Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

romy31
12. mar 2010

petra: no tak ja mám aspoň tú výhodu, že priateľ pôjde za pár mesiacov do roboty, tak hádam niečo nájde....nech máme z čoho vyžiť....ono je fajn, že máme niečo našetrené, ale ono sa to minie ani nevieš ako...
no mne doma rodičia a aj babky dokola hovoria, že nech sa ešte nevydávam, nech si urobím školu...že rodičov stojím dosť veľa, tak mám sa starať hlavne o známky a také reči....dneska som si už z toho aj trošku poplakala...lebo ich nechcem sklamať.... 😖
a to ešte o ničom nevedia, to len tak preventívne hovoria...tak sa bojím, čo sa stane, keď im to poviem....
moja mamina sa vydávala tiež v 20, bola tehotná...ale teraz im to s otcom nejak neklape....tak ešte aj preto mi stále hovorí, že nech neurobím takú chybu ako ona... 😖
ale ja som teraz aj tak šťastná a aj priateľ....strašne sa na naše mimčo tešíme, sa s ním už aj rozprávame 😅
tak keď to prijme aj celé naše okolie, tak to bude dokonalé 😅

btw holky kedy ste sa vydávali? lebo my sme to tak rozmýšľali, že najlepšie to bude po skúškach....takže až tak v júli.....ale to už budem mať brušisko nie? to bude taký 5 mesiac...vau...ako to rýchlo ubehne.... 😅

tara39
13. mar 2010

romy gratulujem 😵 bola si u doktora? ci este nie? neboj sa, musia si zvyknut ze uz niesi decko a mozno su pre teba dolezitejsie veci ako znamky...uz si na vysokej nie? ci? budes, ale ja by som sa asi tehotna nevydavala...je to na tebe, ale mne byva zle a to by som z tej svadby nic nemala, lebo by som sla asi o pol desiatej spat 😅 ale ak ti bude byvat dobre, tak v pohode

tara39
13. mar 2010

inak neviete co je so simi a makou?

romy31
13. mar 2010

tara: ešte som u doktora nebola...chcem ísť tak o týždeň alebo o dva, rovno na srdiečko 😵
asi bude najlepšie keď tam zavolám a mi povedia kedy mám prísť... 😵 a teraz som prváčka na VŠ
no my rozhodne svadbu chceme, to si neviem ani predstaviť, že by teraz nebola....ani priateľ, ten ju chce asi aj viac ako ja 😅 som mu povedala, že ako slobodná mama budem dostávať viac peniažkov a o tom nechce ani počuť 😅 tak svadba bude určite.....ale myslím si, že potom v tom 4-5 mesiaci by som už nemala mať nevoľnosti nie? ani to už nebude také rizikové...

a neviem čo je so simi a s makou....možno už majú krpcov pri sebe 😵

tara39
13. mar 2010

ja by som tiez chcela, ale neviem ci to uponahlame, vies cez tie sudy a tak...vies co v 5. tyzdni mi bolo este super ale potom to prislo...nemala by si mat, ale mozes ich mat stale a nemusis ich mat vobec...to by som bola stastny clovek 🙂 aj ja si myslim 😵

romy31
13. mar 2010

no ja pevne verím v to, že nevoľnosti mať nebudem 😅 strašne ich nechcem 😀 ...neviem ako by som potom chodila do školy, to by som vracala cez prednášky 😀 😀 😀

norikk
13. mar 2010

romy, 5mesiac je este v poho, ja sa budem vydavat asi tiez jun a jul a to ja uz budem 6,7,mesiac :D...
inak chystate sa nosit tehu veci....mna tu depcu,ze sa nevmestim do rifli....ale v com budem chodit do skoly :D...

tara39
13. mar 2010

ja chodim normalne, ja nevraciam len mi je na vracanie...ale je to blbe vies neviem kedy mam letiet a kedy nie 😕 no baby, ja by som sa vydavala co najskor, neviem, s takym bruskom potom... 🙂

tara39
13. mar 2010

ja budem nosit nejake volne veci, nechcem aby to v skole vedeli

romy31
13. mar 2010

mne nebude vadiť, keĎ to budú v škole vedieť, tak ja budem na konci semestru tak v treťom, tak to ani vidieť nebude, či? 😀
no ja by som sa aj vydala skorej, ale neviem ako by sme to plánovali, keď sa treba učiť....a priateľ má na konci júna štátnice, tak nech sa nemusí stresovať ešte zo svadbou....takže počkáme do toho júla... 😵

tara39
13. mar 2010

mne bude, nechcem aby to vedeli, ale ku koncu skolskeho roka budem uz v 5.-6- mesiaci takze to bude vidno...nie v tretom iba ak tak trosku- to keby si chcela kludne zamaskujes 😉 lebo ja si neviem predstavit tie ohovaracky a podobne keby to v skole vedeli... 😔

romy31
13. mar 2010

tara tak stredná je ešte o inom ako výška....ty to budeš mať určitie ťažšie čo sa týka takých tých sprostých stredoškolských ľudí 😀
ja asi pôjdem na študijné, lebo tam musím oznámiť, že som v tom....aby mi mohli povedať, čo môžem a čo nie....tak ale podľa mňa aj tam budú zaskočení, že som len prváčka 😖

tara39
13. mar 2010

myslim ze by ste to zvladli aj skor, ale uz ako vy chcete 😵

norikk
13. mar 2010

brusko zacina rast az v 4 mesiaci.... a ja chcem svadbu v lete....teplo,slnko.....ne v takomto marcovom snezeni 😖

tara39
13. mar 2010

no urcite menej ako u nas, ktovie co bude... ☹

tara39
13. mar 2010

no ak zacina v 4 tak by som to teoreticky mohla stihnut nie? 🙂 no to ano, len aby ti nebolo zle v horucavach vies?

norikk
13. mar 2010

ta dajak zmakneme ...sa tesim, lebo s najväčšou pravdepodobnostou to bude v takom drevenom kostoliku pri lese 🙂...myslim obrad :D

romy31
13. mar 2010

tara a ty si z kade?
tak s tým počasím si nevyberiete..neikedy je aj 30 stupňov vmáji a potom zas v júli prší.... 😀
no aj tak tú svadbu budeme plánovať až keď to bude vedieť aj moja rodina....čo bude až tak za dva týždne 😅

tara39
13. mar 2010

no ahojte kocky, asi som tu zas sama vsak?

tara39
13. mar 2010

heeeeej hadam nerodite vsetky 😀 co je tu tak ticho?

adelka89
13. mar 2010

ahoj Kaji 🙂
jojo mame se dobre, Lukaskovi se vbrisku libi a zatim se ven nechysta. Verim ze do mesice tu bude s nami 🙂

lia23
14. mar 2010

Ahoj adeklkaa...ja som uz tiez myslela ze uz je malicky na svete ekd si tu nechodila🙂:D:D:Dale este musi vydrzat este par tyzdnov...ianskei..ptorebovalala osm sa ta nieco opytat..sce terza je to uz jedno...alee merieam si BT...a bolo tam zvysenie teploty..no FF mi tovobec nevyznacilo ako ovulku...sice nie je to moc velke zvyseniee...ale bolo tam trosicku..ja len ze ci to naaahodou nebola ovulkaa... http://www.fertilityfriend.com/home/2aa225 ..kukni sa mi nato prosim taa...co si o tom mysliss??? :( mna uz z toho tela mojho porazi...MS si chodi ako sa jej paci....raz na 58 den..potom zase na 24..:(jooj...

tara39
14. mar 2010

lia milacik ak sa budes tak snazit babo nepride...nic nemeraj a uvidis ze ked to budes najmenej cakat otehotnies 😉

tara39
14. mar 2010

kocky tie dve uz porodili? neviete? no kazdy tu chodi vo dvojici rodit, kto sa hlasi ku mne? 😵

milerrka
14. mar 2010

Adelko,gratuluju.Určo se nemůžeš na Lukáška dočkat.Já se zase nemůžu dočkat na Stellu a Saimona. 😀 Hodně štěstíčka.

lia23
14. mar 2010

tara...ja to viem..len ono to akosi nejde..ja stale rozmyslam nad tym ake by to bolo keby som mala babo...ze to je kranse..ze chcem mat take rkasne brusko..as tale nic...prvy krat som otehotnela fakt necakane..vtedy som si nemerala ani ovlku...ani som si to nekontrolovala..a terza z tohosaliem uz..aj ked s amoc snazim..nejde to:(fakt by som sa mala asi dat leicit...je strasen ked vidim malicke babo a si pomylsim ze aj ja som take mohla mat..:(

tara39
14. mar 2010

milerrka to tak skoro vies co to bude? 😉

milerrka
14. mar 2010

Lio,to máš asi recht 😎

tara39
14. mar 2010

lia viem...a kolko to mas rockov? ja ti poviem ze som si bola ista obcas ze som tehotna a vzdy som dostala...ked som sa uz tesila...ale potom som si povedala ze hadam nie ze mam este malo rokov a budem s tym mat len problemy, ze s babom cem este pockat...presne v ten mesiac som otehotnela...po pol roku...tak sa neboj 😵

lia23
14. mar 2010

tara..ja mam 18 rokov.ja viem ..niekedy mam stav ze by bolo blbost ze chcem babo..ze si este uzijem a az potom...alee potom zase stav ze moc tuzim po mimci..a zee chcem si vynahradit to prvé:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre