Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

trdielko149
26. máj 2010

ajojte tak isto sa robi aj brokolicova polievocka 🙂 t 🙂 zase milujeme my mnami mnam asi zajtra spraviiiim
byvanie sami je uzasne,je skvele vediet ze dokazeme fungovat aj bez pomoci inych len my traja,venovat sa sami sebe,rozpravat sa o nas a tak ... program si spravime aky chceme,kedy chceme ideme prec,nikto nam nic neprikazuje je to vsak tazke vyjst s peniazkami vsetko je drahe ... akurat som bola v hrackarstve minule,Emka okrem hryzadiel a plysakov nema ziadnu hracku a chodtika samozrejme a milio zvukovych idiotin z ktorych ma uz triafa slak lebo to vrieska nie hra... ale akoze za kruzky ci kocky ja nedam 300 SKK zda sa mi to dost prehnana suma ... ale bude den deti a tak kupime 🙂 🙂

mam4
26. máj 2010

@trdielko149 , tie hracky su fakt predrazene, my sme malemu chceli kupit smykalku na dvor, ale len obycajna plastova malicka stoji 30 eur !! no uvidime ci sa babka nezlutuje, lebo maly ma o mesiac narodky 😎

pepsyna
26. máj 2010

anoo aj brokolicovu polievocku lubime 🙂 ja inak mam rada vsetky polievky-mnam 🙂 mne uz sa pekne zapekaju zemiaciky s karfiolom.....no trdielko to mas pravdu, ze je vsetko drahe 😒 a hlavne tie veci pre deti-lenze tie sa budu stale predavat, takze na tom predajcovia najviac zarobia...

mam4
26. máj 2010

@pepsyna my sme uz po obede 🙂
maly akurat zaspava. dnes v postielke tak som zvedava ci nieco pospi lebo je zvyknuty vonku v kociku, ale suseda zase kuri tak ze pali bordel namiesto dreva takze mame vonku jeden velky smradlavy dymovy oblak 😠 😠 😠

pepsyna
26. máj 2010

no aj my mame takych susedov, co si radi spalia odpad na zahrade a potom smrdi cela ulica 😠 ...inak nepozerali ste damsky magazin???robili tam take vseliake recepty s jahodami-som zvedava kedy ich daju na net nech vyskusam 🙂 a to jahodove tiramisu co robili-az mi slinky tiekli 😀

misss
26. máj 2010

Ahojte..drobcek haja..som zvedava dokedy..dneska nas teda ockovovali...doktorka chvalila, že aky je šikovny..ked sme tam vosli, akurat si sadol v kociku..dobre si to načasoval 😀 😀 ..potom ho aj stavala na nozicky..ked mu merali hrudnik a hlavicku, tak ma vraj rozmery ako rocne dieta a aj fontanelku ma uz len na spicku prsta..a máme 10 020g.. 😀 😀 už sa to aj blbo píše..
Snad chudacik nebude mat teplotu..inak baby, isli ste von s drobcami po ockovani??lebo mne povedala dr., že mame byt doma a sestricka mi nevedela povedat, že preco uz nesmieme ist von.. 😕 😕

pepsyna
26. máj 2010

miss tak to ste uz velikí 🙂 ja mam krstniatko-on mal rok v marci 🙂 a proti comu ho ockovali?neplackal? 🙂 ja ked som bola mala ja som sa tesila na injekcie-asi som mala nejaku uchylku na ne alebo co 😀

misss
26. máj 2010

to su take povinne ockovania..prve je v nemocnici, druhe je cca za 3 mesiace a dalsie v pol roku..nam sa to trosku posunulo, lebo sa nam pomaly hojila chrasticka po tom prvom..su to vakciny prosti vela veciam - záškrt, tetanus, obrna, žltacka a do druhej nožičky dostal proti infekcnym ochoreniam.. 😒

trdielko149
26. máj 2010

misss no po tomto ockovani sa fakt nema ist vonku lebo babo moze mat horucku nas ockovali na to v 3.mesiaci a potom v 5.mesiaci do oboch noziciek a potom az v roku ci ako to ockuju -ako teraz vas ... zakazdym mala Emmka horucku,zabaly som jej musela davat,ani lieciku sme sa nevyhli 😒
mala sedela v sedatku a hrala sa,mala som zapnutu telku,obedovala som a odrazu zacala plakat,z nicoho nic,nalakala sa chudatko akurat dali nejaku zvucku tam v damskom magazine tak si myslim ze toho sa nalakala a utisila sa klasicky,pri maminkinho srdiecko rucka na prsu a hned bolo tisko 🙂 taaak ju lubim velmi jaj moje male zlate 😀

pepsyna
26. máj 2010

ale aspon bude zdravy 😉

pepsyna
26. máj 2010

boze baby vy uz mate svojich malinkych milacikov pri sebe-aj ja uz chcem moju malinku drzat v naruci a tisit ju 🙂 ja uz sa neviem dockat-zatial sa tesim aj kopkaniu ale uz by som ju chcela aj realne popestovat 😵

misss
26. máj 2010

tak keby mal teplotu, tak jasne, ze by sme nesli von..minule nemal teplotu, tak dufam, ze ani teraz nebude mat, ale pre kazdy pripad uz mam nachystane cipky na stole a teplotu som mu merala uz 2x..tak snad bude v pohode, ked sa zobudi..moje male chudatko.. ☹

trdielko149
26. máj 2010

pepsyna ked sa ti malicke narodi a cely den ti preplace tak si povies ze radsej este mohlo byt v brusku 😀 mne sa to parkrat stalo ked bola koli zubku teraz taka nervozna ☹
misss budem na teba mysliet najma na maleho nech mu tie hnusoby pichance 😠 nesposobia teplotu ...

misss
26. máj 2010

tak tomasko je uz hore..už sme cca 3 hodinky od ockovania a teolota zatial nic..ani nevyzera, že by ho tie nozky boleli...v pohode sa stavia a lieta v choditku... 😀

mam4
26. máj 2010

@misss , po ockovani nesmie von ?? to som este nepocula 😲 my sme vzdy chodili, doktorku mame skoro v centre mesta takze po kazdej (nechorobnej) navsteve sme isli na cavargy do mesta 🙂 teplotu mal po ockovani len raz ale az na druhy alebo treti den. nasa doktorka nam vravela ze aj ked chory, prechaledny tak pokial ma teplotu do 38,5 tak nemusime lieky a moze vonku. tak asi kazda doktorka ma svoj "styl" 😉

mam4
26. máj 2010

@trdielko149 bud rada ze az teraz koli zubkom je nervozna,nam maly preplakal prve 2 mesiace lebo mal koliky, ja som myslela ze si hodim slucku 😒 citila som sa uplne neschopna ako matka, nevedela som ho nijak utisit, bud spal, jedol alebo plakal, nie reval, vrieskal ☹ bolo to hrozne obdobie, vobec som si ho ako babo neuzila, svetlu chvilku mal len velmi vynimocne. ja som uz skoro nic nejedla len aby som nemala "nafukovacie" mlieko. kazdy naokolo mi daval rady ale nic nepomahalo, a to sme vyskusali naozaj vsetko co nam bolo poradene. pomohlo iba preckat to, kym z toho "vyrastol". vraj s tym ma problem vacsina chlapcov. fakt to nikomu neprajem :(

misss
26. máj 2010

@mam4 aj mne doktorka hovorila, že aj cez chorobu mame chodit von, tak neviem..ale potrebujeme ist do obchodu...zatial teplotu nema a vyzera byt v pohode..aj sa hraje a smeje sa, tak ho to asi neboli... 😒

lizatko1009
26. máj 2010

ahojte misss naco bol maly ockovany v 7 mesiaci? tak myslim na neho aby to dopadlo dobre a aby nemal teploty, vacsinou sa to dostavi az vecer, tak dufaj, ze nic, moj bol bez teplot a bez opuchu.

trdielko149
26. máj 2010

no nastastie nas koliky obisli nasiroko nadelko,aj moje kamosky mi vraveli ze maju kolikove deti,aj dievcatko ma jedna ale tej som musela vyslovene "vyhucat" ze zaiste ma koliky Sarinka lebo papa klobasu,slaninu a tak,mi povedala ze tak ako jedla vsetko pocas tehotenstva bude jest vsetko pocas kojenia a jasne ze malu potom bolelo brusko,keby zjedla kusocek ale co?ona rovno jednu velku pecenu klobasu,horcica ..no hroza ked som to videla ... ja som nekojila ja som si vytlacala skoro 3 mesiace mliecko koli vpadnutym bradavkam a sestricka v porodnici ma hned odbila ze s tymto kojit nebudete tak asi si viete predstavit aku chut som mala no ja krava tupa radsej som to mohla vydrzat ... ale teda ani kavu som nepila,ani nic take som nejedla len aby bola mala v pohode ... a po 7 tyzdnoch mi krasne prvykrat prespala v noci 6 hodin! stastna ako blska som bola 🙂 🙂

misss
26. máj 2010

@lizatko1009 ockovania sa nam posunuli, lebo sa mu pomaly hojilo ramienko..prve ockovanie dostal v 5.mes a preockovanie až teraz....dakujeme..snad to bude v pohode ako minule 😅

mon777
26. máj 2010

@lia23 ja marcipán robiť absolútne neviem ☹ Raz sme to s maminou skúšali a ani tá hmota sa nám nevydarila 😠 😢 A komu ideš tortičku piecť?? 😲

@mam4 no tak to je pravda, ale keď ja mám niekedy pocit, že to nezmáknem. Ale tak ešte nie som tehu, tak mám čas na také "depky" 😀 😀

@misss tak veľa za tortu?? 😲 Hmm...to sa mi fakt oplatí piecť ich 😀

Inak sa musím pochváliť😀 Dejepis dopadol fantasticky 😀 PLNÝ POČET BODOV!!! 😎 😎 😎

mam4
26. máj 2010

@trdielko149 tak tu sestricku aj kamosku by som "nakopala" 😠 nemam slov ...

@mon777 neboj, nedepkuj 🙂 my sme s muzikom velmi chceli babo aj sme sa citili ze to zvladneme, a ked som drzala v ruke pozitivny test tak sa mi klepali ruky a zrazu som sa bala 😀 ale len 5 minut 😀 no a moj drahy sa boji doteraz, zrazu je priiiiiiserne zodpovedny az uzkostlivy 😝
gratulujem k dejepisu 😉

mon777
26. máj 2010

@mam4 ale ja sa na to neviem dočkať 😀 Už mi z toho šibe a si veľakrát aj hovorím, že mi kôň nerobí dobre, no vždy sem kliknem a potom sa už neviem odtrhnúť 😀 😀 😀 Ďakujem za gratuláciu 😀 Som to mala za 2 minúty hotové 😎 A tak kto by nevedel 11 otázok zakrúžkovať?? 😀

trdielko149
26. máj 2010

neskoro je plakat nad rozliatym mliekom vsak .. no lenze ja druhe dietatko moc nechcem ale keby bolo tak by som sa nicim a nikym nenechala odradit a kojila by som aj do 2 rokov aj keby to bolo neviem ako unavne aspon 1 rok by som to chcela.. aj pri Emmke som chcela kojit a velmi lebo vzdy som sa rozplakala ked som ju videla plakat od hladu a ja som si musela svoje mliecko vytlacit a dat zamrazit a potom ohrievat a nebol mi dopriaty pocit dat si ju na prso a papaj a pohodicka ☹
stale ked vidim aj v telke nejaku mamicku kojit tak sa mi tisnu slzy do oci ... minule som pozerala reflex a jedna premudrelka tak povedala ze cele kojenie je v hlave a kazda matka co chce tak aj bude kojit normalne som vypla telku a dobre si zanadavala a vyplakala sa,aj ja som chcela a nemohla som!dopriala by som jej byt v mojej kozi,ked sestricka par hodin po porode pride do vasej izby a da vam babatko a odide aj po prosbe aby mi pomohla s prvym prilozenim a ked opat pride tak len z postielky si ju vezme o par minut dobrkne naspat ze dieta nic nezjedlo a dala jej glukozku a potom ked som sla za nou opat s prosbou tak mi povedala o chvilu priidem a dosla dala mi malu ja som "vytasila prso" a ona" a vy s tymto akoze chcete kojit?dam jej radsej glukozu ako sa tu s vami zaoberat pol dna,to ste si mali riesit v tehotenstve!mne sa dnes narodilo 11 deti mam inu robotu..."
tak to je moj pripad ohladom kojenia ... ☹
som vsak na seba pysna ze aspon 7 tyzdnov som si dokazala vytlacat a odsavat mliecko,pretoze to velmi boli ale co by nezvladla matka pre svoje babatko? .... ach opat mam z tohto depku ☹ idem ... paaaaa

olifcek
26. máj 2010

@trdielko149 v buducnosti kontaktuj annag, je to uzasna laktacna poradkyna 😵

misss
26. máj 2010

inak @trdielko149 neskusala si klobuciky na kojenie??ja som mala velike prsia a vpadnute bradavky a Tomasko sa nevedel prisat bez pomoci laktacnej sestry(v porodnici)...ta mi potom doniesla tento klobucik a paraaada..asi po 3 týždnoch sme isli bez klobuka..

mam4
26. máj 2010

@trdielko149 to mi je luto ze ti to nevyslo ked si tak chcela :( vidis to a kopa mamiciek moze a nechce 😠 ale tvoja emmka ma aj tak najlepsiu mamku na svete 😉 no to aj ja som pocula (ze ten hormon na tvorbu mlieka potrebuje podnet z mozgu) a aj take ze aj muzi mozu kojit (vraj pocas vojny sa stavalo ze sa im tvorilo mlieko ked matka umrela) ale ked mlieko tecie a je problem inde a nikto nepomoze skor odradi tak to je na nic ... no hej ta sestricka ma dojima, a odkial si mala vediet ze budes mat taky problem. ja som ani len netusila ze existuju take bradavky az ked som zacala studovat vsetky mozne casopisy a knihy o kojeni a detoch. a aj keby si sa dopredu "pripravila" tak vraj nie kazdej sa to s takymi bradavkami podari, je to taka zakernost prirody 😒 ty za to predsa nemozes !!
mne tiez prvy krat doniesli babo a koj! vobec som nevedela ako a co, maly vrieskal ja cela v strese, ani som nevedela ako ho drzat. nastastie mi pomohla mamicka co bola so mnou na izbe. niektore sestricky si pomylili profesiu. na kazdej sestonedielke by mali byt aj laktacne poradkyne, ved sme v 21. storoci, nie v stredoveku !!

mam4
26. máj 2010

@mon777 viem o com hovoris ja mam taku zavislost tiez 🙂 velmi by som chcela druhe babo a stale dokola pozeram detske vecicky, prehrabujem sa v krabiciach kde mam odlozene maleho veci, na tabletky 🙂 uz sme sa aj zacali snazit ale nedarilo sa nam a teraz manzel menil pracu takze teraz zas nemozme koli financiam :( ale ved sa raz dockam a urcite aj ty tak si dzrme palce 🙂

trdielko149
27. máj 2010

jaj dakujem vam baby,momentalne som nasla (mam zivotopis na profesia.sk) a naslo mi tam ponuku ze 6 mesacny kurz laktacnej poradkyne a sklada sa z toho statna skuska v NR 🙂 jaaaj keby bola Emmka vacsia hned idem 🙂 🙂 🙂 potom by sa mi druhe babatko kojilo perfektne 😀 ale tak poucila som sa teraz a budem aspon lepsie pripravenáááá 😉

@mam4 s takym malickym rozdielom vekovym?nic v zlom ja chcem aby Emmka aspon chodila do skolky a my chhceme ked uz tak rozdiel 5-8 rokov ... chcem sa vyvarovat situacii ze Emmka bude prvacka budem sa jej musiet velmi venovat a male babatko mi bude kricat v postielke takze bud tak ze dietatko bude mat aspon 1 rok alebo otehotniet pocas jej 1.rocnika na ZS ... chcem aj pracovat predsa ... nech sa mozem po druhej materskej potom kam vratit nie ako teraz ze si bduem musiet hladat robotu strasne sa bojim ze ostanem nezamestnana alebo strcena dakde vo fabrike,koli tomu som si maturitu nerobila a chcem ist aj na vysku aaach ...

mam4
27. máj 2010

@trdielko149 my zase chceme deti po sebe, najviac 3-4 rocny rozdiel. popri tom si chcem aj ja spravit VS. no uvidime, jedno je chciet a druhe realita. mozno skoncime pri jedinacikovi. ja si myslim ze sa da venovat aj viacerym detom. kazdemu trosku, chcem mat samostatne deti. aby sa vedeli spolahnut hlavne sami na seba a necakali vzdy pomoc od druhych, aby sa vedeli delit a tak... no to si uz kazdy rodic vychovava po svojom 🙂 ja som z 3 surodencov pricom medzi mnou a sestrami je 9 a 11 rocny rozdiel a ked som bola mala tak mi to strasne vadilo, chybal mi rovesnik. aj manzel je z troch deti takze pre nas je normal 3 🙂 aj ked ja snivam o 4 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre