu...??to je podla teba zodpovednost???ked ho nehcela...tak sa mala podla toho aj spravat..a nie teraz nariekat....ze moze setko hodit za hlavu...

lulu19...dakujem moja za podprou..aj si myslim to iste..nech ma zena akokolvek malo alebo vela rokov..pokail sa nato citi...nevidim problem....aj ti drzim moc palceky..aby to vyslo..ja som tiez hovorila o tom..ze teraz ho nechce..bo povedal ze skola a tak...potom mi povie ze nemam robotu..po robote byt..potom zase nebudu peniaze..popriapde sa vyskytne nejaka choroba..a potom zistim ze som v prechode...no to je uzasne fakt...ked sa just budeme snazit tak to just npojde.. ☹ ☹ ☹

slniecko77
7. júl 2010

lia23 vies, nerobim si usudok len z jedneho tvojho prispevku 😉
..uz mas vyriesene kde chcete byvat keby ste boli tehotni? uz vies ako by si dieta uzivila a za co by si kupila vybavicku? ty na strednej skole a priatel minimalna mzda..resp. nezamestnany, uz vies ako by si si dokoncila skolu? a je tu mnoho dalsich veci..ja som ti nechcela zle s tym psychologom (ved nou sama chces byt), z tvojich slov (resp. pismen) mi plynie, ze nie si vyrovnana zo situaciou, zbytocne tlacis tam kde netreba..mozno by ti pomohol nestranny pohlad
..a ohladne toho, ze moniciak nebrala antikoncepciu, sama povedala, ze by uz situaciu riesila inak..tak nerozumiem preco sa stale k tomu vracias?!
..kazdopadne je to tvoj zivot a vyriesis si ho ako sama uznas za vhodne, mas na to pravo, lae za vsetko sa nesie zodpovednost
..myslim, ze uz nie je o com..stale sa tocis dookola 😅

slniecko77
7. júl 2010

@lia23 a este nieco dodam...viem, ze ti viac vyhovuju nazory od ''kamaratiek'' z internetu, ktore s tebou suhlasia, aj to o niecom svedci

lia23
7. júl 2010

@slniecko77 ...tvoj nazor...

pepsyna
7. júl 2010

ahojte dievcata,ledva som vas docitala a teda no fuu ale ste sa do seba pustili 😕 uz sa nebudem teda radsej vyjadrovat,lebo tu bolo povedane uz dost...je to liin zivot-ked si je vedoma co vsetko obnasa mat dieta,hold je to len jej osobna vec....ale zase kazdy ma pravo na nazor-aj negativny-vypocujem(resp. precitam),no nesudim 😉

@zuzanockamt prajem vela sil pri porode,ak to bude naozaj taky valibuk 😀 ja som myslela,ze take velke deti sa rodia cisarskym 😕
inaak dnes som cakala na interne predoperacne vysetrenie od rana od 6:15 a vybavila som sa az o 14:30!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 aj to len vdaka jednemu panovi,ktory sa zlutoval a pustil ma pred seba...ta doktorenka si herecka zacala ordinovat az o 10:00 a ludiiii alko nasr.tych 😠

zuzanockamt
7. júl 2010

@pepsyna 4-kilove babo este nie je indikacia na sekciu, iba ak by boli na to este nejake ine dovody, mozno tak 4 a pol kilove, ale su zeny, co aj take porodia normalne ... zalezi od momentalneho stavu
a interne si si bola robit kvoli epi?

pepsyna
7. júl 2010

@zuzanockamt no tak take zeny obdivujem 😵 ja len dufam,ze moje nebude velmi velke 😀 nie koli epi ale doktor ma tam poslal,ze keby nahodou bolo treba cisarsky,tak aby som to mala-ale ze si mysli,ze to bude spontanne..no pre istotu 😕 ale epi by som chcela-dufam,ze s tym nebude problem

zuzanockamt
7. júl 2010

@pepsyna a ty nevies, kolko asi tvoja mala vazi?

pepsyna
7. júl 2010

@zuzanockamt nemam ani potuchy-ked moj doki mi nepovedal ani kolko meria ani kolko vazi...a ked som sa ho pytala,kolko asi meria,tak len tak odoka mi povedal,ze asi 45cm-ale to bolo este pred 3 tyzdnami-ale nezmeral to presne....takze sa necham prekvapit 😀

zuzanockamt
7. júl 2010

@pepsyna dlzka sa neda presne zmerat 😉 ... a takisto ta hmotnost je len odhad, ktory vytvori pocitac na zaklade roznych merani ... ja sa vzdy na sone pytam

pepsyna
7. júl 2010

@zuzanockamt no mojmu dokimu sa asi nechce merat 😀 ale nevadi-hlavne ze viem,ze je zdrava a ze je to dievcatko-vcera na poradni sme to este overovali naposledy 😀 ale uz zacinam mat trochu strach...myslim si,ze uz sa hlasia poslickovia-neviem teda ako by mali presne vyzerat ale asi je to ono 😀

zuzanockamt
7. júl 2010

@pepsyna no ved uz len tyzden ti ostava 😉 ... aj ja by som to uz chcela mat za sebou

pepsyna
7. júl 2010

@zuzanockamt aj ja by som uz veru chcela..najhorsie je to ako mi popraskalo brucho-to je neznesitelne ako to svrbi ☹ uz neviem cim si to mam natierat-asi pojdem do lekarne,nech mi na to nieco daju lebo asi doskrabem steny 🙄

zuzanockamt
7. júl 2010

@pepsyna no radsej chod, nech ti na to nieco daju, ja mam zatial pokoj, dokonca ani strie nemam, ale nenatieram sa kazdy den, lebo sa mi nechce 😀

pepsyna
7. júl 2010

@zuzanockamt ja som sa natierala ale aj tak mi to nepomohlo 😒 to je asi jedno ci sa natieras alebo nie,ked uz raz mas kozu aku mas,tak s tym nic neurobis...mama mi hovorila,ze to mozno preto mi tak nahle popraskalo,ked uz mi tak padlo brucho dole-bohvie ci to je tym 😕

zuzanockamt
7. júl 2010

@pepsyna no to je pravda, natieranie moc nepomaha, ked to mas raz dane, tak sa ti strie vytvoria

misss
7. júl 2010

Ahojte..
@pepsyna mne tiez strasne popraskalo brucho..skoro zo dna na den a presne tak ako si predtym pisala..strasne to svrbelo a potom stípalo.. ☹
ja mam popraskane az nad pupok.. ☹

pepsyna
7. júl 2010

@zuzanockamt aj ja si myslim,ze je to genetikou 🙂
@misss ahoj 🙂 a su tie strie stale take vyrazne alebo uz vybledli?inak tie fotky s tym pranim nemaju chybu-mas doma maleho sikulku pomocnika 🙂 krasny je 😵

misss
7. júl 2010

@pepsyna 😀 dakujem..tak uz su trochu vyblednute, ale je to strasne skarede..budem si musiet zadovazit nejake saty na kupalisko.. 😉 ..fuj..take mam to brucho skarede.. 🙂

lia23
7. júl 2010

ahojte kockyy 🙂

lia23
7. júl 2010

dneaska mi drahy spravil taku krasnu prezentaciu...ze som az plakalaa 😢 🙂 🙂 este ze ho mam 🙂 😉

pepsyna
7. júl 2010

@misss ale hlavne ze maly je zdravy-ved co si pre tych drobcov nevytrpime 😉

@lia23 ahooj no ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre