Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lizatko1009
3. apr 2010

natalie urcite si dam nejake utlmujuce tabletky 😀 aspon 4 pod jazyk 😀 a tak pojdem, ale to budu klepaky, ja by som tam do neho aj skocila, neznasam chujov, uz som schudla za mesiac 5kg, lebo nemozem ani nic jest ani spat.

natalie_tmk
3. apr 2010

cosii, nerob take, ved si len viac ublizujes. A aj malemu, len on urcite citi, ze ty si smutna, nervozna, v strese 😒 Vies ze pravda je na tvojej strane, to sa nemoze ignorovat, jeho prinutia zaplatit. Hlavne sa neznervoznuj, papaj, oddychuj, uzivaj si chvile s drobcom a vsetko bude v poriadku, uvidis 😉

lizatko1009
3. apr 2010

to sa neda len tak, nevies co prezivam, na jednej strane ho nenavidim a na druhej desim sa predstavy, ze bude mat nieco s inou. no a tie utlmujuce tabletky si fakt dam, myslis, ze ako chodia ludia na sud? 😀

natalie_tmk
3. apr 2010

Ja viem, ze nieco treba si dat predtym. Niekto tabletky, niekto tekute 😀
A ty ho este lubis? Nechces niekoho ineho? On ma vlastne kolko rokov?

lizatko1009
3. apr 2010

natalie nemozem povedat, ze ho lubim po tom vsetkom, je to taky zvyk, cudne to je, doteraz som bola s clovek co ma miloval a zrazu sa vyparil, cudny pocit, keby som s nim nemala maleho, tak uz ho davno nepoznam, mam napadnikov 😀 ale ja nedokazem teraz riesit nic, ani by som nedokazala s inym nieco mat, mam v sebe taky blok a on ma 23 a ja 19.

natalie_tmk
3. apr 2010

A babo ste mali neplanovane?
Ja tiez nechapem, co sa potom stane s tou laskou. Vypari sa? Odide? Premeni sa? 😀 Tiez som nad tym rozmyslala. A myslela som vzdy len na pekne veci, co sme spolu zazili a to ma potom stvalo este viac, tak som si povedala DOST! lebo ja by som sa inak nevedela pohnut dopredu 😖

lizatko1009
3. apr 2010

natalie neplanovali sm, ale ani sme sa nebranili ani nad potratom neuvazovali, ja neviem ci to po porode tak na nho prislo, alebo co, ze sa venujem len malemu, nechodim sa zabavat, neviem co mu vadilo, on teraz jak pubertalne decko sa chodi zabavat do meste, opijat, po diskotekach a maly vcera mal horcuku 39 a on sa bavil 😔

krpcek
3. apr 2010

lizatko to je poporodna depresia 😀 😀 - aj moj muz ju mal.....ale dala som ultimatum a spamatal sa. 🙂

natalie_tmk
3. apr 2010

Rovnako aj u nas. Az na to, ze moj ani do porodu necakal 🙄
Ja som este zo zaciatku ako tak premyslala nad potratom. A on ma prehovaral, nech nikde nejdem, ze to zvladneme spolu, ze sa mame radi a budeme dokonala rodina. A potom sa asi drbol do hlavy 😠 😠

Chuda to malicke, este stastie, ze nejako nevnima, kde mam otca, lebo je maly 😒

zuzanockamt
3. apr 2010

lizatko .. treba si najst starsieho chlapa, co uz ma toho dost odzite ... MM je odo mna starsi o 7 rokov, ma uz 35 a neviem si pri sebe predstavit rovesnika 😝 😝 😝 ... co pocuvam baby, ktore maju rovnako starych muzov alebo len tak o 2-3 roky starsich, tak to stale len nieco vymysla ... najlepsi chlap je po 30-ke 🙂

tara39
3. apr 2010

baby tak ja som sa teda rozhodla- odidem z domu, jedine ze by mi nasi branili tak tu ostanem ale iba pod podmienkou ze ma nebudu nutit do potratu a babo si nechame...uvidime este ako priatel pochodi v tej BA u babky a musime riesit

natalie_tmk
3. apr 2010

Tara a uz si im povedala, ako si sa rozhodla, ze odchadzas? Ako to vzali?

lizatko1009
3. apr 2010

krpcek, moze to byt aj to, alebo, ze sa este nevyblaznil, teraz su mu prednejsi kamarati, asi si mysli, ze ho spasia, 7mesiacov zil u nas zadarmo hovedo jedno!

natalie tak moj bol este aj pri porode, to je tiez hovedo, lrn by sa mi dostal pod ruky, smrad jeden, spravi bejby, ono sa na svet nepyta a potom sa ti s prepacenim vyserie na hlavu, pride sem tam to bejby pozriet a znova sa vrati do jeho zivota, ale ty uz nie a verim tomu, ze to bude na mojho maleho velmi zle vplyvat, asi sa nato vykaslem a najdem si nejakeho brutal típka nech sa roztrha 😀

tara39
3. apr 2010

este som im nevravela lebo musim pockat do vecera co povie priatelova babka...aby ked sa spytaju ze a kde chces ist aby som mala co povedat, nech vidia ze toto im nedovolim...mam ich rada ale toto neprichadza do uvahy...u nich dieta a u mna potrat

natalie_tmk
3. apr 2010

ach 😒
Ale presne - najdi si krasneho, bohateho, mudreho a hlavne SCHOPNEHO chlapa, ktoreho budes milovat a bude dokonaly ocko pre tvojeho drobca, aj maly ho bude zboznovat a az potom uvidi, co vsetko nechal 😠
A kamarati pridu a odidu, mozu zradit. Ale rodina vzdy zostane rodinou.

natalie_tmk
3. apr 2010

tara tak drzim veeelmi velmi palce, aby ti vsetko vyslo, aspon takto 🙂 A ked odides, az vtedy si tvoji rodicia uvedomia, ze ta nechcu stratit, ani svoje vnuca 😉

tara39
3. apr 2010

natalie dakujem...no uvidime, len sa bojim ze ma nikam nepustia a este sa ma budu snazit nutit...ale nejak to prespekulujeme. hej uvedomia si ale nemozem dovolit aby to bolo neskoro...ked sa babo narodi prejde to, ale potrat neprejde nikdy, podla mna by sa este hnevali ze som im to dovolila. teraz mi este aj povedali ze im budem este vdacna...no asi tazko

natalie_tmk
3. apr 2010

Malemu drobcovi, ked sa narodi, urcite neodolaju. A ked tvojej mame povie: babi? 😵
Nemozu ta nepustit odist. Daj im ultimatum - bud zostanes doma ale aj s babom, alebo odides. Nic ine neprichadza do uvahy, tak nech sa rozhodnu.

lizatko1009
3. apr 2010

natalie asi tak spravim, ale neviem ci to pojde, zatial sa viazat nechcem, urcite budem noveho stale porovnavat s nim a stale mam len spomienky 😔

natalie_tmk
3. apr 2010

lizatko neboj, to sa nebude dat ani porovnat 😀

tara39
3. apr 2010

natalie preto to tak chcem spravit. myslim ze bude najlepsie ked odidem, neviem ako to vysvetlia ich rodicom a ostatnej rodine ale to je uz ich problem...povedali ze to spravia tak aby o tom nikto nevedel. keby ma donutili ja by som to vsetkym povedala ze ma donutili...takze aj pre nich bude podla mna lepsie povedat ze som odisla ako keby som ja vravela ze ma domutili zabit moje dieta. a myslite ze by mal prist aj priatel? lebo tam je vacsia zaruka ze budem moct odist ako ked zdrhnem sama

lizatko1009
3. apr 2010

natalie dufam, idem poupratovat, konecnce si prezliect periny este aj po nom a skocim este s kamoskou do hypky, stale si musim nejako vyplnat cas, aby som na neho nemyslela, potom sa ozvem, drzte sa, papik

natalie_tmk
3. apr 2010

Len aby nezacali trepat nieco o tom, ze on je vsetkemu na vine a on ta ovplyvnuje, atd. 😖 Ked uz, tak nech ta radsej pocka vonku 😉
A tvoja babka? K nej by si ist nemohla? Alebo k nejakej inej svojej rodine? Sesternica, teta, ujo,... ? Vies, keby nahodou ta priatelova babka nevysla 😒

natalie_tmk
3. apr 2010

lizatko uzi si den a hlavne uz na to nemysli 😉 paa

tara39
3. apr 2010

lizatko drz sa, mozno prave tam natrafis na dakeho fesiho 😉 neboj hlavne ze mas maleho a aj inych ludi co stoja pri tebe

tara39
3. apr 2010

natalie vedia moj postoj k potratu ze si babo nechcem dat...nechcem ist k mojej rodine lebo odtial by ma mohli odtiahnut. uvidime, ak nevyjde mame este nieco v rezerve ale ze skor ano ako nie...no musime nieco dohodnut

natalie_tmk
3. apr 2010

Zatial si sa nekontaktovala s priatelom, ako pochodil? A kedy by si potom odisla? Hned dalsi den?
A tu tetu v Nemecku, co si spominala?

tara39
3. apr 2010

no on ide k babke a tam sa s nou porozprava, povie jej ze cakame babo a ze nas nutia na potrat. uvidime podla nasich, ale asi najneskor v pondelok. teta nebola na nete tak neviem, a toto si asi budeme musiet vyriesit sami...

natalie_tmk
3. apr 2010

Ach, mas to tazke 😒
Ale skus sa nejako upokojit, chod na prechadzku, na cesrtvy vzduch, alebo citaj knihu, zapni si oblubenu hudbu, prejedaj sa 😀

tara39
3. apr 2010

idem s bratom za hodinku. ja som kludna, trochu sa bojim co bude ale jednoducho ma nemozu prinutit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre