Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

zuzanockamt
6. júl 2010

@pepsyna ano potom budes dostavat tych 256 € mesacne, al eto treba vybavit na urade prace, tak ako pises ... u mna to asi nebude uz aktualne, lebo ja by som mala nastupit do prace a MM na RD, ale to je este vo hviezdach, ci to tak aj bude

pepsyna
6. júl 2010

@zuzanockamt a nevies ako je to so zamestnavatelom?unho mam automaticky narok na 3 roky rodicovskej dovolenky alebo aj on mi to musi nejako schvalit?jj tak tvoj MM si uzije doma s bejby 😀

zuzanockamt
6. júl 2010

@pepsyna tak ak mas zmluvu na dobu neurcitu, tak s tebou musi stale pocitat a dohodnes sa s nm, ze kedy by si asi nastupila, ale schvalovat ti to nemusi

pepsyna
6. júl 2010

ja mam zmluvu,ze musim tam robit min. 2 roky,lenze som zamestnana az v BA,co je od nas velmi daleko a preto by som rada dala vypoved po tych dvoch rokoch-lebo to by sme sa tam museli prestahovat a na to teda nemame ani chut ani peniaze 😅 a staci,ked poslem do roboty rodny list aj postou?aj do socialky?alebo tam musim ist osobne?

zuzanockamt
6. júl 2010

@pepsyna podla mna staci aj postou poslat asi

pepsyna
6. júl 2010

@zuzanockamt aj ja si myslim-ved keby bol nejaky problem,tak zavolaju 🙂 a inak babo sa ma ako?vsetko prebieha ok?vybavicka nachystana?

zuzanockamt
6. júl 2010

@pepsyna no ja do socialky pojdem osobne, resp. MM pojde nahlasit potom rodne cislo a do zamestnania nemusim, lebo som nezamestnana teraz
maly sa ma hadam dobre ... zajtra mame sono ... vybavicku uz mam, aj vyprate, este treba ppozehlit nieco a spravit upravy v byte

pepsyna
6. júl 2010

@zuzanockamt a doteraz si bola zamestnana?juuj tak budes vidiet svojho chlapa 😀 ja som dnes videla malinku a teda na tom sone uz taka malinka nebola 😀 no ja mam buduci tyzden termin a tiez este musi priatel spravit zopar uprav ked pride domov(v nedelu) 😀 my sme taki na poslednu chvilu

zuzanockamt
6. júl 2010

@pepsyna jasne doteraz som robila, ale mala som zmluvu len do 30.6., ale kedze som ostala tehu, tak mi uz zmluvu nepredzil

pepsyna
6. júl 2010

@zuzanockamt ahaa a tak ono to je asi jedno teraz nie?ved matersku budes dostavat a zdravotnu bude za teba platit stat nie?a musis byt aj na urade prace ?

zuzanockamt
6. júl 2010

@pepsyna ja som na PN uz dlhsie, takze s uradom prace nic nemam

pepsyna
6. júl 2010

@zuzanockamt no ja som bola na PN od 8tt...uz ani neviem ake to je chodit do roboty 😅

zuzanockamt
6. júl 2010

@pepsyna ja som PN od 19 tt

lia23
6. júl 2010

pepsyna..ja som babom strasne posadnuta...neviem si s tym pomoct..najviac ma trapi priatel..najlepsie je ekd sa o otm nebavime...bo nato nemyslim tak casto...ale on moze za toto setko..pretoze nemal mi davat zbytocne falosne nadeje:(

moniciak..ahoj nie nemame nic...akaurat tak vztah...sme spolu stastn.y...lubime sa..no to je asi setko co mame...babo chcem preto...no ani ti eviem povedat preto..proste sa nato citim...proste citim ze urcite babo chcem..nech to prinesie cokolvek...citim ze je vhodna situacia...citim ze by som bola velmi stastma keby tu bolo ench sa deje cokolvek. verim ez mozno by to bolo tazke..mozno by som si koli nemu velmi preplakala......a nech..je mi to jedno..verim ze ono by ma podrzalo nad vodou...zila by som len koli nemu a koli mojmu priatelocvi.....vies chcem mat s im babo...lenze on to tak nevidi..on viem ze to vidi z tej relanjsehj starnky ....ze by sme nemali peniaze..viem ze v dnesnej dobe je takze nasetrit peniaze...alebo uzivit 2 alebo 3 krky...lenze ja si poviem ze ked to zvaldli iny..takpreco nie aj my???preco cakat na neioc co sa moze kazdou minutou dosrat???kazda minut amoze byt osudna....a mozeme sa dozvediet ze nemusime mat babo..lentze ons a takto nato nepozera....on chce kompromis odomna..a ja od neho...a kedze obaja neustupiem...tak to skripe..a po dalsei..enivem mozno chcem babo aj preto ako napisala pepsyna...lebo si chcem to prve nahradit ....ako naplast..mozno je to detinske to co pisem...len ja to tak citim...proste citim ze by sme boli stastny...keby sme mali babo.. 😢 😢 😢 😢

zuzanockamt
6. júl 2010

@lia23 ale ako studentka nemas na narok na matersku, len 165€ mesacne ten najnizsi rodicovsky, ak tvoj priatel pracuje, to je este fajn, zase nejake peniaze navyse by boli ... my s MM budeme zit len z mojej materskej - 380€ a MM plati pozicku + byt cca 200€ - a to je len jednoizbak, kebyze nemame dost dobre uspory, tak sme neviem kde 😝 😝 😝 😝 .. takze lahke to nie je ... to by ste len zatazaili rodicov zbytocne

pepsyna
6. júl 2010

@lia23 vies ono su to dve veci-ze sa na to citis a tak-po emocionalnej a fyzickej stranke ste mozno pripraveni ale po financnej stranke to zatazi..tvoj priatel asi chce aby ste najskor mali peniaze aby ste vasmu babatku mohli dopriat naozaj vsetko a nemuseli sa velmi obmedzovat-co je celkom rozumne..no na druhej strane,ako hovoris-vela ludi to zvladlo aj tak a su stastni..ono ked je to len v ramci planov sa na to inak pozera,no ked uz je to realita,tak je to ine...my napriklad nemame ani vlastne byvanie a priatel nemal dlho pracu,takze hrozilo,ze budeme aj my zit len z mojej materskej..nakoniec chvalabohu pracu nasiel a spolu s mojou materskou budeme mat celkom peknych 1000eur mesacne...no ked nasi dokoncia dom,tak si budeme musiet zobrat pozicku aby sme mohli od nich odkupit byt,takze tiez budeme musiet sporit...ono je to v dnesnej dobe tazke-my sme babo neplanovali no tesime sa,ale musim priznat,ze bez rodicov,by sme nemali sancu...

trdielko149
6. júl 2010

@pepsyna po tych 28 tyzdnoch budes dostavat z upsvar tu vyssiu matersku ale neviem kolko to je ja dostavam len tych 165 eur rodicovsky prispevok lebo som otehotnela pocas strednej skoly ale priatel zarobi dobre takze ja sa nestazujem
🙂

pepsyna
6. júl 2010

@trdielko149 ved ja som uz bola zmierena s tym,ze aj ja budem dostavat tych 165 eur-lebo nemam odrobenych tych 270 dni-aspon ked som si to ratala,tak mi tam chybal nejaky tyzden alebo 2...a oni mi poslu,ze mi priznavaju matersku 😀 tak som stastna ako blcha 😀 a tak vy to mate vykompenzovane-to mate fajn,ked vam nechyba 😉

lia23
6. júl 2010

@pepsyna .@zuzanockamt ..ja toto viem moja..msuim odrobit myslim ze 2 roky aby som dostaala matersku....priatel robi ale na polovicky uvezok...dostava mesacne 250-350 eur..viem ze v dnesnej dobe to je fakt tazko...a take malicke babo potrebujem vela penazi ci uz plienky alebo tak..ael ako uz som pvedlla...su aj ine rodiny..ktore maju omnoho menej penazi....a zvladaju to..a su stastny..ja vsekto chapem..z.e nemame byt...a tak..nezijeme spolu...ale mylsim si ze ked sa che tak sa da sekto..ja viem ze on chce babo...che prenho len to najlepsei..chce ho vidiet vyrastat....chce byt pri nom ekd robi prve krocky...prve slova a tka...ja toto sekto viem...len aj si neviem pomoct..

pepsyna
6. júl 2010

@lia23 jasne,ze to zvladaju,ale je to tazke s tak malo peniazmi...no ked si trufas a nevadi ti to,tak ziadny problem..vsetko zalezi len na vas-a to je kamen urazu-ze musia chciet obaja a nie len jeden..ale prajem ti aby ti to vyslo,ked tak velmi chces 😵

zuzanockamt
6. júl 2010

@lia23 musis odrobit, resp. byt DNP min. 270 dni v poslednych 2 rokoch pred nastupom na MD

lia23
6. júl 2010

pepsyna..no jo..to je nas kamen urazu co ma starsne moc mrzi...ale sama to nezmenim..:(uz aby som mala po skole..a uvidim co si poto zase vymysli..

zuzanocka...ahaa....no jo...takto to je... 🙂

mon777
6. júl 2010

@pepsyna No je to dosť nepríjemné, lebo si nemôže človek potom nič naplánovať dopredu, keďže nevie, KEDY sa tá mrcha plánuje objaviť 😠 😠

pepsyna
6. júl 2010

@lia23 neboj dobre to dopadne-a nakoniec budes aj rada,ze uz mas pokoj so skolou a mozes sa naplno venovat babatku-ja si teraz neviem predstavit ako by som to popri skole zvladala-a to este ani babo nemam 😅

lia23
6. júl 2010

pepsyna...ja si mozno az moc verim...a verim tomu ze by sme to zvladli...co by mi tvrdil keby sme mali babo..on mi povie ked prie tak pride..no sili t to nehcem...a ked prie??tak mi co pove???ze chod na potrat??neuvidim ho rast??alebo co?? ☹ mas to to iste...stale sexujeme bez kondomu..t.akked neche babo tak nech si za tym aspon stoji..a nie "riskovat"

enny17
6. júl 2010

@lia23 vdakaaa vdaaaka jasne žeee dam :D

mon777
7. júl 2010

@trdielko149 a čo je to ten upsvar???

misss
7. júl 2010

@mon777 Ahoj moja..UPSVaR je úrad prace, socialnych veci a rodiny.. 😉 to je skratka..ako sa mas??v pohode??mna od vcera boli strasne cysta..ale uz je to trochu lepsie..este ma to obcas pichne, ale uz to aspon neboli stale..

mon777
7. júl 2010

@misss jáááááj...tak to viem čo je?? Len ma to nenapadlo, keď to napísali všetko s malými písmenkami😀 Tak ja sa mám fajn. Len som zvedavá, KEDY mi dojde MS 😠

mon777
7. júl 2010

@lia23 To je pravda...to s tým riskovaním. My tiež chodíme bez a bábo nechceme TERAZ, no ak by prišlo...nehala by som si ho. Už mám v tom jasno na 100%. A viem, že by ma na potrat nenútil.
A povedala si mu už, že keď ho teraz nechce, nech si ho dá??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre