Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

estterka
15. máj 2010

ahojte🙂zvyknem vas citat obcas..
zuzi,a ako teraz budem vidiet tvoje brusko?som sa ta chcela aj pytat,ci nemas nove fotky🙂
a baby,ja som si robila len jeden test,ktory bol pozitivny a verila som mu,kedze som PM mala pred 8.tyzdnami 😀

mon777
15. máj 2010

To máš fajn, Estter 🙂 Závidím ti 😵

misss
15. máj 2010

ja som si ich robila preto, lebo vraj aj cysta dokaze urobit test pozitivny, tak ja som sa bala, že či tie II nie su z tej cysty..k lekarke som isla až týýden od zistenia, tak som bola napata a stresovana, že ci to je fakt babo, alebo len cysta.. 🙂 😉

estterka
15. máj 2010

mon,vidim,ako citam,ze ty teraz rozmyslas len nad tym jednym cely cas..mam pocit,ze urcite viac ako ja dokonca.. 😝

mon777
15. máj 2010

Bože, misss, hintak sa stresovať 😀 😀 Ale aspoň ti povedala dobrú a potešujúci správu. To ja k Dr. ani nechcem. Aj keď som zvedavá, z čoho mi bolo tak dlho tak zle, ale dnes mi už nie je (čomu sa divím, lebo ešte včera som umierala na bolesti bruška a točenie hlavy), takže sa mi k Dr. naozaj nechce trepať.

mon777
15. máj 2010

Estter...máš pravdu. Nič iné mi momentálne nebehá v hlave a nedokážem sa toho zbaviť. A ešte včera, ako sme sa s Peťkom rozprávali o tom, prečo mi je zle...áááááách...normálne sme sa začali tešiť, že som tehu aj keď nie som 😀 😀 😀 😀 Asi nám šibe 😀

zuzanockamt
15. máj 2010

ja som si spravila 4 testy, ale az potom, ked mi ten prvy vysiel // ... ked som urobila na 10 DPO prvy test, tak bol negat, ale som ho nezahodila, ani neviem preco a za taku hodinku, mozno aj viac, tam bola veeeeelmi slabulinka aj druha, dokonca ju videl aj MM ... a potom na 12DPO, uz boli // 😵
essterka ... budem fotit zase az v utorok, tak potom zverejnim zase 🙂

estterka
15. máj 2010

mon 😀 to ja som tehu a obcas aj zabudnem,ze som 😀 len ma stve,ze neviem co budem robit do septembra doma..
zuzi,aj ja uz musim pridat,uz je vidiet 🙂))))

zuzanockamt
15. máj 2010

mne uz tiez podrastlo, ale tak na to, ze som 6-ty mesiac je take akurat 🙂

mon777
15. máj 2010

Mňa by len strašne zaujímalo, prečo mi bolo tak zle ☹ Aj teraz sa mi trochu zamotala hlava, ale brucho už nebolí...len je väčšie ako ja 😀 😀

lia23
15. máj 2010

danulicek..ano ja viem ze nemam tlacit...z som s tym ako tak prestala..tiezmu obcas poviem ze je babo rkasne a tak..ale uz to neriesim tak ako predtym..tiez som koli tomu vypsutila velmi vela slz..a casto krat ked niecopovie takma to zobere...aj ekd to tak nemysli....lenze jeho nepochopim..

omn..povedal ze teraz enche..ale ze na dovolenke sa pokusimee...to mi povedal minule..ale kedze hoenche terza tak pochybujem ze sa nieco zmeni...zevraj neche preo ..lbeo nemam este maturitu..ale nebudem amt maturitu ani o mesiac..ako ja ho fakt v tomto nechapem...stale sa vyhovara na pracu...za zazemie..ja chapem ze to je dolezite..ale ajdolezitejsie si myslim ze je laska..aj ekd viem ze to nestaci mozno..ael je to najdolezitejsie..ze by som mtomu malickemu dala cokovek..co yb sommu na ociach videla...ale on toto nechape..vime ze rozmysla do buducna...ale aj tak:(

estterka
15. máj 2010

mon,ale zas vies,psychika robi vela,si to mozes aj vsugerovat..ja som nemala ziadne priznaky do konca tretieho mesiaca,vobec nic..

mon777
15. máj 2010

Liuš...neboj...on RAZ určite zmení názor 😉 Chlapi sú takí 😀 😀 Nikdy nevedia, čo chcú 😀 😀 To ten môj je zasa schopný urobyť mi mimino aj hneď 😀 😀 Tak sa teší na našu rodinu 😀

mon777
15. máj 2010

estter...veď toto 😀 😀 😀 Ale ja sa už na to naozaj kašlem 😀 Sníva budem stále, ale kašlem na to 😀 😀 Bude, keď sa samé rozhodne 😀

lia23
15. máj 2010

mon..kiezby bol taky aj moj.. ☹ bojim sa ze ten nazor nikdy nespravi..a vies..enchem to tak povedat...no nehcem byt s niekym kto babo nehce....zbytocne zit s nim..v nadeji ze sa raz rozhodne mat babo... ☹

mon777
15. máj 2010

To je pravda. Ja by som tiež nedokázala žiť s človekom, ktorý by nechcel mať so mnou rodinu. Ale tak uvidíš časom.

lia23
15. máj 2010

hmm casom...ano..ked ako vravi zuzka...jej manzel ma 30 a z teraz chcel babo..a ja nemienim do 30-tky bt s mojim chlapom ..a potom mi nedajboze povie ze vies oc?ja nehcem s tebou byt...tak cvela mladost zbytocne v riti..a totot ja nepotrebujem...zase na druhej strane nepotrebujem...aby odnas odisiel..keby zistil z esom tehotna...csice vcera pvedla ze yb to nikdy nespravil..ale ja uz som si nim nie ista...ked tvrdi raz jeo a potom druhe 😉 ☹

pepsyna
15. máj 2010

lia a tvoj priatel ti povedal, ze nechce deti?alebo ti povedal, ze ich nechce teraz?lebo moj chcel deti-ale teraz v ziadnom pripade-a teraz ked cakame je cely nadseny 😵

mon777
15. máj 2010

Pfúúú, neviem, čo ti mám na to povedať. Nech sa už rozhodneš akokoľvek, bude to dobre. Ale nemyslím si, že by od vás potom odišiel. Ak je aspoň trochu normálny, tak by to neurobil 😉

lia23
15. máj 2010

hmm viem ze by to neruobil..no bojim sa toho..ze mu prepne..ze sa zlakne..ze bude chciet si zacat uzivat ivot...a ze odide..proste bojims a toho..pokial on nie je rozhodnuty ze ano..chcem amt babo..tak s aotoh bojim..a nie som si ista... ☹ a j ked poznam ho uz dlho..no stale nieekdy neivem co by urobil..a toto fakt nehcem riskovat...bo uz je to u ans aj o nejakom tom zvyku na seba..nehcelo by sa mi azcinat novy vztah..znova setko budovat...prsote my nehc sme splu tyzdne v kuse...mali by sme sa o com bavit...stale sa u ns anieco najde..nikdy to nie je take ze sa nemame o com bavit...od zaciatku akos em spolu zacali codit..sem mali spolu takyto vztyh..aj ked sme s abavili o sprostostiach..no stal esme sa mali o com bavit..a preto by ma to aj okrem ineho velmi mrzelo keby sm sa rozisli..aj ekd par krat sem sa uz rozisli..no ako mozme vidiet..stale sme spolu..a drzi nam to..mala som uz take stavy ze som mala chut to vzdat...ze som uz nevladala...ked sme mali na seba nervy..ked som to uz ruzovo nevidela..no vzdy som sa koli tomu co sme spolu zazili snazila postavit an nohy. aist dalej...ako som pisala...chcela som ist ku psychologicke...koli babu ze to uz bolo so mnou strasne..aj aj koli tomuto ze som si uz nevedela rady..ja samam chcem byt psychologicka..strasne ma bavi pomahat ludom radit im...no castokrat som sa videla v situacii aku som riesial s kamratmi...a nikdy by somju neriesila tak ako som im radila...sice osm si veldela ako tak s problemami poradit..no uz ked osm chcela ist ku psychodlogicke tak uz som bola fakt natom zle..nevedela som kam ist...akym semrom...problem sa sypali a sypali..a ja som nevedela ktory problem odrazu riesit..aby ich ubudalo...preto som vzdy nejako to prestalal reisit...postavlia sa na nohy a msuela ist vpred..musela som sa obetovat koli nam..aby sem sa nerozisli..lebo moc by ma t mrzelo..rpetoze sa moc lubime..a preto ma velmi mrzi to ked mi pove neprimo ze nehce babo... ☹ teda nechce teraz ☹

mon777
15. máj 2010

Naozaj neviem, ako ti mám pomôcť. Netuším, čo by som robila na tvojom mieste. Asi by ma porazilo 😒

pepsyna
15. máj 2010

lia, potom co pises, si myslim, ze by sa s tebou nerozisiel-ked ste si toho tolko prezili, tak ani on by to len tak nehodil za hlavu...problemy vo vztahoch su bezna vec-a aj vazne problemy(aj ja som si prezila rozne depky)no vzdy sme si k sebe nasli cestu-pretoze sa lubime.a kedze aj vy sa lubite, tak nie je o com-mozno si ho len naozaj vystrasila recami o babatku a trochu sa zlakol ale na 100% by ta nenechal a na 1000% by sa babatku potesil 😉 len o nom prestan hovorit a ked sa podari, tak bude stastny ako blcha 😵 (teda az ked mu to dojde-mojmu to trvalo aj mesiac, kym pochopil, co to obnasa 😀 )

lia23
15. máj 2010

tak sito sa citim aj ja...preot ti vraivm ze sa bojim toho ze by ma nechal..aj ekd neverim toum..aelbo nehcem verit..no bojims a toho...ze ak nahodou...bo to by som nezvladlaa..ani financne..a mzono ani psychicky...ja hcem babo pretoze mam praitela...sem splu dlho a lubime sa...a chcem s nim byt...mat rodinu..no ak on nehce..tak nech mito povie na rovinu...aby sme sa netrapili..ani ja a ani on...☹ja som fakt zvedava ci mi povie na dovolenke nech si spravime babo..to ma fakt veli zaujima...este aby to nedopadlo tak ako s mojou sestrou..ta ma tiez priatela a bola som s nimi aj s jej dcerou na dovolenke v chorvatsktu minuly rokv lete..a on i sa tam azcali hadat..upln sa odcudzili.s.estre zacal leist na enrvy..a ked sme prisli domov...tak sa zbalil a rozisli sa...mozno my tiez pochopime na dovolenke ze si jedoducho nepasujeme..a ze nedokazeme zit s pou v jednej domácnosti...kto ive... 😉

lia23
15. máj 2010

pepsyna...verim ze by manenechal..no ale aj tak sa bojim...bojims a ze co ak...sam povedla ze by ma nenechal..ale aj tka..rpsote stale tam to co ak je...ked som boal prv krat tehu..tak najprv sice to zobral tak ze co uz..no ked sommu oznamila ze babo nebude ze odislo tak ho to dost mrzelo..a mne naopak..odlahlo..ekdze dovted som este nerozmyslal nad tym ze by som mohla byt tehu..cez skolu..ael abo som urcite cchela..no az po skole..ael terza jeto uplne opacne..vtedy sa zachoval krasen...vysla som z ordinacie ...so slzami v ociach...hned pochopil ze bude otec...zamrzol mu usmev..no objal ma a pvodla ze to zvladneme..o par hodin planoval ze mi bdue davat peniaze..a tak..ze kolko miich da..co kupime..a potom ked sme sa to dozvedeli tak ho to dost zobralo... ☹

mon777
15. máj 2010

A čo ak ho teraz "nechce" preto, že sa bojí, že by sa mohlo zopakovať to, čo sa už raz stalo a nechce ťa vidieť smutnú?? Čo ty vieš?? Možno by mimino aj naozaj chcel, len má jednoducho strach, že sa niečo pokazí.

lia23
15. máj 2010

😢 😢 😢 tak rpeco mi to nepovie???nech mi kocnen povei co je vo veci...nic od nehoine nehcem..len povedat oc je vo veci...a ked mi povie..tak povie ze nemam skolu a tak..ze co by nato moj otec pvoedal....ze jeho rodicia...to by dako rozdychali..kedze on sa uz zivy sam..len byva u nich..ale co nasi..ze otec moj by mu odrezal vtaka....a ze mna b zabil..kedze nemam skolu..tot mi pvoedal vcera... 😢 😢

pepsyna
15. máj 2010

ja som tiez chcela mat babo-no ked sme sa o tom bavili s priatelom, tak sme sa bavili vo velmi buducom case-pretoze tiez sme nemali peniaze-priatel bol bez prace a ja som pracovala len na dohodu, takze nic moc.byvanie ziadne, takze som aj ja nad tym prestala rozmyslat a proste sme si uzivali zivot..neskor som si nasla pracu v BA no a po 3 tyzdnoch som zistila, ze som tehotna-prve 3 mesiace to bol horor-priatel sa sice na babo tesil a staral sa o mna, ale videla som na nom ako ho trapi, ze nema pracu a ze sa nemoze o nas postarat tak, ako by chcel..potom ked sme to povedali nasim-dalsie soky(ja som preplakala cely 1. trimester)nasi boli uplne proti, ze ci sme normalni atd atd...v 8tt som bola v nemocnici koli krvacaniu-skoro som potratila 😔 takze odvtedy som PN...no po case sa to nejako ukludnilo-nasi sa unormalnili-moja mama je dokonca natesena, comu by som nikdy neuverila.priatelovi sa podarilo zamestnat a byvanie sme zatial vyriesili tak, ze budeme u priatelovych rodicov a ked nasi dokoncia dom, tak nam nechaju byt...takze lia, ono ked to pride, tak vsetky tie problemy sa vyriesia a neverim tomu, ze by ta priatel nechal na to vsetko samu 😵

mon777
15. máj 2010

pepsyna...slušné problémy...ale tak zvládli ste to, tak je dobre 😉
Liuš...neboj...bude dobre 😉 😉 Ako povedala pepsyna...nenechal by ťa trápiť samú. Určite nie. Hlavne, keď si povedala, že sa na to prvé tešil.

lia23
15. máj 2010

pepsyna..ekd tak rozmyslam..asi mu krivdim..no niekdy sa fak tesrava ako dospely..a preto ma metie svojimi pocitmi...raz mi pvoei ze babo si spraivme n dovolenke..a potom ked sommu vcer apoveldal ez ahojtatinko.t.ak mi povedal ze skoro odpadol..ze sa mu strasen rozbuchalo srdce..ked sme riesili ze nemam rkamy.../co bolo castokrat/..ekdze mi meskali..alebo v mojom priapde neprisli...tak mi casto rkat zavolala a povedal..no ahoj maminka..no akos a ams...a proste tak ma to potesilo ze povedal to maminkaa...viem ze by bol dobry tatinko...cchem zazit ten pocit ked ma pohladka po tehu bruskua povie ze ma lubi..a ze sa tesi na babo. 😢 😢 😢 😢 😢 .lenze on toto nechapme..a ked sa o tom azcneme bavit..tak sa dohadame..preote ja chytim nervy...aj on chyti nervy..a je po diskusii.. ☹ ☹ chcem tak vela od neho??? 😢 😢

pepsyna
15. máj 2010

od chlapa nikdy nechci normalnu uprimnu odpoved 😀 moj ma sice 25 ale stale sa sprava ako maly chlapec-aj ked z neho bude tatino 😉 podla mna to lia moc prehanas-proste s chlapmi treba jednat tak, aby mali pocit, ze su nad vecou(pritom my velmi dobre vieme, ze nad vecou sme my 😎 ) ani moj priatel nema rad, ked sa stale musi k niecomu vyjadrovat-on ma pocit, ze tou jednou vetou mi to dostatocne vysvetlil a nechape co od neho stale chcem-oni proste nechapu, ze potrebujeme tu vec rozoberat aj 100 krat-a mozno my si neuvedomujeme, ze na nich proste netreba zbytocne tlacit..lebo potom vznikaju len zbytocne hadky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre