Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

natalie_tmk
10. apr 2010

Ja chcem tri 😀 Dufam, ze mi to vyjde 😵

Aaale, urcite ti to vyjde 😉 Ma to nejaky vyznam, ze este nemas babo, asi to tak ma byt, a mas pockaj na vhodnejsiu dobu (aj ked ty to teraz mozno tak nevnimas) 😉

lia23
10. apr 2010

misss...my sa nesnazime..teda ono to je trosku zlozitejsie...ja by som moc chcela babetko...no brala som HAK..a odvtedy nemam ovulaciuberiem duphaston..tiez nic...pruatel ..z toho som si nei sita zci chce babo..teda on ho chce..no mylsim ze nie teraz..a ja tiez som si ne ista ci ho chcem terza a uz duplom nie tm ..ci chcem babo prave s nim...tajze tak ☹

misss
10. apr 2010

natalie..najlepsie je, ze na vsetko to zle velmi rychlo zabudnes..zabudnes na bolest z porodu, na bolest pri rozbiehani kojenia, na nevyspatie a stale zostavaju v pamati len tie najkrajsie spomienky.. 😀 😀

lia23
10. apr 2010

ano ma to vyznam..sestra pozna par vestic..a tie jej o mne pvoedali ze bduem mat deti v 30..a az vetdy staleho partnera..no to ael ja urcite nehcem 😢 😢 😢

natalie_tmk
10. apr 2010

misss ja viem 😀 Dufam, ze to nebude inak ani u mna. Snad nebudu po porode ziadne komplikacie 😒

misss
10. apr 2010

ja ked som vysadila HAK, tak som otehotnela do 3 mesiacov.. 😀 a ani sme sa nesnažili..
no, Duphaston papkaj, ten je dobrý..než som išla na matersku, tak som pracovala v Solvay(to je firma, co vyraba Duphaston)..ja som ho brala tiez..to je liek na vsetko.. 😀 😀

No..to je fakt zlozite.. 😀 😀 ..a kolko to mas rokov??
ja som tiez velmi chcela babo este pred svadbou..stale som mala okolo seba same tehotne kamosky, som to snimi prezivala a som im tocho zavidela.. 😀 😀

misss
10. apr 2010

urcite nebude..vraj sa po/pri porode vylučuje do tela nejaky hormon zabudnutia.. 😀 😀 ..to som niekde citala..že zabudnes na tu bolest..a ja si ju fakt nepamatam.. 😵

natalie_tmk
10. apr 2010

to vazne? 😨 Ja som si myslela, ze to zeny hovoria len tak 😀 😀

lia23
10. apr 2010

hmm ja mam od vysadenia HAK pol roka..a stale nic....teda asi koli tomu bo uz 4 mesaice berem duphaston..a naco setko vlastne je???on blokuje ovulku sak????a este neico...on upravi cyklus???bo brala som HAK...mala som ms ako hodinky...vysadila som HAK...tak som sa nesla jej dosckat...a terza berem duphaston a mam + - 2 dni...teda priblizne rovnako...ale sa bojim ze znova ked ho vysadim tak znova nebudem mat kramy...a bez ovulky..

ja mam 18...ked som mala 17,5 otehotnela som a dovtedy som o babe nechela pocut v mojom veku..to som nebrala nai do uvahy ze by som mohla mat babo..skola a az potom babo..no ked som potratila..tak sa to so mnou vezie...a teraz neivem tuto myslienku vypsutit z hlavy...tiez tu setkym babam na MK tichucko ale v dobrom závidim.-..mam spoluziacku byvalu co je tehulka a die sa vydavat buducu sobotu tak jej idemn za svedka..a tej tiez ticho zavidim...:( ☹ ☹ ☹ ☹

misss
10. apr 2010

-upravuje cyklus
- pomaha navratit menstruaciu (ak vynechala a mala by byt)
- pomaha udrzat plod pri samovolnom potrate
- lieci predmenstruacny syndrom
- lieci endometriozu
- bolestivu menstruaciu
určite by nemal blokovat ovulku..

..to mi je luto, ale vies ako sa hovori.."clovek si to nevazi, kym to nestrati"..a odislo to same?? 😢 ..ved to kazdemu pride..kamoska strasne tuzila mat druhe babo..uz ma velku 4rocnu slecnu..a ma tu endometriozu..dlho sa im nedarilo otehotniet..tak sa trapila, ked sme boli spolu a videla to moje brucho a potom aj babatko..strasne mi jej bolo luto..teraz je konecne tehotna aj ona..v oktobri ma termin, tak sa vsetci tesime spolu s nimi...

Natalie...určite sa to len tak nehovori..fakt je to pravda..ja si ani poriadne nepamatam, ake boli tie kontrakcie a samotny porod uz vobec nie,.. 😀 😀

lia23
10. apr 2010

miss...babo odislo samo..odislo skor ako sme sa dozvedeli ze cakame babo...dufam ze sa aj nam podari mat babo... ☹ dufam ze mi cyklus sa upravi...a ovulka naskoci..a nevies po kolkych mesiacoch...by mala naskocit ovulka???mas skusenosti s tym ci s vobec urpavi ten cyklus??..

lia23
10. apr 2010

miss..a aj som citalala a aj baby v teme uphaston vraveli ze bolkuje ovulku ak byva ovulak pocas dni ked sa uziva duphaston...a mylsim ze som to citalal aaj na letaciku

natalie_tmk
10. apr 2010

misss a kedy sa dava podpisovat (resp. odsuhlasovat) to, ci chcem pri porode epi? Az tesne pred porodom, alebo uz skor?

misss
10. apr 2010

urcite sa upravi..to je dobry liek..velmi ucinny..a kamoska ho brala na upravenie cyklu a velmi si ho pochvalovala..ale samozrejme ako všetko, ma aj pozitivne a aj negativne ohlasy..ako vsetko..jednej zaberie, inej nie..
ale neviem, ako rychlo sa to upravi.. ☹ ..
Určite sa podari..budeme drzat palce.. 😉 a kedy mas ist na kontrolu?

misss
10. apr 2010

natalie, asi az ked zacnes chodit do poradne do porodnice, posledny mesiac..tam by si mala absolvovat nejake "sedenie" s anesteziologom a ten ti da pečiatku do tehu knizky..aspon tak to bolo u nas..ale ja som bola bez a ani mi to nechybalo..a pri babatku je kazda"korunka/euro"dobre... 😀

lia23
10. apr 2010

hmm no tak to dufam ze patrim medzi tie co sa im napravi cyklus..bo uz som si s nim dost vydtpela...mam kramy od 14..ale az cele 4 roky som mala jediny jeden krat presne....

a na kontrolu mam ist o mesiac..este mam jedno balenie duphastonu.. a potom sa uvidi...dufam ze mi da clostil..

natalie_tmk
10. apr 2010

lia a ty si tusim pisala, ze tvoja mama o tom ani nevedela, ze si bola tehu a potom potratila? 😒 (ci som si to splietla? 😕 )

lia23
10. apr 2010

natali...jasne...dobre si pametas...nasi vobec o tom nevedeli...iba sestry o tom vedeli..teda oni vedeli az potom...mesiac...alebo dva..

natalie_tmk
10. apr 2010

A ani teraz o tom nevedia tvoji rodicia?

misss
10. apr 2010

no,ved ked nepomoze, tak treba vyskusat nieco ine..
..ja som mala kramy presne na den, ked som brala HAK, ale pribrala som za 1 rok uzivania 10 kg..potom som vymenila a vystriedala som asi 4.druhy a dokopy som pribrala 20 kg..inak som bola s HAK spokojna..
A ten cyklus ti narusilo mozno aj to nevydarene tehu a potom potrat, nie???

A ako si zistila, ze si potratila??

lia23
10. apr 2010

hmm nie ani terza nevedia...oca by asi porazilo.. a mame to som uz minule skoro vykricala...poviem im to az ked budem tehu...a bude setko v poriadku ze budu sa tesit

natalie_tmk
10. apr 2010

Wow. Ja by som to nedokazala utajit - myslim kvoli tomu, ze by som sa nedokazala tvarit pred nimi normalne, akoby sa nic nestalo 😖

lia23
10. apr 2010

j som mala stale nepravidelny cyklus...tehu som zistila tak ze som nemala kramy...teda cykly som mala tak cca 35 dnove..ked som ale nemalal rkamy..sla som ku dr..a on mi pichol vyvoavaku...a odisiel na dovolenku..kedze som ani po 2 tyzndoch nedostalal rkamy...sla som za dr ktory mojho zastupoval..ten mi zobral krv...a z krvy vyslo ze su testy pozitivne..spravil mi sono..no na utz neoblo nic vidno...znova m vten den zobral krv ale povedla ze uz su negativne...povedla ze sa jedna o mikropotrat..laebo o zamlcany potrat...ked som prisla k svojmu dr...ten mi to odovodnil tak ze testy mi vysli pozitivne koli tomu ze som mala pichnutu vyvolavaku...ze to vyvvolavacka ovplyvnila...vykalaslaal som sa anto..pretoze co sas nim bduem hadat ked to nema vyznma..no ja viem ze som bola tehu...rpetoze som nemala kramy...uz od zaciaktku som citila nieco take ako keby setko nebolo tak ako ma byt...a ked som raz prisla domov z mesta...mali sem doma pecienku ...a aja som sa za nou sla zabit..a na druhy den uz som ju nemohla vidiet...a este pri reklame som sa rozplakala..na nic som vtedy nemyslela len ejdnoducho sa mi vtisli slzy do oci...no vtedy som to brala na lahku vahu..kedze som vetdy tehu nechcela byt...tak som si myslela ze mne sa to stat nemoze...a okonca som mala stresy ze ci vobec som plodna...no neskor ked som si to dala setko dokopy...zsitila som ze to bolo tehu..a od mojho dokotra som odisla...neskro ked soms a rozpravalal s tym druhy doktorom...poovedal mi ze urcite to nemohlo byt vyvolavackou pretoze agolutin je uplne iny hormon ako HCG....a to iste mi oblo povedane aj v online poradni na nete...tkze tak... ☹ ☹ skor ako sme zsitli ze cakame babo...sme aj onho prislo ☹ ☹

lia23
10. apr 2010

nataly..urcite by som im to povelal keby sm bola tehulka...ale naco im to teraz vraviet..ked je to doteraz pre man moc tazkee???a nepotrebujem zbytocne pocuvat prednasky o tom aka som sprosta....radaj im to poviem ked budem tehulka a budem starsia..

sisisi
10. apr 2010

ahojte baby!!!

nie som nast, ale pisem do tejto temy preto, ze asi vacsina z vas caka babatko neplanovane... no kazdy den vas citam, tak viem, ze su tu aj planovane mamicky 🙂 ale k mojej otazke. ked ste ,,neplanovane,, otehotneli vedeli ste o nejakom ,,preslape,, pri sexe alebo ste boli z tehotenstva riadne prekvapene???lebo ja tiez tuzim po babatku, ale este to nieje asi ten spravny cas, no rada by som sa milo prekvapila nad pozitivnym testom. vsetkym prajem vela stastia a radosti s babatkami!
dakujem za odpovede 🙂

lia23
10. apr 2010

sisisi..ja som otehotnela bez toho aby priatel to setko dal do mna...otehhotnela osm z "KVAPKY LASKY".....zozaciaktu sem pouzivali kondom..potom sa nam to nechelo kupovat..a tak kedte som brla HAK a pocas HAK sme sli bez ochrany tak sme zacakli s prerusovanou sulozou...no a pocas toho som otehotnela..

natalie_tmk
10. apr 2010

lia jasne, chapem to, aj tak by to teraz nemalo ceno a nic by sa tym nezmenilo...

sisisi ja som brala antikoncepciu, ale jedno obdobie (asi cca 2 tyzdne) som brala ine lieky + alkohol a zrusili sa tym ucinky antikoncepcie a otehotnela som.

misss
10. apr 2010

chudatko..to je fakt smutne..tak snad sa ti podari rychlo zregenerova cyklus a podari sa supsup.. 🙂 🙂 ..mne je tak luto bab, ktore sa tolko snazia a prd z toho..aj kolegyna 8 rokov a nic..

sisisi
10. apr 2010

dakujem lia... lebo my tiez praktizujeme prerusovanu suloz, no moj priatel je velky puntickar a vzdy vsetko poumyva, takze nehrozi, aby tam nieco ostalo a ujalo sa 😀 😠 🙂
ovulaciu na sto percent rozoznam, vtedy sa snazim o sto dvesto, ale stale nic :D

misss
10. apr 2010

baby a my sme nikdy nemali problem..vzdy sme sa spoliehali len na HAK a nepouzivali sme nic ine..a 100% spolahlivost..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre