Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
1. máj 2010

hmm mon,..co si o tom mysliss??? ☹

misinn
1. máj 2010

mon teraz som si vsimla ze si z okresu lv, ja som priamo z lv 🙂 🙂 🙂

mon777
1. máj 2010

Ty si z LV?? Ja bývam v Demandiciach pri Santovke, ale narodila som sa v LV a bývala som tam 16 rokov 😀

Ja si myslím, že by bolo pre malú lepšie, keby umrela. Viem, znie to hnusne, ale mať oboch rodičov alkoholikov, žiť v rodine, kde najstarší syn stále uteká z domu a domov ho nosia policajti po 2 týždňoch hľadania, žiť s "rodičmi" (pretože to nie sú normálny rodičia, tak je to v úvodzovkách), ktorí nútia deti žobrať po dedine jedlo s tý, že ak nič nedonesú, nemajú ísť ani domov, žiť v dome, kde sa v zime vôbec nekúri a je tam väčšia zima ako vonku...tak to teda nie. A detský domov?? Nechcú rozdeliť súrodencov a keďže ich je 9, nijaká organizácia si ich nechce vziať.

Keď mala Janka 2 mesiace, tak mala asi toľko, čo v deň pôrodu a Monika bola za nami pýtať mlieko, lebo malá nemala čo jesť.
Preto si myslím, že by jej bolo lepšie niekde inde, ako tu.

misinn
1. máj 2010

hej hej som z lv, a na aku skolu chodis ze ju tak nemas rada? 🙂
tak urcite mas pravdu co sa tej rodiny tyka tak je to jedna velka katastrofa, a je to riadne nezodpovedne...spravit si tolko deti ked nemaju z coho zit

natalie_tmk
1. máj 2010

boze mon... 😢 dufam, ze malej bude uz len lepsie a lepsie ☹

zuzanockamt
1. máj 2010

mon ... ale je divne, ze socialka nic nerobi ... vedia o tom ? ... chodia k nim na kontrolu? ... je jedno, ci ich je 9 alebo 2 ... ked su v ohrozeni, tak socialka ich berie do 24 hodin prc z rodiny ... trosku do tejto oblasti vidim, viem ako to chodi ... len to treba nahlasit a bude sa konat ... lebo to uz je ohrozenie zivota deti a tam prokurator vydava rozhodnutie okamzite, necaka sa na nic a ani sa nerobi dohlad a nedavaju sa ani sanacne opatrenia, ale dieta ide hned prec

mon777
1. máj 2010

Misinn ... na gymplel chodím, ale oľutovala som to 😒 Radšej by som bola na pegine a chodila na prax do škôlky, ako len sedela v škole a učila sa hovadiny, ktoré ma vôbec, ale vôbec nebavia 😒
Nati ... aj ja dúfam, že jej bude lepšie, ale stále som názoru, že hore by jej bolo ešte lepšie.
zuzanocka ... neviem. Nevidím do toho až tak dobre, ale viem, že už aj na obecnom zasadali kvôli tomu, ale nič sa nevyriešilo. Čo ja viem, tak k nim nikto na kontrolu nechodí a nikto to nechce nahlásiť, pretože sa boja. Keď si tí dvaja vyžerú,tak sú neskutočne agresívny. Monika mi raz hovorila, že jej brata (toho, čo stále uteká z domu) raz tak zbila, že bol on aj posteľ celý od krvi.

Hmm... a to som sa ešte zabudla zmieniť o tom, že decká nemajú ani len vlastnú posteľ. My sme sebe kúpili nové (sestrina bola zničená, tak skončila v ohni a moja bola v celkom dobrom stave, tak sme ju dali Monike, nech má aspoň ona na čom spať, ibaže jej šialená matka ju dala už neviem kerému z deciek, takže Moni nemala nič a pokiaľ viem, tak sa tlačí so sestrou na jednej.)

misinn
1. máj 2010

mon to ti verim mna by gympel tiez vobec nebavil...ved to je ako druha zakladna skola...ja idem teraz na vysku specialna pedagogika - vychovavatelstvo 🙂 konecne nieco co ma bude naozaj bavit
a ty chces uz teraz dieta? ked sem chodis alebo len tak?

mon777
1. máj 2010

Ja chcem na VŠ do BB na UMB študovať PEP 😀 To budeme koleginky 😀 😀 😀
No tak mimčo by som hrozne chcela, ale viem, že je to obrovitánska zodpovednosť a mám na to ešte čas, no keď ja tak mocenko zbožňujem deťúrence, že si jednoducho nemôžem pomôcť 😀 Ale mimčo s priateľom "plánujeme" po mojej strednej, ale kto vie, čo sa prihodí 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

mon ... da sa to ohlasit na socialke aj anonymne a je divne, ze to neohlasi obecny urad, ked o tom vedia 😖

a baby na VS je tooooolko toho, co vas nebude bavit a co vobec nesuvisi s pracou, ktoru budete neskor robit 😀

juliq101
1. máj 2010

Ahojte kočky pamätáte sa ešte na mňa ? Ja som sa pekne dlho neukázala 😅 Ešte stále chodím do školy tento ročník ešte ukončím v lete mám voľno a od septembra mám indi. štúdium . Teraz pred koncom mám toho v škole veľmi veľa tak som tu málo doma som len cez víkendy ... a to som rada , že si môžem oddychnuť ako sa máte vy ? Detičky poslúchajú ? 😵

mon777
1. máj 2010

zuzanocka ... to mi je jasné, že tam toho bude veľa takého, ale tá radosť z detí na praxi 😀 Už aby to tu bolo 😀 😀 😀
Ešte som rozmýšľala aj nad sestričkou v pôrodnici ... pekne medzi miminkami ... ale chémia ma absolútne nebaví, tak neviem, neviem 🙂

misinn
1. máj 2010

mon to hej ja som si povedala ze dieta najskor az po maturite, a ked sa osamostatnim 🙂

mon777
1. máj 2010

Veď inak by to ani nemalo byť podľa mňa. Naši by ma na mieste zabili, keby im teraz za potím, že som tehotná.
Po prvé: sme v mizernej finančnej situácii a mimčo niečo stojí
po druhé: ešte mám pred sebou dva roky strednej a nebolo by odveci ich dokončiť
a po tretie: kúpa bytu a osamostatnenie sa je ešte v nedohľadne

Ale niekedy (dosť často 🙂 ) mávam stavy, keď by som to mimčo brala aj hneď 🙂
A nechápem ľudí, ktorí odcudzujú mladé mamičky.

misinn
1. máj 2010

no jasne rodicia by to asi tazko predychali 🙂
oki ja koncim ahojte 🙂

mon777
1. máj 2010

Tak to hej. Prvá by som bola v šoku ja, že sa to podarilo, potom by nasledoval šok u Peťka, že bude ockom a nakoniec by porazilo našich 😀 😀 😀 Ale ako ich poznám, tak by to po predýchaní dopadlo tak, že by sa mamina rozplakala od šťastia, že bude starká a ocino by poznamenal: "Čo ste si urobili, to budete mať." a zasmial by sa 😀
Ahoj, aj ja už idem . Idem sa trochu vykotiť na dvor a užiť si slniečko 😀

A ozaj, Misinn, kde presne bývaš? Ak smiem vedieť, lebo nemám pocit, že by som ťa niekdy v meste zazrela. 🙂

mon777
1. máj 2010

Dievčatá, nejako je tu mŕtvo dneska... 😒

zuzanockamt
1. máj 2010

no veru ... ja som tu cely den skoro, lebo aj tak nemam co robit a zacinam si robit zoznam do porodnice

mon777
1. máj 2010

Čožé?? Skoro celý deň?? To si sedela za PC, keď bolo vonku tak krásne?? To ozaj?? 😲 No...taký zoznam nie je na zahodenie 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

tak ja som na PN, takze von nemozem ... uz som doma 2 tyzdne a este minimalne tyzden budem ... a jasne, ze som nebola pri PC cely den ... to som myslela obrazne 😉

mon777
1. máj 2010

A to ti ani vychádzky nedali?? To čo je za svet toto??

zuzanockamt
1. máj 2010

jasne, ze nedali ... ved pri diagnoze hroziaci potrat ti neda ziadny gynekolog ... to musis mat kludovy rezim

natalie_tmk
1. máj 2010

Ahoj ahoj ahoooj 😀

mon777
1. máj 2010

To som nevedela, že si ny tom tak zle 😒
Ahoj, Nati 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

mon ... ked som doma, tak je to OK, horsie bude, ked pojdem do prace

lia23
1. máj 2010

ahojte kocky..no co ako?? 🙂 🙂 🙂

natalie_tmk
1. máj 2010

Ja som prave dosla z dlllhych nakupov 😀 Asi by som sa nemala takto pretazovat, ale pondelok aj tak uz idem do skoly 😖

mon777
1. máj 2010

Zuzanocka ... potom držím palčeky všecky, keď tam pôjdeš.
Liuš ... máme sa fajne 🙂 Aspoň teda ja 😀 😀 Len netehotne ☹

mon777
1. máj 2010

A čo také si nakupovala, Nati??

zuzanockamt
1. máj 2010

natalie ... a co si ponakupovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre