Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

misss
7. júl 2010

Hahaha.. 😖

moniciak
7. júl 2010

@misss radila by som ti precitat si zaznamy a pozriet sa ci som az tak urazila svoje dieta alebo seba ze som nezodpovedna...ja by som brala tu druhu moznost

moniciak
7. júl 2010

@misss a to ty si mi napisala ze poznas baby co maju vysku pri detoch...mno ok 2 veci a ani jedna poriadne

misss
7. júl 2010

@moniciak ale, ale..upokoj sa..zase sudiš, ked nepoznaš..ako ty možeš vedieť čo robili a nerobili poriadne..a neskač do mna! 😖

afrika
7. júl 2010

veď vy skáčete jedna do druhej. už bolo toho babuľky dosť. uzmierte sa, podajte si ruky-virtuálne 😀 a rozoberajte radšej tehu nevoľnosti a ochvíľku prvé tomáškove kroky 😵

moniciak
7. júl 2010

@misss ty si zacala skakat do mna okrem toho to chcem urovnat...lia je tvoja kamoska ale to neznamena ze ma vzdy pravdu s tou svojou sorry ale uz trochu chorou tuzbou ci nie???

slniecko77
7. júl 2010

mlade maminky, tehulky..skuste sa nehadat 🙂 ved tu si mate radit a pomahat jedna druhej

misss
7. júl 2010

@afrika ja nechapem načo sa tu zase tato tema vytiahla..my sme to už uzavreli a moniciak do toho stale rype..len zprotivuje jednu fajn temu..
inak, vy ste už skušali aj umele a stale nic?? ☹ ☹ to mi je luto..

moniciak
7. júl 2010

@afrika prepac ale misss je osoba co tu rovno na plochu(nema ani slusnost dat to do internej posty) napisala ze nebudem lubit svoje dieta lebo za nim vidim aj problemy a nie len to pekne...na taku osobu by som skor naplula ako sa jej dotkla inou castou svojho tela

misss
7. júl 2010

@moniciak dakujem 😀

afrika
7. júl 2010

miss skúšali všetko. aj otehotniem, ale potratím. je to ťažké a keď si myslím, že už nevládzem ďalej musím nazbierať silu a ísť. pevne verím, že jedno biologicky naše dieťa budeme mať a ostatné si môžme adoptovať 😵

moniciak
7. júl 2010

@misss vy ste to uzavreli tak ze ja som ta najvacsia krava ale pozri sa co ste z huby vypustali vy...este stale si len na liinej strane??? lebo je kamoska???

misss
7. júl 2010

@afrika boooze..to mi je luto..je smutne, aku dlhu a hrbolatu cestu si musia niektore pary prejst za babatkom..

misss
7. júl 2010

@moniciak už sa na tuto temu nebavim..koniec..

mam4
7. júl 2010

WOW ... tak hadat sa tu baby teda viete 😒
na vsetko sa da pozriet z viacerych stran ... a toto je volne diskusne fotum takze kazdy si tu moze napisat svoj nazor ale niektore su az drze a keby ste sa stretli tak sa asi aj pobijete 🤐
zo svojich vlastnych skusenosti mozem za seba povedat ze ako studentka by som sa o dieta umyselne nesnazila, pretoze uzivit rodinu je naozaj tazke pokial aspon jeden z partnerov nema dobre platenu a stalu pracu. my napriek tomu ze byvame sami a manzel pracuje kolko moze tak aj tak nie sme za vodou. stale nieco chyba. ale neviem si absolutne predstavit ze by sme byvali s rodicmi a vsetko by museli platit oni, to by som im ja osobne nedokazala spravit.
no viem pochopi liu aj ine dievcata ze tuzia po babetku, aj ja tuzim po velkej rodine, dokonca snivam o 4 detoch, no realne to vidim na 2 maximalne, pretoze je taka doba, ze aj tie 2 je tazke uzivit 😒 a to nepotrebujem luxus ani dovolenky pri mori, len im chcem dat jest, obliect ich, zaplatit skoly a kruzky a ine uplne bezne veci co ludi robia stastnymi ...
zit z ruky do ust nie je pre mna, takto by som nebola stastna a myslim ze ani moje deti... ja som mala take detstvo a trpela som. nechcem aby to zazili aj moje deti. viem ze sa da zit aj skromne ale je velky rozdiel medzi skromne a v biede !!
ale kazdy si je zodpovedny za svoje rozhodnutia a ja nikomu neberiem pravo na rodicovstvo len niekdy nevidime veci lebo sme zaslepeny inymi ...
ja som v 16 takisto tuzila po babetku, ked mi meskala M alebo nam "uslo" tak som s takou malou dusickou dufala ze mozno budem mamka ale teraz s odstupom casu viem ze by to nebolo spravne. mozno by som bola stastna aj tak a takisto aj to babo ale moji rodicia by boli financne vystaveni, spolocne byvanie by nam tiez prinielo vela nezhod a hadok... no aj toto je len MOJ nazor a pohlad na "vec" ...
tak vsetkym drzim palce a prajem vam stastne tehulkovanie, mamickovanie a snazenie 😉

slniecko77
7. júl 2010

mam4 sklanam sa pred tebou 😉 evidentne mas priority vo svojom zivote urcene..gratulujem 😵

mam4
7. júl 2010

@slniecko77 tak to si nezasluzim ... len jednoducho viem co to je zit v chudobe a viem co to je starat sa a zivit dieta ... ano dieta je radost a stastie ale podla mna nie za kazdu cenu lebo v biede nemoze byt nikto stastny aj ked tam je laska a vzajomna podpora 😒

slniecko77
7. júl 2010

..podla mna si to zasluzi kazda mamina, ktora je zodpovedna a milujuca..myslim, ze tam patris..ako viacere z tejto temy 😵
..obzvlast mlade maminy si to zasluzia...ja som odjakziva milovala deti, ale nikdy som nechcela byt mlada mamina

mam4
7. júl 2010

@slniecko77 ja myslim ze 99% mamin miluje svoje deti a aj ked su s nimi starosti a trapenia stale su nase a nemenili by sme ich za nic na svete 🙂
a ty mas kolko rokov ?? ja sa este radim medzi mlade mamky 😀 lebo vacsina rovesnicok este studuje alebo diskotekuje 😉

slniecko77
7. júl 2010

..takto verejne? OK 33..mozno preto mam odlisne postoje, nazory
..ja som sa vam tu nechcela pliest...len ma zarazilo ako sa obuvali do novej mamicky 😠

mam4
7. júl 2010

@slniecko77 za vek sa netreba hanbit, s rokmi pribudaju skusenosti 😉 moje sestry su podobne stare a este stale nemaju deti ani neplanuju takze kazdy ma ine priority v zivote ...
ja som posledne strany citala len tak zbezne, takze ani neviem ze tu pribudla nejaka nova mamicka len mi nedalo sa nezapojit 😵
ale dufam ze uz tu nebudu ziadne hadky ved preto su ludia ludmi ze sme kazdy iny a mame rozne nazory ...

slniecko77
7. júl 2010

..ja sa za svoj vek nehanbim 😉 a po pravde ani sa nan necitim
..mne je tiez luto ked sa tu hadajulen preto, ze niekto ma rozdielny pohlad na svet, pritom mlade maminy by si mohli a mali pomahat 🙂

zuzanockamt
7. júl 2010

este stale riesite? 😅 😀 ... no teda ... ja uz som stihla aj sono absolvovat 🙂

mam4
7. júl 2010

@zuzanockamt a ako dopadlo ?? ukazal sa vam v plnej krase ? 🙂
ja mam "prve" az o 3 tyzdne 😖 ale aj tak sa najviac tesim na 3D 😀

mam4
7. júl 2010

@slniecko77 , a ty si sa doteraz necitila na babo alebo ste nemohli otehotniet ??

zuzanockamt
7. júl 2010

@mam4 no sono v pohode ... vazi 1980 gramov ... je o 2 tt väcsi a vyzera to tak, ze do porodu bude mat aj zo 4 kila 😅

mam4
7. júl 2010

@zuzanockamt ohohooo, no tak dufam ze doktor sa pomylil 😀 ved to si neviem predstavit takeho valibuka vytlacit, moj mal 3600 a ledva tamad presiel 😝 mas aspon siroke boky ?? vraj vtedy to ide lahsie ...

slniecko77
7. júl 2010

aj som sa citila len este nebol vhodny cas, stahovali sme a mm menil pracu, potreba cestovat, spoznavat, studovat...a otehnotniet sa nam podarilo vcelku rychlo 🙂 takze ja sa stazovat nemozem

mam4
7. júl 2010

@slniecko77 a kde ste sa nakoniec usadili, na slovensku alebo nikede v zahranici ??

zuzanockamt
7. júl 2010

@mam4 no uvidime ako to pojde ... ale snad to zvladneme ... moja sestra rodila vlani v septembri a maly mal 3995 a v poho ... tak snad to prezijem aj ja ... mne od zaciatku vravia, ze je väcsi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre