Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

trdielko149
27. máj 2010

to mas pravdu ja mam sestru o 9 rokov starsiu ale vzdy sa mi venovala,hrali sme sa spolu aj ked to nebolo "ono" ale rada som chodila do skolky takze tam som sa vyhrala ajajáááj 🙂 ja chcem po materskej aspon rok,dva pracovat nech si aj ja oddychnem po materskej,predsa len neustale sa venovanie dietatku nie je az taka malina,ved poznate to ... ja som vzdy snivala o 3 detoch lebo ako vravim mam 1 starsiu sestru a ked budu traja surodenci tak sa mozu na seba spolahnut v tazkej chvili,vzdy je lepsie mat pocit ze mas brata,sestru ze sa mas komu zdoverit a tak ... ale financie no neviem ale zase teraz mam 20 rokov takze ja v pohode stiham 3 deticky 😉 🙂

mam4
27. máj 2010

@trdielko149 tak moje sestry boli na intraku a potom odisli do zahranicia takze mne sa nemali kedy venovat, no aj tak viem ze sa nanich mozem kedykolvek obratit a vzdy mi pomozu ak mozu... s financiami je to horsie, ale ked vidim inych co to zvladaju, sice skromne ale predsa tak mam motivaciu 🙂 a tiez mame s muzikom taku predstavu, ze ked si teraz "odrobime" deti tak ked odidu z domu este budeme stale mladici a mozme si uzivat 😀 mozno aj splnit nejake sny co sa s detmi nedaju ....

trdielko149
27. máj 2010

@mam4 cistaaa pravda mna sa spoluziacky niektore take kravy furt vypytovali ze naco mi je decko ze som mlada nech si uzijem vysku dovolenky a ze oni by nezmaturovali keby boli tehu toto mi robilo nervy a velmi zle ... ved ked oni budu mat 30 rokov a budu mat prve dieta tak ja budem mat 11 rocnu Emmku odrastenu a stale budem mladucha co moze chodit na dovolenky a vyska je najmensi problem,zacnem chodit do prace,dam si prihlasku na vysoku skolu a externe mozem studovat 🙂 🙂

mam4
27. máj 2010

@trdielko149 , aj ja mam rovnaky nazor. moja sesternica si pri 3 detoch dokonca spravila 2. VS takze preco nie ja alebo ty ? 😀
ty uz mas aj vybratu vysku ?? ja by som chcela zacat denne a potom prejst na individualne lebo vsetky externe su platene ale zatial sama neviem co vlastne chcem studovat, iba to co nechcem 🙂

trdielko149
27. máj 2010

@mam4 ja si tiez chcem dat denne s individualnym planom kedze som na materskej a preto v januari si chcem dat prihlasku aj ked na druhej strane o rok v maji mame svadbu a v juni prijimacky to tiez nie je nejake uzasne nacasovanie ale pocas materskej to musim stihnut 😉
ja premyslam nad 3 odbormi : 1, vychovavatelstvo 2.predskolska a elementarna pedagogika 3,ucitelstvo 1-4 (lahka matika co mne vyhovuje)
ale chcela by som veeelmi ucit nieco na strednej lenze ponuka predmentov je na velke H ... slovencina urcite nie,geografia,bilologia,matika,fyyzika,chemia a ani nic podobne nehrozi a tak mi ostava obcianska kde je veeela filozofie a tu tiez nemusim ale viem ze sa to da zvladnut,etika zeby?nie to ma moja sestra a vobec sa mi to nelubi tak co ? jednoznacne ucitelstvo to viem ... tiez by ma velmi bavil marketing,manazment ale je tam matematika dost zlozita takze nehrozi ...na strednej ma dost bavili odborne predmety lenze to je uplne ine studium a moja spoluzicka ktora na to mala hlavu a zmaturovala na 1 vysku po 2 mesiacoch vzdala takze na to ja nemam ...
cize? som v riti 🙂 🙂

ani_sama_neviem
27. máj 2010

ajojteeee je tu niektooooo ?: -p

trdielko149
27. máj 2010

tu sooom snazim sa stiahnut adobe photoshop opat uz som z toho na nervyyy mi to nejdeee fnuuuuuuuuuuk ☹
a ☹ tak zase ideeeem offfff 🙂 kukaaaam obcasne monka 😀

ani_sama_neviem
27. máj 2010

cafff, Ano nejde? a ja kto co sa it ukazuje hm? Vska ked mas skype alebo icq tak ja ti to mozem stiahnut a poslala by som ti to cez skype alebo icq 🙂)) Hm?

mam4
27. máj 2010

@trdielko149 , ja som tiez chcel aist na pedagogiku, lebo som chcel aist do mateskej skolky, no ked s anarodil maly tak ma to preslo 🙂 si neviem predstavit ze z triedy plnej deti pojdem domov k svojim detom 🙂 proste si chcem ist do prace "oddychnut" od rodiny 🙂 po strednej som sa hlasila na manazment, kedze som ho studovala aj na strednej ale nevzali ma a teraz som rada lebo kamosky co tam chodia a vidim co sa ucia tak mam dost, sama ekonomia, ekonomika, bleeee, nudaaaa ... no ale jedna kamoska teraz prestupila na aplikovanu etiku a vychvaluje to do nebies tak ma asi zlomila a dam si tam prihlasku buduci rok lebo teraz som uz nestihla termin ... a okrem toho este ani sama neviem co vlastne chcem robit, viem ze by mi najviac vyhovovala nejaka "akcna" praca, nic sedave, ziadne papierovacky alebo sediet pri PC... no ktovie kde skoncim, aj manzel mal nejaku predstavu a teraz je uplne inde a celkovo toho vystriedal uz dost, z kazdeho rozka nieco 🙂

trdielko149
27. máj 2010

@mam4 noo mna ekonomika velmi vzdy bavila ale vraj tam tazka matematiko a na to ja nemam 😖

mam4
27. máj 2010

@trdielko149 ja som sa ekonimiku nejakym zazrakom vedela vzdy naucit ale nebavila ma a nevedela som ju "premenit" do parxe asi som tomu nechapala len sa biflila 😖 ale matika je tusim len v 1. rocniku alebo este 2. ?? no to je jedno asi aj tak bude tazsia ako na strednej, ja som uz na strednej mala 4-ky z matiky 😠

trdielko149
28. máj 2010

ze 2 roky matiky?nie dakujem ..ja som na strednej bola z toho blb aj ked raz sa mi podaril husarsky kusok a to ze 1 na vysvedceni z matiky 😀 ale to len preto lebo nas triedny co nas to ucil sa uz dalej nemohol pozerat na to aky sme tupy a tak zaviedol ze ked pojdeme pri tabulu a spravne vypocitame priklad dostaneme 1 a tak sa mi ich nazbieralo asi 8 a ta jedna 2 z koncorocnej pisomky vela neurobila 😀 😀 😀 aj to mi vzdy spoluziacka vypocitala priklad a ja som sa rychlo prihlasila a isla so zositom pred tabulu ...jeemine to boli casy 😵

@mam4 si ma tu nalakala na tu ekonomiku keby to bol len 1 rok matiky nejako prezijem ... potvorka je z teba ja uz som bola rozhodnuta ist na ucitelstvo a ty teraz takto na mna 😀

pepsyna
28. máj 2010

baby ja som mala na strednej 3 roky matiky a same jednotky z nej 😀 ale to len preto, ze som chodila na zdravotnu a nasa profka nam davala len lahucke priklady a vela nam pomahala aj pri pisomkach, kedze vedela, ze ten predmet je pre nas nedolezity 🙂 @trdielko149 ja som rozmyslala presne nad tymi istymi VS ako ty-ale uplne presne 😀 no kamoska ma odbor 1-4 ale s matikou ma veru problemy-a to chodila na gympel 😒 ja uvazujem nad tym vychovavatelstvom, alebo ma laka aj osetrovatelstvo-s tym, ze ked ho skoncim bud do sukromnej ambulancie sestru alebo na strednu ucit odborne predmety(na co este potrebujem pedagogicke minimum) ale na lozkove oddelenie ma to uz moc nelaka...

lia23
28. máj 2010

ahojte baby..akos amate?? 😉 😉 😉

jarka0
28. máj 2010

ahoj baramborka 🙂 viem že sa snažíte o bábätko 🙂 no niektorý ludia ty určite hovoria čo blázniš veď si mladá ty by si si mala ešte užíva´t pokial môžeš to neni pravda pokial ty sama chceš tak v tom neni problém a neváhaj aj som mala 17rokou ked som začala chodit s mojim mužom a už vtedy sme chcely mat bábo ale nedarilo sa nám a skúšali sme všetko ale napokon sa podarilo až neskôr ale predsa ale to neni to čo som ti chcela povedat zober si to z druhej strany keby som nechcela ako mnohé ktoré poznám najprv nie nie a teraz jedna známa má už 32rokou a teraz sa im nedarí keby sa pokúsili trochu skôr možno už by mali dávno no a to si zober že sa im možno nebude darit ešte5rokou no a nakoniec zistí že má 37rokou a ešte stále nič . ☹ no dúfam že pochopíš že čo som tím chcela povedat 🙂 tak ja len jedno ti poviem držím vám palce a verím tomu že sa vám to podarí a že budete dobrími rodičmi 😀 a ešte niečo len si potom vychutnaj celé tehotenstvo a materstvo a aj rodičovstvo lebo neni nič krajšie ako toto ale najkrajší den v tvojom živote bude ked uvidíš po prví krat svoje vytúžené bábätko ked sa narodí to je tak krásny zažitok na celý život 😀 😀 😀 😀 😀

mam4
28. máj 2010

@trdielko149 , he heee nakoniec ta este celkom posalim 🙂 idem ja asi napisat dajakej kamoske co chodia na manzment ake maju predmety aby sme sa tu nemotali okolo horucej kase 🙂

no inak je tu straaasne mrtvo, kde ste vsetky ??????

pepsyna
28. máj 2010

ahojte dievcata, nejako je tu prazdno 😕 ja som sa po dlhej dobe hodila do gala, cakam na kamosku a ide sa na stretavku s byvalymi spoluziackami 🙂

trdielko149
28. máj 2010

@pepsyna fiiiiiha 🙂 mna caka konecne kludny vikend len my traja a pohodickaaaa 🙂

mam4
28. máj 2010

@pepsyna v 34.tom do gala ?? ja som po 30.tom chodila uz len v manzelovych trickach 🙂)) ale kazdopadne, dobru zabavu 😎

mon777
29. máj 2010

Ahojte baby, včera do našej rodinky pribudla nová členka 😀 😀 😀 Keď budem mať čas, večer dám foto 😉 Teraz mám robotu. Musím variť, upratovať a popritom aj kŕmiť drobca 😀 😀 😀

mam4
29. máj 2010

@mon777 GRATULUJEM 🙂

lia23
29. máj 2010

kocky...sa mi to zda alebo ma setky ignorujeteee?? 😢 😢 😢 😢 😢

mam4
29. máj 2010

@lia23 nema ta kto, lebo tu je uplne prazdno 😠

pepsyna
30. máj 2010

@mam4 aj ja chodim najradsej po dome v priatelovych trickach ale nemam az take velke brusko, aby som nenatiahla este nejaku tuniku-samozrejme velkost L 😀

@lia23 naozaj je tu nejako prazdno stale..neviem kde su vsetci

lizatko1009
30. máj 2010

maly exot

mam4
30. máj 2010

@pepsyna a kolko si uz pribrala ?? ja som pred porodom mala o 26 kil viac 😠 hroza to bola !! ale len moja chyba, pri druhom sa uz budem viac strazit !!

@lizatko1009 to je tvoj maly ?? na tej fotke vyzera ako dievcatko 🙂 ale krasnucky je 🙂 asi bude take usmiavave babo ...

lizatko1009
30. máj 2010

mam4 jj moj maly, kazdy hovori, ze jak dievcatko, ale mam pimpika 😀 dakujem

misss
30. máj 2010

Ahojteee..som tu teraz nebola od piatku a som sa bala, že vas nebudem vediet docitat, ale ako tak pozeeram, tak tu nic mpc nepribudlo....zeby všetky baby zablokovali?? 😀 😀 😀 mala by som kuk zablok. užívatelov 😀 😀 😀 😀 ..ale nie robim si srandu..

..my sme boli cely vikend u babky(mojej 🙂 )..užívali sme si slniečko, aj mi trosku ramena osmahlo...Tomáško sa vyjašil so psami a neviem, že či ja alebo maly je viac po tomto vykende unaveny..malinky už spinka, tak jemu je uz doooobre.. 😀 😀

@mon77 - aka nova členka??niečo mi ušlo?? 😉 😉

mam4
30. máj 2010

@lizatko1009 , aj nas vyzera so satkou ako dievcatko 🙂 ked sme byvali este v bloku tak susedia na maleho, ze jeeej ake pekne dievcatko ako sa vola ?? 😠 a ja nahnevana, TO JE CHLAPEC !! a teraz by som sa uz na tom smiala 😀 ale podla oblecenia hned kazdy vie ze je to chlapec 😝

@misss ved si nam tu aj chybala 😉 vsetko tu viazne, nikto sem nechodi... a ja mam teraz kopu casu na net a nie je s kym pokecat 😒 joj, ja tak obdivujem maminky ako ty, ja som hrozne na nervy ked vidim maleho so zvieratami, strasne sa bojim ci nedoatane nejake hlisty, pasomnicu alebo roztoce... a to aj my mame 2 psov a 2 macky ale vzdy ich od neho odhanam... pritom som vyrastla na dedine ale nejak si neviem pomoct 😖

misss
30. máj 2010

@mam4.. 😀 😀 ..Ja som vám tu chýbala??tak to ma teší.. 😀 😀
Tomasko je uplne hotovy zo psov..nemam to srdce ho drzat od nich daleko a ja som rada, ze sa ich neboji... 😉 ...ten jeden pes ma asi cca rok, takze to je este stena a nevedeli sa jeden druheho nabazit.. 😀 😀 pes sa tocil furt okolo maleho, maly chcel ist furt za psom a taaaaak sa strasne smial a rehotal cely den..taky bol zlatý... 😀 😀
Inak aj mne jedna znama povedala, ze nas maly vyzera do tvare ako dievcatko...velice fajn to padne tej mame.inak nepoznam snad chlapceka, na ktoreho by nepovedali, že je to dievčatko.. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre