Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
7. apr 2010

Mna pobolievalo brucho ako pred ms, a to odkedy som tehotna, vzdy v termine, kedy by som mala mat ms 😀

S rodicmi nijako. Momentalne sa ignorujeme, uvidim, ako to bude po skonceni skolskeho roku - kam pojdem (ked mi skonci internat).

lia23
7. apr 2010

hmmno tak mna tiez denska bolelo brusko...no urcite nie z tehu.. a dufam ze sa to vyreisi...a ze sa umudria🙂drzim ti palce. 🙂

natalie_tmk
7. apr 2010

Ja sa teraz bojim kazdej bolesti, kazdeho krcu, atd. 😒

Tak v to umudrenie ani velmi nedufam, momentalne na nich dost kaslem, ma trapia ine veci 😀

( Padam sa ucit, neskor pridem 🙂 )

lia23
7. apr 2010

ake veci??babo? 🙂 🙂 🙂

misss
7. apr 2010

ano Natalie..to by malo dievcatko.. 😀 😀

Lia..ja som si tiez myslela, ze kazdu chvilu dostanem MS, lebo ma bolelo brucho a kazdu chvilu som behala na WC, ze teraz som to uz urcite dostala a stale nic,..potom som si spravila test a bol pozitívny..ja som nemala zozaciatku ziadne priznaky...len som nemala MS..

norikk
7. apr 2010

ahoj lia, da sa celkom, citim ze uz nastava druhy trimester, cize je mi lepsie, ale to neznamena ze mi nepride zle, alebo ma nepali zaha ☹ ... mna tiez bolelo brucho, ci skor mala som stahy...pred dvoma tyzdnami napr, pila som tri dni caj so skoricovou prichutou a dostala som z toho kontrakcie....fakt newem ci to bolo z toho, ale odvtedy som take daco nemala...a skorica isto vyvolalava kontrakcie, tak uz neriskujem a odporucam vyhybat sa...aj aloe vera posobi rovnako, tak ja len ko varovanie 😀 ...ale dnes som tiez citila take nieco, ale to uz nebolo take "bodanie" ako vtedy...ale citila som ako maternica pracuje 😅

tara39
7. apr 2010

ahojte baby, z casti som vas precitala. dakujem velmi tym ktore to chapu a podporuju ma...to mi velmi pomaha...dakujem. vacsinou ste mladsie preto to chapete. tie baby co zas zarucene chapu nasich su predpokladam starsie. ano chapem nasich. chapem ze som spravila mozno blbost, nastvala som ich a podobne. mne islo len o to neist na potrat. uz som sa ohanala aj tym ze v najhorsom pripade dam babo na adopciu co by bolo velmi tazke ale babo by zilo...mamina sa rozzurila zakazdym co pocula ze na potrat nejdem. len si uvedomte trosku ze som si pre to babo za tieto prazdniny prezila hrozne chvile a musela som to zvladnut...alebo chcela...kvoli babu...takze tak. teraz ho este viac lubim a budem sa onho starat najlepsie ako budem vediet. mozno to nebude najlepsie. ale dam do toho vsetko. vcera sme boli u doktorky tak som v 14.tyzdni tak nastastie som nemusela uvazovat nad tym ci to podpisat alebo nie. mamina sa sice skoro zrutila najskor ale asi jej doktorka vysvetlila ze sa to da...ona pri nej rodila tak sa zhruba poznaju...ked sme prisli domov ma uz len poucovala ze kazdy den musim pit mlieko a jest vela ovocia a pod 🙂 a ze som jej blba truhlica, ze mam uz pocuvat. povedala ze budem s babom doma ale musim si robit skolu. uvazovala ona ze pojde na matersku s nim ale to by sa financne nedalo...tak som strasne stastna ze mam moje babo a aj rodinu... 😵

tara39
7. apr 2010

a este nieco. myslim ze mlade baby to zvladnu lepsie ako tridsiatnicky pretoze tie su uz zvyknute na urcity pokoj a klud...ked pride babo su nervozne, poznam take. ale nepocula som o tom ze by sa mlada baba rozhodla pre babo a nezvladla by ho

wacinka
7. apr 2010

ahojky Tara jsem strašně ráda, že se to všechno urovnalo 😉 sržím palečky a přeji hodně štěstíčka

krpcek
7. apr 2010

tara gratulujem! dopadla to presne tak, ako som dufala. . . 😵 🙂 myslim, ze si ze aj keby bol mozny potrat tak by ta mame nedonutila nan ist, ale takto to bolo aspon o dost lahsie. 🙂

amorcilla
7. apr 2010

tara39
to je přímo happyend! sledovala jsem to a moc ti to přeju! jsem za tebe šťastná!!! 😵 obdivuju tě za tu odvahu..

norikk
7. apr 2010

tara tesim sa s tebou 🙂 ...a mas uz knizku?? a vsak ti je hned lepsie?? ze nemusis nic skryvat a mozes sa uz aj tesit... 😀 a mozem sa spytat, ako to je s tvojim priatelom?? 😕

womenne
7. apr 2010

Tara tlieskam že si nešla na potrat,Ja som ti len chcela napisat aby si sa aj ty vžila do situacii tvojich rodičov.presne toto som myslela mala si im dat čas uvidiš ešte sa budu tešit 😉 Ale aj tak si myslim že si moc moc mlada ale to je už jedno každopadne držim palce nech to zvladneš. 😉

kaczka
7. apr 2010

Tara...to je super,že to takhle dopadlo....uvidíš,že tvoje mamča bude pyšná babička 😉 Přeju hodně sil 😵

natalie_tmk
7. apr 2010

Akurat som sa doucila a pribala sa trocha lenivo a s nechutou na net. Zapla konika a co nevidim?! Uzasnu spravu!!!
Super tara! Ani nevies, co velmi sa tesim 🙂 Gratulujem ti, aj tvojej mame a vsetko bude uz len dobre 😉
Ako je na tom tvoj otec? Tiez to v pohode prijal?

valria321
7. apr 2010

tara milačik jupii ja som vedela že to dopadne dobre a držala som ti strašne pristiky si silne dievčatko a zvladneš to AJ KED SI MLADA🙂opatrujte sa a hlavne mama ma pravdu papaj vela vytaminikov aby bol drobček zdravučky🙂

romy31
7. apr 2010

ahojte 🙂 tara gratulujem ku šťastnému koncu!!! si veľmi silná, poviem ti, že neviem či by som to v tvojom veku zvládla tak ako ty, asi skôr nie....v tomto ťa fakt obdivujem! tak sa držte tehuľky, nech bábätká poslúchajú!
v piatok idem na kontrolu tak sa už neviem dočkať, že uvidím svoje malinké! musím už priniesť aj fotku domov, nech sa aj druhí pokochajú 😵 baby myslíte, že mi dá už aj tehu knižku? budem v 9tt...

petra89
7. apr 2010

tara, aj ja som rada, že to dopadlo dobre... ale vôbec nesúhlasím s tvojim názorom, že mladé baby to zvládnu lepšie. keby si nemala rodinu, ktorá by sa nakoniec k tomu nepostavila tak ako sa postavila, veľmi ťažko by sa ti situácia zvládala... taká "tridsiatnička" ako píšeš, má už určité zázemie, finančné zdroje, ŽIVOTNÉ SKÚSENOSTI /to je nesmierne dôležité/, má už nejakú tú prácu, školu-zväčša aj výšku za sebou, takže je to o inom... nie je to o tom, kto je pokojnejší a kto nie. ja zase poznám dievčatá, ktoré jedna rodila keď mala 15 a druhá 17 a jedno horšie ako druhé. o tej mladšej neviem toho veľa ale o tej staršej viem, že nakoniec toho malého vychováva jej mamina, lebo ju to nebavilo (!!!). takže vôbec nemôžem súhlasiť s tým čo si napísala...

jednoducho, príroda to tak zariadila, že staršia žena má väčšie predpoklady po všetkých stránkach postarať sa samostatne o svoje dieťa...

tiež si myslím, že si nezodpovedne postupovala čo sa týkalo sexu, že si mohla mať dosť rozumu aby si vedela, že SAMA sa o malé nezvládneš postarať, ale myslím si, že už si to zistila aj sama, tieto prázdniny ti asi boli dosť dobrou príučkou, držím palce, hlavne aby bábo bolo zdravé, to je snáď teraz asi najdôležitejšie a aby si dobre zvládala aj tehotenstvo, a tiež aby si si dokončila školu... drž sa a neber tento môj príspevok ako výčitku alebo karhanie... ja ti naozaj úprimne držím palce, aj kvôli malému, sledujem tvoj príbeh od začiatku... len som ti chcela ponúknuť aj iný pohľad na vec...

drž sa kočka a pozdrav svoje "bejby" v brušku 😉

riskolucia
7. apr 2010

petra 89 uplny suhlas s tym co si napisala 🙂

maryanna
8. apr 2010

petra, podl amna nemas pravdu s tym vekom pretoze aka je zena matkou nezavisi od veku ani skusenosti....ved ked ma zena prve dieta v tridsiatke taka ake ma skusenosti s babom ? ziadne...aa myslim ze mlade dievcata su flexibilne, sikovne, lahsie zvaldaju take veci ako vstavat v noci a tak lebo maju viac energie a tak celkovo kedze majju este iny postoj ku zivotu ze svet je gombicka - mozno , nie vsetky--...tak nerobia si tazku hlavu z mnohych tazkosti ktore starostlivost o dieta prinasa...ja som tiez mlada mamka otehotnela som v 19 teraz mam dvadsat a trojmesacneho syna....byvame s manzelom tiez dvadsatrocnym sami v byte na opacnom konci ako nasi rodicia, od poordu som s malym sama doma a nepotrebujem ziadnu nejaku extra pomoc s nim vsetko zvladam sama a super....manzel studuje cize vecsinou nie je doma.....cela ludi sa cuduje ze ako to zvladam ale vsetko je o organzacii ci uz casu alebo tak celkovo, zdravom sedliackom rozume a sikovnosti.....ja som s nim sama doma a aj navarim vyperiem vyzehlim a este sa venujem aj svojmu hobby....a mnohe tridsiatnicky len vzdychaju ze nemaju na nic cas ani upratat ani varit nic....tak kde je problem? v tom ze ake su...ja som samostatna a ked mam nejaky problem tak hned nebezim za mamou ale rieism sama, ved uz je internet, modrykonik, a vsetko mozne......poznam matku troch deti ktora ked jej dieta nemohlo sa vykakat isla na pohotovost .....a pritom zdravy rozum hovori ze staci pomoct teplomerom trebarz......a to mala tri deti a vyse 35 rokov......mlade maminy su zbehlejsie vedia kde maju najst informacie a po psychickej stranke to tiez lepsie znasaju.....mam kamaratku ktora ma 19 a pomaly dvojrocnu dceru....aa tiez vsetko zvladala super, lebo je sikovna plna energie............takze netvrdila by osm ze vek rozhoduje ale skor to aky clovek je....vlastnostami....
a vsetkym vam drzim prsty pretoze viem cim prechadzate kedze aj ja som bola tehotna a az ked som bola v tretom mesiaci som to povedala rodicom, ale vsetko nakoniec dopadlo dobre, vsetci sa tesia z maleho a ja som stastna prestastna ze som nesla na potrat ani nic podobne.....drzte sa!

misss
8. apr 2010

maryanna..tak teraz si trafila presne..poznam 30-nicky, ktore vzivote nestali pri hrncoch..nezvladaju starostlivost o babatko a co mam v okoli maminky okolo 18 - 20 rokov, tak sa o deticky a domacnost vzorne staraju..vstihaju vsetko..varit, upratovat, prat, zehlit a starat sa o babo, ktoremu absolutne nic nechyba..

maryanna
8. apr 2010

jj miss, suhlasim ako som pisala ......ja tiez mam v okoli mamky starsie ale zas nie vsetky a stale len sa stazuju ze jak nestihaju a ledva vonku idu a proste.....ja neorzumiem vobec kedze ja mam este aj cez den tolko vasu volneho ked maly spi ze sa az nudim niekedy....takze fakt netreba sudit podla veku lebo kazda sme ina...

misss
8. apr 2010

presne tak..a ked niekedy vidim, co robia tie starsie matky s tymi babatkami, tak sa mi az jezia vlasy..napr.sadat si mesacne babatko na kolena??v 3 mes. ho dat do choditka, nech mam pokoj??toto je zodpovedne ??

krpcek
8. apr 2010

maryanna a miis pockajte ked vam zacnu lozit, chodit si ani neprdnete. . . 😉 😀 😀 😀

ja si myslim, ze je to skor o cloveku a nie o veku. poznam aj 20-rocnu babu, co to nezvladla a utiekla a o maleho sa stara jej mama, ale poznam aj 30-tricky co to nezvladaju. 😖

misss
8. apr 2010

krpcek, uznaj..nie je v 3 mesiacoch na choditko skoro???

krpcek
8. apr 2010

miss podla mna veeeelmi skoro . . . ja som dala malu prvy raz do choditka ked mala nieco vyse pol roka a uz sama pekne sedela. a samozrejme, po dohode s ortopedom.

maryanna
8. apr 2010

suhlasim s vami, je to o cloveku nie o veku....ale tochoditko je neskutocne skoro....ved ja napr teraz riesim ci je vhodne dat maleho do kocika takym sposobom ze vozime sa vo vanicke jasne ale vo vanicke sa da ten spodny matrac ci co to je polohovat aa raz som mala maleho v polohe asi 45 stupnov od pasa hore...velmi sa mu pacilo lebo moholo pozerat vonku..ale nevem ci to nieje skoro tiez....taka poloha.....nie to este ze by som mala davat do choditka pripadne inak nevhodne...

krpcek
8. apr 2010

maryanna myslim, ze to mozes, ak uz maly pekne drzi hlavicku....ved ho tak nemas cely den a ma tam oporu, nijako sa nenamaha.

adka_praha
8. apr 2010

ahojte... 😉
dufam, ze ma nezbijete, ze sa vam tu votriem... 😅 tiez nie som zrovna najstarsia ale ani -nastka...no nasa mala bola vytuzena planovana... vsetci si mysleli, ze je "nehoda" a ked na to navedu temu a ono vyplynie ze to ziadna "nehoda" nebola, tak nevedia co povedat...nechapem preco ale neva...
ale vlastne som sa tu naburala preto, ze som len chcela vyjadrit suhlas s maryannou, ze aj ja mavam take stavy, ze sa pri malej skor nudim...vsetko pekne stiham a ked spi, tak neviem co od dobroty...je sice pravda, ze obcas by bolo fajn keby mm aspon jeden den cez vikend vstal s malou a nechali ma pospat aspon do deviatej bez rusenia, ale co uz...sa da zvladat aj bez toho... 😀
nooo a co nesuhlasim, tak jednoznacne ze starsia zena, lepsia matka... 😝 neblbnite...vsetko je to podla mna len o tom, ako je na to dieta pripravena...a pri vychove ti nepomozu vysoke skoly, ani skusenosti v praci...podla mna ide len o instinkt...ked sa mala narodila, nikto mi nepomahal... 🙄 akurat internet, knizky a potom to nejako previezt do praxe...este ani do blbe kupanie mi v nemocke neukazali, takze si ani neviete predstavit, co sa so mnou robilo, ked sme prisli domov a mala som kupat takeho maleho chrustika (2650g, 48 cm)...a mala ma 5 mesiacov, je zdrava (az na aktualne sopliky 😅 ) a vyzera byt stastna... 😀 nemam vysku ani pred tridsiatkou... 😀
jaj a tara drzim palce nech ide vsetko ako po masle... 😉 podla toho, co som zbezne precitala kusok dozadu, tak ta celkom obstojne rozpitvali... 😅 ale sak nie si ani prva, ani posledna...hlavne je, ze ti rodina pomoze... 😉

misss
8. apr 2010

ja si tiez myslim, ze je to OK..nas Tomasko este nesedi a uz sa vozime v sportovom, lebo do vanicky sa uz nezmesti..uz ma chudacik strasne pokrcene nozicky..a davam ho zatial do polohy lezmo, alebo pololezmo..ved aj tie detske lehatka su robene tak nejako pololezmo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre