Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acko
22. júl 2010

@dianka318 uz som ti napisala spravy s potrebnymi informaciami kde ti pomozu. neboj sa a nenechaj sa manipulovat. otec to prezije, najvacsi sok uz ma za sebou. je to len a len na nom, aby sa nenervacil, inak si privodi infarkt.
to ci by dostal infarkt je hypoteticke, podla mna ta tym vsak len on a okolie vydieraju a manipuluju. to ak si das dieta zobrat hypoteticke nebude, to bude nezvratne a mozno si to nikdy neodpustis....
teraz citam z tvojho prispevku, ze lekar ta podporil v tom aby si si to nechala, to je fajn. zabojuj aj za to dieta, to zvladnes. a myslim, ze ked to male bude na svete, tak tvoj otec bude este raz a bude sa nim pysit. drzim palce.

lia23
22. júl 2010

@dianka318 je mi velmi luto ze tvoj otec sa k tomu tak stavia..no baby maju pravdu...najvecsi sok uz prezil..a ked sa mu terza nic nestlo.t.ak uz sa mu myslim ze nestane..ja na tvojom mieste by som si babo nechala..je sice pravda ze to bdue tazke..ci uz pre vas oboch...skola rodicia...ale aj pre babo..no myslim ze to zvladnete aks i ho nechas...ymsli aj na seba..ked si ho nechas zobrat..mimco zato nemoze..tk preco by malo pykat za to ze ste boli nezodpovedny??proste sa to raz stalo..a otec sa s tym bude musiet zmierit..nic ine mu neostava...vratit sa pet to uz neda..no na potrat by som v zivote nesla..bo nikdy neives co sa moze stat...psychika...nejake komplikacie..nemusis mat uz vzivote babetko.....no musis sa sama rozhodnut co bdue pre teba najlepsie...drzim ti palce moja 🙂 🙂 🙂

michelangelo
22. júl 2010

@dianka318 Dianka, zemřela mi tragicky 10-letá holčička. Snažím se o přežití už 3 rok. Našla jsem cestu k Bohu, přivedla mě na ní tato tragédie a vím,že před Bohem se každý bude zodpovídat za své činy sám.Né tvůj otec,ale ty!!!Potrat je jeden z nejtěžších přestupků,je to proti přání Boha,opovržení jeho darem největším.Zatížíš si karmu a jednou můžeš hořce litovat.Moc tě prosím,udělej,co můžeš a dě´tátko si vybojuj.Ty sama jsi zodpovědná za svůj život!!!

katarinka123
22. júl 2010

ahojte nechcem sa vam sem pliest,ale dianka dieta si vybojuj je to krasne nech sa kazdy aj na usi postavi.
ja som mala prve v 19 aj som chcela a tetraz mam 25 mam 3krasnych chlapcov.a popytaj sa na uradoch alebo nieco predsa sa musi dat urobit.

dianka318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acko
23. júl 2010

@dianka318 ved preto som ti napisala kontakt na tu pani co ti vie pomoct a poradit. nevahaj a kontaktuj ju, vie o Tebe a caka na telefonat pripravena pomoct. ved aj ked sa s nou porozpravas, stale mas moznost volby co urobis, akurat ze budes informovanejsia a budes mat vacsi prehlad o svojich moznostiach. mladuckych zien v tvojej situacii uz bolo neurekom, a priznam sa, neviem si predstavit ake to musi byt tazke, ale urcite sa to da zvladnut. prinajhorsom ako som ti pisala, je mozne dat dieta k adopcii, aj ked je to pre matku velmi tazka moznost, urcite je to lepsie ako nedat dietatu moznost zit a musiet prezit zvysok zivota s takymto balvanom na srdci. mozno teraz by ta to az tak nebolelo na dusicke, lebo si mlada, ale plne by si si uvedomila zavaznost a krutost svojho cinu az ked neskor budes cakat dalsie, chcene a planovane dieta. tolko uzasnych zien ktore nemozu mat deti, ze ak by aj doslo k alternative dat dieta na adopciu, tak by si mohla zit aspon s vedomim, ze nezabila si a dala si inej zene sancu na naplnenejsi zivot.
co sa tyka tych chorob, na to su testy, ktore to vedia odhalit, a ktore by ti urcite robili kedze je mozne, ze na to mate v rodine predpoklady. ak by vysli pozitivne, tak potom by si stala pred volbou co dalej, ci si dieta nechat, alebo dat zobrat. ale to je vsetko hypoteticke, a ja verim, ze dietatko v tebe je zdrave.

trdielko149
23. júl 2010

dianka ak to babatko chces,ved chces pises to bojuj,zavolaj na to cislo co ti dala acko ...

zuzu4444
23. júl 2010

plne suhlasim s acko a trdielkom

titkovamiriam
23. júl 2010

len som po case nakukla a neda mi nenapisat

dianka je to vsetko na tebe ,na tvojom rozhodnuti-na choroby sa robia testy takze to sa neboj a nebudt tehotna s tym ze mozes mat chore dieta ale s tym ze budes mat svoje dieta.Ja som lala Milana v 19/viem je to kapanek viac ako ty no mal 7 dni ked som maturovala 😀 /no nelutujem ani jeden den ked som sa tak skoro stala matlou/podla mna to skoro nebolo/aj ked casom sa mi manzelstvo rozpadlo a bola som dlho s detmi sama vo veku 35 som znova otehotnela s priatelom niekto povie ze zasa uz naco no dnes ma marek 4 roky,takze ak deti chceme je jedno ci mame 16 alebo 40 a ak ti ma kto pomoct tak o pomoc poziadaj...drzim ti palceky a zasa niekedy nakuknem ze ako si sa rozhodla.

a ked sa rozhodnes že predsa len to dietatko nechces ,budem ti drzat palce aby si to neolutovala ci nemala niake nasdledky po zakroku...

pepsyna
23. júl 2010

baby tak sa po dlhej dobe hlasim uz ako maminka dnes uz tyzdnovej Elly-narodila sa presne pred tyzdnom o pol 3 rano,mala krasnych 3400 gramov a 50cm...nemohla som mat ani epidural koli tym injekciam na riedenie krvi,takze som si to vsetko odtrpela ale stalo to za to...teraz uz mame doma nasho maleho vlasateho anjelika 😀 dam nejake fotky do albumu potom kuknite 😵

lia23
23. júl 2010

@pepsyna gratulujem it k malickj..kukala som si fotky a jenadherna..aj moja neter ekd sa narodila mala tiez tolko vlaskov 🙂 🙂 🙂 a zda sa byt malcika nie?:Dked si porovnala toho dvojmesacneho chlapceka 😉 😉 🙂 🙂 ale krasna je: 🙂 🙂

pepsyna
23. júl 2010

@lia23 dakujem,veru je malicka ale ked je sama na fotkach tak vyzera byt velka...ale zachvilu bude taka ista lebo stale papka 😀 vcera sme boli na pordni a uz ma 3500 gramov-a to po porode schula na 3070,takze pekne pribera-chuti jej od maminky 😀

lia23
23. júl 2010

@pepsyna komu by nchutilo od maminky: 😀 😀 😀 a preco schudla,?

pepsyna
23. júl 2010

@lia23 to vsetky babatka po porode schudnu,ale potom pekne priberu naspat a moja mala este aj zltacku tak jej ani nechutilo papat-len spinkala,tak som ju musela aj na krmenie budit-aj ked sa jej nechcelo,lebo sestricka za mnou chodila stale,ze ju musim budit lebo moc schudla a nakoniec to vsetko pekne pribrala

lia23
23. júl 2010

@pepsyna heej??no mam sa este co ucit ...som envedela ze vsetky babatka schudnu.. 🙂...no ale hlavne je ze potom pekne spet pribrala🙂

pepsyna
23. júl 2010

@lia23 veru uc sa,aby aj z teba bola rychlo pekna a dobr mamina 😉 idem ja,lebo sa mi ten moj medvedik zacina prebudzat 🙂

misss
23. júl 2010

@pepsyna zlatino gratulujem..konečne ste sa dockali a tatino stihol??8o))

lia23
23. júl 2010

@pepsyna ides mat teda teraz krasne povinnosti🙂bduem as ucit.. 🙂 🙂 🙂

mon777
23. júl 2010

Ahojte, dievky, ako sa máte?? Čo máte nové?? Dávno som tu nebola.

mon777
23. júl 2010

@pepsyna Aká krásna princeznička 😵 Musíš byť hrdá a šťastná, že ju máš, čo?? 😀

lulu19
23. júl 2010

ahohte tak sa hlasim som doma z nemocnice a vsetko je zatial ok cakame babo .operovali ma v pondelok ale uz som doma

estterka
23. júl 2010

@pepsyna gratulujem velmi a aj tusko zavidim,ze uz to mas za sebou 😉 ocino stihol prist domov teda? a kolko hodin si "trpela "bez epi? a ako to na teba vlastne prislo? vsetko nam napis 🙂

mon777
23. júl 2010

@lulu19 ty si bola v nemocke?? O tom som ani nevedela. A prečo si tam bola?? 😲

katarinka123
23. júl 2010

@dianka318 A TA co porodila tusim v 9 .neboj vsetko zvladnes .

moniciak
24. júl 2010

@dianka318 ja viem ze je to tazke starat sa o dieta ja mam 17 a tiez som sa bala no nastastie nikto z mojej rodiny by mi ani nedovolil ist na potrat...a po dalsie musis mysliet pozitivne a ked uz nic tak veci pre babo ti urcite niekto z rodiny pozicia pokial budes mat mlieko a strechu nad hlavou tak to zvladnes...a ten tvoj priatel ma kolko rokov???

mon777
24. júl 2010

@katarinka123 ja som čítala o sedem ročnej. Asi myslíš tú, nie?? ... najmladšia mamička na svete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre