Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

tara39
7. júl 2010

my sme kupili aj vajicko, boli sme v PL a vyslo nas to lacnejsie. tak sme kupili komplet, akurat nemali plastenky na to. a este sa ta spytam, ten sportovy ako upevnis ked chces posadit dieta? mamina to minule skusala a nedalo sa jej to, ze su tam len nejake snurky na to...

lia23
7. júl 2010

@lia23 ...vies mon..ja uz sa asi vzdam..a zmierim sa so situaciou.....ja som skusala fakt setko...od rozpravania...cez prosikanie...a az po plakania....vydobijanie..urazanie..fakt nic nezaberaa ☹ ☹ ☹

mon777
7. júl 2010

@lia23 Ale dá. Možno nie dnes, možno nie zajtra, ale týždeň má 7 dní 😉 ... ak vieš, ako to myslím 🙂

moniciak
7. júl 2010

@lia23 ale preco v 18-ke tak velmi chces dieta??? ved s nim budes mat ovela menej moznosti ako bez neho...

misss
7. júl 2010

@moniciak a ty to preco riesis?? 😖

tara39
7. júl 2010

lia budes chodit ku mne na vypomoc ci ta to neprejde 😉 ale nie, viem moja a dufam ze coskoro budes sledovat kolko ti este ostava do porodu... 🙂

mon777
7. júl 2010

@moniciak A teraz sa ťa niečo opýtam ja. Prečo čakáš v 17-tke dieťa, keď s ním budeš mať oveľa menej možností, ako bez neho??

tara39
7. júl 2010

to by som aj ja rada vedela moniciak ked ty mas len 17 😉 a ty chces preco dieta?

mon777
7. júl 2010

@tara39 Nó...tebe sa tiež kráti čas 😀 Tešíš sa??

misss
7. júl 2010

@tara39 tam v zadu je taky pas a to sa zatiahne..a drzi to velmi dobre..

mon777
7. júl 2010

@misss @tara39 ja mať tak vaše problémy 😖 Kedy to budem konečne riešiť aj ja? ☹

lia23
7. júl 2010

moniciacik..a ty si preco tehotna???mam viac rokov...idem amt 19...tak preo by som ho nemohla mat??...

@tara39 hmm dakujem...a urcite rada priem pokocikovat...kedze priatel mi robi v hyperku u vas SBS:..tak pojdem s nim..a aj odidem:Da zatial sa budem bavkat s malickou Lenkouˇ 🙂 🙂 🙂 🙂

misss
7. júl 2010

@mon777 ked si kupis kocik Babysmile.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

moniciak
7. júl 2010

@misss vediet preco chce 18-rocna mlada baba so zivotom pred sebou prezit niekolko rokov nad plienkami a odsavackou mlieka nechodit von len byt zatvorena diskoteky ziadne len decko decko decko...ok potratila beriem...ale ona dava priklad ze 16-rocna baba je tehotna a nechala si ho...ja mam 17 a tiez som si ho nechala ved za moje chyby nech neplati nevinny tvor...ale podla mna je to zaslepenost ze nic ine nevidi len dieta

mon777
7. júl 2010

@misss @tara39 ... baby...tuším sa nám niekto urazil, že neodpisuje 😀 😀

tara39
7. júl 2010

mon tesim 😵 ale aj bojim, vies ked uz vidim ze sa to pekne odratava...ale hadam to zvladnem, len dufam ze mi daju EPI a priatel bude pri mne tak nejako to hadam porodime 😀

moniciak
7. júl 2010

@lia23 ja som to dieta nechcela ale na potrat nepojdem...ale stale viac si uvedomujem ako mi to znici mladost

tara39
7. júl 2010

misss takze to dobre drzi? lebo sa nam zdalo ze sa to bude posuvat
moniciak ale nesnaz sa tu prosim ta spravat ako "vyspela styridsiatnicka" ked nevies co ona preziva a ako by si sa zachovala ty...

tara39
7. júl 2010

moniciak mozno ma lia ine priority ako diskoteky...

misss
7. júl 2010

@moniciak ale ked chce babo, tak nech ho ma..ked sa na to citi, tak preco nie??kazdemu inak tikaju biologicke hodiny..a vidim aky mas krasny pristup k detom..mozno si spravila zle rozhodnutie..ina by sa z toho tesila..a ked ta bude to babatko obtazovat s tymi plienkami, tak co urobis??das ho do domova???

tara39
7. júl 2010

lia jasne vezmi aj jeho 😉 tesim sa uz

misss
7. júl 2010

@moniciak je smutne, ze to tehotenstvo beries ako znicenie mladosti..

misss
7. júl 2010

@tara39 drzi to super a mozno je to aj lepsie ako tie ine kociky, lebo ked nahodou zaspi, tak sa to spusta pekne plynule a potichu,.. 😀 😉

afrika
7. júl 2010

ahojte, prepáčte, že sa vám miešam do témy, ale musím myslím, že tak trochu má pravdu aj moniciak aj lia.
lia len ty si musíš uvedomiť, že na dieťa musia byť dvaja. keď priateľ teraz nechce, tak načo ho sekírovať. raz by si si to mohla vyčítať. ja som mala 22 keď som chcela dieťa, manžel nechcel. mali sme prácu, vlastný byt....ale nenútila som ho a časom na to prišiel sám. skús nechať priateľa vydýchnuť. nemôžme mať všetko vtedy keď chceme len my 😉
dúfam, že si sa neurazila. to je len môj názor.
pa

tara39
7. júl 2010

misss vsak potom bude ta vychova aj tak vyzerat...ak vobec nejaka bude 😒

mon777
7. júl 2010

@moniciak Ako teraz sa neuraz, ale "ved za moje chyby nech neplati nevinny tvor"
Si normálna?! Uvedomuješ si, čo si teraz povedala?! Už teraz začínam to malé ľutovať. Ako fakt...čo je moc, to je moc. Ja by som z huby nič také nevypustila ani v tom najhoršom stave ožranosti. 😠
A čo?? tak túži po bábu. Na tom nič zlé nie je. Že to ON nedokáže a nechce pochopiť je už jeho problém. A akým právom tu o nej hovoríš, ako keby tu ani nebola?? A čo ťa je vlastne do toho?? Ona je tu preto, lebo ho chce a ty si tu preto, lebo ho budeš mať. Sem sa chodia baby radiť a spoločne tešiť z detí (z tých, čo sú, čo budú a čo by chceli, aby boli), tak nám to tu nekaz a NEOHOVÁRAJ A NEURÁŽAJ, lebo sa to tu potom nedá vydržať.
Ja som tiež mala mať bábo. Chcela som ho a chcem ho. No prišla som oň a mrzí ma to. A mám len 17...tak ako ty. Ani tare, ani lii, ani nikomu neberiem, že ho má alebo chce. Je to ich život. Tak, ako sa mne nikto nestará do toho, či ho chcem alebo nie. tak by som naozaj ocenila, keby si si to uvedomila.

lia23
7. júl 2010

@moniciak ...no tak je to moje rozhodnutie..ekd chcem babo..co uz..somschopna sa zriect setkych tych diskotek...co mi daju??nic..davam priklad 16 rocnej tehotnej preto...lebo chcem ln povedat ze ekd to zvladnu oni..tak to zvladne urcite aj moj priatel a ja...ked si myslis ze ti to male znici zivot...takl nik ta nenuti dotoho aby si si ho nechala...myslim ze "DIETA MI ZNICILO ZIVOT"povie len zatrpknute decko...preco odcudzujes ty mna ze chcem babo.??ved som dospela zena..idem mat 19...tu ta nik neodsudzuje zato ze nie je plnoleta a cakas babo..ttak???kde je problem?

afrika
7. júl 2010

lia má možno iné priority, ale jej priateľ na to nieje pripravený. nemyslíte? 😉

moniciak
7. júl 2010

@misss ale takto to neberiem ved sa mi pozri do profilu jasne ze sa postupom casu na to zacinam aj tesit a ked som ho videla na ultrazvuku a pocula srdiecko som si uvedomila ako ho mam rada 😉 lenze je pre mna dost deprimujuce ze moje sny ohladom univerzity atd sa rozplynuli...no je to moja vina mala som si davat pozor a to uz nikto nezmeni...
a mas pravdu co sa tyka biologickych hodin asi som take nieco este nezazila

tara39
7. júl 2010

mon presne tak...vies moniciak tvoje dieta sa samo nespravilo a teda by som nechcela byt "obycajnou nehodou" ktorej sa dalo velmi jednoducho branit...sama si este dieta...myslim po psychickej stranke...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre