Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

norikk
1. mar 2010

a je to tak zauzivane, ze sa pocitaju uz tyzdne od poslednej mens. ..len ja som z toho vôl, lebo mne doktor dnes urcil, ze som 10+6 , ked ja by som mala byt len 10+ 3 😕

nikus14
1. mar 2010

ahojte baby sice mam 21 ale moj drobcek sa mi narodil ked som mala 18 tak dufam ze sa mozem k vam pridat :D

norikk
1. mar 2010

dalsia vychodnarka, vitaj :D

nikus14
1. mar 2010

dakujem za pekne privitanie 🙂

tara39
1. mar 2010

ja mam 16 takze mala by som v cerstvych 17-tich

nikus14
1. mar 2010

ja som bola tehotna v 17 a par mesiacov po 18 som porodila

lizatko1009
1. mar 2010

norik a ty si odkial?

tara39
1. mar 2010

baby neviete niektora presnejsie ako to je s tou materskou?

zuzanockamt
1. mar 2010

baby musite mat odrobene min. 270 dni v poslednych 2 rokoch alebo zaplatene nemocenske poistenie tiez tych 270 dni, inak narok na matersku nie je ... ale radsej si to zistite na SP

tara39
1. mar 2010

no vyborne 😔 ale aspon nieco dufam dostavat budem...ci nie?

nikus14
1. mar 2010

ak neplatis dobrovolnu nemocensku poistovnu tak dostanes od statu 164,22 € plus pridavok na dieta v sume 21,250 € a este k tomu dostanes pri narodeni dietata okolo 678,490 €

tara39
1. mar 2010

nikus na 100%? aj ked nemam 18?

norikk
1. mar 2010

tara sak si to potvrd u lizatka.... ano dostaneme tak, ako pise nikus....ak by sme splnili to, co pise zuzanockamt, tak by sme dostali viac, ale zakladne dostaneme, ale newem ako to je s tvojim vekom, ale sak tvoj priatel je dospely, tak bud bude on dostavat peniaze aj za teba a male, alebo minimalne za male, nie?

tara39
1. mar 2010

norikk on dospely nieje, obaja mame 16...

nikus14
1. mar 2010

tara toto som stiahla z netu: Nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa nevzniká maloletej matke, ktorá nemá súdom priznané rodičovské práva a povinnosti zákona o rodine. ale rodicovsky prispevok mesacne tych 164 a pridavok na dieta tych 20 eur budes dostavat.

tara39
1. mar 2010

no tak dufam. to by bolo celkom slusne...ja som citala nieco ze 4000 SK mesacne...len som nevedela, chcela som naisto

nikus14
1. mar 2010

ked si to chces este na 100 percent overit tak skoc na urad prace socialnych veci a sa opytaj oni ti vsetko povedia

tara39
1. mar 2010

ale ved ja vam verim...len som to chcela vediet ci mam aspon na nieco narok

lizatko1009
1. mar 2010

tara sa ti paci meno sandra?
norik si mi nenapisala odkial si.
a corinne uz asi nepride, koli jednej 🙄

jankaat.
1. mar 2010

ahojte..na nas sa zosypala vlna problemov v skole mi nepotvrdili indi vidi studium..odisla som z domu a tak dalej.. ach jaj

jankaat.
1. mar 2010

nikus aj ja som z Mi 😉

simusska
2. mar 2010

tara ja uz mam sice 19nast ale viem ze ten priplatok k prispevku pravdepodobne nedostanes ale ten samotny prispevok co je okolo 20 000 to dostanes urcite...no a tych 164 eur plus 22 a ked tvoj priatel nahodou zacne pracovat tak si v robote moze uplatnit danovy bonus na dieta

apoloma
2. mar 2010

AHOJTE KOCKY 🙂 JA NEPATRIM K NAST ROCNYM TAK SORRY LEN SOM VAM SEM TROSKU NAKUKLA A DRZIM VAM PALCE 😉 LEPSIE MAT BABO ZAVCASU AKO NIKDY ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ MOJ PRIPAD.... ALE STALE VERIME CO INE NAM ZOSTAVA 😔 TAK PAPA A DZTE SA....

simusska
2. mar 2010

apoloma to je mi fakt luto...ked som vcera pozerala ako niekto dokaze len tak odlozit novorodeniatko a niekto sa strasne snazi a nic....a kolko mas rokov?

lizatko1009
2. mar 2010

apoloma verim tomu, ze ho raz budete mat, je to velmi nespravodlive niekto babo chce a nemoze mat a niekto ma a nechce. 😔

apoloma
2. mar 2010

ja mam 24rokou a mm ma 28.. snazime sa uz 4roky podstupili sme uz vselico mozne a momentalne vybavujeme adopciu babetka a velmi sa tesime 😵 😵 😵

lizatko1009
2. mar 2010

apoloma poznam takich ludi co si adoptovali a potom sa im podarilo vlastne, ale takich ludi co si adoptuju by malo byt viac.

apoloma
2. mar 2010

...vies ono tych ludi na adopciu nieje celkom malo,teda aspon v nasom kraji!!! lenze nie kazdy sa na to citi a uz vobec nieje lahke prijat situaciu taku aka je a malo kto to aj dokaze... a potom je tam vela dalsich inych veci napr:manzel nie kazdy sa citi na to ze si vezme kvazi cudzie dietatko no to chvalabohu (3xklopem na drevo)nieje nas pripad...to manzelstvo bude skusane a clovek nikdy nevie ci to manzelstvo aj obstoji a podla mna ludia maju aj z tohto strach,je to aj zataz na psychiku no zaroven obrovska radost a stastie ze mozes s laskou prijat takeho maleho cloviecika a pomahat mu a starat sa on!!!my dufame ze sa nam to podari a vsetko spolu v trojici zvladneme a budeme si moct o par rokou povedat ze adopcia bolo to najlepsie a najkrajsie co nas mohlo v zivote stretnut 🙂 🙂 🙂 tak zatial papik nebudem sa vam sem miesat ahojky 😉 😉

simusska
2. mar 2010

apoloma tak drzim palce....nech vam to vyjde...oboje🙂

maka123
2. mar 2010

apoloma taky budu drzet pesticky at vam to vyjde,

tak se holky hlasim po kontrole nechteli si me tam nechat ach jo na monitoru jsme zase delali psi kusy,jako kdyby jsi bezeli dostihy,tlak dobry,nalez cipku stejny,plodova voda oka i pupecnik odhad vahy 3320 v patek jdu zase ke svymu doktorovi na monitor a kontrolu a v sobotu do porodky v den terminu a uvidime snad si nas tam uz nechaji a vyvolaji jinak uz nevim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre