Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

zuzanockamt
29. apr 2010

ja teraz koncim 5-ty mesiac a pribrala som zatial len 3 kg, ale ja som mala toho dost aj pred tehu 😀

lenrie
29. apr 2010

lekar stale lamentoval aka som chuda,ze ake bude babo a maly mal 3150g ked sa narodil,takze ak si chuducka tak nemusis ani vela pribrat,len dolezite je nieco v sebe udrzat,aby malo babo ziviny...ja som pri malom lmala aj problemy s mocovymi cestami,maly mi lezal tak,ze mi uplne neodchzdal moc a sa mi hromadil a permanentne od 6teho mesiaca som mala krv vmoci a vysoke horucky,dokonca hrozilo,ze mi odide oblicka ale nastatsie bolo vsetko ok pred porodom ale tie bolesti pri zapaloch,horsie ako porodne a dopkonca ma cievkovali,pri amlej nastatsie niic nebolo

natalie_tmk
29. apr 2010

Tak mne moje male asi vyrazne tlaci na zaludok 😀
Moj dr. tiez lamentuje, ze ktovie ako to dopadne, ked som taka chuda 😒 Mne by nevadilo, aj keby som pribrala 30kil, len aby bolo vsetko v poriadku ☹

lenrie
29. apr 2010

neboj natalie,ja som tiez taka chudunka,dufala som ze sa na mna nalepi a houby,este som schudla ,kojenim sli kila dole a mala a som len 42 ale to boluz des 😠 😠 😠

natalie_tmk
29. apr 2010

Ja dufam, ze aspon na 55 sa dostanem 🙂 A mozno budem mat nakonci najväcsie brusko z vas vsetkych a budem sa gulat 😀 😵

zde_nka
29. apr 2010

Ahojte babulky, ako riešite, alebo ste riešili strach pred striami? Nejaké odskúšané typy?

norikk
29. apr 2010

ak pridu tak pridu,co uz? a podla mna ich skor dostanu baby,co sa natieraju kremami, ako tie,ktore to nechaju na stastie od prirody...a taktiez si myslim,ze baby,ktore mali aspon trocha tukovych zasob aj pred tehu,ze na tom budu lepsie..ze to brusko je predsa väčšmi elastickejsie...ale baby s plochymi to asi budu mat tazsie no....

natalie_tmk
29. apr 2010

norikk a ty si na tom ako? Uz mas nejake strie? 😀

norikk
29. apr 2010

z tehu ne.... ale netusim ako to bude 😀

norikk
29. apr 2010

ale sak samozrejme ze zene pride luto,ked len predsa strie pridu....... ale stavaju sa aj horsie veci...moja sestra ma zas po porodoch take brucho,ze uz sa jej viac nestaihalo ci co 😨 z dalsej je po porodoch hruska....no proste moletka...a treita si pestuje i po porodoch chudu liniu celkom 😀 taze u nas to je hociajk....

lucinika
29. apr 2010

prajem pekny vecer baby,

natalka ozaj mas mensie brusko ☹ ale neboj,dozenies to,na mne tiez nebolo vidiet ze som vobec tehu,stale som sa len stresovala,hlavne kvoli skole,zajtra mam tiez skusku ale uz to beriem sportovejsie,ucim sa nebrat si vela veci az tak k srdcu a je mi lepsie a za posledne dva tyzden som sa tak zagulatila az az 🙂 neboj este to dobehnes... a podla mna kludne si mozes dat aj kolu, aj hranolky,nie kvoli tomu,aby si skor pribrala,ale ked mas na nieco chut tak preco nie? Ja jem vsetko tak ako doteraz akurat sa snazim viacej jest ovocie - aspon sem tam jablcka, pomarance,zeleninku,...

norikk,ja sa natieram niveou - takym hydratacnym telovym mliekom a na neskor ked brusko zacne rast rapidnejsie som si kupila bonellu - krem na strie,zevraj to pomaha,ale tiez si myslim ze ked ma niekto nabeh na strie tak ich bude mat tak ci tak 😉

zde_nka
30. apr 2010

😀 🙂 Tak to ja nejakú tú tukovú zásobu mám, hurá:-P, vcelku to nechávam na prírodu, ja nestresujem ale ľudia okolo mňa sú ako besní🙂irónia, každého trápi čo bude s mojim bruškom 😉

misss
30. apr 2010

Ahojte..tak som tu..konecne.. 😀 😀
Inak baby, s tymi striami je to skor geneticke..ja som mala cez 80kg ked som otehotnela, cize som mala nieco "nasetrene" 😀 a zozaciatku som so striami nemala problem..len nejaka puklinka na boku a to bolo vsetko..natierala som sa vsetkym moznym..kremikmi na strie, mliekami na suchu pokozku, olejcekovala som sa a nic z toho..za tyzden mi tak dopraskalo cele brucho..TOTAL..viac asi ani nemohlo..malo by to byt vidiet aj na tych fotkach..takze sa treba kuknut na maminu, ake ma brucho.. 😖 😉

adka_praha
30. apr 2010

misss asi by som ani nepovedala ze je to geneticke, ale zalezi to skor na tom, ako rychlo ti brusko vyhupsne a ake velke bude... 😅
inak caaaau... 😀

lenrie
30. apr 2010

ahojte kocky a bruska 🙂 😉 natalie,ako sa mas?????a naozaj sa uz netrap,brusko ti vykukne,mne pri prvom tehu bolo neskor vidno ako pri druhom ale ja som nikdy nemala velke brusko,kamoska mala v 6tom mesiaci take ako ja den pred porodom,akosom uz pisala,mam maternicu vzadu,tak nikdy mi velke brusko nenarastie a pritom som nemala malinke deticky 😉 tak naozaj sa uz nestresuj moja....a k striam,nemyslim,ze tie co maju ploche brusko ich budu mat,to zaleziako rychlo ti brusko vkukne a aku pruznu pokozku mas,ja som ani pri jednom tehu strie nemala ,ani jednu jedinu 😉 😉 a kamoska bolaplnsia a ma cele brusko dopraskane,takze nezalezi od postavy podla mna,ja som chudunka az moc a ani ejdna stria 😉 😉 a natalie drzim palce,nech sa dostanes na tych 55kg,ja neviemci som tolko vazila ked som sla rodit 😀 😝 mozno to bola maximum lebo po porode co som sa doma vazila som mala 49kg

misss
30. apr 2010

Ahoj Adka, ja som mala odzaciatku velke brusko a strie mi vyrazili cez cele brucho okolo 30 tt..

lenrie
30. apr 2010

a k amzaniu bruska,tak zo zaciatku som si daval niveu telove mlieko na suchu pokozku a potom nic a nepopraskalo,takze podlamna tie kremy tomu nezabrania ani nejako nepomozu 😖

adka_praha
30. apr 2010

ja som sa nenatierala...jedine vtedy, ked ma svrbela koza na bruchu... 😅 a tiez nemam ziadne strie...ale ja som ani nemala nejake velke brusko na konci... 🙂

lenrie
30. apr 2010

adka sme na tom rovnako,na mne tehu nebolo vidno a navyse bola aj zima,tazke pod bundou uz vobec nikto nic nevidel 😝

adka_praha
30. apr 2010

ja som rodila v novembri takze na mne to videli... 😀 ale nemala som nejake velke brusko...teda oproti tym zenam, co ked vidim na ulici, ze su uz pomaly na konci tehotenstva, a len cakam, ze sa doslova zacnu gulat...teda ale obdivujem ich ze vobec este dokazu chodit...ja som sa citila ako velryba aj tak... 😅 ale uz mi chyba brusko... 😀

lenrie
30. apr 2010

Adka,kolko mas rockov?mas andhernu dcerku 😉 a ako vravis,ja tiez obdivujem tie zeny,co maju take velke brasukaa cele su take pribrate,mne vsetko slo len do bruska,zadok,nohy nic,dokonca ani na tavr som mocnepribrala,len akoby mi niekto strcil loptu pod tricko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a som sa tesila,ze konecne priberiem ☹ dufam,ze pri tretiom aspon nejake to kg ostane na mne 😀 😀 😀 😀 ja som nemala ani problem sa zohnut a snurky zaviazat a brusko chyba aj mne 😵 😵 😵 😵 ty to mas este cerstve ale ja uz cesz tri roky ☹

adka_praha
30. apr 2010

ja 22...dakujem... 😀
ja som bola zas desne neohybna aj napriek tomu, ze som brucho velke nemala... 😝 ale mala bola asi divne ulozena, uz od nejakeho 5. mesiaca som sa ledva ohybala, lebo som citila ako ma zvnutra doooost omina a neskotocne ma ku koncu zacali boliet rebra (mi doktor este pomahal zliezt z lehatka, lebo som sa sama nedokazala ani otocit od bolesti...potom sa mi len smial na vizite, ze jeee to ste vy co som vam pomahal sa dvihat... 😅 )...ma vtedy doktorka poslala do nemocky na pozorovanie, ze opovazte sa odist odtial, kym vam nepovedia, z coho vas tie rebra bolia... 😅 a ono to asi bolo fakt z malej, lebo na druhy den, ze tresk a cisarsky a potom uz bolo ok... 🙂

misss
30. apr 2010

No..mozem potvrdit, ze do vsetkych partii priberaju len zeny,ktore nechcu priberat 😀 😀 ..ja som mala opuchnuty este aj nos 😀 😀 ja som bola ako velryba...hlavne ked si teraz s odtupom caku pozeram tie posledne fotky, tak len hiiikam.. 😀 😀
Adka a zubky ešte nic??Tomasko ich ma uz pekne velke..kuse vsetko..hlavne mna.. 😀 😀

Inak, prikladam fotku..to sme boli na navsteve u nasich vecer pred porodom.. 😀 😀

adka_praha
30. apr 2010

misss ale ty tam mas loticku schovanu... 😅 😀 sa ti ako existovala s takym bruskom? ja som mala pomaly o polovicu mensie... 😕
a zuby stale nikde...kuse jak pitbull a furt nic...vcera som jej kupila v dm-ke taky set pre mimina, ze na cistenie ustnej dutiny...je tam klasicka minikefocka, potom kefocka ale stetinky ma silikonove a potom este nieco take cudne (vyzera to ako ta somarina na med taka gulata...neviem ci ma chapete), ale uspech to ma riadne...furt na tom vrzga o gasna...dufam, ze jej to pomoze, je to viac take rapave ako klasicke hryzadla... 🙂

misss
30. apr 2010

No Adka..vyzera to tak..skoro ako keby som tam mala fotbalku..alebo medicimbal??? 😀 😀 bolo to strasne s tym brusiskom, nevedela som sa otocit, vohnut, postavit a aj bolo straaaasne tazke..ale aj mne je za nim niekedy smutno.. 🙂 🙂
V DM-ke??to by som mu aj ja mala kupit..uz potrebujeme nieco, nech mu tie kusadla mozem cistit.. 😀 ..

adka_praha
30. apr 2010

ja som to nekupola na cistenie ale na to, ze sa jej to dobre drzi a uuuplne psychopaticky sa tvari, ked si tym masiruje dasna... 😀
sak aha... 😀 ...:

misss
30. apr 2010

jeeej..jaka zlatunkaaa.. 😀 😀 taka vazna..

adka_praha
30. apr 2010

vies si predstavit kolko dooolezitej roboty mala s tymi kefkami?... 😀 a si to jazykom tam posuvala na dasna no som sa na nej kosila... 😅 podarena... 😀 a dnes zdrapla tu klasicku minikefku a dala do pusy, zahryzla a cez tie predne zahryznute dasna ju vytahovala, takze sprchovala co sa dalo slinami... 😅 (asi 10 minut v kuse...ju to musi dobre otravovat 😖 ) ale mala u toho obdobny vyraz ako na fotke... 😀

lenrie
30. apr 2010

adka,tak ja som mala maleho ked som mala 20 😉 a aka zlatunka ej vkocika malicka,take nieco z dmky som mala aj ja pre maleho ,este doteraz to makdesi v skatuli odolozene 😀 😀 😀 miss,teda ty si mala asi dvakrat vacsie brusko ako ja,normnale musim pozriet cd s mojim i foto ale fakt oproti tebe som teda brusko ziadne nemala....ale inac aj moja kamoska mala babtko v 17tke tiez starsne pribrala celkovo a teraz je taka chudunka ako ja ale mala starsne strie 😉 a dokonca ma uz druhe babo 🙂 🙂 🙂 🙂 a teraz ma 22 a je skvela mamina,ja si kolkokrat vsimam,ze take mlade maminy su ovela lepsie k sbpjim deturencom ako take strasie,su im aj generacne blizsie,bved si predtsvte,budu mat 15 a my budeme stale kocky 😀 😀 😀 😀

lenrie
30. apr 2010

bbay,akurat pzoerma aka bola moja malaicka,uz to nie je pravda ni,ako rychlo ratsu ti drobci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre