Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

tara39
8. mar 2010

to teda viem...vies co otvaraju to okolo 8 a 9-tej, ale myslim ze nejaka lekaren ma vzdy sluzbu alebo co a je otvorena 😉

romy31
9. mar 2010

no holky....tak ja som nabehla o ôsmej do lekárne, kúpila ten rapiclear a utekala zas domov....ani na záchod som ráno nešla, lebo v tom rannom je najviac hormónov, tak aby sa mi ta čiarka ukázala poriadne 😀 ....no a potom som si ten tesťoš urobila....a tam mi svieti JEDNA brutálna ružová čiarka a všetko naokolo je krásne snehovobiele... 😔 .
tak asi z toho nič nebude....už som to aj drahému zavolala....že sa môže tešiť, že tatom ešte nebude.....ach 😔
jaj už som si aj poplakala...som to brala ako hotovú vec, že teraz určite áno......tak budem musieť ešte na bábo počkať.... 😔

simusska
9. mar 2010

romy mozno je este skoro...mne sa na testiku ukazala ta druha ciarka az ked mi meskali kramy...sa mi zda ze ty si pisala ze ich mas este len dostat...nie? tak skus potom opät ked ti budu nahodou mestkat

romy31
9. mar 2010

no mala by som ich dostať zajtra...tak počkám ešte...mán ešte jeden test do rezervy 😀 ...ale bojím sa, že aj tak bude všetko tak ako každý mesiac 😔

simusska
9. mar 2010

romy aj ty si este mlada...nemusis sa bat...ono to pride samo ked to budes najmenej cakat...ked nie teraz tak mozno nabuduce...

romy31
9. mar 2010

ale ja sa teraz bojím, že som drahého týmto nastrašila a teraz si bude dávať pozor 😀 lebo on teraz konči školu, tak chce mať najprv nejakú robotu, zobrať si ma a potom mať bábo....najlepšie v takomto poradí 😀
no ale keď si predstavím, že ešte aspoň rok budeme musieť čakať.....a potom kým sa nám zadarí....a kým sa bábo narodí....tak to budem mať aj 24 😀

simusska
9. mar 2010

ale romy neboj...my sme to sice nechali na nahodu no sme velmi stastni...a ja my sme len cerstvo skoncili skolu...ja som napr. hned po maturach otehotnela a ani som netusila ze ako rychlo sa da vybavit svadba 🙂 sice byvame u skokrovcov lebo nic vlastne este nemame no manzel ma pracu a verim ze raz do toho svojho pojdeme...a dam ti radu...nehovor nic priatelovi kym si nebudes uplne ista ze cakate babo...potom ho naozaj vystrasis a prestan to pred nim spominat nechaj to na nahodu lebo cim viac sa clovek snazi a viac to chce tak tym menej sa dari

romy31
9. mar 2010

no tak uvidím ako sa to so mnou vyvinie....tak snáď ešte mám nejakú maličkú nádej, že zajtra mrchu nedostanem a bude už všetko hotovo 😀
a práve teraz tu u nás začína taký ošial medzi kamarátmi....jedni sa vzali a majú bábo, druhý sa teraz zasnúbili, ďalší si kúpili byt...a teraz sme mali aj jedny krstiny v rodine a pri tej príležitosti priateľova sesterka povedala, že je tehotná....no pre mňa zlý sen 😀 všetko mi to pripomína ako sa ostatným darí....a ako aj ja po tom túžim 😅

a mne na to priateľ povie vždy len, že všetko bude, čo sa bojíš 😅 ....len tie peniažky na to nie sú
najhoršie na tom je, že mi by sme mali ísť aj kam bývať , tu v bratislave, ale ja chodím do školy do brna.... a mám pred sebou ešte 5 rokov... 😅 a to by priateľ a aj moja rodina chceli aby som si to najprv dokončila a až potom vymýšlala....no ale to určite nevydržím 😅

simusska
9. mar 2010

romy ale ved studovat sa da aj externe a vzdy sa niekto najde kto ti male postrazi 🙂 ja som mala tiez v plane ist na vysku aj ked som tehotna ale nakoniec ma nevzali...

aj u vas je to teraz bohate na deti ako pozeram...mne pred mesiacom porodila svagrina, sestra caka babo v auguste a este aj dve dobre kamosky a byvale spoluziacky mam tehotne a obe cakaju male priblizne v tom case ako ja...

a co vlastne studujes v brne? a ako dlho si s priatelom? ja som so svojim bola pred svadbou uz cez 3 roky

romy31
9. mar 2010

no ja som so svojim dva roky....on má 24 a ja 20....takže sme ešte mladí ale kto má toľko vydržať, no nie? 😀
a v brne študujem teraz prvý rok veterinu, takže to sa externe nedá.......ale keby nešlo ani tak o bábo, tak neviem
ako by sme to vymysleli so svadbou, lebo to by sme aj do roka chceli....ale ako by to bolo...ja v brne a môj muž tu? 😅 lebo zas sa mi zdá zbytočné aby sme si tam hľadali nejaký podnájom a platili za neho veľa peňazí, to by drahý zarába len na byt, stravu a zvyšok.....keď tu v BA máme kam ísť bývať........máme to celé nejak mc zložité 😀
ale myslím si, že keby to prišlo tak všetko hravo vyriešime a aj rodina by nám určite pomohla....

simusska
9. mar 2010

romy..keby to babo prislo tak vsetko by sa rychlo a jednoducho vyriesilo...ono by to potom prislo sama...tak my sme mozno aj rovnak stare nie? aha ja som si vravela ze ked to zvladaju niektore babnky co su tu a maju 16 rokov a babo tak to musim zvladnuta aj ja a urcite by ste to zvladni aj vy...
a preco sa veterina neda studovat externe? a pri najhorsom sa studiu da odlozit na jeden rok...kym by babo aspon trosku podrastlo a do skoly by si mohla chodit az skoro uplne do porodu keby ste nemali prax...potom by ti male niekto urcite postrazil...nejaka hrda babicka ci dedusko🙂

romy31
9. mar 2010

no to by sa niekto určite našiel 😀 priateľova mamka je riadeiteľka škôlky, tak tá by ho ani z rúk nedala 😀

a s tou školou- my to tam máme nejaké čudné....nám hneď na zápise dávali podpisovať papierik, že v prípade tehotenstva to hneď máme oznámiť na študijnom...asi by mi potom upravili trochu rozvrh alebo také čosi...lebo napr. na cviku z anatómie máme všetky tie preparáty vo formaldehyde-a to je karcinogén....tak možno kvôli takýmto veciam.....no ale to je ešte stále hudba budúcnosti 😀

a ja som maturovala minulý rok, tak asi sme rovnako staré 🙂
a ty si z kade?

simusska
9. mar 2010

romy ja som zo Sisskej Novej Vsi...

no vidis riaditelka skolky...a ked su tam aj jasle tak by ti ho tam urcite vzali len naj tvoj priatel nestresuje...ked sa chce tak sa vsetko da ked to babo pride tak vsetko sa rychlo vyriesi ...

no a ty to mas take ako mnohe zdravotne sestra aj moja kamoska studovala zdravotku mgr a musela odlozit studium lebo nemohla robit mnohe veci...a co ty vies ci je to vec az takej buducnosti...nechaj sa este prekvapit a ked nedostanes kramy do tyzdna tak si urob druhy testik ten by ti uz mal ukazat dobry vysledok a hlavne jasny

romy31
9. mar 2010

jejda teraz budem behať každú pol hodinu na záchod a sledovať či to náhodou nedostanem 😀
kiežby nie 😀
ale aj keď dostanem, tak to treba brať pozitívne....budem vedieť, že som zdravá žena a že mi tam funguje všetko tak ako má! a možno o mesiac alebo o dva 😅 uvidíme aky bude drahý šikovný 😀

ale jasle tam tuším nemá...o tom by mi už dávno porozprávala 😀 ona mi vždy strašne nadšene hovorí, čo jej tam tie decká stvárajú, lebo doma nemá vôbec pochopenie...má dvoch synov a jednu dcéru a ešte plus muž....tak tí ju vždy umlčia, že ich tie detiská netrápia 😀

čím ďalej, tak tým viac sa teším na to vytúžené bábätko, tak snáĎ 😉 😅

simusska
9. mar 2010

romy tak drzim palce aby Vam to vyšlo čo najskor

romy31
9. mar 2010

ďakujem simi 🙂
a prajem rýchly a bezbolestný pôrod....vidím, že sa ti to už blíži, tak nech všetko dobre dopadne 😉

simusska
9. mar 2010

No blizi blizi len malej sa nejak von nechce ist...snad sa to rozbehne samo...

maruska_p
9. mar 2010

romy veľmi veľmi ti držím palce, aby sa ti všetko vydarilo tak,ako ty chceš.

Baby, ja som dnes bola na kontrole a budeme mať DIEVČATKO!!! Konečne nám to oznámili s 95% pravdepodobnosťou 😀 I AM HAPPY!!! 😵

maka123
9. mar 2010

ahojte holky taky jsem se vratila pred chvili z kontroly,zitra nastup do porodky v jedenact budou mi delat zatezovy test s oxicontinem,ze pry je to nejhorsi varianta bojim bojim.

maruska gratuluji k holcicce taky jsem strasne chtela ale nakonec na nas zbil ten pindour.

tara39
9. mar 2010

maka drzim palce 😉
maruska, tesim sa, asi si velmi chcela dievcatko, vsak? 🙂
a romy, nebud sklamana...ja som tiez bola zo zaciatku, hlavne ked som bola presvedcena ze babo cakam a nakoniec som dostala...to bol sok, ale simi ma pravdu, ze ked na to nemyslis urcite to pride 😵 zabralo to aj u mna

maka123
9. mar 2010

dekuju tara cetla sem si ze ten oxicnotin stoji za to,to bude zase noc urco nebudu moct usnout

tara39
9. mar 2010

ale mozno sa krpec uz umudri... 😉 prihovor sa mu, ze sup sup von 🙂

dulkagabulka
9. mar 2010

Maka...skus si masirovat bradavky...velmi dobre by bolo,keby si mala v okoli kamosku, co ma dieta ktore koji. A keby to babatko si si priložila k prsiam..nemalo by byt ospale, ani hladne..Tiez vyskusajte pohlavny styk, či teply klysyr....skratka nejake omnoho priiijemnejšie veci este predtym,než skusis oxytocin 🙂

maka123
9. mar 2010

dulka gabulka no prave nikdo v okoli nema mimco,bradavky uz jsem si masirovala,teple koupele provadim stale,,chtela jsem se te zeptat dulkagabulka a ty jsi mela ten oxicontin?a jake to je

maruska_p
9. mar 2010

maka neboj sa, toho svojho chalana budeš milovať viac, ako 10 dievčat 😉

tara no mne to bolo jedno. Ja som viac chcela chlapca a priateľ dievčatko, tak nakoniec ten typ vyšiel jemu, ale ja som nesmierne šťastná. Aj pre to, že KONEČNE viem pohlavie 😀

tara39
9. mar 2010

no tak vidis 😉 tesim sa

simusska
9. mar 2010

baby dnes som sa nudila tak som pridala do albumu fotky malej v brusku a snad uz buduci tyzden tam budem moct pridat jej fotky aj z opacnej strany bruska

dulkagabulka
9. mar 2010

Maka...takže vyskušala si už hocičo a babatku sa nechce...osobne si myslim,ze prenasat 4 dni nie je dovod,ak si ty a babatko v poriadku...deje sa niečo s dietatkom? je v nepohode? plodova voda ma priznaky "prenosenia"???ako to citiš ty?chcela by si aby to šlo prirodzene?? /ja viem že by si chcela aby to bolo za tebou..to uz každa mamina 🙂 ked sa prenaša/...porozpravaj sa s lekarom,či by sa dalo este pockat...
oxytocin som zazila..a zazila som aj prirodzene porody...sama by som volila tu druhu alternativu...na ten prvy porod nemam pekne spomienky...no keby nahodou bolo s dietatkom niečo nie v poriadku, isto by osm privolila..

maka123
9. mar 2010

dulka ne vse je v poradku ale kazdemu to vyvolavaji tady v brne nejpozdeji 4-5 den nevim proc,akorat jsem nezkousela ten napoj na vyvolani,slivovice merunkovy dzus a ricinovy olej,ted jsem vylezla z varici vody mam z toho akorat cervenou kuzi,no a oni ti dali ten oxytocin to jsi potom porodila za jak dlouho?a plodovku ti museli prasknout neso samo se to rozbehlo.

lizatko1009
9. mar 2010

maka skus tonic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre