Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

zeleny_cajik
29. dec 2009

ahojte, sice do tejto temy ani trochu nepatrim, nakukla som zo zvedavosti, ze co za nezodpovedne dievciska si to tu pise... ked si totiz spomeniem na svoje -nast roky, neviem si predstavit, ze by som bola schopna vynosit a postarat sa o babo. uplne ste ma prekvapili, ake mate zdrave a dospele nazory! drzim tehulkam palce, aby mali rychly a lahky porod (vas nizky vek je rozhodne plus) a aby ste zo svojich deticiek mali vela radosti 🙂

lia23
29. dec 2009

zeleny cajik..🙂priznam sa ze ked som citala tvoju prvu vetuu...normalne som sa zlaklaa...ze ako ich...teda nas..ides dodrbkat🙂mas rpavdu myslim si zetaraz je uplne ina doba a mnohe -nastky...su uz na nas vek vyspelee🙂

kormelia11
30. dec 2009

lia23 citala som tvoje prispevky a viem ako sa citis ja som na tom rovnako tiez velmi tuuzim po babatku ☹ a nemyslim uz pomaly na nic ine len na to ☹

gerci90
30. dec 2009

awojte babenky ako sa mate dneska,????mi sme s mm skusili raný sexik,,,,potom som poupratovala celý bytik a teraz už netrpezlivo cakam ako nato zareaguje Liluška... 😅 dufam že ma posluchne a bude sa pýtat na svet aspon na silvestra🙂
Babenky držim vam palce aby sa vam podarilo otehotniet co najskor🙂 držte sa..

valria321
30. dec 2009

gerci90 ahojky mna dens moja draha kopka a kopkaa až som nemohla spať už mam bruško dolu a mala kope poriadne nizko dufam že aj mi pôjdeme sponntanne🙂)a ako sa citiš po sexiku??

kormelia11
30. dec 2009

gerci9O,valria321 drzim vam palceky nech mate uz cim skor svoje babatka pri sebe 🙂

valria321
30. dec 2009

kormelia11 a ja zas tebe aby si čoskoro pisala už ako mamina🙂))

phoebe003
30. dec 2009

Milé přítelkyně rok se nám uchýlil ke konci a mne nezbývá, než Vám všem popřát krásné a úspěšné vykročení do Nového roku pravou nohou a se vzpřímenou hlavou. Aby se Vám všechno dařilo 100× víc, než v letech loňských, aby se Vaše přání stala skutečnotí, aby Vaši nejbližší byli vždy ve zdraví s Vámi, aby Vás štěstí neopustilo a hlavně aby Vám v tomhle nadcházejím roce ♥2010♥ nic nechybělo! To a ještě mnohem víc Vám přeji z celého srdce.

kormelia11
30. dec 2009

valria321 juj dakujem 🙂 ani si nevies predstavit ako by som sa k vam chcela uz hned pridat 😀 s priatelom sa snazime tak uvidime nasi by z toho nadseni neboli lebo ze este skor mi plienky prat :D ale ja velmi tuzim po babatku cize sa riadim sebou a nie nimi drzim vam palceky 😉 kedy mas termin? 🙂

lia23
30. dec 2009

kornelia...ano mas pravdu...tiez starsne tuzim po babetku..a uz si az sama leziem totalne na nervy..neivem co robit..tento mesiac MS bolo len spinenie..a trvalo len 2dni..ziadne priznakyy...takze asi z toho nic..:(a co ty??ako dlho tuzis po babetku??

lia23
30. dec 2009

a babulky..mamulky a tehulky..aj ja vam prajem vsetko najlepsei do Noveho roku..ab vam vsetko vyslo podla vasich predstav..a aby babiky malicke boli v poriadku..zdravucke:🙂🙂a uzite si rkasenho Silvestra 🙂 🙂 🙂

kormelia11
30. dec 2009

lia23..ach nieco mi vrav ja si pripadam uz ako blazonko 😀 uz to prehanam.. ach no babatko som chcela uz daavno 😀 len akosi roky na to neboli:D sice teraz mam 19 ale mam priatelia pomaly chystame svadbu a po babatku obidvaja tuzime snazime sa par mesiacov uvidime ako to dopadne lebo mam cysty na vajecnikoch a robia sa mi pravidelne par rokov tak dufam ze sa nam podari ..
a test si si robila?

lia23
30. dec 2009

ja mam sice 18..teda za 5dni...ale po babu tuzim odvtedy ako som potratila..sice vted ymi to pasovalo..lebo rodicia ..skola a tak..vetdy om bola stasne rada ze som ptoratila..no terza ma to mri..a babo by osm strasne chcela..nenadarmo sa vravi ze zistis co si mala..az vtedy ked to strastis..ja am priatela uz 2 roky..no o babe nejako nerozmysla..teda vtedy ked som potratila ma objala vpoedalze to zvladneme..musel to prijat a na potrat b ma neposlal..a ani nebolo trba..mimi odislo samo..:(asi citilo ze ho jeho maminka nechce.. 😢 😢 😢 😢 no teraz lutujem ze tsomt ak reagovala..

ja mavam tiez cysty..teda mavala som...hrala som nato hormonalnu antikoncepciu..potom ked som ju vysadila...tak prave vtedy som otehotnela...takzeviem co to je ked mas cysty a urcite ta to aj boli..j asom maala yystu myslim ze na pravom vajecniku a bola to strasna bolest..mala som ju asi 4,5cm velku..no chvala bohu sama zmyzla...

a nie test som si nerobila... 😢 😢 😢

kormelia11
30. dec 2009

lia23..tak ja mam par rokov v kuse tie cysty raz som mala dokonca 8x6cm hrozila mi operacia ..teraz mma na obidvoch vajecnokoch cysty ☹ a s cystami sa tazsie da otehotniet ☹ no uvidime.ale babatko velmi pre velmi chcem dala by som vsetko za to..bez ohladu na to co by ludia a znami okolo mna vraveli lebo viem ze by bolo predsa vela reci okolo toho,ale neodradza ma to..a je mi luto ze si potratila muselo to byt pre teba hrozne ☹ ☹ ☹ rodicia o tom vedeli vtedy?..preco si si nerobila test ked si len spinila par dni tak mozno si ja by som na tvojom mieste este vyskusala test ...mozno ta prijemne prekvapi 🙂

lia23
30. dec 2009

najprv osm sa potesila no emsiac potom som dostala z toho strasnu depku..vravela som si ze mozem si zato sama..ze som vsetkemu ja na vine a tak..rodicia o tom nevedeli..hned ako som sa o tom dozvedela..ti dalsie vysledky uz boli engativne..takze neboolo im to kedy povedat..ale bolo to strasne...nerobila som si test...lebo uz nicomu endavam nadej..sice teraz som mala nadej no aj tu mi zobral priatel..dostla som vyvolavacku no tyzdne nato som dostala spinenie ktory trvalo 2 dni..a doteraz nic..sic som castejsie chodila ikat..a tak...mala som strasnu chut na udenu rybu 23.12..ale mozno to vtetko bolo preto lebo osm si to namyslala..uzivala som aj tak antikoncecpiu..tak tato MS..mozno bolo koli tomu taka..enivem fakt...a zbytocne stresovat uz nechem..bo priatel si uz kto vi e co o mne mysli. ☹ ☹ ☹

kormelia11
30. dec 2009

viem ako to myslis s tym stresovanim lebo ja s tym tiez blaznim kazdy mesiac..som z toho tiez uz zufala vsade vidim nejaky priznak :D ...ach..to bude tym ze tak velmi chceme ☹

lia23
30. dec 2009

asi preto..len keby som si to cele nejako mohla vygumovat..ale to nejde..:(ja stasne chcem..ale vidim v hypke alebo dade v obchode daku malicku vecicku a uz hodiny premyslania..a tak o ide stale dokolaa:( 😢

kormelia11
30. dec 2009

no tak potom sme na tom uplne rovnako ☹ ☹ fnuk a ked vidim niekde male babo tak sa mi tisnu slzy do oci ..priatel ma male krsniatko a kazde s tretnutie s nim je coraz tazsie ☹ ach..

lia23
30. dec 2009

jooj tka to musi byt strasne..viem ta pochopit ...jooj ..hja yb som sa najradsej testla..ale co ked bdue zaase sklamanie??..nemas skusenosti s vyvolavackami??

kormelia11
30. dec 2009

nie nemam s tym este skusenosti...no mozno bude sklamanie a mozno nie 🙂 mozno o par dni tu prides cela natesena oznamit nam ze si tehu 🙂 prajem ti to 🙂

lia23
30. dec 2009

kornelia..si strasne zlata..dakujem..aj ja ti to prajem.. 🙂 🙂 🙂 😉 urcite je to krasny pocit..ked malicke mimi ta v brusku kopne...jook bodaj by sme tu uz aj my prisli s uzasnymi spravami ze su z nas tehulky... 😉 😉 😉 neboj dufma ze coskoro 😉 😉 drzim palce 🙂 🙂

kormelia11
30. dec 2009

lia23...ale nemas za co dakovat 🙂 ano urcite je to krasny pocit ked citis dietatko pod srdieckom a ako sa tam vrti a kope ..verim ze coskoro sa budeme tesit aj my 🙂

lia23
30. dec 2009

musime si drzat palce..prestat natomysliet..a dufam ze to pride samo...teda veriiim...lebo dufat nestaci....

wwercaa
30. dec 2009

🙂 Ahoj dievčatá! Tak ja sa k vám pridávam tiež. Hoci bývam v Plzni, som povodom slovenka a som rada že si s niekým mozem pokecat aj po slovensky lebo doma hovoríme po česky všetci.Já som teraz oslávila 20 rokov ale stihla som ešte porodit v 19-ich. 24. septembra sa nám narodil krásny syn, ktorý hrozne zmenil moj život k lepšiemu 🙂 Porodu som sa strašne bála ako každá prvorodička, ale nakoniec po všetkých tých bolestiach som zistila, že to proste stojí zato. Stačilo mi len to, ked som uvidela to malé nevinné telíčko, ktoré som nosila celých 9 mesiacov pod svojím srdiečkom a už som vedela, že lepší pocit snád v živote každej ženy neexistuje ako vidiet vlaastné bábo, ktoré je len moje 🙂 Verím každej žene, ktorá sa porodu bojí pretože ja som sa bála tiež, ale stále mi všetci hovorili " Prežila to každá prežiješ to aj ty! " velmi som tomu neverila. Neabsolvovala som žiadny kurz, hoci som si prečítala vela knižiek aj tak si myslím, že proste ten porod ti žiadna kniha nepopíše podrobne, to si zkrátka musíš prežit sama. Ten moj trval 10 hodín a skončil nádherne - narodením mojho anjelika. Tak terajšie Vianoce sme už netrávili len dvaja s priatelom ale tešili sme sa z vianočného stromčeka s naším maličkým milovaným Davídkom! 🙂 Myslím si, že pre svoje bábetko som dobrou matkou, starám sa o neho s velkou láskou a to mi nikto nemože vziat 🙂 Moja rodinka je pre mna vším. Preto vám budúcim mladým mamičkám držím všetky palčky nech štastne porodíte krásne zdravé detičky 😉 🙂

kormelia11
30. dec 2009

ano musime verit.. 😉 poslala som ti spravu 🙂

edita84
30. dec 2009

Ahojte dievčatá ja síce nepatrím už zopár rokov medzi násť ročné ale sledujem Vás tu, a žasnem aké ste cieľavedomé a statočné klobúk dole pred vami každej z Vás držím palce aby ste mali nádherný život plný radosti.
lia po vyvolávačke ti musí mrcha prísť riadne po 14 dňoch nie len špinenie, ja som sa takto dozvedela že som tehu s dcerkou. držím palce ahojte

kormelia11
30. dec 2009

no lia23 citas co edita84 napisala?tak hybaj do lekarne kupit test 😀

lia23
30. dec 2009

hmm editaa..a to ako vies??vravel ti to doktor alebo si to len niekde citalaa???

lia23
30. dec 2009

kormeliaa....tak mozno predsa tu bduem patriiit.... 🙂 🙂 🙂 🙂 jooj dufam ze ano..ale zeby som nemala ziadne tehu priznaky??

edita84
30. dec 2009

lia mne zvykli pichať vyvolávačku mrchy a vtedy mi lekár hovoril že do 14 dní mrcha má prísť jasne ak nie si tehu, on mi ju pichol a 17 deň nič tak som spravila test a teraz mám 2,5 ročnú slečnu.nemusíš mať príznaky nie každý ich má

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre