Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lucinika
6. máj 2010

Caute baby 🙂

Natalka uz si dnes aj bola vybavovat veci ohladom odchodu do Fr.?

mon777
6. máj 2010

Ahoj, luci😀

mon777
6. máj 2010

Ale už je to na mňa moc toto. Aby som celý týždeň jedla maslový chleba, pila horký čierny čaj a zemiakovú kašu...tak to je priveľa!! Nemám energiu, neviem sa sústrediť, stále by som len spala, po čomkoľvek, čo zjem je mi nagrcanie. Nič mi nerobí dobre. Už len z vône tvarohu sa mi dvíha žalúdok. Z chleba a rožkov mi je ťažko. Z debilnej čistej vody mi je zle 😢 😢 😢
Asi ma porazí ☹
Babýýý 😢 😢 😢 😢

zuzanockamt
6. máj 2010

mon ... no a co budes robit, ked budes tehu, zvykaj si 😀 ... ked objavis // na teste, tak je to neskutocna radost, ale len vtedy to zacne ... a potom behacky na WC-ko ako ja kazdych 30 minut, lebo mechur jednoducho nestaci ... ach jo

norikk
6. máj 2010

mon,ja uz fungujem asi mesiac a pol na vode so sirupom....a obcas kakao, nic ine nepijem....cista voda nerobi dobre,sa ti necudujem...a preco nejes jogurty??? mne ked bolo zle v1. trim ta aspon tie jogurty sem tam... a teras by som mliecne praskala,najme nanuky 😀

norikk
6. máj 2010

zuzanocka ,ale urcite je plny mechur lepsi ako nevolnosti....som stastna ze uz mam po nevolnostiach,chvalabohu ze to preslo ako malo....tie tehulky co zvracaju do konca tehu si ho isto tazko uziju....ale obcas ma hnusne hneva zaha 😠

zuzanockamt
6. máj 2010

norik ... ved hej, ale tiez nie je bohvieco behat stale na WC-ko ... ja sa vratim zo zachodu a uz citim hned, ze ho mam zase plny ... ale snazim sa vzdy vydrzat co najdlhsie

mon777
6. máj 2010

norikk, zuzi...keby som vedela, že som tehu, tak sa tak nesťažujem. Ale neviem to, tak frflem ako sprostá 😀 Ale tak uznajte...zjem vývar a napína ma?? Veď to je chorééé. Dokonca aj z acidka mi je zle. Ja to naozaj nechápem 😢 😢 😢

norikk
6. máj 2010

neboj,problemy s mechurom mam aj ja 😀 aj ked zas nie tak ako ty.....ale citim,ze tlaci...a najmä asi ked male kopne alebo co 😀 ....len aby to v neskorsom stadiu neprerastlo do inkontinencie 😕

norikk
6. máj 2010

a zvracala si?? a bola si u lekara??

zuzanockamt
6. máj 2010

mon ... kedy mas mat MS?
norik ... ja mam s tym problem od zaciatku a to ma maly ani nekope, len mi tam tlaci hlavou, lebo je velmi nizko ulozeny

mon777
6. máj 2010

Zuzi ... podľa mojich skromných výpočtov až okolo 13

mon777
6. máj 2010

norikk ... nie, nezvracala (ak to bola otázka na moju osobu), lebo mám niečo ako PUD SEBAZÁCHOVY a aj keď cítim, že to na mňa ide, tak to proste nerobím 🙂 Nechápem to, ale niekedy som rada, že som to zdedila po predkoch 🙂 🙂

zuzanockamt
6. máj 2010

mon ... tak to je velmi skoro na priznaky takejto intenzity ... ak by si bola tehu, tak by este nebolo pravdepodobne ani zahniezdene v maternici alebo by sa akurat uhniezdovalo

mon777
6. máj 2010

No veď práve. Kedy vlastne prídu??

zuzanockamt
6. máj 2010

co priznaky? ... to je individualne ... mna zo zaciatku len palila zaha, to bolo este pred MS a potom voooobec nic som nemala ... sem-tam mi bolo tazsie od zaludka, pripadne ma rano napinalo, kym som sa nenajedla a od takeho 11 tt to uz bolo horsie, to som si obcas aj pregrcla 😝

mon777
6. máj 2010

Priateľova spolužiačka na VŠ, keď otehotnela, tak vraj vracala po druhom týždni 😀 Všetko po nej musel chudáčisko upratovať, lebo nikdy nestíhala dobiehať na WC 😀

Juhúú...10€ od ocka , čo som teraz dostala za zajtrajšie meniny pekne poputujú na účtik na výbavičku, čo sme si začali šetriť pekne do budúcna 😀 😀

norikk
6. máj 2010

mon, ak ti je zle a citis,zeby si zvraclaa,tak sa radsej vyzvracaj,uvidis ze sa ti ulavi....ja som bola z tych co mali hrozne nevolnosti ale zvracala som asi 7x pocas celelho tehu....ale niekedy mi to zvracanie normalne pomohlo a prinieslo ulavu a potom som sa napraskala a zjedla hocico 😀

mon777
6. máj 2010

norikk...ja sa tomu nebránim naschvál. Ono to je vo mne akoby zakódované, že to neurobím 😀 Ver mi, keby bolo na mne, tak som tam aj celý deň 😒

zuzanockamt
6. máj 2010

ja som na tom tiez ako mon ... tiez som vracala len ked uz sa inak nedalo ... lebo z vracania mam fobiu ... tak som sa snazila to udrzat

norikk
6. máj 2010

aha,tak som zle pochopila,lebo ja som to obcas robila aj naschval,najme ked mi prislo zle v aute a nehccela som hodit niekde na ulici alebo pred domom....to je ako ked mate plny mechur....vonku ked ste este vydrzite ale cim ste blizsie domu a blizsie wc je to tazsie a tazsie na udrzanie,lebo psychika uz vravi,ze je wc blizko 😀 ...ale ja som to tiez roibla tak,ze uz som naschval sla na wc a "no pod ides zvracaj" a v tom,pri pohlade na misu to preslo,a nevolnosti pokracovali ☹

mon777
6. máj 2010

Ja som s tým "prestala", ako 4 ročná, keď som bola na mesiac v nemocnici so salmonelou. Vtedy som tam z toho dostala taký strach alebo čo, že až. Možno aj preto som teraz taká 🙂

mon777
6. máj 2010

Ešte večer mi je celkom v pohode, ale cez deň?? Hrúúúza!!

norikk
6. máj 2010

ta ja som dlllho nezvracala, az pri tehu som si "zopakovala" co to je, a zistila ze sa da zvracat aj nosom 😀 ...co je horsie ako ustami,lebo sa to neda vyplachnut a pali to 🙄 ...dufamze vam nepride zle z toho co tu pisem 😀

mon777
6. máj 2010

Nie, v pohode 🙂 Celkovo sme tu dajako nadhodili nechutnú tému, takže baby, čo sem dnes prídu a budú to čítať, asi radšej hneď aj odídu alebo preskočia pár strán 😀

norikk
6. máj 2010

ale realita je kruta....ja som len pisala o zazitkoch spojenych s tehu 😀 ...sice tie menej prijemne, ale aj to k tomu patri 😀

mon777
6. máj 2010

Veď hej 😀
Hmm...aspoň teraz sa mi dajako uľavilo. Neviem síce, ako je to možné, ale prestalo bolieť 😀 😀 😀 😀

norikk
6. máj 2010

a co to mas za babo na rukach na fotke??

mon777
6. máj 2010

To je malá Zuzka 😀 Malá dcérka mamininej kamarátky 😀 Nie je krásna?? 😀 😀

norikk
6. máj 2010

urcite je...len z tej malej fotky nevidiet 😀 pravdupovediac 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre