Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

misss
21. máj 2010

Mne sa to zozaciatku striedalo..raz asi 15min.a dalsia za 7., potom 15 a 7..ale uz neviem presne, či to boli tieto čisla ale boli taketo nejake rozostupy..to som si zatial dala sprchu, hodila som do seba 2 milaciky(to som nemala robit, lebo isli na cakacke von 😖 ), dobalila posledne veci a asi po 3 hod. sme vyrazili..to som ich mala už kazdych 5 min...a nez som prisla na cakacku, tak už to bolo castejsie..

pepsyna
21. máj 2010

a tasku si mala pobalenu dopredu alebo na poslednu chvilu si balila?ozaj a oholila si sa doma alebo ta oholili v nemocnici?lebo ja mam s tym holenim uz dost velky problem-nevidim si cez brucho 😀

misss
21. máj 2010

mala som pobalenu, ale nechavala som si na poslednu chvilu napr. papuce, kefku + pastu, nabijacku na mobil,..to som si napisala na papier, polozila na tasku a dobalila pred odchodom.. 😀
Holila som sa ja doma..resp. holil ma muž..aj som sa najprv veeelmi bala mu zverit takuto ulohu, ale zvladol to na 1... 😀 😀

lizatko1009
21. máj 2010

pepsyna ja som zo stvrtku na piatok mala uz bolesti, nasi boli na dovolenke, hned som isla za gynekologom a on ma poslal do nemocky, tam ma vysetrili, pichli magnezko a chceli nechat lezat, ja som sa dohodla, ze este pojdem domov a od pondelka pridem lezat, lebo som bola v 37tt a tak som prisla domov isla som si spat a ranjo o 3 zacinali znova tie bolesti kazdych 10 minut, potom kazdych 6 , tak som isla na wc-ko fajne ma prehnalo a potom uz kazde 4minuty, pobalena som uz bola a hned sme isli, uz ani obliect som sa nemohla 😀 ale mala som epiduralku a poviem, je to fakt bezbolestne, ked ti to sprave pichnu.

misss
21. máj 2010

Ja som bola bez EPI a ani na dalsi krat si ju nedam..a bolo to v poho, ale 100 ludi, 100 chuti.. 😀

pepsyna
21. máj 2010

no ja mam tiez obavu z toho, ci by to ten moj zvladol ma oholit 😀 ja by som tiez chcela epiduralku-netreba pred tym nejake vysetrenia?

pepsyna
21. máj 2010

miss a bolelo to moc?robili ti aj nastrih?ja sa hlavne toho nastrihu bojim ☹

misss
21. máj 2010

ja som sa tiez bala nastrihu, ale som ho vobec necitila..ale fakt vobec..len som ho počula.. 😀 😀 ..a šitie tiež v pohodke..ked som videla muža s malym na rukach, tak som na to ani nemyslela..len to občas sem-tam pichlo..a bolestive su tie kontrakcie a potom to hojenie je neprijemne..samotny porod je malina,..
Ale ked si tak zoberies, tak chlapi to so žiletkami vedia..a ja som sa cele tehu holila sama, aj ked som nic nevidela..som poslepiačky... 😀 😀

pepsyna
21. máj 2010

no ved ja tiez tak pohmate sa holim 😀 moj priatel nebude pri porode-on odpadava z krvi, tak by tam len trpel-ale slubil, ze bude na cakacke so mnou ale ked bude prebiehat samotny porod tak pocka za dverami 😀

misss
21. máj 2010

no..u nas moze byt len na sale..na cakacke nie..

pepsyna
21. máj 2010

no ja budem mat mensiu protekciu, ked mi tam robi kamaratka 😉

misss
21. máj 2010

Jasne..ved tieto chvile na cakacke su najhorsie..to je dobre, ze tam bude s tebou.. 🙂 ..to čakanie pri tych bolestiach, že kedy už bude po tom je strasne...ale to zvladnes..nehovorim, ze to bolo bez bolesti, ale dalo sa to vydrzat.. 😀

lizatko1009
21. máj 2010

pepsyna jedna rodila predomnou vo vedlajsom boxe a tak revala a kricala co ja som sa potom bala jak... a ja ked som mala epi, som si kludne lezala, telefonovala, chodila ani nadstrih ani sitie som necitila aj tlacit som vedela kedy, lebo tie tlaky do zadku mas, len nemas tie hnusne krce v bruchu, jedna co bola so mno una izbe si nestihla dat epi, tak co hovorila myslela, ze stenu zoskriabe a vyskoci z porodneho kresla, ze taka bolest. dnes uz 90% rodi s epi, preco by si mala trpiet ked nemusis 😉

krpcek
21. máj 2010

baby mne tiez nestihli pichnut EPI, takze som si to zazila na ostro, ale ze by som steny skrabala 😅 no nie ze by to bolo prijemne, ale zas steny som neskrabala, ale samozrejme kazda ma iny prah bolesti, ale zas

misss
21. máj 2010

ja som sa epi bala a vydrzala som to aj bez nej, ale ako hovorim..100 ludi, 100 chuti.. 😉

krpcek
21. máj 2010

ja kazdej kamaratke co ide rodit hovorim, aby si ju dala aspon ako poistku - zaplati si ju a ked uz nebude vladat znasat tu bolest tak o nu poziada, ak to zvladne tak nie a peniaze jej vratia.

lizatko1009
21. máj 2010

misss koli comu si sa bala? 😕 neverim, ze si verila tomu, ze ochrnes

krpcek
21. máj 2010

lizatko by si neverila kolko ludi tomu veri!!!!

pepsyna
21. máj 2010

aj moj priatel tomu veri!!!a nie a nie mu vysvetlit, ze to je nemozne...ine je to pri spinale ale epiduralka je podla mna bezpecna..aj ked neboli to ked to pichaju?

lizatko1009
21. máj 2010

pepsyna neboli, len trosku taka tupa bolest, ziadne som nemala vedlajsie ucinky aj maly bol a je zdravi a apgar 10, takze netreba verit takym veciam co stare babky povedali, dnes uz nezijeme praveku, keby to bolo take nebezpecne tak by to asi nedavali aj fajne si zato zacvakas moja stala 4tisic a nelutujem.

krpcek
21. máj 2010

lizatko to kde si rodila? moja bola na 2000Sk.

lizatko1009
21. máj 2010

v bardejove, ale ked pozeram nejake fotoblogy vybavenie nemocnice su hrozne, vela nemocnic ma este tu hnusne zeleznu kozu hnusne zozltnute kachlicky a nastastie u nas to uz je prerobene a ty kde si rodila? vsetko zalezi aj od anesteziologa, ked spravne pichnu v spravny cas tak bez problemov, ale stalo sa uz vela x, ze niekomu to pichnu skor, nikomu neskor, pred tlacenim uz to ti nedaju a rozne bludy.

pepsyna
21. máj 2010

no ja sa musim spytat kolko to stoji v TN..najskor som myslela, ze budem rodit v banovciach-tam to stoji tiez tusim 2000sk ale ked mi kamoska ukazala porodne saly v TN, tak som rozhodnuta, ze pojdem tam..no nenapadlo ma na toto sa opytat 😅

monkula
21. máj 2010

Preberáte EPI?
ja som obe deti porodila bez EPI... ani som nad ňou nerozmýšľala... 😅

krpcek
21. máj 2010

lizatko ja som rodila v BA na kramaroch - stara nemocnica, veeelmi stara, ale momentalne lespia v BA nebola a zatial ani nie je, kedze sukromne sanatorium je este stale zatvorene. 😠 chcela som ze tam pojdem rodit druhy raz, ale asi pojdem sznova na kramare - ale len kvoli lekarovi, co ma rodil. . . tiez 4-5 dni nejako vydrzim.

pepsyna
21. máj 2010

no vy, co uz mate nejaky ten porod za sebou, uz viete co a ako.ale ja idem rodit prvy krat, takze si neviem predstavit, co je to vlastne za bolest-mozno nakoniec aj ja zistim, ze sa to da vydrzat a nedam si epidural..a mozno zase budem ,,skrabat omietku" a dam si ju 😀

lizatko1009
21. máj 2010

pepsyna ved si daj ako zalohu ved uvidis, ale ked uz budes otvorena viac ako na 3cm uz ti ju nedaju.

misss
21. máj 2010

Ja som tiež rodila na kramaroch a nikdy by som nerodila ani nikde inde..
Lizatko, jasne, že nezijeme v praveku, ale nemala som z toho dobry pocit a bolo na nu vela zlych ohlasov a nie od babiek, ale od kamošiek a známych.....
Krpcek, kto ta rodil??Čunderlík?? 😀 😀
Monkula, ani ja som ju nepotrebovala a ani nebudem..nebolo to take strasne, aby som si mala kvoly tomu napichovat miechu.. 😝 😝 😝

lizatko1009
21. máj 2010

krpcek v niektorych nemockach to vyzera hororovo aj mas odpor tam ist, vacsina bab z po chodia rodik ku nam.

lizatko1009
21. máj 2010

misss a u nas same chvali, asi to bude aj anesteziologom, ved to uz je normalna bezna vec, preco mi sme mali zvat od bolesti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre