Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

tinika
24. jún 2009

mimka klobu dole pred tvojim partnerom? On mal kolko rokov ked si otehotnela prvykrat? držim palce nech sa dari

dacey
24. jún 2009

ste sa pekne rozkecali 😀 čítala som zopár príspevkov v téme a pozastavila som sa pri príspevku, kde žienka písala, že rodičia sa jej otočili chrbtom... ja som to mala trocha inak, prišla som domov z práce /na začiatku štvrtého ročníka - privyrábala som si na školu/ a vo dverách som mamke miesto pozdravu povedala: baby, v bruches mi rastie mimino, facka bude štípať? a baby mi na to len toto: myslela som si to už dva týždne. luba mám rada, čo už mám s tebou teraz robiť? a smiala sa. ja som skoro odpadla. no brat... ten mi dával jasne najavo, že si neželá moje tehu, ani mňa v byte... dva mesiace som chodila zo školy ako mátoha, čakala som na brata s obavami, pretože akonáhle došiel domov, vyvrieskal sa na mňa. teraz je z neho skvelý strýko a môjho syna miluje. keď ma máleho na rukách, ide sa rozliať na kolomaž. no prežila som si i chvíle, keď som svoje dieťa nechcela. to sa musím priznať. nedokončená škola /už mám po mature dávno/, bývanie žiadne, krátky vzťah...
no všetko má svoj zmysel a tým mojím je moja rodina. ja, deavid a môj muž. tomu občas šibe, ale s radosťou ho vtedy spacifikujem slovami, že nech sa ukludní, lebo naňho skočím a bude mi musieť spraviť druhé tornádo... 😀

mimkao
24. jún 2009

On 26, ja 18 🙂 a teraz už bude maľ 32, ach jó, letí to.
Ďakujem za ten klobúk dolu. 😉 Ja som síce plánovala deti hneď po sebe len prvé dve, ale podarili sa aj ďalšie dve, som na ne hrdá, sú rozkošné všetky 4 naše deti. 😵

A moji rodičia tiež ťažko niesli, keď som im oznámila, že sa idem vydávať. Nemusela som sa. Teda,nebola som tehotná pred svadbou, ale veľmi sme sa chceli zobrať. Vedeli sme že už do konca chceme ostať spolu, tak sme nechceli čakať.
A hlavne neboli nadšení z toho, že mám toľko detí. A teraz by ich od rozkoše zožrali aj s chlpami... 😀

claudinka
24. jún 2009
tinika
24. jún 2009

dacea takze si si zobrala otca svojho syna? alebo aky kratky vztah si spominala?
Mimka tako to je super, hoci si neviem predstsavit mat 4 deti akoze nie ze by som nechcela deti milujem ale ako to zvladate finančne a tak 😉

dacey
24. jún 2009

tinika, zle som sa vyjadrila 😀 chodili sme spolu tri mesiace s mojím milým, keď sa nám podarilo bobo. priznám sa, pri našom prvom sexe 😀 😀 a nie, nezobrala som si ho, zatiaľ sme zasnúbení a svadbu chystáme... 1. vlastné bývanie /teraz podnájom/, 2. a 3. dieťa a svadba. to nevieme v akom poradí. v podstate, svadbu nám akosi netreba. jediný dôvod na svadbu je u nás asi len ten, že nám lezie na nervy to, ako sa každý pýta, kedy sa vezmeme, veď už máme dieťa... no my dvaja svadbu a dieťa rozlišujeme, nie spájame. dieťa sa podľa nás svadby netýka. dávame mu presne toľko, koľko potrebuje a chce. a troška navyše 😀
btw, zaujímavé motto v profile máš, tinika 😉

mimkao
24. jún 2009

tinika, finančne je to v pohode, mame klimatizačnú firmu, momentálne je sezóna... 😀 Takže preto by sme pristúpili aj na piate bábo. 🙂

dacey
24. jún 2009

no tééda... sestra mi práve povedala toto: oproti v bytovke čo sa stalooo... vieš, tá blondínka /meno/ nepovedala nikomu, že je tehu, brucho ani nemala, natiahla sa v bokoch, porodila a naša doky spoločná /gynda/ musela volať rodičom, nech si prídu pozrieť vnuka do nemocky. teda, babenka má 17. 😀

lencici
24. jún 2009

baramborka...nebudeme spolu rodiť ☹ nie som tehotna....aj som sa tešila že budeme mať ďalšieho anjelika ale nevadi....chceme si stavať domček tak to bude aspoň jednoduchšie...ale tebe prajem veľa zdravička žeby babenko bola zdravulinke...

rush
24. jún 2009

...boze baby ake ste len mladucke...to mna v nast vobec nenapadlo chciet dieta...verim vsak ze to zvladnete...zvladli to uz mnohe pred nami ...v roznom veku 😉 ale skoly si dorieste...to nie je sranda 😉

baramborka
autor
24. jún 2009

lencici - vies ze som na teba myslela ? normalne ma to napadlo ze jak sa mas :D ci teda budes mamička alebo nie
vlastne uz si ale dvojnasobna :D
no nevadi ked postavite domcek tak potom to skolaudujete novym prirastkom :D

baramborka
autor
24. jún 2009

dacey - kokso to je ale sila..a s tou babenou..moja sesterka mala vtedy 18 tvrdila ze preto ma velke brusok ( 5 mes) lebo nebola 5 dni na velkej potrebe...ako seci sme vedeli ako sa maju veci len sme cakali kedy sa prizna :D
trubka absolutna :_DD

andrea12737
24. jún 2009

No ja som prekvapena z toho mojeho manzela...ked som cakala prve, tak pane boze ako to zvladneme financne, bol z toho neskutocne na nervy, a vlastne som sa mu ani necudovala..a teraz? este som ani druhe neporodila,a uz sa ma pyta, a tretie kedy bude? zasa po troch rokoch , alebo skor? ako by som chcela... 😖 tak som sa len na neho pozrela ci je vsetko ok.. 🙂 sak som sakra este v robote poriadne nebola!ale ja by som brala aj tie 4 musi to byt uplne super..akurat som minule hovorila jednej znamej, ze dusujem sa teraz ze dalsie uz tak skoro nebude, az ked pojdem po materskej normalne do robotky a pak to zvazime...ale just, ja som furt bola vynimka, a urcite ako narokom budeme mat hned dalsie-inak ja hak nemozem, a on proste ochranu nepouzije.... 🙂 tak dobru nocku
vsetkym

damiana
25. jún 2009

ahoj debra, a to kde je prosim ta rodicovsky prispevok 8900 sk ?????? 😲 😲 😲

bejbypd
25. jún 2009

od septembra ma byt tolko tu na slovensku 😉

lencici
25. jún 2009

andrea ja by som tiež brala aj 4detičky....ale myslim že najprv sa musime aspoň v našom pripade osamostatniť lebo byvame pri mojich rodičoch a to nieje bohviiečo!!! a potom uvidime možno budu aj tie 4 🙂
baramborka nevadi.....tebe budem držať palce

mimkao
25. jún 2009

andrea12737, len sa nedušuj, lebo vtedy just budeš mať... viem o čom hovorím.... 😀 😀 😀 😀

andrea12737
25. jún 2009

No ved praaaave, ja mam stale take stastie...inak pozerala som na nete ohladom toho rodicovskeho a tam bolo cosi ze sa od septembra 2009 zvysi na nejakych 169e, nie na tych skoro 295e. Navrh podany bol ale este som to nikde nenasla ze je to aj schvalene, a je to tak ze tomanova chce dat 268e, a fico chce dat rovno tych 295e, takze vlastne oni sami nie su dohodnuti ze kolko, ale bolo tam cosi ze ak tato skutocnost nastane tak az v januari roku 2010.Och ked manzelovi oznamim ze sa bude zvysovat rodicovsky, tak tretie bude na ceste veeeelmi skoro🙂))

betuska22
25. jún 2009

ahojte babenky rada by som sa pridala do témy násťročné xixi, mam 19 a čakame s manželom babätko xi véééééelmi sa tešíííme´...má niektorá z vás termín pôrodu v januári?

baramborka
autor
26. jún 2009

betuska ahojj tak vitam ta medzi nami Nastrocnymi buducimi mamickami :D
ja mam termin vo februari ale tak mesiac hore dole .:DD
gratulujem k tehotenstvu :D a kedy si sa to dozvedela ze budete mat malinke ? 😝

maja177
26. jún 2009

ahojte, no konecne tema aj pre mna 🙂 ja som sa dozvedela v januari, ze som tehu, najskor som nevedela ako reagovat, aj ked priatel malinke velmi chcel, on ma 33 rokov, ja len 18... ale nakoniec to prislo aj namna, netrvalo dlho, a zacala som sa stoho ohromne tesit 🙂 vela mi pomohlo to, ze ma povzbudzovali v skole, doma, vsade....a napokon, vzdy lepsie ked sa niekto narodi, ako ked niekto urmie 🙂 teraz sa vsak situacia zhorsila, lebo sme sa rozisli, ostala som sama, a priatel pojde mozno aj do vezenia zato co spravil, a nemienim sa uz k nemu vratit aj ked ho stale milujem a stale na neho myslim, no takto nam bude lepsie, pri nom som sa v poslednom case len trapila...nemal zamestnanie, kedze bola kriza ani sa nedarilo najist, vo februari skoncil a od vtedy nic... 😒 no ale mam skvelu mamu, skorou byvame len same dve, a je to najlepsia mama na svete, vo vsetkom mi pomaha, podporuje ma, a keby nebolo jej, neviem ako by som nakoniec skoncila... ale kazdopadne, na babenko sa neskutocne tesime, teraz sa mi tie dni dost vlecu, pretoze mam este aj skrateny krcok, a to dost, takze cele dni len v posteli musim vylihovat...vzdy rano ked sa zobudim uz pozeram kedy bude vecer, aby bol dalsi den zamnou 😅 a nad postelou kalendar nalepeny a kazdy den poctivo skrtam dni...no uz od pondelka som v 31.tt takze sa to pomalicky krati, dufam ze v 38 tt. uz bude tu 🙂 uz ma to cakanie fakt nebavi, aj ked viem ze babulka tam este musi ostat, ved racej mat zdrave donosene babetko, ako ho porodit skor a nechat ho tam samucke v inkubatore 😢 a tymto odkazujem aj ostatnym "nast" aj "dsať" a proste vsetkym, aj tym co nas odsudzuju, ze nie je nic krajsie ako zobudit sa na kopanceky v brusku 🙂 vtedy si ju len pohladkam, a poviem, ze raz bude na mna hrda, a zvladneme to aj bez tata 😉 drzim vam vsetkym palce 😵

tinika
26. jún 2009

maja džim palce velmi velmi

maja177
26. jún 2009

tinika, dakujeme 😉

noemi01
26. jún 2009

maja krasne povedane si ma dojala
budeš skvela mamina tak to ma biť 😉

maja177
26. jún 2009

noemi, budem sa snazit 🙂

tinika
26. jún 2009

noe mas pravdu 😉

comi
26. jún 2009

Baby to čo tu píšete je smutné, ale zároveň veľmi krásne pre tie vaše rozhodnutia a prajem Vám krásne tehulkovanie aj pôrod a potom už len radosť s mimi 🙂 Ja som teraz v 31 tt, nemám síce "násť" , ale 21 r. a prežila som v 1.trimestri to najhoršie v mojom živote, pretože otec ma posielal na interuppciu, priateľ o tom nechcel ani počuť, takisto reagoval, že si "to" mám zobrať. Celé dni a noci som len preplakala a vyčítala si ako tým ubližujem bábätku, veď ono za nič nemôže. Chúdatko drobulinké 😢
Ale ja som si stála za svojím a povedala som si, že nezabijem svoje dieťa, kvôli ľudskej hlúposti aj keď ostanem sama a všetci sa mi otočia chrbtom. No všetko zlé sa na dobré obrátilo, nejak to predýchali a zmierili sa s tým a teraz sme šťastná rodina očakávajúca nového člena 🙂 A my maminky budme hrdé na to čo nosíme vo svojom brušku, veď je to dar od Pána Boha

maja177
26. jún 2009

comi, no mna tak krasne podporila svokra, (teda svokra nikdy nebola ani nebude, ale nazvime ju tak), ked som sa rozisla s priatelom a ona zahlasila "mala si to dat hned utratit (!!!) neviem na co si si to nechavala, teraz su len starosti... no tymto som nadobro skoncila s nou a jej rodinou...čúza 🤐

baramborka
autor
26. jún 2009

maja no tak tesi ma ze som ta potesila novou miestnostou ktora je podla mna velmi dolezita....:D
sama som saocitla v tejto situacii kedze mam 17 :D ......
ale budem ti drzat palce aby si to zvladla vse :DD
neboj a hlavne uz sa ti to krasne krati ja som to zistila iba v pondelok :D

tinika
26. jún 2009

comi si silna a obdivujem ta
maja mas pravdu, nech idu do haja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre