Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

babullka1
3. jan 2010

kocky ja vam vsetkym hrozne fandim,hrozne rada vasu temu citam...sice mam 21..a niesom uz nastrocna,ale myslim ze som tiez mlada mamina...ja uz mam skoro pol rocneho chlapceka a vobec nelutujem ze som ho mala v 20tich....deticky su uzasne. 🙂

adelka89
4. jan 2010

babullka ja uz taky nejsem nast 🙂 je mi 20 ale je tu fakt moc dobre, klidne pojd k nam 🙂

gerci90
4. jan 2010

awoj babulka...tak ta výtame,,,a jasne že patris k nam...mladím maminkam.... 😉 sme radi že nas je coraz viac ,,,a že su ludia ktorý nam aj fandia a nielen nas odsudzuju....ja osobne som si preto moc vela vytrpela...ale to asi každa s nas si toho čosi vytrpi...pred ,počas ...či po porode.... 😨

a vy babulky ako????LIA....NEBOJKAJ aj na teba pride cas a verim že aj ty sa budes moct potesit so svojho vlastneho babetka....a potom nam tu budes pisat ako ty krasne rastie,..a pod....držim ty palce..a so srdca ty to prajem...

AAA kde je zasa WALRIIIIIIIII??????halooo kočka hadam si ma tu nenechala samu a nesla si rodit.... 😠 😠 😠

lia23
4. jan 2010

hehe gerci..no tak to dufam...ze aj ja budem mat znova tu cest sa vam pochvalit ze mi meska mrcha...ze osm si nasla // v tehu teste...a ze ako rastie brusko.......jooj to musi byt uzasny pocit..:(jooj ale dakujem ti gerci..ja ti tiez prajm aby malickou liluskou ste nemali problemy..aby bola zlatucka..poslusna..a najme ZDRAVUCKA🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gerci90
4. jan 2010

dakujem ti.... 😅 a ty sa nam pekne snaž nech nam možes už nap,tu radostnuu novinu🙂

lia23
4. jan 2010

hehe pokusime sa s priatelom🙂 🙂 🙂 tak nam drzte palce

sisi8881
4. jan 2010

Caute babule.......rada si vas citam a velmi vam drzim palce/ 🙂 .....ja sice nemam ,,nast",mam 21, ani tehu som neni, ale s priatelom sa snazime uz vyse 4 mesiacov ☹ , tak snad coskoro k vam aj ja budem patrit!

adelka89
4. jan 2010

sisi, lia urcite i vy budete brzo maminky 🙂
gerci malicka ma jeste chvilku cas 🙂 ale uplne te chapu, taky jsem strasne zvedava, jak malicky vypada, na koho je podobny a tak, ale ja si jeste pockam skoro 4 mesice 🙂
dneska jsem se skoro nevyspala ☹ a zitra mam zkousk uz psychologie ☹

gerci90
4. jan 2010

liuš ved mi ty držime...a myslime na teba fuuurt....len sa pekne snažte ,,,,a uvidis podari sa🙂
Sisi,...vytaj....no vidis pekne sa k nam pridaj....a aj tebe držime palce nech sa vam to podari,..a nezufaj 4mes,neni až taka dlha doba---ja som po 5 mes.otehotnela.... 😉
Adelka.....🙂moja ved to keby som aspon vedela ako Liluška vypada....a veru mne ani tak neprekaža že je este v brusku ale to cakanie..ma zabyje hadam...a este ked neviem co možem ocakavat a tak:( 🤐

lia23
4. jan 2010

dakujem ti gerci..si strasne zlataa🙂dufma ze sa nam to podari coskoro🙂 🙂

babullka1
4. jan 2010

Dakujem babule,sice uz nemam tolko casu travit hodiny na konikovi-pri malom nemam kedy-ale rada sem tam pokecam..s mladymi maminami 🙂 ...Gerci,Valria....vy uz to mate zachvilku 😀 porod je krasny....sice boli,ale stoji to fakt za to 🙂 🙂 🙂 Gerci a to ze ta niekto odsudzuje....to je cista zavist 😉 mna tiez odsudzovali a Matusko bol pritom planovany 😀 a nikomu to nevysvetlim ze to nebola len nahoda 😉 a je my to jedno,ja si myslim ze mlade maminy su aj tak najlepsie-detom omnoho viac rozumeju 😵

adelka89
4. jan 2010

gerci, uplne chapu tve obavy, ale neboj se, myslim ze do tydne ji budes mit u sebe a pokud ne vzdycky si vzpomen na tech 39 tydnu po kterych jsi ji nosila v brisku, co je to oproti tem nekolika dnum nez prijde na svet 🙂 Malicka se uz na maminku taky moc tesi a nenecha te dlouho cekat 🙂

babullka1
4. jan 2010

inak ja som maleho tyzden prenasala ....najskor som bola v nemocke hosp.pre hroziaci predc.porod a nakoniec som maleho prenasala...a tiez som sa nemohla maleho dockat,stale som rozmyslala nad tym ako vyzera 🙂 a v den ked my zacal porod som nemala ziadne priznaky..iba to zrazu zacalo 🙂 😝

gerci90
4. jan 2010

Lia.....ako dlho sa už snažite????skuste zmenit prostredie...mi sme sa snažili 4 mes.ozaj že každy den to bolo horsie a horsie tlacila som na pilu,skusali sme vsetko..ozaj že vsetko ci polohy ci co..no a nič....a tak strasne som si to želala že ked som videla že prisla mrcha skoro ma s toho porazilo..bola som nervozna a pod....až raz sme sa vybrali k rodine na chatu nejakých 200km od nas....a tam sme sa trosku opili....pohadali s rodinou...a ostali sme spat radcej v aute...(kedže bol april)vies si predstavit že zima teda bola v aute fajna...ale sme sa dako spolocne zahriali(prvý krat som sa milovala v aute)ale detaili si nepametam kedže som mala trosku viACEJ V krvi....ani by ma vo sne nenapadlo že prave tam sme mohli splodit malu...tam kde to najmenej cakas..a ani to tak nebes...ako ked sme sa snažili každy den v teplej postielke....po takejto "super" chate sme si odniesli aspon cosi🙂))stala zato veru--- 😀

Adelka...dufam že do týždna veru už bude,,,potom si na rade ty otialto...no este Walrii..ale myslim že ona už je asi v nemocke ked sa neozývaaa.... 😖

Babulka.....aj mne hrozil predcasny bo v 33tt som sa zacala otvarat a pozri ako ....teraz budem este hadam aj prenasat a to že sa holky rodia skor no určiteee... 😔

sisi8881
4. jan 2010

gerci dakujem...snad sa coskoro podari.......o 10 dni mam mat mrchu, tak uvidime, ale pochybujem, nemam ziadne priznaky ☹

gerci90
4. jan 2010

sisi,,budeme ty držat palce a neboj ani ja som nemala žiadne priznaky...raz sa to urcite podari neboj 😔

lia23
4. jan 2010

gerci..praveze mi sa nesnazime..ale musim to potvrdit...ze otehotnies ke oto najmenej cakas..ja som prvy krat otehotnela..tiez tak nedcakane..priatel bol sam doma..a ja som spala unho..ed osm si neskor kukala na tehotenskakalkulacka.sk...tak tam som sa dozvedela ze ovulka bola asi v ten den..vtedy osm si nemerala ani bazalku nic...nechodila som ani sem na konika..sexikovali sme bez kondomu...no ymslela som zee ked mame prerosovany sexik..ze neotehotniem...teda apson ze sa to mne nestane..ale stalo sa..ked som sa to dozvedela..tak mi vsetko zacalo do seba zapadat..priznaky a tak..s kamoskou som sa rozpravalal ze to robi asi vsetko psychyka ..cim clvoek via chce tak tym menej to ma...s priatelom sme mali teraz hroznu krizu..no teda ja som mavala depky..repto sme ani nesexikovali...predtym som mu poveldal ze chcem abbo..ze ci by sme sa nezacli snazit..pvoedla mi ze nie..ze skola..nemame peniaze na byt vlasny...ze praca a tak..ze nato nie je teraz cas..ez si mam dokoncit skolu kedze mam len 17...teda vtedy..zze mam malo rokov...a tak...ze to jednoducho nejde..a tak som s tym este par krat otravovalaa..a asi 3dni dozadu sme sa bavili o chate na ktur mame ist buduci víkend..kedze aj ja..a aj on mame narodeniny..a ved ymi povedla ze by sme sa mohli posnazit o babo..strane ma to potesilo..a mali ste vsetky pravdu..nemozem tlacit na pilu.. 🙂 🙂 🙂 prestala som a prislo to samo...tak mozno aj tehu pride samo..lenze ked chodim na konieka...ja te strasne..kuknem si enjak album..lae citam to u..a prsote je to takze ked si spomeniem nato ze uz aj aj asom mohla mat brusko a mohla som byt uz v 30 tt......neivem fakt ako sa toho setkeho zbavit.. ☹ ☹

gerci90
4. jan 2010

😢 moja bud silna hlavne a ver,,,si este mlada holka a neni nič stratene..ja viem že to nieje vobec lahke a ani si nedokažem predstavit co asi citis...ale snažim sa ta pochopit...ja by som bola na tom asi rovnako ak nie horsie,,,ale neboj moja skor ci neskor aj ty budes maminkou....preco si vlastne potartila??? 😖

babullka1
4. jan 2010

gerci..ja som bola na rizikovom od zaciatku,najskor hroziaci potrat 3x potom slabe ozvy....a nakoniec predc.porod...kt zastavili a pokracovala som az do 41tt 🙂 a maly je zdravucky..narodil sa s vahou 4050g a teraz uz ma 10kg..co je sice na jeho vek vela,ale nezabijem sa...ani sa neprejeda a je taky.....a nema byt po kom silnejsi 😝

valria321
4. jan 2010

gerci90 ahojte bambulky tak ja sa hlasim boli sme na odposluchu a na poradni krčok sa skracuje ale inač vše o.k takže len musim čakať ved čo bublinka ma ešte tyžden čas a ak nepride na termin buduci tyžden v piatok ideme na prijem a bude sa vyvolavať tak snad do 2 tyždnoch budem mať za sebou možno aj skôr a gerci uplne chapem ja som taktiež zvedava ako mala vyzera🙂predsa len ked tolko babo nosiš pod srdiečkom je uplne normal že sa nevieme dočkať ale všetko ma svoj time🙂

valria321
4. jan 2010

gerci90 a moja draha dufam že ked pôjdeš do nemocky skôr a porodiš napišeš mi sms hm 🙂))a kebyže idem nahodou ja prva napíšem ja !!!!!!hehe a nakoniec skončime v nemocke rovnako🙂

stupidq6
4. jan 2010

Ahojte tak my sme už doma dnes nás pustili 😵
Dvojky ešte malu nevideli sú u babky prídu až večer nech si trošku oddýchnem ešte kým sa dá 🙂
Starší sa správaju akoby tu nové bábo ani nebolo čo mi je veľmi ľúto ☹ prišli dali mi pusu na malu sa pozreli a zas si šli robiť svoje 😒 dúfam,že idh to prejde a malu si začnu všímať.Pôrod som mala super rodila som prvý krát spontánne 🙂 cele to trvalo asi 3hodiny od začiatku až kým bola mala na svete 🙂

adelka89
4. jan 2010

stupid gratuluju k malicke 🙂 i k bezproblemovemu porodu 😵

stupidq6
4. jan 2010

adelka ďakujeme pekneeee 😵

gerci90
4. jan 2010

no konečne walrii..už som sa bala že si sa mi stratila...neboj to je jasne že kebyže idem do nemocky skor tak ty napisem sms..aby si informovala aj tuto baby na fore....a tak vies ako no ved ak tak tak tie dva týždne dako už vydržim...ale viacej už ani za svet🙂

Stupidq6..gratulujem v ktorom tt si porodila??inak už som ti pisala že aj ja som s turčianskych teplic....

stupidq6
4. jan 2010

gerci porodila som v 38tt 🙂 mužík mi pomohol vyvolať 😀 😀 už som to chcela mať za sebou 29.12 som bola v poradni už otvorena na 3cm poslali ma domov tak sme začali vyvolávať a 31.12. o 11:30 bola mala na svete 😵
Ďakujem za gratulácie 😵
hej gerci viem čítala som no my už bývame pri Žiline máme domček 🙂

stupidq6
4. jan 2010

gerci kde ideš rodiť?

valria321
4. jan 2010

gerci90 vieščo už sme tolko vydržali vydržime ešte nie🙂)

gerci90
4. jan 2010

stupid v MT,,,idem rodit..som zvedava ako to tam dopadne...no a ako sa ty to podarilo vyvolat?ja s mm sexikujeme o dušu a nejako sa malej aj tak nechce... 😠 nemas daky dobry recept ako ju popohnat??🙂

Walri??no jasne výdržime...čoby nie,...ale ta tužba ju už mat je hrozna že???

adelka89
4. jan 2010

gerci rika se ze pomaha umyvani oken, ale ted v tomto pocasi je to nanic 🙂 jinak zkuste milovani nebo horkou koupel 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre